Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Kontakty jsou ve vašem Outlooku ta nejcennější položka. Pokud vám přestane fungovat počítač, nebo máte v úmyslu začít používat jiný program na správu emailů, rozhodně se vám bude hodit záloha Outlook kontaktů v podobě vyexportovaného souboru. Ušetří vám totiž spoustu času. V tomto článku se naučíte exportovat kontakty z jakékoliv verze Outlooku.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:
Outlook 2013

 1. 1
  Klikněte na Soubor. V levé části obrazovky se otevře nabídka. Klikněte na možnost Otevřít & Export.
 2. 2
  Klikněte na Import/Export. Otevře se průvodce importem a exportem, kde najdete seznam možností. Zvolte “Exportovat do souboru”.
 3. 3
  Vyberte typ souboru. Pokud exportujete do jiné verze Outlooku, zvolte Outlook Data File. Pokud exportujete do jiného emailového programu, vyberte Hodnoty oddělovat čárkami. Poté klikněte na Další.
 4. 4
  Vyberte Kontakty. Jakmile zvolíte typ souboru, budete vyzváni k zadání složky, do které chcete soubor exportovat. Vyberte Kontakty a klikněte na Další.
 5. 5
  Zvolte název souboru. Zadejte souboru s vašimi kontakty název, který se bude dobře pamatovat. Klikněte na tlačítko Prohlížet a zvolte složku, do které chcete soubor uložit.
 6. 6
  Zkontrolujte nastavení. Než dojde k vytvoření souboru, můžete naposledy zkontrolovat, zda je vše nastaveno správně. Kliknutím na Dokončit vytvoříte ve vámi definované složce soubor s kontakty.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 4:
Outlook 2010

 1. 1
  Klikněte na Soubor. Vyberte Možnosti a poté klikněte na “Rozšířené”.
 2. 2
  V dolní části sekce Export klikněte na "Export”. Spustí se průvodce importem a exportem souborů.
 3. 3
  Zvolte "Exportovat do souboru" a poté klikněte na tlačítko Další.
 4. 4
  Zvolte typ souboru. Pokud exportujete do jiné verze Outlooku, zvolte Outlook Data File. Pokud exportujete do jiného emailového programu, vyberte Hodnoty oddělovat čárkami.
 5. 5
  Zvolte Kontakty. Objeví se seznam datových složek, které můžete z Outlooku exportovat. Zvolte Kontakty.
 6. 6
  Zvolte umístění, kam chcete soubor uložit. Klikněte na tlačítko Prohlížet a určete, kam chcete exportovaný soubor uložit. Zvolte vhodný název a klikněte naposledy na tlačítko Další.
 7. 7
  Vše dokončíte kliknutím na tlačítko Dokončit. Váš adresář byl právě exportován do zadané složky.[1]
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 4:
Outlook 2003 nebo 2007

 1. 1
  Klikněte na nabídku Soubor. Zvolte "Import a Export". Spustí se průvodce importem a exportem.
 2. 2
  Zvolte "Exportovat do souboru". V seznamu možností vyberte “Exportovat do souboru”, čímž své kontakty uložíte do souboru, který pak můžete otevřít v jiném programu.
 3. 3
  Vyberte typ souboru. Pokud exportujete do jiné verze Outlooku, zvolte Outlook Data File. Pokud exportujete do jiného emailového programu, vyberte Hodnoty oddělovat čárkami. Poté klikněte na Další.
 4. 4
  Prohlédněte si složku Kontakty. Outlook vám umožňuje exportovat do souboru libovolnou složku, proto je nutné vybrat složku Kontakty a poté kliknout na Další.
 5. 5
  Vyberte, kam chcete soubor uložit. Klikněte na tlačítko Procházet a rozhodněte se, kam chcete exportovaný soubor uložit. Zadejte vhodný název a klikněte naposledy na tlačítko Další.
 6. 6
  Vše dokončíte kliknutím na Dokončit. Vaše kontakty jsou nyní v souboru, který je připraven na import do jiného programu.
  Reklama

Metoda 4
Metoda 4 ze 4:
Outlook Express

 1. 1
  Klikněte na Soubor. Kontakty v Outlook Express jsou uloženy trochu jinak než v ostatních verzích Outlooku. Zvolte "Export" a poté vyberte možnost Adresář.
 2. 2
  Najděte možnost Textový soubor. V závorkách vedle ní bude napsáno "Hodnoty oddělovat čárkami".
 3. 3
  Určete, kam chcete exportovaný soubor uložit. Klikněte na tlačítko Prohlížet a určete, kam soubor uložíte. Zadejte vhodný název a klikněte na Další.
 4. 4
  Vyberte konkrétní položky Adresáře, které budou do exportovaného souboru uloženy. Pro jistotu zaškrtněte v okně CSV Export všechna zatržítka. Poté klikněte na Dokončit.
  Reklama

Tipy

 • Exportovaný soubor s kontakty může být někdy docela velký, takže se připravte na to, že pokud ho budete exportovat na flash disk nebo na nějaký síťový disk, může to trvat trochu déle. Zkuste nejprve vyexportovat takový soubor na Plochu, poté ho zazipujte do archívu, a teprve následně exportujte na flash disk nebo na síťový disk.
 • Nezapomínejte na to, že je třeba seznam vašich kontaktů pravidelně zálohovat. Pokud vám přestane fungovat počítač, může se adresář kontaktů poškodit a později už nebude možné ho exportovat.
Reklama

Související články

Jak smazat prázdnou stránku ve Wordu
Jak na SD kartě odstranit ochranu proti zápisuJak na SD kartě odstranit ochranu proti zápisu
Jak kopírovat soubory v příkazovém řádkuJak kopírovat soubory v příkazovém řádku
Jak vložit video do PowerPointuJak vložit video do PowerPointu
Jak ve Wordu otočit textJak ve Wordu otočit text
Jak si změnit IP adresu (Windows)Jak si změnit IP adresu (Windows)
Jak zjistit hesloJak zjistit heslo
Jak změnit adresář v Příkazovém řádkuJak změnit adresář v Příkazovém řádku
Jak zjistit, zda máte na počítači BluetoothJak zjistit, zda máte na počítači Bluetooth
Jak převést obrázek do formátu JPEGJak převést obrázek do formátu JPEG
Jak přehrávat soubory MKVJak přehrávat soubory MKV
Jak zjistit zapomenuté heslo na WiFiJak zjistit zapomenuté heslo na WiFi
Jak kopírovat a vkládatJak kopírovat a vkládat
Jak otvírat portyJak otvírat porty
Reklama

O tomto wikiHow

JL
Spoluautor od:
Technologický spisovatel & Editor
Tento článek spoluautor od Jack Lloyd. Jack Lloyd je technologický spisovatel a editor pro wikiHow. Má více než dva roky zkušeností s tvorbou a editací článků souvisejících s technologiemi. Je technologickým nadšencem a učitelem angličtiny. Tento článek byl zobrazen 3 221 krát
Stránka byla zobrazena 3 221 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama