Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Baccarat je vzrušující karetní hra plní zvratů a napětí. Jeho velkou předností jsou snadná pravidla, které se zvládnete naučit prakticky okamžitě. Jedno herní kolo baccaratu má totiž jen 3 možné výsledky. Buď vyhraje Hráč, Bankéř nebo je to Remíza. V tomto případě je nutné říci, že výhra bankéře neznamená vždy výhru kasina. Hráči si mohou zvolit, na koho si vsadí.

Postup

 1. 1
  Jak sázet ve hře baccarat. Baccarat je karetní hra ne nepodobná oblíbené hře blackjack. I zde jde totiž o to, přiblížit se určitému počtu bodů z nominálních hodnot karet. S tím rozdílem, že u blackjacku je to číslo 21 a u baccaratu 9. Tím nicméně podobnost s blackjackem končí. Hráč nehraje vždy za sebe, ale místo toho vsází na Hráče nebo Bankéře. Tedy jednu ze dvou hracích rukou. Je možné také vsadit na to, že Hráč i Bankéř budou mít stejný počet bodů, tedy na remízu. Samotnou sázku uskutečníte velmi jednoduše tak, že vložíte určitý počet žetonů na pole Hráč, Bankéř nebo Tie (remíza). Obecně se mezi zkušenějšími hráči považuje za nejvýhodnější sázka na bankéře, i když se z výher na ni odvádí 5% komisní poplatek kasinu. O výhodnosti v tomto případě rozhoduje takzvaná očekávaná hodnota neboli výhoda kasina:
  • Sázka na Bankéře: 1,06 %
  • Sázka na Hráče: 1,23 %
  • Sázka na remízu: 14,36 %[1]
 2. 2
  Jak se rozdávají karty. Na začátku herního kola jsou vždy rozdány dvě karty před pole Hráč a dvě karty před pole Bankéř. Všechny karty jsou rozdány lícem vzhůru tak, aby na ně viděli všichni hráči u stolu. Poté se v závislosti na pravidlech může dodat ještě karta 3. Ve hře baccarat si všichni hráči více méně diváci. Nemohou tedy žádným způsobem ovlivnit, kolik karet se rozdá na pole Hráč nebo Bankéř. Vše se odvíjí od pravidel dané verze baccaratu
 3. 3
  Jak se vypočítá hodnota ruky. Jakmile jsou všechny karty rozdány, krupiér sečte body karet a vyhlásí vítěznou ruku nebo remízu. Obrázkové karty a desítky mají nulovou hodnotu, číselné karty mají svou nominální hodnotu a eso se počítá za jeden bod. Jestliže celkový součet přesahuje 10 bodů, počítá se pouze číslo na místě jednotek.
  • Příklad: Řekněme, že jsou Hráči rozdány karty 9 a 6, tedy součet 15. Výsledná hodnota ruky Hráče bude 5. K tomu, aby Hráč vyhrál, musí mít jeho ruka blíže k 9 než ruka Bankéře.
 4. 4
  Kdy nastane automatická výhra. Podobně jako u blackjacku i v baccaratu, platí, že může nastat takzvaný „natural“. Jinými slovy automatická výhra ruky. V tomto případě to nastává, když je součet prvních 2 karet 8 nebo 9. Pravidlo se vztahuje karty Hráče i Bankéř.
 5. 5
  Jak se určuje, jestli se rozdá třetí karta Hráči. Jakmile jsou rozdány 2 karty pro Hráče a 2 karty pro bankéře, rozhodujete se, jestli se ke každé ruce přidá ještě třetí karta. Jako první se řeší Hráč. Jestliže je součet 8 nebo 9, Hráč již další kartu nedostane. Hráč také nemá nárok na třetí kartu, pokud má celkový součet 6 nebo 7. Hráči je tedy rozdána další karta jen v případě, že je hodnota jeho ruky 0 až 5.
  • U některých verzí jako je například Chemin De Fer nebo Evropský baccarat si sázející na Hráče nicméně mohou sami zvolit, zda při hodnotě prvních dvou karet 0 – 5 chtějí táhnout další kartu či nikoliv.[2]
 6. 6
  Kdy dostane třetí kartu Bankéř. Pokud Hráč stojí, neboli si nevezme další kartu, Bankéř dostane 3. kartu v případě, že je hodnota jeho ruky 0 – 5. Všechny ostatní případy se řeší podle následujících pravidel:
  • Pokud je Hráčova třetí karta 9, 10, obrázek nebo eso, Bankéř táhne, pokud má 0 – 2 a stojí, pokud má 4 – 7.
  • Pokud je Hráčova 3. karta 6 nebo 7, Bankéř táhne s 0 – 6 a stojí s 7.
  • Pokud je Hráčova 3. karta 4 nebo 5, Bankéř táhne s 0 – 5 a stojí s 6 nebo 7.
  • Pokud je Hráčova 3. karta 2 nebo 3, Bankéř táhne s 0 – 4 a stojí s 5 – 7.
 7. 7
  Výplata výher. Jakmile jsou rozdány všechny karty a spočítány hodnoty obou rukou, vyhrává ta ruka, která má hodnotu bližší číslu 9. Pokud mají obě ruce stejnou hodnotu, nastává remíza. Hráčům u stolů jsou poté vyplaceny výhry, podle toho, zda se jim podařilo vsadit na vítěznou ruku, nebo remízu. Pokud hráč vsadil na ruku Bankéře a vyhrál, je mu před vyplacením výhry odečten, zpravidla, 5% poplatek. Výplatní pro jednotlivé sázky:
  • Sázka na Hráče – 1 ku 1
  • Sázka na Bankéře – 0,95 ku 1
  • Remíza – 9 ku 1 (popřípadě 8 ku 1) [3]
  Reklama

Tips

 • Před hrou se vždy důkladně seznamte s pravidly daného stolu.
 • Zjistěte si výši komisního poplatku za sázku na Bankéře a výplatní poměry.
 • Vždy hrajte jen s penězi, které si můžete dovolit prohrát.
 • Sázejte vždy na Bankéře nebo Hráče. I když má sázka na remízu nejlepší výplatní poměr, v dlouhém období je mnohem ztrátovější.
 • Přestože baccarat sdílí jistou podobu s hrou blackjack, nemá smyslu u baccaratu sledovat a počítat karty, jako u blackjacku.
 • Výsledky předchozích kol nemají žádný vliv na kola nastávající.
 • Ačkoli platí předchozí bod, často si můžete všimnout, že po rozdání všech karet z boty je poměr her blízko 50/50, kde má většinou mírnou převahu Bankéř.
 • Baccarat můžete najít v online verzích, které lze hrát a bez rizika za imaginární peníze.
 • V závislosti na počtu balíčků karet, se kterými se hraje, se odvýjí šance na výhru Hráče, Bankéře a remízy.
 • Hraje-li se s jedním baličkem, jsou šance na výhru Bankéře vyšší, hraje-li se s více balíčky (6 a 8 balíčků), zlepšují se šance na výhru hráče.[4]

Varování

 • Baccarat je hazardní hra, na které může vzniknout závislost a její hraní za skutečné peníze může způsobit finanční újmu.[5]
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 14 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 3 376 krát
Kategorie: Kasino
Stránka byla zobrazena 3 376 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama