Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Také máte na hrudníku jen několik málo chomáčů chlupů? Připomínají vám spíš nějaké pubertální chmýří? Ničeho se nebojte! S naší pomocí zvládnete vypěstovat hustý porost do jednoho měsíce. Pokračujte ve čtení a zjistěte více.

Část 1
Část 1 ze 2:
Medicínsky ověřené tipy pro růst chlupů na hrudi

 1. 1
  Zvyšte svou hladinu testosteronu. Promluvte si se svým lékařem a zjistěte, jestli je hladina vašeho testosteronu v normálu. Testosteron má přímý vliv na ztrátu ochlupení. Nedostatek testosteronu vede ke snížení růstu chlupů, nejen na vašem hrudníku.[1] Na druhou stranu přílišné množství tohoto hormonu vede k jeho přeměně na DHT (dihydrotestosteron), který má za následek scvrkávání chlupových folikulů a výsledek je tak stejný.[2] Snažte se o vyváženou hladinu testosteronu. Žádné volně dostupné testy bohužel neexistují, a proto kvůli tomu budete muset navštívit lékaře.
  • Začněte cvičit. Množství testosteronu můžete nakopnout jak hubnutím, tak silovým tréninkem.[3] Běžte do posilovny, popadněte činku a dejte si pořádně do těla. Budete se cítit skvěle a navíc se objeví kýžené ochlupení.
  • Pokud vám lékař diagnostikuje nízkou hladinu testosteronu, začněte ho doplňovat. Tyto suplementy ovšem užívejte pouze na doporučení lékaře. Opakujeme, že pokud máte normální hladinu testosteronu a přesto ho užíváte v suplementaci, přemění se na hormon, který má za následek scvrkávání folikulů. A to pro růst chlupů rozhodně není dobré.
  • Promluvte si s lékařem o selektivních modulátorech estrogenových receptorů. Lékař rozhodne, zda je užívání těchto látek vhodné právě ve vašem případě pro podporu růstu chlupů na hrudi.
 2. 2
  Pro dosažení hustějšího ochlupení hrudníku nikdy neužívejte steroidy. Užíváním anabolických steroidů byste se vystavili vážným zdravotním rizikům. Existují celé tucty nebo spíše stovky různých anabolických nebo androgenních steroidů, které mají rozdílné vedlejší účinky na naše tělo, včetně růstu chlupů, a jejich užívání pro podporu růstu ochlupení na hrudi se nedoporučuje.

Část 2
Část 2 ze 2:
Domácí metody (neověřené) pro růst chlupů na hrudi

 1. 1
  Holte si hrudník. Pokud už nějaký porost na hrudi máte, jeho pravidelné holení sice nepřinese hustější přírůstky, ale jednotlivé chlupy budou silnější (to je jeden z důvodů, pro který ženy používají raději depilaci voskem než holení). Při holení přeseknete chlup v jeho nejsilnějším místě, což zapříčiní, že doroste silnější po celé délce. Projděte internet a naučte se správně oholit.
  • Hrudník holte každé 2-4 týdny.
 2. 2
  Aplikujte mikonazol-nitrát (známý také jako Daktarin). Vmasírujte ho do prsou vždy po ranní sprše. Tato metoda sice není vědecky podložená, ale mnoho lidí potvrdilo její účinky pro růst nového ochlupení.
  • Poznámka: Mikonazol nitrát je fungicidní krém, používaný na vaginální infekce a infekce chodidel. Používejte ho opatrně a s mírou.
 3. 3
  Rozkrojte napůl cibuli a vetřete si ji do prsou. Vtírejte ji krouživými pohyby. Jakmile povrch cibule oschne, odkrojte asi 5 mm silnou vrstvu a celý proces opakujte. Cibule může podpořit růst chlupů díky obsahu síry, která je známá svými účinky pro růst ochlupení.
  • Tuto metodu byste neměli kvůli typickému zápachu aplikovat přes den. Cibuli proto vtírejte do hrudníku na noc a ráno se osprchujte.
 4. 4
  Nechte si poradit od příbuzného, který má hustě ochlupenou hruď. Může se to zdát trapné, ale přesto tomu dejte šanci a požádejte ho o předání vlastních zkušeností.
  • Pokud bude chtít daná osoba vědět, proč se jí na to ptáte, máte dvě možnosti pro odpověď:
   • Řekněte pravdu, že si přejete, aby vám chlupy také narostly. Příbuzný vám pak možná sdělí nějaká svá tajemství a tajné recepty. Není se čeho obávat.
   • Řekněte, že vás to jen tak napadlo, a že jste prostě jen chtěli konverzovat na náhodné téma.
 5. 5
  Buďte trpěliví. Samotný růst ochlupení započne pravděpodobně po dvou týdnech a více viditelný bude až po delší době. Buďte tedy trpěliví a držte se nastaveného režimu. Asi nemusíme dodávat, že na světe existují mnohem důležitější věci, než je ochlupení hrudníku, takže hlavu vzhůru!
 6. 6
  Seznamte se s mýty o růstu chlupů. Ve společnosti koluje několik dobře míněných mýtů o tom, co je potřeba pro získání mužného porostu na prsou udělat. Většina z nich byla postupně vědecky vyvrácena a jejich chybnost ukázalo i konkrétní testování.
  • Zvýšením krevní cirkulace nedosáhnete hustějšího ochlupení.[4] Možná jste také někde zaslechli, že byste si mohli k většímu porostu pomoct pročesáváním chlupů zubním kartáčkem. Studie opět prokázaly, že se tento mýtus nezakládá na pravdě. Česání zubním kartáčkem růst chlupů nijak nestimuluje.
  • Vyčištění pórů k většímu růstu chlupů taktéž nevede. Někteří lidé tvrdí, že ucpané póry zadržují chlupy pod povrchem kůže, a že jediným lékem na rychlý růst chlupů je jejich vyčištění. To ale zcela jednoduše není pravda. Čištění pokožky a odstraňování odumřelých kožních buněk je sice prospěšné, ale růst ochlupení na hrudi to nijak nepodpoří.

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 15 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 9 418 krát
Stránka byla zobrazena 9 418 krát.

Pomohl vám tento článek?