Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Vypadat sexy je skvělým způsobem, jak získat pozornost ostatních lidí a cítit se dobře. Existuje spousta způsobů, jak na ostatní lidi působit přitažlivě. Být sexy není ani tak o tom, jak vypadáte, ale spíš o tom, jak se chováte a jak se cítíte. V tomto článku se dozvíte, jak na to.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Jak vypadat sexy díky líčení a účesům

 1. 1
  Pečujte o svoji pleť. Vaše pleť je to první, čeho si na vás lidé všimnou. Proto byste o ni měli dobře pečovat. Naprostá většina lidí má pupínky a nedokonalosti pleti (dokonce i celebrity!). Nestresujte se kvůli jednomu pupínku a snažte se zachovat si celkově zdravou pleť. [1]
  • Každý den si dvakrát myjte pleť, abyste ji zbavili mastnoty a špíny, ale nevysušili ji. Myjte si ji ráno a večer.
  • Zjistěte, jaký typ pleti máte a kupte si vhodný mycí gel a hydratační krém. Lidé, kteří mají suchou pleť, ji mají šupinatou. Mastná pleť je leskne již několik hodin po mytí. Citlivá pleť je stažená a svědivá a špatně snáší různé chemické látky.
  • Nezapomínejte na hydratační krém, zejména v létě a v zimě. Když budete mít pleť hydratovanou, bude zářivá a zdravá.
  • Nedotýkejte se obličeje – mastnota a špína, kterou máte na prstech, by vám pleť podráždila a udělaly by se vám pupínky.
 2. 2
  Používejte make-up. Make-up se sice nehodí pro všechny, ale můžete díky němu zvýraznit své rysy a být přitažlivější. [2]
  • Make-up se hodí zejména pro zvýraznění některých rysů obličeje. Pokud máte zrovna špatnou pleť, můžete pomocí něho zakrýt pupínky a zvýraznit si oči (pokud je považujete za svoji přednost).
  • Pokud si myslíte, že máte krásné oči, můžete jejich barvu zvýraznit pomocí očních stínů. Nepoužívejte oční stíny v barvě svých očí, abyste nevypadali příliš ploše. Příklad: pokud máte modré oči, použijte fialové stíny (levandulové na den a švestkové na večer). Pokud se chystáte na večírek nebo na diskotéku, použijte metalické stíny, například stříbrné, nebo tyrkysové.
  • Rtěnka vám umožní dosáhnout dramatického vzhledu. Červená rtěnka je nejlepším přítelem každé dívky. Když ji zkombinujete s kouřovým líčením očí a klasickými černými šaty, budete nepřehlédnutelná. [3]
 3. 3
  Noste přirozený make-up. Měla byste se snažit zachovat si přirozený vzhled obličeje a zároveň zvýraznit to, co se vám na sobě nejvíce líbí. Přirozený make-up dokáže například vyzdvihnout vaše oči, aniž by bylo vidět, že jste nalíčená.
  • Používejte oční linku v nějakém přirozeném odstínu (například v hnědé). Oční stíny mohou být hnědé, nebo krémové.
  • Řasenka vám otevře oči a opticky prodlouží řasy. Kupte si řasenku, která vám bude vyhovovat. Některé řasenky řasy slepují a vypadají nepřirozeně.
  • Vykonturujte si obličej, abyste zvýraznila lícní kosti. Tvářenka vám může pomoci rozšířit nebo prodloužit obličej (pro rozšíření obličeje ji na nanášejte horizontálně, pro prodloužení ji nanášejte na spánky a na čelisti.
 4. 4
  Zkuste kouřové líčení očí. Kouřové líčení vypadá skvěle a můžete ho přizpůsobit příležitosti. Přitáhne pozornost k vaším očím a zvýrazní jejich barvu. Použijte bázi pod oční stíny, aby se vám stíny neslévaly. [4]
  • Naneste si na celé oční víčko světlý stín. Pod obočí si naneste třpytivý stín. Horní a spodní řasy zvýrazněte tmavou oční linkou, kterou rozetřete vatovou tyčinkou.
  • Na celé pohyblivé víčko naneste tmavý oční stín a rozetřete ho do stran.
  • Pod obočí si naneste světlý oční stín. Pokud chcete, můžete použít i oční linku. Nakonec si natočte řasy a použijte dvě nebo tři vrstvy černé řasenky.
 5. 5
  Pravidelně si myjte vlasy. Bez ohledu na to, jaký účes nosíte, byste měli mít vždy čisté vlasy. Myjte si je tak často, jak to bude potřeba. Vždy si ovšem myjte jen kořínky – když budete mýt konečky, vlasy se vám vysuší. [5]
  • Jemné vlasy se musí mýt každé dva nebo tři dny. Někteří lidé tvrdí, že používání šamponu vysušuje pokožku hlavy a způsobuje rychlejší maštění vlasů. Experimentujte a zjistěte, jak často si musíte vlasy mýt, abyste je měli zdravé a lesklé.
  • Pokud máte mastné vlasy, pravděpodobně si je budete muset mýt každý den. Měli byste také často střídat šampony, protože je možné, že se vám vlasy mastí právě kvůli šamponům.
  • Pokud máte husté a kudrnaté vlasy, pravděpodobně si je nebudete muset mýt příliš často. Mělo by stačit mýt si je dvakrát nebo třikrát týdně, jinak je budete mít vysušené. [6]
 6. 6
  Nechejte se ostříhat. Vlasy vám mohou zvýraznit obličej a dodat na sex-appealu. Až zjistíte, jaký tvar obličeje máte, bude pro vás snadné vybrat si účes, který vám bude sedět. Existuje šest základních tvarů obličeje: oválný, kulatý, hranatý, podlouhlý, srdcový a diamantový. [7] [8]
  • Oválný obličej je cca o třetinu delší, než širší. Čelo je většinou větší, než brada. Pokud máte oválný obličej, máte štěstí, protože vám budou slušet téměř všechny účesy.
  • Kulatý obličej má velké tváře a je téměř stejně dlouhý, jako široký. Nenoste ofinu a snažte se dosáhnout objemnějšího účesu (noste například drdoly).
  • Hranatý obličej má výrazné čelisti a bradu. Čelisti jsou zhruba stejně široké, jako čelo. Krátké vlasy a ofiny by váš obličej zvýraznily, takže je lepší se jim vyhnout. Noste dlouhé vlasy, které vám obličej hezky orámují.
  • Podlouhlý obličej je o něco delší, než oválný obličej (lidé si je často pletou), ale není tak široký. Lidé s podlouhlým obličejem mají také často špičatou bradu. K tomuto tvaru obličeje se hodí ofiny a střihy dlouhé po bradu, které ho opticky rozšíří.
  • Srdcový obličej má široké čelo a lícní kosti, ale úzkou čelist a špičatou bradu. Pokud máte tento tvar obličeje, noste delší vlasy, které vám opticky rozšíří bradu.
  • Diamantový obličej má úzké čelo i čelisti. Lícní kosti jsou většinou nejširší částí obličeje. Noste ofiny a účesy s texturovanými konečky, které skryjí vaše úzké čelo a bradu.
 7. 7
  Vyberte si správný účes. K tomu, abyste byli sexy, někdy stačí jen vybrat si správný účes. Vymyslete si několik účesů, které rádi nosíte a které vám sluší. Během týdne je pravidelně střídejte, abyste nevypadali stále stejně. Jednou za čas také vyzkoušejte něco nového. [9]
  • Pokud máte vlnité vlasy, zkuste nedbalý drdol s několika volnými pramínky okolo obličeje, nebo si vyčešte vlasy nad ušima a sepněte si je vzadu na hlavě. Můžete si také udělat volný drdol na straně.
  • Pokud máte rovné vlasy, udělejte si pěšinku na straně, nebo si učešte culík na temeni hlavy. Můžete si také zaplést francouzské copy po stranách hlavy a zbytek vlasů nechat rozpuštěný.
  • Pokud máte kudrnaté vlasy, ostříhejte se na krátko, nebo si je upravte pomocí nějakého stylingového přípravku, abyste je měli objemnější. Můžete si také připnout horní část vlasů k hlavě a boční prameny nechat rozpuštěné.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Jak být sexy díky oblečení

 1. 1
  Noste oblečení, které vám padne. Když budete nosit příliš velké, nebo příliš malé oblečení, budete vypadat neupraveně. Také se nebudete cítit dobře a budete mít nižší sebevědomí. Padnoucí oblečení vám také bude lichotit, bez ohledu na to, jaký typ postavy máte.
  • Vezměte si míry. Změřte si poprsí, pas (trochu volněji) a boky v nejširší části. Všechny míry si zapište.
  • Zjistěte, jakou velikost podprsenky byste měla nosit. Většina žen nosí nesprávnou velikost podprsenky – buď příliš malou, nebo příliš velkou. Nejlepším způsobem, jak zjistit, jakou velikost potřebujete, je jít do obchodu a nechat si poradit (zajděte například do Victoria’s Secret).
 2. 2
  Noste oblečení, které se k sobě hodí. Pokud chcete být sexy, měli byste nosit oblečení, které vám bude slušet a zvýrazní vaše přednosti. Když budete nosit oblečení, které na vás nebude vypadat dobře, nebudete vypadat sexy. Bude to chtít trochu trpělivosti a ochoty experimentovat.
  • Vyberte si svoji „uniformu,“ tedy několik kusů oblečení, které rádi nosíte a víte, že vám sluší. Toto oblečení využívejte jako základ k tvoření stylů. Pokud například ráda nosíte šaty, vyberte si styl, který se vám hodí a sluší vám, například retro šaty ve stylu 50. let. Pořiďte si několik šatů v různých barvách, různé pásky, svetříky a doplňky. Můžete také nosit zajímavé punčochy, legíny a boty.
  • Měli byste mít neutrální základ, abyste mohli dobře kombinovat. Kupte si jednoduchá trička, sukně a kalhoty v neutrálních barvách (tmavě modrá, černá, bílá, šedá). Tyto kousky budete moci zkombinovat se zajímavými a barevnými kalhotami, sukněmi, nebo doplňky. Můžete si například vzít vzorovanou košili s černými kalhotami, šedým sakem a šedými botami. Oblečení můžete ozvláštnit také zajímavými doplňky.
  • Červená barva přitahuje pozornost. Ženy, které na sobě mají červenou, působí na muže více sexy, než ženy, které na sobě červenou barvu nemají. Vezměte si červené šaty, nebo třeba jen červený šátek. [10]
 3. 3
  Noste zajímavé doplňky. Můžete si vzít třeba barevnou kabelku, velký pásek, nebo stříbrné náušnice. Doplňky jsou skvělým způsobem, jak vyjádřit svůj módní styl. Existuje spousta způsobů, jak ozvláštnit oblečení, aby si lidé vašeho stylu všimli.
  • Kabelky jsou stylové a zároveň funkční. Pokud vás u oblečení baví konkrétní barvy (například zelená a hnědá), kupte si kabelku, která se k těmto barvám hodí.
  • Šperky jsou skvělým způsobem, jak k sobě přitáhnout pozornost. Najděte si šperky, které vás baví a noste je. Dlouhé visací náušnice se skvěle hodí pro ženy s krátkými vlasy, nebo s vysokými drdoly. Nebojte se nosit perly s džínami a tričkem. Můžete díky šperkům také zvýraznit jednoduché oblečení (pokud máte například zlaté šaty se zeleným lemem, můžete si k nim vzít zelené náušnice).
  • Šátky, pásky, legíny a punčochy jsou skvělými doplňky, kterými můžete ozvláštnit váš oděv. Můžete si vzít jednoduché jednobarevné šaty a přidat k nim výrazný šátek, nebo třeba barevné vzorované legíny.
 4. 4
  Kupte si hezké boty. Vyberte si boty, které se hodí k vašemu oblečení a budete se v nich cítit pohodlně. Pokud například neumíte chodit na vysokých podpatcích, měla byste se držet nízkých bot. Když se nebudete cítit dobře, ostatní lidé to uvidí a nebudou si myslet, že jste sexy.
  • Nízké boty jsou všestranné. Můžete si je vzít do práce ke kalhotám, i na večer k šatům. Když budou výrazně barevné (například červené), můžete jimi doplnit jednoduchý outfit, když budou černé nebo šedé, budou se hodit k jakémukoli oblečení.
  • Kozačky jsou velmi sexy, hlavně když mají podpatek. Černé kozačky se hodí téměř ke všemu a pokud se v nich cítíte dobře, můžete je nosit kamkoli. Kotníkové kozačky vypadají skvěle s úzkými kalhotami, ale i se šortkami.
  • Pokud chcete nosit vysoké podpatky, budete si na ně muset zvyknout. Když v nich budete umět chodit, budete vypadat opravdu sexy. Mohou pozvednout téměř jakýkoli outfit (dokonce i džíny a tričko), ale když v nich nebudete umět chodit, nebudete vypadat sexy.
 5. 5
  Vytvořte si jedinečný styl. Když se budete řídit nejnovějšími trendy, nikdo si vás nevšimne. Musíte se naučit kombinovat trendy s vlastním stylem. Když to budete umět, každý si vás všimne a lidé budou obdivovat výš styl.
  • Je dobré najít si několik základních kousků oblečení, které se vám budou líbit. Vyberte si své oblíbené šperky, šátky, boty, nebo třeba jen barvy, které se vám líbí. Můžete například nosit jednobarevné šaty a sukně, ale zajímavě vzorované a barevné legíny.
  • Hledejte oblečení na neobvyklých místech. Oblečení pro ženy často vypadá dost podobně, ale nebojte se podívat se i do pánského oddělení. Najdete tam zábavná trička s obrázky (například s komiksovými postavami, nebo s motivy vesmíru). Je dobré také nakupovat v secondhandech, kde často seženete naprosto jedinečné kousky.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Jak vést sexy život

 1. 1
  Snažte se být stále zdraví. Zdraví je pro vaši fyzickou pohodu a vzhled nesmírně důležité. Měli byste dostatečně spát, pravidelně cvičit a pečovat o sebe, abyste vypadali stále co nejlépe. Když budete pečovat o své tělo, projeví se to zejména na vaší pleti.
  • Cvičení je opravdu důležité. Není vždy nutné hubnout, ale musíte se udržet ve formě. Při cvičení se do těla uvolňují látky, které zlepšují náladu a podporují zdraví. Doporučuje se cvičit alespoň 30 minut denně. Pusťte si svoji oblíbenou hudbu a zatančete si, nebo si jděte zaběhat. [11]
  • Nezapomínejte na spánek. Když budete málo spát, budete se cítit špatně a všechny vaše problémy se zhorší. Snažte se spát alespoň 8 hodin denně (pokud jste teenager, měli byste spát devět hodin denně). Čím více toho naspíte před půlnocí, tím lépe na tom vaše tělo bude. Také byste si měli vypínat všechna elektronická zařízení alespoň 30 minut před spaním.
  • Pijte dost vody. Mnoho lidí nedodržuje správný pitný režim. Když budete dostatečně pít, bude se vám snáze hubnout, budete mít hezkou pleť a nebudete trpět nedostatkem energie. Každý den byste měli vypít alespoň 8 sklenic vody. Pokud vám čistá voda nechutná, vymačkejte si do ní šťávu z citronu nebo z limetky. Vyhýbejte se nápojům s obsahem kofeinu a sladkým nápojům, které vaše tělo dehydrují.
 2. 2
  Jezte zdravě. To, co jíte, má velký vliv na vzhled vaší pleti a vlasů a také na váš duševní stav. Měli byste jíst zdravá jídla, abyste měli dost energie a nepřibírali. Vyhýbejte se mastným tučným jídlům, po kterých se budete cítit špatně. [12]
  • Měli byste jíst spoustu ovoce a zeleniny. Snažte se jíst alespoň 5 porcí ovoce a zeleniny denně. Nejlepší je listová a barevná zelenina (červené papriky, červené cibule atd.) a borůvky, jahody a banány.
  • Jezte potraviny, které obsahují esenciální mastné kyseliny, například lososa, ořechy, avokádo a lněná semena. Tyto potraviny jsou prospěšné pro vaši pleť, i pro vaše duševní zdraví.
  • Nízkotučné mléčné produkty, které obsahují prospěšné bakterie a vitamín A, vám mohou pomoci regulovat zažívání a zbavit tělo toxinů. Když budete mít v těle méně toxinů, budete mít zdravější pleť i celé tělo.
  • Vyhýbejte se nezdravým jídlům a zpracovaným potravinám. Nejen, že jsou tyto potraviny špatné pro vaši pleť, ale také se po nich budete cítit unaveně a náladově. Nemusíte je přestávat jíst úplně, ale měli byste jejich konzumaci co nejvíce omezit.
  • Každý den si dejte tři hlavní jídla (snídani, oběd a večeři) a dvě svačiny (jednu mezi snídaní a obědem, druhou mezi obědem a večeří). Díky tomu udržíte vyrovnanou hladinu krevního cukru. Nezapomínejte hlavně na snídani, která by vám měla dodat energii na celý den. Zde je příklad jídelníčku na jeden den: ovesná kaše s rozinkami a ořechy k snídani, vejce natvrdo a jablko ke svačině, celozrnné těstoviny s rajčatovou omáčkou a sýrem k obědu, celer a burákové máslo ke svačině, pečené kuře a celozrnná rýže se salátem k večeři.
 3. 3
  Pracujte na svém sebevědomí. Sebevědomí je mnohem více sexy, než fyzický vzhled. Můžete vypadat naprosto obyčejně a přesto mít sebevědomí, díky kterému si vás lidé budou všímat. Naštěstí je možné na sebevědomí pracovat a naučit se ho. [13]
  • Neodsuzujte sami sebe. Lidé někdy dělají chyby a říkají hlouposti. Nikdo nevypadá sexy neustále. Čím více chyb na sobě budete hledat, tím nižší sebevědomí budete mít.
  • Neodsuzujte ostatní lidi. Vědci zjistili, že lidé, kteří opakovaně odsuzují ostatní, mají sami o sobě špatné mínění a mívají nízké sebevědomí. Když si uvědomíte, že někoho odsuzujete, zastavte se a myslete pozitivně. Když si například budete o někom říkat, že má nepříjemný hlas, řekněte si: „Člověk nemůže za to, jaký hlas má,“ nebo „umí ovšem vyprávět skvělé vtipy.“[14]
  • Nesrovnávejte se s ostatními lidmi. Je to naprosto zbytečné. Vždy se najde někdo, kdo bude více sexy než vy, bude mít více peněz, nebo hezčí vlasy. Když se budete srovnávat s ostatními lidmi, budete ze sebe mít špatný pocit.
  • Mějte sebejistou řeč těla. Pohybujte se sebejistě, mějte narovnaná záda a vypnutý hrudník. Dívejte se lidem do očí – je to sexy a také tím dáte najevo, že máte sebevědomí. [15]
 4. 4
  Zbavte se negativity. Pokud chcete mít pozitivní přístup a vysoké sebevědomí, budete se muset zbavit negativity. Negativní myšlenky ohledně vás a ostatních vám způsobí, že se budete cítit špatně a ostatní lidé se ve vaší společnosti budou také cítit špatně.
  • Pokud se například každý den díváte do zrcadla a říkáte si, že jste oškliví, brzy o tom budete opravdu přesvědčení a kvůli tomu si to budou myslet i ostatní lidé.
  • Všímejte si toho, jak uvažujete a zbavujte se negativních myšlenek. Když budete věnovat pozornost tomu, jak uvažujete, brzy si začnete všímat všech negativních myšlenek, kterými každý den zaplavujete svoji mysl. Jakmile tyto myšlenky identifikujete, budete je moci vědomě odstranit.
  • Když zjistíte, že o sobě přemýšlíte negativně, nahraďte negativní myšlenky pozitivními, nebo alespoň neutrálními myšlenkami. Příklad: pokud si pokaždé, když se díváte do zrcadla říkáte, že jste oškliví, zkuste to příště jinak a řekněte si například, že máte hezké zuby, nebo že jste vděční za to, že jste zdraví. Od neutrálních myšlenek se můžete postupně vypracovat k těm pozitivním. Začněte tím, že si budete každý den říkat, že jste krásní. Když to budete dělat dost dlouho, nakonec tomu uvěříte.
  • Zbavte se negativních lidí ze svého života. Lidé, kteří vás kritizují a způsobují vám negativní pocity, do vašeho života skutečně nepatří. Pokud se jich nemůžete úplně zbavit, snažte se jim alespoň nechodit do cesty.
 5. 5
  Ukažte své nejlepší vlastnosti. Být sexy většinou znamená dobře vypadat a mít sebevědomí, ale lidé často považují za sexy ty, kteří mají pozitivní vlastnosti. [16]
  • Laskavost, schopnost naslouchat, respekt k ostatním lidem a další vlastnosti jsou tím, co lidé u ostatních vnímají jako pozitivní. Když budete tyto vlastnosti mít, lidé vás budou mít obecně raději.
  • Nezištně pomáhejte ostatním lidem. Odvezte kamaráda k lékaři, kupte kávu člověku, který bude stát za vámi ve frontě, nebo dejte nějaké peníze bezdomovci.
  • Neznamená to, že byste měli žít pro ostatní lidi. Pomáhejte ostatním, naslouchejte jim, ale zároveň pečujte sami o sebe.
 6. 6
  Vzdělávejte se v oboru krásy. Pokud chcete být stále sexy, musíte si uvědomit, že definice toho, co je sexy, se často mění. Proto je důležité být sám sebou a mít sebevědomí.
  • Přestaňte se srovnávat s ostatními lidmi. Uvědomte si, že tito „dokonalí“ lidé nejsou vždy dokonalí. Za jejich vzhledem stojí hodiny práce maskérů, kadeřníků a stylistů a nezřídka také grafiků. [17]
  • Nezapomeňte na to, že některé věci, které se dnes považují za sexy, dříve byly k smíchu. Platí to také naopak – pravděpodobně byste nechtěli vypadat jako sex symbol z 80. let!
  Reklama

Tipy

 • Nechejte se ostříhat alespoň několik dní před začátkem školního roku, nebo před nějakou důležitou událostí, abyste si na nový střih vlasů stihli zvyknout.
 • Pokud máte červené a oteklé oči, protože jste se špatně vyspali, přiložte si na ně studené čajové pytlíky. Pomůže vám to zbavit se otoků.
 • Pokud chcete používat parfém, nepřehánějte to s ním. Parfém by měli cítit pouze lidé, kteří u vás budou opravdu blízko.
Reklama

Varování

 • Uvědomte si, že nikdo není přitažlivý neustále. Platí to i pro celebrity a pro ty nejvíce sexy lidi, které znáte. Jen málo lidí se ráno probouzí se vzhledem filmových hvězd.
 • Nebuďte posedlí tím, že chcete vypadat sexy. Nikdy se vám nepodaří toho dosáhnout. Neznamená to, že nesmíte nosit hezké oblečení a líčit se, ale neměli byste zapomínat na to, že nikdo není dokonalý.
 • Uvědomte si, že nikomu nedlužíte svoji krásu. Zejména pro ženy není snadné dodržovat dnešní standardy krásy. I když budete nosit make-up každý den a budete si oblékat jen ty nejpřitažlivější šaty, nikdy nebudete sexy pro každého. Neměli byste se o to ani pokoušet.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 17 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 6 690 krát
Stránka byla zobrazena 6 690 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama