Google je nejpopulárnějším internetovým vyhledávačem, takže pokud ho neumíte používat, pravděpodobně máte pocit, že o hodně přicházíte. Ať už se chcete naučit základní vyhledávání v Googlu, nebo si chcete zlepšit své dovednosti, jste na správném místě.

Metoda 1 ze 2:
Základní vyhledávání v Googlu

 1. 1
  Otevřete si webový prohlížeč (ikona s nápisem Internet).
 2. 2
  Zadejte do adresního řádku na horní straně stránky www.google.com. Otevře se vám hlavní stránka Googlu. Uvidíte bílou obrazovku s vyhledávacím polem uprostřed, nad kterým bude barevnými písmeny napsáno Google.
 3. 3
  Napište do vyhledávacího pole slovo nebo frázi, kterou chcete vyhledat. Můžete napsat třeba „jak najít práci“ nebo „nejlepší restaurace v Brně“.
 4. 4
  Stiskněte enter. Můžete také kliknout na ikonu lupy na pravé stravě pole. Ukáže se vám seznam vyhledávacích výsledků.
 5. 5
  Projděte si výsledky. Prohlédněte si všechny možnosti, které se vám zobrazily. Pokud nenajdete nic, co by se vám hodilo, můžete sjet až dolů a kliknout na tlačítko Další, abyste si mohli prohlédnout následující stránku.
 6. 6
  Klikněte na odkaz, který si chcete otevřít. Pokud jste našli článek nebo stránku, která obsahuje informace, které hledáte, klikněte na daný odkaz a stránka se vám otevře. Až si ji dočtete a budete se chtít vrátit zpět na výpis výsledků, klikněte na šipku v horním levém rohu prohlížeče.
  • Můžete si prohlížet výsledky vyhledávání tak dlouho, jak chcete.
 7. 7
  Pokud nenajdete žádné odkazy, které by vám vyhovovaly, zkuste upravit zadaný dotaz. Zadejte do vyhledávacího panelu jinou formulaci svého dotazu. Pokud jste například hledali „nejlepší restaurace v Brně“ a našli jste příliš mnoho nepřesných výsledků, můžete zadat „nejlepší čínská restaurace v Brně“ a vyjedou vám přesnější výsledky.
  • Můžete zadání upravit také v případě, že je příliš konkrétní. Pokud je vaše fráze příliš dlouhá nebo příliš konkrétní, možná nenajdete žádné přesné výsledky a budete muset hledat obecnější fráze.
 8. 8
  Zkuste následující tipy. Kromě toho, že byste měli do Googlu zadávat přesná slova, můžete zkusit i tyto vyhledávací tipy:
 9. 9
  Prohledejte ostatní části Googlu. Místo abyste hledali přímo ve vyhledávacím panelu na hlavní stránce Googlu, můžete hledat konkrétněji. Můžete hledat pouze obrázky, novinky, nebo třeba mapy. Pokud chcete jednu z těchto možností vybrat, klikněte na ni na horní straně obrazovky vedle vyhledávacího panelu.
  Reklama

Metoda 2 ze 2:
Pokročilé vyhledávání v Googlu

 1. 1
  Otevřete si webový prohlížeč.
 2. 2
 3. 3
  Najděte si stránky, které obsahují slova, která hledáte. Budete muset vyplnit co nejvíce informací v první polovině nové stránky. Nemusíte vyplňovat každé okno – zaměřte se pouze na oblasti, ve kterých chcete vyhledávání vylepšit. Zde jsou informace, které budete muset zadat:
 4. 4
  Zužte své výsledky. Nyní budete schopni poskytnout více informací o tom, co hledáte a budete schopni vyhledávat konkrétní výsledky. Nemusíte vybírat všechny možnosti – zaměřte se na ty, které vám pomohou dosáhnout přesnějších výsledků. Zde jsou možnosti, které vám pomohou upravit vyhledávání:
 5. 5
  Klikněte na „Pokročilé vyhledávání“.
 6. 6
  Projděte si možnosti. Prohlédněte si možnosti a podívejte se, zda jste našli článek, který jste hledali. Pokud stále nemůžete najít to, co potřebujete, můžete upravit své zadání a hledat konkrétnější výsledky.
  Reklama

Tipy

 • Založte si účet na Googlu, abyste mohli využívat všechny jeho nástroje.
 • Mnoho webových prohlížečů má vlastní vyhledávací panely, pomocí kterých můžete hledat v Googlu i v jiných vyhledávačích. V takovém případě můžete své zadání psát rovnou do tohoto panelu.
 • Pokud chcete vyhledávat hlasově, musíte si do svého telefonu stáhnout aplikaci Google. Po stažení můžete zapnout „voice search“ a vyhledávat pomocí hlasového zadání. Až přestanete mluvit, Google začne vyhledávat.
 • Stejné vyhledávání vám může najít různé výsledky v rozmezí několika dnů.
 • Můžete si nastavit možnosti vyhledávání v Googlu pomocí tlačítka Preference vedle vyhledávacího panelu Googlu.
 • Pokud hledáte konkrétní frázi, použijte uvozovky. Vyjedou vám výsledky pro konkrétní slovní spojení.

Reklama

Související články

O tomto wikiHow

Nicole Levine, MFA
Spoluautor od:
Nicole Levine, MFA
Technologická spisovatelka a editorka
Tento článek spoluautor od Nicole Levine, MFA. Nicole Levine je technologická spisovatelka editorka pro wikiHow. Má více než 20 let zkušeností s tvorbou technické dokumentace a vedením týmy podpory v hlavních webhostingových a softwarových společnostech. Nicole je držitelkou MFA v oboru Kreativní psaní na Portland State University a vyučuje kompozici, psaní beletrie a tvorba magazínů v různých institucích. Tento článek byl zobrazen 3 384 krát
Stránka byla zobrazena 3 384 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama