Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Umět se nabourat do nějakého počítače může být užitečná a někdy i důležitá dovednost. V tomto článku se naučíte, jak se dostanete přes heslo (pokud se na svém počítači odhlásíte a chcete zkontrolovat, co na něm dělá vaše dítě nebo partner), jak aktivujete vzdálený přístup k počítači (když chcete zkontrolovat uživatele nebo pomoci najít ukradený počítač) nebo prolomit heslo k Wi-Fi (pro případ nouze, když se například ztratíte v cizím městě a potřebujete najít směr další cesty).

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Prolomit přihlašovací údaje

Stáhnout PDF
 1. 1
  Spusťte nouzový režim.
 2. 2
  Klikněte na “Start”.
 3. 3
  Klikněte na “Spustit”.
 4. 4
  Napište příkaz “control userpasswords2”.[1]
 5. 5
  Změňte heslo k jakémukoliv účtu. Tento krok bude uživateli asi nápadný, tak si když tak vymyslete nějakou menší lež. Něco ve smyslu: "Jo, tohle počítač někdy udělá. Klikni na to tačítko dvakrát. Až tě to někdy odloguje, vždycky tam můžeš zadat heslo pro obnovení a pak nastavit nové heslo" (přičemž heslo do počítače samozřejmě nastavíte tak, aby korespondovalo s heslem pro obnovu. No, něco si prostě vymyslete).[2]
 6. 6
  Restartujte počítač.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Prolomení pomocí vzdáleného přístupu

Stáhnout PDF
 1. 1
  Stáhněte si program LogMeIn. K dispozici je bezplatná verze. Pokud ale budete chtít, můžete si zakoupit i licencovanou verzi.[3]
  • Program musíte stáhnout do počítače, který máte v úmyslu vzdáleně spravovat či používat. Využijete ho například ve chvíli, kdy potřebujete získat přístup k vašemu počítači, pokud vám ho někdo ukradl, nebo abyste mohli zjistit, co dělají na počítači vaše děti.
  • Abyste mohli software používat, budete si muset na webových stránkách LogMeIn vytvořit účet.
 2. 2
  Přihlašte se na webových stránkách. Přihlašte se ke svému účtu na webu LogMeIn.
 3. 3
  Klikněte na “My Computers” (Moje počítače). Po přihlášení by se stránka měla otevřít automaticky.
 4. 4
  Přidejte počítač, který chcete vzdáleně ovládat. Na stránce uvidíte tlačítko “Add computer” (Přidat počítač). Klikněte na něj a vyplňte potřebné informace o daném počítači.
 5. 5
  Když je počítač přidán, klikněte na něj.
 6. 6
  Přihlašte se do počítače. To znamená, že k účtu, do kterého chcete přistupovat, musíte znát uživatelské jméno a heslo.
 7. 7
  Klikněte na “Remote Control”. Pokud chcete být opravdu záludní (když chcete například aktivitu uživatele jen sledovat), snažte se vůbec nehýbat myší a na nic neklikejte.
 8. 8
  Nakonec se nezapomeňte odhlásit.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Prolomení Wi-Fi

Stáhnout PDF
 1. 1
  Stáhněte si potřebné programy. Aby tato metoda fungovala, potřebujete si stáhnout 2 programy: CommView (který najde všechny slabiny sítě, do které se snažíte získat přístup[4] ) a AirCrackNG (který prolomí samotný bezpečnostní klíč)
  • Zkontrolujte si, zda je bezdrátové zařízení na vašem počítači s CommView kompatibilní.
 2. 2
  Vyhledejte síť. Pomocí CommView vyhledejte bezdrátové sítě. Vyberte si nějakou s WEP klíčem a dobrým signálem.
 3. 3
  Hledání sítě můžete filtrovat. Po pravém kliknutí na síť, ke které chcete získat přístup, zvolíte položku “Copy MAC address”, pak přejděte na záložku Rules, vlevo vyberete MAC Addresses, zaškrtnete "Enable MAC address rules". Pak kliknete na Action→Capture→Add Record→Both. A vložíte MAC adresu.
 4. 4
  Prohlížejte si datové pakety. Zakažte Management (M) a Control (C ) pakety, abyste viděli jen Data (D) pakety.
 5. 5
  Uložte pakety. Přejděte na záložku Logging, kde povolíte automatické ukládání. Doporučujeme změnit nastavení velikosti adresářů a souborů. Zkuste třeba 2000 pro adresáře a 20 pro soubory.
 6. 6
  Zmáčknutím tlačítka “Play” spustíte zachytávání paketů. Vyčkejte, dokud nebudete mít alespoň 100,000 paketů.
 7. 7
  Na záložce Logging klikněte na “Concatenate Logs” (Sloučit logy). Nezapomeňte vybrat všechny logy.
 8. 8
  Exportujte logy. Přejděte do složky, kde máte logy uložené a otevřete příslušný logový soubor. Klikněte na File→Export→WireShark/tcpdump format a uložte někam, kde ho snadno najdete.
 9. 9
  Otevřete nově vytvořený soubor pomocí programu Air crack. Spusťte Aircrack a zvolte WEP. Otevřete soubor a klikněte na “Launch” (Spustit).
 10. 10
  Zadejte index number. Až se otevře příkazový řádek, budete potřebovat tzv. indexové číslo vybrané sítě. Pravděpodobně to bude číslo 1. Zmáčkněte Enter a vyčkejte. Klíč by se měl za chvíli zobrazit.
  Reklama


Varování

 • Nabourání se do cizího počítače může mít vážné následky, zejména pokud tak činíte na veřejně přístupném počítači, například ve škole.
 • Pokud použijete tuto metodu, vězte, že oběť útoku zjistí, že na jejím počítači někdo byl. Pozor! Můžete být snadno dopadeni.
 • Připravte se na to, že i když napíšete skript, který nebude nijak škodlivý, lidé vám nebudou věřit, pokud ho budete chtít spustit na jejich počítači.
 • Používejte tyto metody pouze na svém počítači nebo na počítači osoby, která vám to dovolí.
 • Za nedovolený přístup do počítače, který vám nepatří, můžete být i nepodmíněně odsouzeni.
 • Vzkaz dětem: Pokud váš otec (nebo jakýkoliv jiný systémový administrátor) zjistí, že jste si na počítači přisvojili administrátorská práva, wikiHow za to nenese žádnou zodpovědnost.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 138 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 17 490 krát
Stránka byla zobrazena 17 490 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama