Jak formátovat USB disk, pokud jej Windows nerozpozná

V tomto článku:Nejprve jej vyzkoušejteOdstranění a přeinstalování ovladačůFormátování disku pomocí nástroje Správa diskůFormátování disku pomocí příkazového řádkuReference

Pokud váš USB disk není rozpoznán systémem Windows, nebo není správně naformátován, mohou nastat problémy se systémem Windows nebo samotným USB diskem. Pokud je problém u Windows, můžete jej obvykle vyřešit opětovnou instalací ovladače USB. Pokud je problém u USB disku, můžete jej opravit pomocí hloubkového formátování, avšak může se také stát, že tento problém bude nenapravitelný.

Část 1
Nejprve jej vyzkoušejte

 1. 1
  Připojte váš disk a otevřete Správu disků. Jedná se o nástroj Windows, který vám umožňuje spravovat všechny připojené disky. Váš disk by se měl objevit v tomto nástroji, i když není ve správném formátu.
  • Stiskněte Win + R a zadejte diskmgmt.msc. Tím se spustí Správa disků.
  • Najděte USB disk v seznamu připojených jednotek. Pokud je zde uveden váš USB disk, nemusí to znamenat, že je ve správném formátu. Rad, jak formátovat disk, najdete na webu spoustu. Pokud váš USB disk na seznamu nevidíte, přečtěte si pár tipů pro odstranění problémů.
 2. 2
  Připojte USB do jiného slotu. Nejjednodušším způsobem, jak vyřešit problém, je vyzkoušet vsunout USB disk do jiného portu počítače. Vyzkoušejte port přímo na počítači, ne rozbočovač USB.
  • Pokud disk funguje v jiném portu, je pravděpodobné, že ten první je nefunkční. Není moc věcí, co s tímto problémem dělat, jedině nahrazení základní desky. Příště se tedy tomuto portu vyhněte.
 3. 3
  Připojte disk do jiného počítače. Pokud disk stále nefunguje, i když je zapojen do jiného počítače, je velmi pravděpodobné, že disk prostě nefunguje. Možná bude nutné jej vyměnit.
  • Připojí-li se disk úspěšně k jinému počítači, může se jednat o problém s ovladačem na vašem počítači. Podívejte se na další část, kde naleznete instrukce pro řešení problémů s ovladači.

Část 2
Odstranění a přeinstalování ovladačů

 1. 1
  Stiskněte Win + R a zadejte devmgmt.msc. Tím se otevře Správce zařízení.
 2. 2
  Rozbalte kategorii "Diskové jednotky". Najdete tam seznam všech vašich připojených disků, včetně pevných disků a USB disků.
 3. 3
  Pravým tlačítkem myši klikněte na USB disk a zvolte "Odinstalovat". Odstraníte tím ovladače pro USB disk z vašeho systému.
 4. 4
  Odpojte USB disk a připojte ho zpět. Windows se pokusí automaticky nainstalovat ovladače.
 5. 5
  Aktualizujte své USB disky. Pokud vidíte žlutý vykřičník vedle některého z vašich zařízení, znamená to, že se jedná o problém s ovladačem. Pokud je tento žlutý vykřičník na Řadičích sběrnic USB, problémy ve vašem počítači dělají právě USB ovladače.
  • Pravým tlačítkem myši klikněte na nefunkční zařízení a vyberte "Aktualizovat software ovladače". Dále postupujte podle pokynů pro opětovnou instalaci ovladačů.[1]

Část 3
Formátování disku pomocí nástroje Správa disků

 1. 1
  Stiskněte Enter a zadejte diskmgmt.msc. Spustí se tím Správa Disků. This will launch the Disk Management Utility.
 2. 2
  Pravým tlačítkem myší klikněte na sekci s vaším USB diskem. Ve spodní liště Správy disků uvidíte všechny sekce pro každou jednotu.
 3. 3
  Z nabídky vyberte "Formát". Otevře se tím nástroj Formát.
 4. 4
  Vyberte "FAT32" jako systémový soubor. To umožní, čitelnost vašeho USB disku ze všech možných zařízení, včetně Windows, OS X, Linux a většiny herních konzolí.
 5. 5
  Odškrtněte "Provést rychlé formátování". Proces formátování bude trvat déle, avšak dáváte tak Windows větší šanci, opravit chybu disku.
 6. 6
  Klikněte na OK pro spuštění formátování disku. To může chvíli trvat, avšak pokud bude formátování úspěšný, disk by se měl již objevit ve Windows. Nefunguje-li proces formátování, zkuste následující část.
  • Formátování smaže všechna data na USB disku.

Část 4
Formátování disku pomocí příkazového řádku

 1. 1
  Otevřete příkazový řádek. Spustit jej můžete z nabídky Start, nebo stisknutím kláves Win + R a následným zadáním cmd.
 2. 2
  Zadejte diskpart a stiskněte Enter. Může se stát, že budete vyzváni k přístupu správce. Příkaz se změní na DIKPART>.
 3. 3
  Zadejte list disk a stiskněte Enter. Zobrazíte tím seznam všech vašich připojených disků.
 4. 4
  Zadejte select disk # a stiskněte Enter. # nahraďte číslem, patřící vašemu USB disku.
 5. 5
  Zadejte clean a stiskněte Enter. Toto bude kontrolovat chyby disku.
 6. 6
  Zadejte create partition primary a stiskněte Enter. Vytvoří se tím nová část na disku.
 7. 7
  Zadejte active a stiskněte Enter. To umožní aktivaci nové části na vašem USB disku.
 8. 8
  Zadejte format fs=fat32 a stiskněte Enter. Toto bude formátovat novou část disku pomocí systémového souboru FAT32, který je kompatibilní s většinou zařízení a počítačů.
  • Proces formátování bude pravděpodobně trvat až do konce.
 9. 9
  Zadejte exit a stiskněte Enter. Uzavře se tím nástroj DISKPART.[2]
  • Pokud se váš USB disk stále nezobrazuje ve Windows poté, co jste se pokusili opravit chyby pomocí příkazu DISKPART, nebo se zobrazí chyby při pokusu o formátování, je váš USB disk pravděpodobně poškozen a nefunkční.

Informace o článku

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 12 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili.

V jiných jazycích:

English: Format a Pendrive if Windows is Unable, Español: formatear una memoria USB cuando Windows no puede hacerlo, Русский: отформатировать флешку при помощи командной строки, Português: Formatar um Pendrive Se o Windows Não Conseguir, Deutsch: Einen USB Stick formatieren wenn Windows nicht verfügbar ist, Français: formater une clé USB si Windows n’y arrive pas, Bahasa Indonesia: Memformat Kandar USB yang Tidak Dapat Diformat Windows, Nederlands: Een USB stick formatteren als dat niet lukt met Windows, 中文: 在Windows系统无法识别的情况下格式化优盘, العربية: تهيئة بطاقة ذاكرة محمولة عند عدم تمكن ويندوز من ذلك, ไทย: ฟอร์แมตแฟลชไดรฟ์เมื่อเปิดใน Windows ไม่ได้, Tiếng Việt: Định dạng USB nếu Windows không thể

Stránka byla zobrazena 6 065 krát.
Byl tento článek přesný?