Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Krátký a dlouhý sloupek jsou nejzákladnější a nejpoužívanější typy háčkovaných sloupků. Jakmile si jejich háčkování osvojíte – a to nebude trvat dlouho – můžete je využívat při háčkování svetrů, přikrývek, šál, bytových dekorací a mnoha dalších projektů.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Dlouhý sloupek

 1. 1
  Nahoďte přízi na háček odzadu dopředu.
 2. 2
  Konec háčku prostrčte požadovaným sloupkem předchozí řady. Obvykle povedete sloupek do mezery nejblíže od háčku, nebo, pokud začínáte řetízkem, do čtvrtého řetízkového oka směrem od háčku. Přesný postup zjistíte vždy z návodu.
 3. 3
  Nahoďte přízi na háček a opatrně ji vytáhněte sloupkem v předchozí řadě. Jinými slovy protáhněte sloupkem předchozí řady další smyčku. Nyní byste měli mít na háčku celkem tři smyčky.
 4. 4
  Nahoďte přízi na háček a protáhněte ji prvními dvěma z trojice smyček.
 5. 5
  Znovu nahoďte přízi a protáhněte ji zbývajícími dvěma smyčkami na háčku.
 6. 6
  Právě jste dokončili jeden dlouhý sloupek (DS). Na háčku by vám měla zbývat jedna smyčka.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Krátký sloupek

 1. 1
  Konec háčku prostrčte požadovaným sloupkem předchozí řady. Obvykle povedete sloupek do mezery nejblíže od háčku, nebo, pokud začínáte řetízkem, do druhého řetízkového oka směrem od háčku. Přesný postup zjistíte vždy z návodu.
 2. 2
  Nahoďte přízi a pootočte háček tak, aby jeho zobáček směřoval k vám.
 3. 3
  Háček s nahozenou přízí opatrně vytáhněte skrz sloupek. Nyní byste měli mít na háčku dvě smyčky.
 4. 4
  Znovu nahoďte přízi a háčkem ji protáhněte oběma smyčkami, které máte na háčku.
 5. 5
  Právě jste dokončili jeden krátký sloupek (KS); na háčku by vám měla zůstat jedna smyčka.
  Reklama

Tipy

 • Počáteční řetízek nové řady z dlouhých sloupků by měl sestávat ze tří řetízkových ok, zatímco řady z krátkých sloupků začínají jedním řetízkovým okem.
Reklama

O tomto wikiHow

Sarah Stearns
Spoluautorem článku je :
Specialistka na DIY
Tento článek spoluautorem článku je Sarah Stearns. Sarah Stearns je specialistkou na kutily, umělkyní, tvůrkyní, bloggerkou a zakladatelkou SarahMaker.com. S více než deseti lety zkušeností se specializuje na zábavná a přístupná řemesla, jako je háčkování, výroba šperků z polymerové hmoty, prošívání a tvorba projektů Cricut. Její práce byla uvedena v několika publikacích, jako jsou Scientific American, Good Housekeeping, Vox a Apartment Therapy. Sarah má bakalářský titul z psychologie na Vanderbiltově univerzitě. Tento článek byl zobrazen 5 810 krát
Stránka byla zobrazena 5 810 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama