Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Chcete flirtovat s nějakou holkou nebo klukem na MSN, AIM, Facebooku nebo na nějaké jiné Instant Messaging (IM) službě? A zároveň nechcete vypadat jako úchyl či patolízal? Gratulujeme! Už jen to, že si jste vědomi tohoto problému, ukazuje, že jste na tom lépe, než většina lidí, co se o flirtování přes internet pokouší. Chcete-li tedy flirtovat chytře a s respektem, čtěte následující postup.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Jak flirtovat

 1. 1
  Začněte hovor nenuceně. Stejně jako v reálném světě, první krok k úspěšnému flirtování je přestat se bát a zkusit to! Napište někomu krátkou zprávu, v které se zeptáte, jak se má, jak to jde ve škole nebo prostě napíšete „Ahoj!“ Nejtěžší částí flirtování je překonat prvotní strach. Takže pokud máte obavy, řekněte si, že je jedno, jak to dopadne, protože to bude méně stresující než reálné konverzace.
  • Není důvod mít nervy z flirtování po internetu – pokud se s vámi daná osoba nechce bavit, tak vám jednoduše neodpoví, zatímco vy si můžete myslet, že prostě nebyl nebo nebyla u počítače.
  • To znamená, že pokud někoho sotva znáte, tak je dobré se nějak omluvit a zdůvodnit, proč mu/jí píšete – nebude to celé působit divně. Nejlepší je požádat o pomoc s něčím ve škole nebo se zeptat na něco velmi specifického, co se týče dané osoby. Například, pokud má daný člověk nějakou zajímavou přezdívku odkazující na nějakou hudební skupinu, tak se můžete zeptat: „Coolová přezdívka. Byl jsi na jejich koncertě, když tu naposledy hráli?“
 2. 2
  Začněte běžnou konverzací. Po prvotních pozdravech a zdvořilostní výměně se budete asi chtít zeptat, jak se má (stejně jako v reálném světě). Zeptejte se, jak to jde v práci nebo ve škole, jaké jsou jeho nebo její zájmy, na jakých byl nedávných výletech, atd. Místo pouhého pokládání otázek také můžete nabídnout vlastní komentáře na nějaké věci či události. Po jeho či její odpovědi přidejte vlastní komentář nebo položte dodatečnou otázku, ať můžete pokračovat v rozhovoru. Nestrkejte nos do osobních věcí – nechte hovor odlehčený, zábavný a bezstarostný.
  • Neustrňte na běžné konverzaci plné zdvořilostních frází. Minuta nebo dvě je skvělá pro prolomení ledů, ale pak se hovor může stát velmi rychle nudný.
  • Například, pokud jste otevřeli hovor otázkou o nějaké specifické činnosti nebo zájmu (např. hudební kapela), tak je logické a rozumné se následně zeptat na oblíbenou hudbu. Také můžete říct svůj vlastní názor či dát nějaké tipy. Například, můžete říct: „Pokud se ti líbí tato kapela, tak se ti může líbit i Manic Albatross – jsou jako Beatles, jen trošku drsnější. Jaké si ti líbí jiné kapely?“
 3. 3
  Vtipkujte. Každý ocení humor. I Marilyn Monroe řekla: „Pokud dokážete ženu rozesmát, dokážete ji donutit udělat cokoliv” (ženy, nemějte obavy, to samé platí i na muže). V odpovědích se snažte být hraví až mírně sarkastičtí.
  • Například, pokud se vás někdo zeptá, co děláte, tak neodpovídejte „vyhlížím, koho sbalit na Facebooku“, ale můžete říct: „píšu román“ nebo „utápím se v depresi“. Tyto odpovědi zaručeně odstartují hovor na téma vašich koníčků (např. psaní povídek nebo včerejší ochutnávání vína).
  • V rámci již uvedeného příkladu hovoru o hudbě, můžete udělat nějaké vtípky okolo hudby. Například, můžete říct něco jako: „Nechápu, proč rádia hrají pořád ty samé písničky. Došly jim peníze na nové?“
 4. 4
  Škádlete. Jakmile jste rozvinuli s danou osobou dobrý hovor, tak můžete danou osobu začít mírně škádlit. Snažte se to však odlehčit. Zpravidla platí, že čím lépe danou osobu znáte, tím "ostřeji" ji můžete škádlit.
  • Přistupujte však ke škádlení rozumně. Vyhněte se nepříjemným tématům, které se týkají osobního života, kariéry, snů a cílů, atd.
  • Hranice mezi flirtem a vtíráním se je někdy velmi tenká. Pokud si tedy nejste úplně jistí, jak na tom jste, neriskujte a buďte opatrní. Není jednoduché se vymluvit z nějaké poznámky, kterou jste ranili něčí city. Škádlit můžete později. Například, můžete mírně poškádlit danou osobu, pokud o její oblíbené skupině řeknete: „Cože, tato skupina? Hahaha.“ Budete však znít jako blbec, pokud řeknete něco jako: „Bože, to jsou jenom pozéři a jejich fanoušci jsou úplně nejhorší.“
 5. 5
  Používejte smajlíky. Oproti jiným službám jako je email, na službách IM se dají při flirtování využívat smajlíci, kteří mnohdy vyjasní význam dané zprávy. Pokud flirtujete, tak možná budete příliš často používat mrkající smajlíky (;)) nebo smajlíky vyplazující jazyk (:p). Spolu se škádlivými poznámkami použijte tedy v konverzaci nejrůznější smajlíky – vyjasní význam vašich zpráv, ale zároveň je odlehčí.
  • Varování – nepřežeňte to. Používejte je během konverzace s mírou. Hovor tak bude příjemnější a dvojsmyslné věty budou jasnější. Pokud však používáte příliš mnoho smajlíků, tak budete působit jako malé dítě a budete celkově otravní.
 6. 6
  Pokud se vám dostává dobré odezvy, tak je čas věci více rozproudit. Pokud máte pocit, že váš partner vám odpovídá na vaše vtípky a škádlení v dobré náladě, tak můžete postoupit o krok kupředu – do trošku intimnější oblasti. Buďte však opatrní – nepřejděte z nevinného škádlení do tvrdého nabalování. Raději začněte používat ve zprávách nejrůznější nenápadné narážky. Naznačujte nejrůznější věci, neříkejte je otevřeně. Jděte na to s poklidem, bude se vám to hodit jak na internetu, tak i v reálném životě.
  • Snažte se, aby vaše poznámky byly mírně ironické. Flirtování často zahrnuje určitý stupeň ironie a srandy. Budete-li to dělat, tak vytvoříte dojem, že stojíte nohama pevně při zemi a nejste nějaký úchyl.
  • Například, pokud někdo řekne, že se mu nějaká písnička zdá sexy, tak se toho chytněte a rozpalte více diskuzi. Opovězte s napůl pohoršeným zvoláním „Chovej se slušně!“ nebo přihrajte mírně jízlivým „Opravdu?;)“.
 7. 7
  Pokud se vám dostává špatné odezvy, tak se držte zpátky. Flirtování s lidmi s sebou nese riziko, že vás mohou kdykoliv odmítnout. Tím spíš během flirtování po internetu, kde je konverzace levná a neosobní. Pokud flirtujete s někým, kdo se moc nechytá, tak se držte zpátky a s grácií hovor ukončete. Například, můžete říct, že musíte jít něco dělat (úkol či práce jsou dobrými výmluvami) nebo musíte jít spát. Je jedno, jakou výmluvu použijete – 'hlavní je, že respektujete přání druhé osoby a vyhnete se zbytečným trapným situacím.
  • Například, pokud zmíníte nějakou písničku a ten druhý řekne, že se jedná o oblíbenou písničku jejich partnera, tak nenápadně a zdvořile hovor ukončete. Může se jednat o pouhé: „Musím jít. Pobavíme se později!“
 8. 8
  Buďte ten, kdo hovor ukončí. Dobrou strategií pro flirtování v online a reálném životě je dosáhnout toho, aby druhá osoba chtěla více. Ve světě IM flirtování to znamená, že byste se měli rozloučit ještě předtím, než začne být hovor nudný. Druhá osoba s vámi tak zažije zábavný hovor a bude mít na vás pouze skvělé vzpomínky – ne nepříjemné vzpomínky na nudnou konverzaci, kterou bylo těžké ukončit.
  • Pokud se vám stále dostává dobré odezvy, tak zkuste hovor ukončit nějak zajímavě, takže na vás ta druhá osoba nezapomene. Pomoct mohou smajlíci. Například, pouhé „dobrou noc“ je obyčejné a nezajímavé, ale takové „dobrou noc ;)“ může obsahovat spoustu nenápadných narážek na to, že na něj či na ni budete myslet (či naopak).
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Jak neflirtovat

 1. 1
  Příliš se neshazujte. Sebedůvěra je sexy. Ještě více to však platí pro situace v reálném životě, než pro situace při flirtování přes IM. Například, vyhněte se vtípkům, kterými si děláte srandu sami ze sebe. Stačí pouze jeden – neměly by se takové vtípky objevovat během celého hovoru. Pokud to budete dělat příliš často, může se stát, že budete vypadat zoufalí a pohrdající sami sebou.
  • To však neznamená, že byste si měli dělat srandu z ostatních – budete vypadat jako zlí a hloupí. Jakékoliv poznámky mířící na vaši nebo něčí osobu by se během flirtu neměly objevit.
 2. 2
  Nebuďte příliš sentimentální. Lidé rádi flirtují pro zábavu. Pro většinu lidí je přijímání komplimentů přijatelné jen do určité míry – více než jeden či dva komplimenty může způsobit, že se lidé budou cítit trapně a rozpačitě. Také se pak mohou pozastavit nad tím, jaké vlastně jsou vaše motivy za vašimi zprávami. Navíc, síla květnatých komplimentů je podstatně slabší, když jsou přijímány přes obrazovku počítače ve formě písmenek a smajlíků.
  • Namísto rozdávání mnoha komplimentů se zkuste zaměřit na budování zajímavého, živého hovoru. Snažte se razit heslo „nemluv, ale jednej“. Jinými slovy, dokažte, že vás druhá osoba přitahuje budováním skvělého hovoru – ne tím, že jí to narovinu řeknete.
 3. 3
  Nebuďte příliš přilnaví. Jestliže s danou osobou flirtujete přes IM úplně poprvé, tak je jasné, že váš vztah s danou osobou je velmi, velmi neformální. To znamená, že budete muset uchovat i daný hovor neformální. Nebavte se o lásce, dlouhodobých závazcích nebo o čemkoliv podobném – jedná se o obrovská rudá světla pro osobu, s kterou se bavíte. Ve většině případů se stane, že daná osoba bude sabotovat jakékoliv vaše snahy o rande.
 4. 4
  Nebuďte vulgární. Každý člověk má jiný náhled na to, kdy je vhodné použít sprostá slova, neslušný humor, narážky na sex, atd. Respektujte vzájemné rozdíly. Při psaní na internetu je jednoduché použít sprostá slova, vulgární humor či narážky na sex a násilí. Je také jednoduché zapomenout, že některým lidem takové komentáře mohou přijít šokující a nepříjemné. Snažte se tedy zachovat váš hovor relativně slušný. Alespoň do té doby, než druhou osobu lépe poznáte. Snažte se myslet na to, jaký děláte dojem na ostatní lidi – nemusí být totiž zvyklí na to, na co jste zvyklí vy.
  • Obvykle je nejlepší se řídit pravidlem: „nebýt vulgární, dokud ten druhý nezačne být sám vulgární.“ Jinými slovy, pokud s někým flirtujete, tak nepoužívejte sprostá slova, nedělejte nevhodné vtípky nebo oplzlé komentáře do té doby, dokud s tím ten druhý sám nezačne.
  Reklama

Tipy

 • Předtím, než zprávu odešlete, se snažte si ji rychle přečíst, abyste vychytali všechny gramatické chyby a překlepy. Nechcete přece, aby někdo dostal špatnou zprávu.
 • Vždy si pořádně promyslete, co vlastně řeknete a použijte smajlíka, který dobře vystihuje význam dané zprávy. Druhá osoba totiž neslyší tón vašeho hlasu a pokud nepoužíváte webovou kameru, tak ani nevidí váš obličej.
 • Nebuďte příliš otravní, pokud to vypadá, že ta druhá osoba je zaneprázdněná nebo vám prostě neodpovídá. Nevíte, co dělá.
 • Neodpovídejte okamžitě – budete vypadat zoufale! Dejte tomu minutku nebo dvě a až pak odpovězte. Navíc vám to dá čas popřemýšlet nad tím, co chcete napsat.
 • Pokud se vám daná osoba opravdu líbí a vypadá to, že i ona má o vás zájem, tak se přestaňte bát a udělejte nějaké nenápadné náznaky.
 • Snažte se, aby to pořád nebylo jen o vás nebo o ní/něm.
 • Během flirtování na MSN nebo jiné IM službě se často lehce smějte, např. "ha ha". Pomáhá to hovoru a lidé mají pocit, že vás baví si s nimi povídat.
 • Nesmějte se však příliš často nebo to může druhé vyděsit.
 • Buďte upřímní, ale ne příliš depresivní.
 • Pokud druhá osoba píše pomalu, tak taky pište pomalu. Je nesmělý nebo extrovert? Pokud je extrovert, tak používejte jen velmi nenápadné narážky. Znáte tu osobu? Pokud ano, tak flirtování přes internet může být podstatně těžší, jelikož se můžete o to víc obávat odezvy. Pokud někoho znáte přes MySpace, tak buďte opatrní a ujistěte, že se nejedná o falešný profil.
 • Narážky na sex nejsou flirtování. Ano, některé narážky na sex jsou přijatelné, ale ne příliš. Můžete působit velmi otravně a oplzle.
 • Objetí jsou stejně láskyplné jako polibky, jen jsou méně provokativní, což se při flirtu může hodit.
 • Snažte se, aby vaše flirtování nebylo příliš okaté – můžete druhé vyděsit.
Reklama

Varování

 • Snažte se během hovoru nezmiňovat ostatní lidi, druhá osoba se může cítit nepříjemně.
 • Stejně jako u každého jiného flirtování, snažte se nebýt příliš otevření a nezačínejte si příliš stěžovat na svůj život. Můžete být sice zoufalí, ale snažte se to nedát najevo.
 • Flirtování online může být nebezpečné. Nikdy nedávejte svoje telefonní číslo nebo adresu (či jiné identifikační údaje) lidem, kterým nedůvěřujete!
 • Nenechte dopustit, aby se hovor příliš táhl až do mrtvého konce. Neflirtujte jen tak pro zábavu. Dělejte to proto, že se vám daná osoba líbí a vy chcete vyslat nějaký signál.
 • Nestěžujte si, buďte pozitivní.
 • Nepište příliš často, když je ten druhý offline. Můžete působit velmi zoufale. Je to sice v pořádku, když to uděláte jednou za čas - např. můžete napsat, že nebudete ten den online nebo něco velmi urgentního.
Reklama

O tomto wikiHow

Connell Barrett
Spoluautorem článku je :
Kouč pro seznamování
Tento článek spoluautorem článku je Connell Barrett. Connell Barrett je odborníkem v oblasti vztahů a zakladatelem a výkonným koučem v Dating Transformation, jeho vlastní konzultační agentury založené v roce 2017 se sídlem v New Yorku. Connell radí klientům na základě svého Seznamovacího systému o 3 pravidlech: autentičnost, srozumitelnost a expresivita. Je také koučem pro senznamování pro seznamovací aplikaci The League. Jeho práce byla uvedena v Cosmopolitan, The Oprah Magazine a Today. Tento článek byl zobrazen 6 063 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 6 063 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama