Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Chcete s někým flirtovat přes internet? wikiHow vám poradí! Můžete zapracovat na svých konverzačních a filtrovacích technikách na internetu a možná se vám podaří dohodnout si s někým rande, nebo najít díky internetu partnera i v reálném životě.

Část 1
Část 1 ze 3:
Jak flirtovat na chatu

 1. 1
  Začněte rozhovor vtipným způsobem. Pokud chcete, aby si s vám někdo psal, musíte mít nějaká témata k hovoru. Ať už danou osobu znáte v reálném životě, nebo jen z online profilu, nebudete se spolu dobře bavit, když jí budete schopní napsat jen „ahoj“ nebo „sluší ti to.“
  • Nezačínejte konverzaci slovy „ahoj“ nebo „jak se máš?“ Nedáte tím tomu druhému žádnou šanci zapříst s vámi smysluplný rozhovor. Nejde sice o nic velkého, ale můžete napsat například: „Wow! Nemůžu se tě nezeptat na tvoji novou profilovou fotku! To je vodopád?“
  • Nezačínejte rozhovor žádnou otřepanou hláškou. Neslušné vtipy a klasické balící hlášky neudělají na nikoho dojem. Přečtěte si další sekci, ve které najdete konkrétní rady ohledně konverzačních témat.
 2. 2
  Počkejte, až se ten druhý rozpovídá. Lidé rádi mluví, když je to pro ně snadné. Pokud s někým chcete vést zábavný rozhovor a flirtovat s ním, usnadněte mu to – ptejte se ho na různé otázky a bedlivě mu naslouchejte.
  • Pokládejte tomu druhému doplňující otázky. Když vám řekne, že vodopád na jeho profilové fotce je z loňské dovolené, zeptejte se ho, jak se na ní měl, co zajímavého nebo zábavného viděl, nebo jaké jídlo mu nejméně chutnalo.
  • Neměli byste z toho druhého páčit odpovědi. Můžete se ho zeptat, jaké to bylo skákat s padákem, ale neměli byste se vyptávat na to, jak si může dovolit skok padákem, když pracuje v pohostinství – do toho vám nic není.
 3. 3
  Buďte hraví. Není snadné přesně definovat flirtování. Spousta lidí hledá nějaké spojení, jakýsi elektrický náboj. Často v tom hraje důležitou roli humor a hravost. Projevujte svůj smysl pro humor. Pokud máte pocit, že je vtipné do rozhovoru začleňovat vtipné odkazy na rapové písničky, nebo náhodná fakta, nebojte se toho. Buďte sami sebou. Když se to někomu nebude líbit, najděte si někoho jiného.
  • Někdy je dobrou taktikou toho druhého jemně škádlit, ale musíte si dát pozor, abyste nevzbudili špatný dojem. Někomu může připadat vtipné, když řeknete: „Hezká fotka s vodopádem, vypadá to, že tam byla zima. Ty kytky taky vypadají divně. Každopádně dobrý pokus,“ ale někomu jinému to může připadat neslušné.
 4. 4
  Odpovídejte co nejrychleji. K flirtování je nutné, aby byli oba dva účastníci rozhovoru přítomni, jinak takový rozhovor ztrácí své kouzlo. Odpovídejte na zprávy dostatečně rychle a dávejte tomu druhému najevo, že vás baví si s ním psát.
  • „Nechávat někoho čekat“ je taktikou lidí, kteří většinou s nikým nechodí. Pokud si s někým chcete psát na internetu, měli byste si s ním skutečně psát. Pokud chcete ignorovat něčí zprávy, jděte se raději věnovat něčemu jinému.
  • Pokud s vámi ten druhý nemluví, nechejte ho být. Nemá smysl ho zahrnovat zajímavými otázkami, když na ně odpoví jen „lol.“
 5. 5
  Rozhovor byste měli ukončit vy. Nejlepší je ukončit rozhovor s flirtováním ve chvíli, kdy toho druhého ještě baví si s vámi psát. Měli byste odejít tak, aby na vás stále myslel a aby si přál, abyste se brzy vrátili. Než vám dojdou témata k hovoru, měli byste rozhovor ukončit a rozloučit se.
  • Snažte se ukončit rozhovor na takové úrovni, kterou nelze překonat. Když se vám podaří někoho upřímně rozesmát, ale potom už nebudete vědět, co lepšího napsat, rozlučte se: „Rád jsem si s tebou popovídal, musím jít nakrmit svého psa, jinak mě sežere.“
 6. 6
  Buďte vytrvalí. Měli byste flirtování věnovat určitou snahu, ale neměli byste automaticky očekávat, že vám to s tím druhým vyjde. Pokud nejste schopní začít s někým vést rozhovor, neměli byste to dělat. Flirtujte, bavte se, pište si s mnoha lidmi a nic neberte příliš vážně.
  • Na druhou stranu byste se ovšem neměli vzdávat příliš lehce. U online chatování někdy trvá delší dobu, než se někam dostanete. Jak jsme již zmínili, měli byste si zachovat nadhled a chovat se mile.
 7. 7
  Přestaňte se snažit působit dokonale a buďte sami sebou. Pokud chcete s někým flirtovat a nalézt s ním skutečné spojení, měli byste být sami sebou, ne „facebookovou verzí sama sebe,“ která s realitou nemá nic společného. Je snadné se na internetu chovat povýšeně a mluvit jen o sobě a o svých úspěších. Vyhněte se tomu a buďte jednoduše sami sebou.
  • Pište tak, jak mluvíte ve skutečnosti. Nemusíte se snažit znít chytře, nebo používat výrazy, které běžně nepoužíváte. Působili byste nepřirozeně a falešně. [1]
  • Na druhou stranu si můžete klidně udělat legraci sami ze sebe, ale musíte to udělat vtipným způsobem. Dejte pozor, abyste nepůsobili zoufale a otravně. Vždy je dobré o sobě mluvit pozitivně.
  Reklama

Část 2
Část 2 ze 3:
Co říkat

 1. 1
  Mluvte o nezávazných tématech. Flirtování je stejné jako běžný rozhovor, jen zábavnější. Měli byste k němu přistupovat s tím, že se hodláte dobře pobavit, ne že hodláte najít někoho, koho přinutíte, aby se do vás zamiloval. To by bylo divné. Povídejte si s lidmi tak jako s každým novým kamarádem. </ref>
  • Využijte internetu jako zdroje informací. Pokud jste narazili na vtipný článek, nebo video, pošlete ho dál. Budete alespoň mít něco, o čem se s tím druhým budete moci bavit. [2]
  • Každý se rád baví o jiných věcech. Jeden člověk flirtuje tak, že tomu druhému vypráví dlouhé příběhy a baví se o vážných tématech, pro jiné lidi to zase může být nudné. Někoho baví povídat si o večírcích, jiné lidi to může odradit. Přistupujte ke každému novému člověku individuálně.
 2. 2
  Nespěchejte. Online flirtování je maraton, ne sprint. Nemá smysl pospíchat a mluvit rovnou o tom, co chcete, plánovat rande, nebo se bavit o tom, kam se nastěhujete, až budete mít děti. Zpomalte a soustřeďte se na to, abyste se dobře pobavili. Uvidíte sami, zda to někam povede.
  • Vyhněte se očividným sexuálním narážkám. Někdy je to dobrý nápad, ale musíte s tím počkat, až toho druhého lépe poznáte. Neměli byste působit pornograficky, když chcete jen flirtovat.
  • V žádném případě nikomu nepište „Miluju tě!“ na základě jedné profilové fotky a pětiminutového rozhovoru. Tím byste si zničili veškeré šance na normální vztah. Je v pořádku tomu druhému říct, že je krásný, zábavný a moc se vám líbí, ale neměli byste mluvit o lásce alespoň dokud se nebudete lépe znát. To, to byste při flirtování neřekli při reálném rozhovoru, byste neměli říkat ani na internetu.
 3. 3
  Mluvte o věcech, které máte společné. Pokud spolu chodíte do školy, povídejte si o škole. Pokud žijete ve stejném městě, bavte se o vašich společných známých. Bavte se o tom, kam rádi chodíte. Jednoduše si najděte něco, co vás spojuje.
  • Pokud nemáte nic společného, nebo nemůžete na nic přijít, ptejte se, dokud něco nenajdete. I hloupé otázky, jako „Který měsíc v roce máš nejraději a proč?“ nebo „Jaké jsi znamení?“ vám pomohou se v rozhovoru dostat dál. [3]
 4. 4
  Mluvte o něčem vtipném, co se vám ten den stalo. Každý, s kým se na internetu budete bavit, už slyšel všechno, co mu chcete napsat. Odpovídal stokrát na to, co dělá ve volném čase, jaké jsou jeho koníčky atd. Když mu ale povyprávíte o tom, jak se vaši sousedé hádají kvůli tomu, že pes jednoho z nich čůrá na schody toho druhého, budete mít nad ostatními výhodu. „Co si myslíš o psech? A o vtipných sousedech?“
  • Neměli byste příliš mluvit o svém životě. Když tomu druhému povyprávíte celý svůj příběh, bude si myslet, že jste posedlí sami sebou. Sdílejte s ním jen malé detaily.
 5. 5
  Neříkejte příliš mnoho informací. Nikdo nepotřebuje slyšet každý detail vašeho životního příběhu, vaše problémy a vaše nejhlubší myšlenky a touhy. Nechejte si to na později. V tomto případě totiž nejde o flirtování, ale o sdělování příliš mnoha informací.
  • Nebuďte negativní, když se snažíte s někým flirtovat. Pokud jste v poslední době neměli štěstí v lásce, tato informace vám nepomůže – naopak byste kvůli ní působili zoufale.
  • Dávejte si velký pozor na zmiňování vážných věcí, jako je manželství, monogamie a děti, zejména pokud danou osobu neznáte. Těmito slovy byste mohli flirtování zabít. Počkejte, dokud o nich nezačne mluvit ten druhý.
 6. 6
  Zahrajte si vtipnou asociační hru. Pokud chcete s tím druhým flirtovat, ale nevíte, co říct, můžete si zkusit zahrát hru s náhodnými slovy a mluvit o hloupostech. Bavte se o svém nejoblíbenějším jídle, o svých domácích zvířatech, o tom, zda máte rádi Katy Perry, nebo vám připadá nudnější než kus suchého chleba atd. Zkuste následující otázky:
  • „Povyprávěj mi o nejlepším sendviči, který jsi kdy jedl.“
  • „Který z členů Wu-Tang Clan, Beatles, nebo One Direction tě nejlépe vystihuje?“
  • „Kdyby ses mohl podívat do kterékoli země, kam bys jel?“
  • „Co je lepší, odpočívat v posteli, nebo ležet ve vaně? Dívat se na seriály, nebo chodit do přírody? Já nejraději chodím ven, nejsem lenivý. Můžeš pokračovat!“
 7. 7
  Čas od času tomu druhému zalichoťte. Dobré lichotky jsou vhodným způsobem, jak si otevřít dveře a nalézt více témat k hovoru. Vyberte si něco, co se vám na tom druhém líbí, nebo čeho jste si všimli a zalichoťte mu. Potom tuto lichotku obraťte v něco, o čem si budete moci povídat.
  • Lichotky jsou milé, ale těžko se na ně odpovídá. Snažte se lichotku obrátit v rozhovor: „Ta fotka s vodopádem je moc hezká, vypadáš skvěle. Jaké to tam tenkrát bylo?“
  • Jedna lichotka v jednom rozhovoru bude naprosto stačit. Kdybyste lichotili příliš často, mohli byste působit zoufale. Pokud se vám někdo líbí, jistě to rád uslyší, ale nemusíte to říkat každou chvíli. [4]
  Reklama

Část 3
Část 3 ze 3:
Jak si dohodnout rande online

 1. 1
  Přihlaste se do internetové seznamky. Online seznamky jsou stále běžnější a ve velkých městech pro mnoho lidí dokonce nezbytné. V dnešní době se lidé seznamují přes internet. Pokud chcete flirtovat online a seznamovat se se zajímavými lidmi, založte si profil na internetové seznamce a pusťte se do toho. Jde o skvělý způsob, jak flirtovat online. Mezi nejoblíbenější seznamky patří:
  • Match
  • OkCupid
  • Tinder
  • MeetUp
  • Plenty of Fish
  • eHarmony
 2. 2
  Váš profil by měl být upřímný. Pokud se chcete s někým skutečně setkat, musíte vyplnit všechny informace upřímně a lichotivě. Měli byste o sobě psát tak, abyste lidem dali najevo, jací skutečně jste, aby o vás měli zájem lidé, o které budete mít zájem vy.
  • Nepište nudně. Každý druhý profil obsahuje stejné fráze, jako „žiju svůj život naplno“ nebo „rád cestuju.“ Buďte upřímní a napište o sobě něco skutečně zajímavého.
  • Dobře se zamyslete nad tím, jak se v profilu popíšete. Měli byste psát zajímavě, slušně a pravdivě.
  • Upřímně ovšem neznamená zoufale. Pokud jste 20 let nebyli s nikým na rande, nemusíte to psát na svůj profil.
 3. 3
  Použijte lichotivou profilovou fotku. Spojení je sice důležitější, než vzhled, ale pokud jde o online flirtování, je důležité použít profilovou fotku, na které vám to sluší a na které jste oblečení. Pokud si nezvládnete vyfotit lichotivou fotku sami, požádejte o to kamaráda, nebo se objednejte k profesionálnímu fotografovi.
  • Buďte sami sebou. Nesnažte se na fotce vypadat jako někdo jiný. Ukažte sami sebe jako upřímného, normálního člověka, který bude na lidi působit sympaticky. Snažte se vypadat co nejlépe, ale stále jako vy.
  • Nedávejte na profil nahé fotky, ani opilecké fotky z večírků.
 4. 4
  Buďte trochu tajemní. Nemá smysl říkat o sobě lidem všechno. Měli byste si zachovat trochu soukromí, i když jde o online seznamky. Než někomu svěříte intimní detaily svého života, musíte ho co nejlépe poznat. Co se týče prvních schůzek, měly by probíhat na veřejnosti. Když se budete držet těchto pravidel, online flirtování vás bude bavit.
  • Potkat někoho, kdo působil mile, ale jakmile získá vaše telefonní číslo nebo adresu, začne vypadat úchylně, je velmi nepříjemné.
  • Vyhněte se pokušení sdílet na seznamce spoustu fotek. Každý, kdo by se na váš profil podíval, by si myslel, že jste marniví.
  Reklama

Tipy

 • Když budete tomu druhému neustále lichotit, stane se vám to, že tento člověk automaticky převezme kontrolu nad celou vaší konverzací (a tím i nad vaším vztahem). Lichotkami nešetří pouze blázni – nebuďte jedním z nich. Každá dívka na seznamce již ví, že je krásná, nemusíte jí to stále opakovat. Když to budete dělat, přestane vás brát vážně.
 • Při chatování používejte akční smajlíky, abyste tomu druhému dali najevo, jaký člověk jste. Pokud vám zalichotí, poděkujte a přidejte červenajícího se smajlíka. Díky tomu ten druhý bude vědět, jak se cítíte.
 • Ujistěte se, že flirtujete s někým, kdo se s vámi chce bavit. Pokud vám daná osoba odpovídá jednoslovně a znuděně, nesnažte se s ní flirtovat – pravděpodobně s vámi nechce mluvit.
 • Dejte najevo, že vás zajímají zájmy a koníčky toho druhého. Až si chvíli popovídáte, můžete mu na profil sdílet nějakou jeho oblíbenou písničku, nebo vtipné video. Dáte mu tím najevo, že jste ho pozorně poslouchali.
 • Nepište nudné zprávy. Používejte vykřičníky a otazníky, abyste nepůsobili znuděně.
 • Pokud se s danou osobou cítíte dostatečně dobře, můžete používat smajlíky. Pokud se cítíte sebejistě, použijte klidně i mrkajícího smajlíka.
 • Objevujte nové způsoby online komunikace. Neomezujte se pouze na zprávy a zkuste například i video chat.
Reklama

Varování

 • Lidé na internetu lžou. Někdy se může stát, že budete zklamaní, nebo překvapení.
 • Vždy se s lidmi z internetu setkávejte na veřejných místech, dokud se nebudete znát lépe. Zejména první schůzku byste si měli dohodnout na nějakém veřejném místě.
 • Pokud jste žena a chcete se s někým setkat v noci, měla byste vzít s sebou alespoň jednu kamarádku.
 • Fotografie z 80. let dají najevo, že vaše mentalit zamrzla v této době. Vyhýbejte se jim jako čert kříži!
 • Vyhýbejte se fotkám z dálky. Měli byste lidem umožnit, aby si vás dobře prohlédli.
 • Steve Santagati, expert na online randění tvrdí, že by ženy měly od mužů získat co nejvíce osobních informací a zároveň jim poskytnout co nejméně osobních informací o sobě, aby byly v bezpečí.
 • Bez ohledu na pohlaví jde o rozumnou radu – jistě si nechcete domluvit rande s umělou inteligencí, podvodníkem, nebo sériový vrahem. Používejte online zprávy k tomu, abyste získali všechny informace, které potřebujete znát. Vyhledejte si danou osobu na internetu, abyste měli jistotu, že skutečně existuje.
 • Nechovejte se úchylně. Pokud s danou osobou mluvíte poprvé, neměli byste jí říkat osobní detaily ze svého života, ani byste jí neměli klást příliš osobní otázky.
Reklama

Související články

Jak někomu udělat cucflekJak někomu udělat cucflek
Jak zařídit, aby vás postrádalJak zařídit, aby vás postrádal
Jak na francouzské líbání
Jak poznat, zda o vás má dívka zájemJak poznat, zda o vás má dívka zájem
Jak přestat milovat někoho, kdo vás nemilujeJak přestat milovat někoho, kdo vás nemiluje
Jak zajistit, aby se do vás muž zamilovalJak zajistit, aby se do vás muž zamiloval
Jak poznat, že někoho milujeteJak poznat, že někoho milujete
Jak se komukoliv pomstítJak se komukoliv pomstít
Jak se naučit skvěle líbatJak se naučit skvěle líbat
Jak rozpoznat flirtovací signály u ženJak rozpoznat flirtovací signály u žen
Jak na něco (nebo na někoho) přestat mysletJak na něco (nebo na někoho) přestat myslet
Jak poznat psychopataJak poznat psychopata
Jak si najít přítelkyniJak si najít přítelkyni
Jak dát dívce najevo, že vám na ní záležíJak dát dívce najevo, že vám na ní záleží
Reklama

O tomto wikiHow

Sarah Schewitz, PsyD
Spoluautorem článku je :
Psycholožka na lásku a vztahy
Spoluautorem tohoto článku je Sarah Schewitz, PsyD, jeden z našich spoluautorů. Spoluautoři článků na wikiHow úzce spolupracují s našimi editory, aby se docílilo toho, že obsah našich článků je maximálně přesný a srozumitelný. Tento článek byl zobrazen 17 352 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 17 352 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama