Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Svěží vzhled nikdy nevyjde z módy. Pokud se teprve učíte líčit, nebo chcete zkusit něco nového, přirozený vzhled je pro vás ten pravý. I takové líčení ovšem vyžaduje trochu tréninku a času. V tomto článku se dozvíte, jak na to.

Část 1
Část 1 ze 3:

Líčení obličeje

 1. 1
  Odličte se. Naneste si na vatový tamponek odličovač nebo vodu a krouživými pohyby se zbavte všeho přebytečného líčení z obličeje. Zjistěte, jaký typ pleti máte a používejte dvakrát denně vhodné produkty. Pokud máte problémy s pletí, používejte také peeling.
 2. 2
  Naneste si na obličej hydratační krém. Použijte vždy jen malé množství hydratačního krému bez obsahu oleje a parfémů. Parfémované krémy by vám mohly pleť poškodit a krémy s oleji způsobují akné.
  • Pro přirozenější vzhled použijte místo pokladového make-upu pouze jemně zabarvený krém. Tyto krémy většinou obsahují UV faktor a sjednotí barvu vaší pleti. Pokud máte čistou a jemnou pleť, budou vám tyto krémy bohatě stačit.
 3. 3
  Použijte korektor a skryjte si pupínky a kruhy pod očima. Když použijete korektor ještě před podkladovým make-upem, nebudete muset make-upu nanášet mnoho. Kupte si korektor v barvě vaší pleti a nanášejte ho přímo na pupínky a nikam jinam, abyste pupínky skutečně skryla a ne naopak zvýraznila. Můžete korektor také zafixovat béžovým pudrem.[1]
  • Dejte si pozor, abyste to s korektorem nepřehnala – bude stačit jen malé množství.
 4. 4
  Na mastnější části obličeje si naneste pudrový make-up. Než začnete, měla byste mít jistotu, že máte správný odstín make-upu. Jděte na přirozené světlo a zkontrolujte si, jak na vás make-up vypadá. Naneste si ho trochu na tvář a natočte se různými směry, abyste si byla jistá, že vám barva sedí. [2]
  • Nanášejte make-up štětcem nebo houbičkou a důkladně ho roztírejte, aby vypadal jako vaše barva pleti. Nezapomeňte ho trochu nanést také pod čelisti, jinak budete mít na okraji obličeje viditelný přechod a bude to vypadat jako maska.
  • Pokud máte pod očima kruhy nebo váčky, udělejte si pod očima tři tečky make-upem a rozetřete si je prstem.
 5. 5
  Použijte bronzer. Některé ženy bronzer nebo tvářenku používají až nakonec. Ten správný bronzer dodá vašemu obličeji zářivý vzhled. Jemně ho naneste na celý obličej (nebo pouze na T-zónu a tváře). Pokud máte světlou pleť, musíte si dávat pozor, jinak nebudete vypadat dobře. Vyzkoušejte si nanášení bronzeru doma a když budete mít pocit, že vám nesluší, nepoužívejte ho.
 6. 6
  Použijte tvářenku. Pokud vám bronzer nevyhovuje, použijte místo něho tvářenku. Krémové tvářenky jsou většinou lepší než ty pudrové, protože vám dodají svěží vzhled a vydrží déle. Naneste si trochu tvářenky na prst a rozetřete si ji na lícních kostech. Nikdy byste neměla používat bronzer i tvářenku dohromady, měla byste si vybrat pouze jeden z těchto produktů.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 3:

Líčení očí

 1. 1
  Použijte hnědou, černou nebo šedou oční linku. Některé ženy si linky nedělají, protože s nimi nevypadají tak přirozeně, jako pouze s řasenkou. Někteří vizážisté zase radí použít jemně barevnou gelovou linku. Tužka nevypadá tak přirozeně, jako tekutá nebo gelová linka a gel se nejlépe roztírá. Naneste si linku do dvou třetin horního víčka a do jedné třetiny spodního víčka a potom ji rozetřete vatovou tyčinkou.
 2. 2
  Použijte bílou tužku na oči, abyste si opticky zvětšila oči. Orámujte si vnitřní víčka bílou tužkou nebo očním stínem, aby vaše oči zářily.
  • Některé ženy si dávají trochu bílého nebo světlého očního stínu těsně pod obočí, aby rozzářily své oči a působily živějším dojmem.
 3. 3
  Použijte oční stíny. Vyberte si dva oční stíny. Měla byste nosit zlatou, hnědou, nebo stříbrnou, podle toho, jakou barvu pleti máte. Na celé víčko si naneste neutrální barvu a tmavší barvu si naneste pouze do ohybu víčka. Pokud chcete dosáhnout přirozeného vzhledu, musíte obě barvy důkladně rozetřít.
 4. 4
  Natočte si řasy a naneste si jednu vrstvu řasenky. Když si řasy natočíte kleštičkami, budete vypadat živěji a svěžeji. Pokud chcete, aby vaše řasy vypadaly výrazněji, použijte jednu vrstvu své oblíbené řasenky. [3]
  • Pokud používáte řasenku, rozčešte si řasy speciálním kartáčkem, aby se vám neslepovaly.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 3:

Líčení rtů

 1. 1
  Použijte průsvitnou rtěnku nebo lesk na rty. Nenoste žádné zářivě barevné rtěnky ani lesklé lesky. Nejlepší je tekutá rtěnka, která vypadá přirozeně a vydrží vám celý den. Vyberte si takovou barvu, která bude nejvíce podobná vaší přirozené barvě rtů.
 2. 2
  Naneste si doprostřed rtů malé množství třpytivé tvářenky. Nejprve si to vyzkoušejte doma. Některým ženám tento tip vyhovuje, ale noste jen to, co se vám bude líbit.
 3. 3
  Nyní si můžete užívat svůj zářivý a svěží vzhled!
  Reklama

Tipy

 • Použijte tvářenku a rtěnku v podobných odstínech, abyste zvýraznila své přirozené rysy.
 • Uvolněte se. Když se budete neustále kontrolovat v zrcadle a hledat nedostatky na líčení, zkazíte si celý den. Usmívejte se a chovejte se sebejistě!
 • Nepřehánějte to s líčením! Make-up by měl pouze zvýraznit vaši přirozenou krásu, ne ji skrýt!
 • Přírodní make-up je zdravější pro vaši pleť a může vám pomoci zbavit se pupínků. Minerální make-up neucpává póry a je pro vaši pleť prospěšný, takže je rozhodně dobré investovat do kvalitního produktu.
 • Nanášejte si make-up na takovém světle, na kterém budete – pokud se chystáte ven, zkuste se líčit na přirozeném světle, pokud se chystáte do klubu, naličte se se ztlumenými umělými světly.
 • Požádejte nějakou kamarádku s dobrým vkusem, aby vás upozornila v případě, že to přeženete s líčením.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 95 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 4 782 krát
Stránka byla zobrazena 4 782 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama