Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Google je nejpopulárnějším internetovým vyhledávačem, takže pokud ho neumíte používat, pravděpodobně máte pocit, že o hodně přicházíte. Ať už se chcete naučit základní vyhledávání v Googlu, nebo si chcete zlepšit své dovednosti, jste na správném místě.

Metoda 1 ze 2:
Základní vyhledávání v Googlu

 1. 1
  Otevřete si webový prohlížeč (ikona s nápisem Internet).
 2. 2
  Zadejte do adresního řádku na horní straně stránky www.google.com. Otevře se vám hlavní stránka Googlu. Uvidíte bílou obrazovku s vyhledávacím polem uprostřed, nad kterým bude barevnými písmeny napsáno Google.
 3. 3
  Napište do vyhledávacího pole slovo nebo frázi, kterou chcete vyhledat. Můžete napsat třeba „jak najít práci“ nebo „nejlepší restaurace v Brně“.
 4. 4
  Stiskněte enter. Můžete také kliknout na ikonu lupy na pravé stravě pole. Ukáže se vám seznam vyhledávacích výsledků.
 5. 5
  Projděte si výsledky. Prohlédněte si všechny možnosti, které se vám zobrazily. Pokud nenajdete nic, co by se vám hodilo, můžete sjet až dolů a kliknout na tlačítko Další, abyste si mohli prohlédnout následující stránku.
 6. 6
  Klikněte na odkaz, který si chcete otevřít. Pokud jste našli článek nebo stránku, která obsahuje informace, které hledáte, klikněte na daný odkaz a stránka se vám otevře. Až si ji dočtete a budete se chtít vrátit zpět na výpis výsledků, klikněte na šipku v horním levém rohu prohlížeče.
  • Můžete si prohlížet výsledky vyhledávání tak dlouho, jak chcete.
 7. 7
  Pokud nenajdete žádné odkazy, které by vám vyhovovaly, zkuste upravit zadaný dotaz. Zadejte do vyhledávacího panelu jinou formulaci svého dotazu. Pokud jste například hledali „nejlepší restaurace v Brně“ a našli jste příliš mnoho nepřesných výsledků, můžete zadat „nejlepší čínská restaurace v Brně“ a vyjedou vám přesnější výsledky.
  • Můžete zadání upravit také v případě, že je příliš konkrétní. Pokud je vaše fráze příliš dlouhá nebo příliš konkrétní, možná nenajdete žádné přesné výsledky a budete muset hledat obecnější fráze.
 8. 8
  Zkuste následující tipy. Kromě toho, že byste měli do Googlu zadávat přesná slova, můžete zkusit i tyto vyhledávací tipy:
 9. 9
  Prohledejte ostatní části Googlu. Místo abyste hledali přímo ve vyhledávacím panelu na hlavní stránce Googlu, můžete hledat konkrétněji. Můžete hledat pouze obrázky, novinky, nebo třeba mapy. Pokud chcete jednu z těchto možností vybrat, klikněte na ni na horní straně obrazovky vedle vyhledávacího panelu.
  Reklama

Metoda 2 ze 2:
Pokročilé vyhledávání v Googlu

 1. 1
  Otevřete si webový prohlížeč.
 2. 2
 3. 3
  Najděte si stránky, které obsahují slova, která hledáte. Budete muset vyplnit co nejvíce informací v první polovině nové stránky. Nemusíte vyplňovat každé okno – zaměřte se pouze na oblasti, ve kterých chcete vyhledávání vylepšit. Zde jsou informace, které budete muset zadat:
 4. 4
  Zužte své výsledky. Nyní budete schopni poskytnout více informací o tom, co hledáte a budete schopni vyhledávat konkrétní výsledky. Nemusíte vybírat všechny možnosti – zaměřte se na ty, které vám pomohou dosáhnout přesnějších výsledků. Zde jsou možnosti, které vám pomohou upravit vyhledávání:
 5. 5
  Klikněte na „Pokročilé vyhledávání“.
 6. 6
  Projděte si možnosti. Prohlédněte si možnosti a podívejte se, zda jste našli článek, který jste hledali. Pokud stále nemůžete najít to, co potřebujete, můžete upravit své zadání a hledat konkrétnější výsledky.
  Reklama

Tipy

 • Založte si účet na Googlu, abyste mohli využívat všechny jeho nástroje.
 • Mnoho webových prohlížečů má vlastní vyhledávací panely, pomocí kterých můžete hledat v Googlu i v jiných vyhledávačích. V takovém případě můžete své zadání psát rovnou do tohoto panelu.
 • Pokud chcete vyhledávat hlasově, musíte si do svého telefonu stáhnout aplikaci Google. Po stažení můžete zapnout „voice search“ a vyhledávat pomocí hlasového zadání. Až přestanete mluvit, Google začne vyhledávat.
 • Stejné vyhledávání vám může najít různé výsledky v rozmezí několika dnů.
 • Můžete si nastavit možnosti vyhledávání v Googlu pomocí tlačítka Preference vedle vyhledávacího panelu Googlu.
 • Pokud hledáte konkrétní frázi, použijte uvozovky. Vyjedou vám výsledky pro konkrétní slovní spojení.
Reklama

Související články

Jak obnovit zablokovaný účet na FacebookuJak obnovit zablokovaný účet na Facebooku
Jak poznat, že máte napíchnutý telefonJak poznat, že máte napíchnutý telefon
Jak získat něčí heslo k FacebookuJak získat něčí heslo k Facebooku
Jak opravit notebook, který se nenabíjíJak opravit notebook, který se nenabíjí
Jak hackovatJak hackovat
Jak kontaktovat InstagramJak kontaktovat Instagram
Jak vypnout ochranu proti zápisuJak vypnout ochranu proti zápisu
Jak nastavit dva monitoryJak nastavit dva monitory
Jak hledat na hlubokém webuJak hledat na hlubokém webu
Jak smazat účet na SpotifyJak smazat účet na Spotify
Jak najít archivovanou poštou na GmailuJak najít archivovanou poštou na Gmailu
Jak poslat peníze z PayPalu na bankovní účetJak poslat peníze z PayPalu na bankovní účet
Jak opravit modrou smrt ve WindowsJak opravit modrou smrt ve Windows
Jak odemknout zabezpečený PDF souborJak odemknout zabezpečený PDF soubor
Reklama

O tomto wikiHow

Nicole Levine, MFA
Spoluautor od:
Technologická spisovatelka a editorka
Tento článek spoluautor od Nicole Levine, MFA. Nicole Levine je technologická spisovatelka editorka pro wikiHow. Má více než 20 let zkušeností s tvorbou technické dokumentace a vedením týmy podpory v hlavních webhostingových a softwarových společnostech. Nicole je držitelkou MFA v oboru Kreativní psaní na Portland State University a vyučuje kompozici, psaní beletrie a tvorba magazínů v různých institucích. Tento článek byl zobrazen 3 658 krát
Stránka byla zobrazena 3 658 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama