Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pěna pro objem vlasů (neplést s lahodnou čokoládovou pěnou) je stylingový přípravek, který vašim vlasům dodá větší objem a zářivý lesk čerstvě umytých vlasů. Pěna je lehčí než většina gelů a pomád, což má spoustu výhod - především tu, že vám ve vlasech nezanechá křupavé usazeniny. Pěna se výborně hodí pro muže i ženy, zejména ty, kdo potřebují vlasy oživit a zvětšit jejich objem. [1] Pokud hledáte dokonalý způsob, jak pěnu nanést a vlasy následně upravit, jste na správném místě!

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Rychlá úprava mužských vlasů

 1. 1
  Namočte vlasy (anebo ne!). Většina mužů si sama od sebe nevyhrazuje čas na metodickou úpravu vlasů. Nevadí! Tato technika využívá rychlé nanesení pěny, která vlasům dodá živější vzhled. Pokud chcete, můžete vlasy namočit, ale není to nezbytně nutné. Obecně platí, že čím máte mokřejší vlasy při použití pěny, tím budou po upravení vypadat zářivější a „mokřejší“; vlasy tedy nemusíte máčet vůbec, ale také můžete hlavu na několik vteřin strčit do umyvadla pod kohoutek a pořádně je namočit. Pokud je budete máčet, dejte pozor, ať jsou mokré rovnoměrně a nezbývají vám suchá místa. Pokud vlasy namočíte příliš, lehce je osušte ručníkem nebo je nechte trochu proschnout na vzduchu do „středněsucha“; ideálně by měly vlasy vypadat, jako by právě uschly po sprše.
  • Pěna je výbornou volbou pro muže, kteří chtějí co nejlépe zúročit řídnoucí vlasy, nebo ty, kdo se nechtějí celý den tahat se stylingovými přípravky - na obnovení vzhledu během dne stačí pár kapek vody.
 2. 2
  Vymáčkněte do dlaně trochu pěny. Stejně jako při užití jakéhokoli jiného rozprašovače, nejlepší je držet nádobku s pěnou svisle. Začněte s malým množstvím - pokud vám nestačí, vždycky si ho můžete později trochu přidat. Přesné množství záleží na délce a hustotě vašich vlasů - pro středně dlouhé a silné vlasy zkuste pro začátek množství velikosti vajíčka. [2]
  • Pokud pěny použijete moc, budou vaše vlasy lesklé a krapet zplihlé. Což je prima, pokud je chcete sčesat dozadu, pokud ale chcete vlasům naopak dodat objem, užijte raději pěny méně.
 3. 3
  Vetřete pěnu do vlasů. Rozdělte pěnu do dlaní obou rukou. Potom rukama prohrábněte vlasy zepředu dozadu. Věnujte se zvlášť pečlivě kořínkům (části vlasů hned u hlavy). Dbejte na to, aby pěna byla nanesena rovnoměrně - na rozetření tak, aby vlasy byly rovnoměrně „mokré“ můžete použít prsty nebo širokozubý hřeben. Vlasy můžete také u kořínků špičkami prstů mírně „natupírovat“, aby držely vzpřímeně.
  • Pokud máte zvlášť dlouhé vlasy, lepší výsledek vám zajistí metodický přístup k nanesení pěny. Podívejte se výše na návod na nanášení pěny pro ženy.
 4. 4
  Vysušte vlasy. Pokud usilujete o účes ve stylu Ace Ventury, použijte fén nastavený na nízký výkon. Rozdělte vlasy hřebenem, ať se fén dostane až ke kořínkům. Pokud ale chcete decentnější vzhled, můžete je klidně nechat uschnout samovolně na vzduchu a pak je upravit prsty.
  • Fénováním vlasy získají „pevnější“ vzhled než při sušení na vzduchu. Vlasy, které necháte uschnout samy ale během dne snadněji poupravíte.
  • Během schnutí vlasy zběžně upravte. Většině mužů stačí na upravení vlasů několik rychlých pohybů. Pěna je ideální pro vlasy, které nemusí držet úplně pevně - pokud se snažíte učesat si číro 30 centimetrů do výšky, raději sáhněte po gelu nebo pomádě. Tady je několik jednoduchých stylů, které si stihnete učesat cestou ze dveří:
   • Pro vyšší, plnější vzhled, prohrábněte vlasy prsty. Tento účes dodá vlasům objem, což ocení zvláště muži, kteří se snaží vytěžit co nejvíc ze svých řídnoucích vlasů.
   • Muži s hustými vlasy mohou shrnout vlasy na vrcholku hlavy do falešného číra.
   • Dobrodruzi s dlouhou ofinou si můžou vlasy sčesat do strany v neohroženém stylu kapely „Flock of Seagulls“.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Dodání objemu ženským vlasům

 1. 1
  Začněte namočením vlasů. Měly by být na dotek vlhké od konečků až po kořínky, ale ne nasáklé vodou. Zlehka namočte vlasy nad umyvadlem nebo ve sprše. Pokud je omylem namočíte úplně, nic se neděje - jednoduše je trochu vysušte ručníkem.
  • Snažte se vyhradit si po sprše trochu času na nanesení pěny. Vlasy budete mít mokré tak jako tak, takže nebudete zbytečně plýtvat vodou!
 2. 2
  Naneste pěnu na vlasy v sekcích. Potřeste nádobku s pěnou a při stříkání ji držte ve svislé poloze. Rozdělte vlasy do sekcí a pak na ně naneste pěnu; začněte v týle a postupně se propracujte až na vrchol hlavy. Nebojte se nanášet pěnu ke kořínkům přímo z nádobky - pokud to vyloženě nepřeženete, pěna po zaschnutí není ve vlasech téměř vidět. Prstem rozetřete pěnu na kořínky vlasů v celé sekci.
  • Pokud vás tlačí čas, jednoduše skloňte hlavu tak, aby vám vlasy visely dolů a v této poloze jemně naneste pěnu ke konečkům, kde ji prsty rozetřete.
  • Pokud máte času habaděj, postupujte při dělení vlasů a nanášení pěny metodicky. Čím štědřeji a rovnoměrněji pěnu nanesete, tím větší „vzpruhy“ dosáhnete.
 3. 3
  Rozetřete pěnu rovnoměrně do vlasů. Pomocí rukou vetřete pěnu do vlasů stejnoměrně až po konečky. V případě potřeby, pokud se vám na konečky už nedostane, jí můžete nakonec trochu přidat. Pro rovnoměrné rozetření do vlasů použijte hřeben se širokými zuby nebo jemný kartáč.
 4. 4
  Vysušte vlasy fénem. Pěna při sušení částečně ztuhne, čímž vašim vlasům dodá vzpruhu a objem. Nastavte fén na slabý výkon a při fénování věnujte obzvláštní péči kořínkům. Čím pečlivěji vysušíte kořínky pokryté pěnou, tím lépe budou držet tvar a tím více „vzpruhy“ vám poskytnou.
  • Zkuste na dělení vlasů při fénování použít hřeben, ať se dostanete přímo ke kořínkům. Pokud chcete, aby držely obzvlášť dobře, tahejte vlasy vzhůru od hlavy v pravém úhlu opakovaně krátkým pohybem. Po zaschnutí budou mít vlasy zvláště velký objem.
  • Vlasy můžete také nechat uschnout volně na vzduchu. Vlasy tímto způsobem nedostanou tak velký objem, ale budou mít lesklý, „mokrý“ vzhled. Takto vysušené vlasy můžete vykartáčovat dohladka, aniž byste tím oslabili jejich pevnost.
 5. 5
  Upravte vlasy. Teď, co máte objemné vlasy, jim dodejte tvar! Tento krok už je vyloženě na vás - pro vlasy natužené pěnou neexistuje jediný dobrý, ani špatný účes. Tady je pár nápadů na jejich úpravu (můžete je různě nakombinovat):
  • Využijte naplno vlastnosti pěny s objemným „pocuchaným“ účesem.
  • Překrucujte. Natočte prameny po stranách hlavy na kartáč, zahřejte je fénem a nechte vychladnout. Uvolněte vlasy a nechte je přirozeně splývat.
  • Zkroťte vlnité, kudrnaté vlasy. Pokud vaše vlasy nesnáší dobře vlhko, vetřete do nich trochu pěny na zkrocení nepoddajných kučer.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Pěna v rukou profíků

 1. 1
  Určete svůj typ vlasů. Vlasy mají různou strukturu i hustotu. Můžou být silné, jemné, rovné, vlnité, kudrnaté, vlnité, suché, mastné nebo všechno dohromady. Pěna se hodí pro většinu těchto typů, ale protože drží relativně „slabě“, těžší vlasy se s ní upravují o něco hůře. Tady je několik tipů na použití pěny pro následující typy vlasů:
  • Řídké vlasy: Pro zvýšený objem a vzpruhu naneste pěnu štědře ke konečkům.
  • Mastné vlasy: Před nanesením pěny vlasy umyjte ve sprše. Před opláchnutím nechte šampon několik minut působit.
  • Husté, hrubé nebo kudrnaté vlasy: Abyste neposedné kučery dostali pod kontrolu, zkuste do vlasů nanést lehký uvolňující balzám.
  • Jemné a/nebo suché vlasy: Použijte extra silnou pečující pěnu. [3]
 2. 2
  Seznamte se s nabídkou různých pěn. Ne všechny pěny jsou stejné. Přestože běžná pěna by měla vyhovovat takřka všem vlasům, některé účesy budou lépe držet po použití speciální pěny. Tady máte přehled několika druhů pěny, se kterými se můžete setkat ve vašem kadeřnictví nebo v kadeřnických potřebách:
  • Extra silná pěna - pro větrné dny nebo obzvlášť neposlušné vlasy.
  • Pečující pěna - pro obnovu a úpravu suchých nebo poškozených vlasů.
  • Parfémovaná pěna - řada pěn je jemně parfémovaná. Vyberte si vůni, která vám nejlépe vyhovuje.
  • Pěnový gel - hybridní stylingový přípravek, který vlasy lépe podrží, aniž by je zatížil jako běžné gely.
  • Termální pěna - vytvořené speciálně pro tvarování použitím fénu nebo kulmy.
 3. 3
  Vytvořte si vlastní pěnu. Pokud máte chuť riskovat, můžete si v kuchyni snadno vyrobit vlastní dobrou pěnu! Rozklepněte dvě vajíčka a oddělte bílky od žloutků. Ušlehejte bílky mixérem. Do bílků během šlehání vniká vzduch, který je nadlehčí a nadýchá. Šlehejte je tak dlouho, dokud pěna nezačne tvořit pevné špičky. Teď už jimi můžete vlasy upravit jako běžnou pěnou. Vetřete směs do vlasů, nechte trochu uschnout a upravte, jak se vám zlíbí!
  • Nebojte - pokud se vám výsledek nelíbí, nebo vám přijde nechutné mít vlasy plné syrových vajíček, pěnu ve sprše snadno vypláchnete vodou.
  Reklama

Tipy

 • Pěnu můžete použít na rovné i vlnité vlasy.
 • Díky své lehkosti a objemu se pěna obzvlášť hodí pro dodání objemu a tvaru zplihlým, řídkým vlasům. Pokud chcete zpevnit silnější vlasy, účes vám lépe podrží jiné přípravky, jako například gel na vlasy.
Reklama

Varování

 • Pěna je lehčí než gel, ale vlasy „neudrží“ tak pevně. Pokud se chystáte ven během obzvlášť větrného dne, volte raději silnější přípravky.
 • Dejte pozor, ať se vám pěna nedostane do úst, očí nebo uší.
 • Během fénování dejte pozor, ať si nespálíte pokožku hlavy.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Pěna
 • Fén (volitelně)

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 13 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 3 064 krát
Stránka byla zobrazena 3 064 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama