Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Obočí je prokazatelně jedním z nejdůležitějších rysů vašeho obličeje, je neuvěřitelně expresivní, přitahuje pozornost k vašim očím a přidává vašemu obličeji rozměr. Pokud máte obočí, které je příliš světlé nebo řídké, můžete ho snadno vylepšit jejich dokreslením! S použitím několika základních technik líčení budete mít ideální obočí během okamžiku.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:
Tvarování vašeho obočí

 1. 1
  Změřte vnitřní konec vašeho obočí. Než začnete s dokreslováním vašeho obočí, musíte najít nejlepší počáteční bod. Abyste ho našli, přidržte si tužku na obočí nebo štětec tak, aby jeden konec byl vedle hrany vaší nosní dírky a druhý v jedné lince s vnitřním koutkem vašeho oka. Prodloužení štětce k vašemu obočí je místem, kde by obočí mělo začínat.
  • Pokud jsou chlupy za touto linku, je třeba je odstranit.
  • Abyste vytvořili nejlepší tvar, budete muset obočí trochu dokreslit, pokud začíná až za tímto bodem.
 2. 2
  Najděte konec vašeho obočí. Přidržte vaší tužku na obočí nebo štětec tak, aby jeden konec byl vedle hrany vaší nosní dírky a druhý v jedné lince s vnějším koutkem vašeho oka. Prodloužení této linky do vašeho obočí je místem, kde by obočí mělo končit.
 3. 3
  Vytvořte oblouk vašeho obočí. K nalezení nejlepšího místa pro přirozené zakřivení vašeho obočí použijte tužku na obočí nebo štětec. Přidržte tužku v jedné lince s hranou vaší nosní dírky a středem vašeho oka. Místo ve vašem obočí, které zasahuje konec tužky (nebo by zasahoval, kdyby byla dost dlouhá) je místem, kde by mělo být zakřivení.
 4. 4
  Vytvarujte si obočí. Abyste dosáhli perfektního tvaru vašeho obočí, spojte všechny tři body, které jste si vyměřili. Odstraňte všechny přebytečné chlupy mimo tento tvar trháním nebo voskem.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 2:
Dokreslení vašeho obočí

 1. 1
  Vyberte si, čím obočí dokreslíte. Možnosti pro vyplnění obočí zahrnují tužku na obočí, pudr na obočí nebo krém/gel na obočí. Vše se nanáší zhruba stejným způsobem, kromě toho, že poslední dvě se musí nanášet pomocí štětce. Pudry vytvoří nejpřirozenější vzhled, zatímco s použitím tužky bude vzhled ostřejší. Sjednoťte barvu vaší výplně s přírodní barvou vašich vlasů nebo, pokud je vaše obočí hodně světlé, vyberte trošku tmavší.
 2. 2
  Vytvořte tvar. Pokračujte vytvořením lehkého obrysu kolem vašeho obočí. Ještě nevykreslujte střed, jen zdokonalte tvar, který chcete.
 3. 3
  Vytvořte obrys a vyplňte vaše obočí. Použijte vaší výplň k nakreslení jemné linky napříč spodní částí vašeho obočí. Zůstaňte raději uvnitř linie vašeho přírodního obočí, než abyste jí přesáhli. Nakreslená linie bude spojovat všechny tři body, které jste předtím vyměřili – vnitřní koutek obočí, oblouk a konec obočí.
 4. 4
  Pročešte si obočí. Použijte kulatý kartáček nebo průhledný gel na obočí k pročesání vašeho obočí. Jak obočí srovnáte, sebere to přebytečnou barvu a rovnoměrně jí rozloží.
 5. 5
  Hotovo.
  Reklama

Tipy

 • Čím výše bude oblouk nebo zakřivení, tím starší budete vypadat.
 • Problémy s vytvarováním vašeho obočí? Zvažte zaplacení 50-100 korun za profesionální vytvarování každých pár týdnů. Je to způsob, jak se vyhnout chybám a získat perfektní oblouk a šířku obočí.
 • Pokud je vaše obočí na váš obličej a přírodní barvu vlasů příliš světlé, zvažte místo dokreslování nechat si ho obarvit. Dá mu to nejpřirozenější vzhled a bude to pro vás jednodušší.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 17 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 4 633 krát
Stránka byla zobrazena 4 633 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama