Jak háčkovat krátké a dlouhé sloupky

V tomto článku:Dlouhý sloupekKrátký sloupekReference

Krátký a dlouhý sloupek jsou nejzákladnější a nejpoužívanější typy háčkovaných sloupků. Jakmile si jejich háčkování osvojíte – a to nebude trvat dlouho – můžete je využívat při háčkování svetrů, přikrývek, šál, bytových dekorací a mnoha dalších projektů.

1
Dlouhý sloupek

 1. 1
  Nahoďte přízi na háček odzadu dopředu.
 2. 2
  Konec háčku prostrčte požadovaným sloupkem předchozí řady. Obvykle povedete sloupek do mezery nejblíže od háčku, nebo, pokud začínáte řetízkem, do čtvrtého řetízkového oka směrem od háčku. Přesný postup zjistíte vždy z návodu.
 3. 3
  Nahoďte přízi na háček a opatrně ji vytáhněte sloupkem v předchozí řadě. Jinými slovy protáhněte sloupkem předchozí řady další smyčku. Nyní byste měli mít na háčku celkem tři smyčky.
 4. 4
  Nahoďte přízi na háček a protáhněte ji prvními dvěma z trojice smyček.
 5. 5
  Znovu nahoďte přízi a protáhněte ji zbývajícími dvěma smyčkami na háčku.
 6. 6
  Právě jste dokončili jeden dlouhý sloupek (DS). Na háčku by vám měla zbývat jedna smyčka.

2
Krátký sloupek

 1. 1
  Konec háčku prostrčte požadovaným sloupkem předchozí řady. Obvykle povedete sloupek do mezery nejblíže od háčku, nebo, pokud začínáte řetízkem, do druhého řetízkového oka směrem od háčku. Přesný postup zjistíte vždy z návodu.
 2. 2
  Nahoďte přízi a pootočte háček tak, aby jeho zobáček směřoval k vám.
 3. 3
  Háček s nahozenou přízí opatrně vytáhněte skrz sloupek. Nyní byste měli mít na háčku dvě smyčky.
 4. 4
  Znovu nahoďte přízi a háčkem ji protáhněte oběma smyčkami, které máte na háčku.
 5. 5
  Právě jste dokončili jeden krátký sloupek (KS); na háčku by vám měla zůstat jedna smyčka.

Tipy

 • Počáteční řetízek nové řady z dlouhých sloupků by měl sestávat ze tří řetízkových ok, zatímco řady z krátkých sloupků začínají jedním řetízkovým okem.

Informace o článku

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 13 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili.

Kategorie: Šití a pletení oděvů

V jiných jazycích:

English: Do Double Crochet, Italiano: Fare il Punto a Maglia Alta, Русский: вязать столбик с накидом, Français: crocheter une bride simple et une maille serrée, Português: Fazer Crochê Dobrado, Nederlands: Stokjes en vasten haken, Deutsch: Stäbchen häkeln, Español: tejer un punto alto y un punto bajo en crochet, Bahasa Indonesia: Membuat Double Crochet, हिन्दी: डबल क्रोशिए करें, العربية: عمل غرزة الكروشيه المزدوجة, Tiếng Việt: Đan Móc kép

Stránka byla zobrazena 3 028 krát.
Byl tento článek přesný?