Jak hledat v Googlu

V tomto článku:Základní vyhledávání v GoogluPokročilé vyhledávání v GoogluReference

Google je nejpopulárnějším internetovým vyhledávačem, takže pokud ho neumíte používat, pravděpodobně máte pocit, že o hodně přicházíte. Ať už se chcete naučit základní vyhledávání v Googlu, nebo si chcete zlepšit své dovednosti, jste na správném místě.

1
Základní vyhledávání v Googlu

 1. 1
  Otevřete si webový prohlížeč (ikona s nápisem Internet).
 2. 2
  Zadejte do adresního řádku na horní straně stránky www.google.com. Otevře se vám hlavní stránka Googlu. Uvidíte bílou obrazovku s vyhledávacím polem uprostřed, nad kterým bude barevnými písmeny napsáno Google.
 3. 3
  Napište do vyhledávacího pole slovo nebo frázi, kterou chcete vyhledat. Můžete napsat třeba „jak najít práci“ nebo „nejlepší restaurace v Brně“.
 4. 4
  Stiskněte enter. Můžete také kliknout na ikonu lupy na pravé stravě pole. Ukáže se vám seznam vyhledávacích výsledků.
 5. 5
  Projděte si výsledky. Prohlédněte si všechny možnosti, které se vám zobrazily. Pokud nenajdete nic, co by se vám hodilo, můžete sjet až dolů a kliknout na tlačítko Další, abyste si mohli prohlédnout následující stránku.
 6. 6
  Klikněte na odkaz, který si chcete otevřít. Pokud jste našli článek nebo stránku, která obsahuje informace, které hledáte, klikněte na daný odkaz a stránka se vám otevře. Až si ji dočtete a budete se chtít vrátit zpět na výpis výsledků, klikněte na šipku v horním levém rohu prohlížeče.
  • Můžete si prohlížet výsledky vyhledávání tak dlouho, jak chcete.
 7. 7
  Pokud nenajdete žádné odkazy, které by vám vyhovovaly, zkuste upravit zadaný dotaz. Zadejte do vyhledávacího panelu jinou formulaci svého dotazu. Pokud jste například hledali „nejlepší restaurace v Brně“ a našli jste příliš mnoho nepřesných výsledků, můžete zadat „nejlepší čínská restaurace v Brně“ a vyjedou vám přesnější výsledky.
  • Můžete zadání upravit také v případě, že je příliš konkrétní. Pokud je vaše fráze příliš dlouhá nebo příliš konkrétní, možná nenajdete žádné přesné výsledky a budete muset hledat obecnější fráze.
 8. 8
  Zkuste následující tipy. Kromě toho, že byste měli do Googlu zadávat přesná slova, můžete zkusit i tyto vyhledávací tipy:
  • Běžná slova Google při vyhledávání často přehlíží, takže nemusíte zadávat slova jako „jak“ a spojky.
  • Pokud chcete vyhledávat přesnou frázi nebo slovní spojení, měli byste ho napsat do uvozovek nebo mezi jednotlivá slova napsat pomlčky. Pokud například chcete najít název písničky podle kousku textu, použijte tento tip.
  • Pokud chcete nějaké slovo z vyhledávání vynechat, napište před něho znaménko mínus. Pokud například chcete hledat výraz „nano“, ale nechcete, aby vám vyjely výsledky pro iPod nano, napište do vyhledávání „nano - iPod“.
  • Pokud hledáte cenu nějaké věci, napište název věci a potom nejnižší cenu za znaménko dolaru. Nakonec napište nejvyšší cenu za znaménko dolaru, například: „matrace $250...$400.“"
 9. 9
  Prohledejte ostatní části Googlu. Místo abyste hledali přímo ve vyhledávacím panelu na hlavní stránce Googlu, můžete hledat konkrétněji. Můžete hledat pouze obrázky, novinky, nebo třeba mapy. Pokud chcete jednu z těchto možností vybrat, klikněte na ni na horní straně obrazovky vedle vyhledávacího panelu.

2
Pokročilé vyhledávání v Googlu

 1. 1
  Otevřete si webový prohlížeč.
 2. 2
  Otevřete si stránku Google Advanced. Můžete to udělat dvěma způsoby.
 3. 3
  Najděte si stránky, které obsahují slova, která hledáte. Budete muset vyplnit co nejvíce informací v první polovině nové stránky. Nemusíte vyplňovat každé okno – zaměřte se pouze na oblasti, ve kterých chcete vyhledávání vylepšit. Zde jsou informace, které budete muset zadat:
 4. 4
  Zužte své výsledky. Nyní budete schopni poskytnout více informací o tom, co hledáte a budete schopni vyhledávat konkrétní výsledky. Nemusíte vybírat všechny možnosti – zaměřte se na ty, které vám pomohou dosáhnout přesnějších výsledků. Zde jsou možnosti, které vám pomohou upravit vyhledávání:
 5. 5
  Klikněte na „Pokročilé vyhledávání“.
 6. 6
  Projděte si možnosti. Prohlédněte si možnosti a podívejte se, zda jste našli článek, který jste hledali. Pokud stále nemůžete najít to, co potřebujete, můžete upravit své zadání a hledat konkrétnější výsledky.

Tipy

 • Založte si účet na Googlu, abyste mohli využívat všechny jeho nástroje.
 • Mnoho webových prohlížečů má vlastní vyhledávací panely, pomocí kterých můžete hledat v Googlu i v jiných vyhledávačích. V takovém případě můžete své zadání psát rovnou do tohoto panelu.
 • Pokud chcete vyhledávat hlasově, musíte si do svého telefonu stáhnout aplikaci Google. Po stažení můžete zapnout „voice search“ a vyhledávat pomocí hlasového zadání. Až přestanete mluvit, Google začne vyhledávat.
 • Stejné vyhledávání vám může najít různé výsledky v rozmezí několika dnů.
 • Můžete si nastavit možnosti vyhledávání v Googlu pomocí tlačítka Preference vedle vyhledávacího panelu Googlu.
 • Pokud hledáte konkrétní frázi, použijte uvozovky. Vyjedou vám výsledky pro konkrétní slovní spojení.

Informace o článku

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 63 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili.

V jiných jazycích:

English: Search Google, Español: usar el buscador de Google, Português: Pesquisar no Google, Italiano: Fare una Ricerca su Google, Русский: искать в Google, 中文: 用谷歌搜索, Français: faire une recherche sur Google, Nederlands: Zoeken met Google, Bahasa Indonesia: Melakukan Pencarian di Google, हिन्दी: गूगल सर्च करें, العربية: البحث في جوجل, ไทย: ค้นหาข้อมูลด้วยกูเกิล, Tiếng Việt: Sử dụng Google Tìm kiếm, 한국어: 구글로 검색하는 법

Stránka byla zobrazena 3 027 krát.
Byl tento článek přesný?