Jak hrát Hledání min

Hledání min je hra, která je ve výchozím nastavení nainstalována na většině počítaču s operačním systémem Windows. Většina lidí jen kliká po programu a doufá, že netrefí minu, ale pokud si chcete hru zvládnout, musíte hrát strategicky. Nejdůležitější dovendost, kterou můžete při hraní Hledání min využít je vyřazovací metoda.

Postup

 1. 1
  Vyberte si úroveň obtížnosti. Klikněte v levém horním rohu na Hra – Možnosti a vyberte Začátečník, Pokročilý, Expert nebo Vlastní. Pokud jste v Hledání min nováček, začněte se Začátečníkem.
  • Vlastní vám umožňuje určit množství čtverců v mřížce stejně jako množství min. Můžete si s tím pohrát později.
 2. 2
  Všimněte si červených čísel nahoře. Číslo v levém horním rohu označuje množství min v poli. Číslo v pravo je časomíra.
 3. 3
  Klikněte na jakýkoliv čtverec, nejlépe uprostřed. Většina hráčů Hledání min kliká na náhodné čtverce, dokud se "neotevře" shluk čtverců. Pokud se po kliknutí otevře 4 nebo 5 čterců, je čas zhodnotit čísla. Pokud se po kliknutí otevře pouze jeden čtverec, zkuste jiný náhodný čtverec.
  • Kliknutí pravým tlačítká odkrývá obsah daného dílku. Kliknutí pravým tlačítkem označuje dílek jako podezření na minu.
 4. 4
  Abyste našli miny, prohlédněte si čísla. Jak budete odkrývat dílky, uvidíte odhalená čísla. Číslo znamená, že se toho dílku dotýká dané množství min (z obou stran, shora/zdola a diagonálně. Pokud vidíte na poli 1, znamená to, že se čtverec dotýká právě 1 miny.
 5. 5
  Klikněte na známe bezpečné čtverce. Vyřaďte čtverce, které nemohou obsahovat miny kliknutím levým tlačítkem. Řekněme, že jste našli 1, a jste si celkem jistí, kde ta jedna mina 1. Můžete kliknout na všechny ostatní čtverce kolem té 1 a otevřít je, protože ta 1 může být v kontaktu pouze s jedinou minou.
  • Použijte všechna čísla na daném území, abyste zjistily, kde jsou miny.
 6. 6
  Klikněte pravím tlačítkem pro označení min. Když jste si důvodně jistí, že jste našli minu, označte jí kliknutím pravým tlačítkem na čtverec. To dá na minu vlajku a zabrání vám na ní kliknout.
 7. 7
  Pokračujte dál vyřazovací metodou. Když postupujete po poli, dejte vlajku na potenciální miny. Pokud zjistíte, že jste označili více min, než hra dovoluje, vraťte se a znovu je posuďte.
 8. 8
  Trénujte. Po tom co zvládnete Začátečníka, přejděte na Pokročilého a potom na Experta. Jak bude pokračovat, zaznamenáte, že prohrávate méně často.

Tipy

 • Trénujte, trénujte, trénujte. Jedinou cestou, jak se zrychlit, je vytrénovat váš mozek, aby se naučil určité vzorce!
 • Zůstaňte soustředění, drobné chyby mohou rychle ukončit hru!
 • Pokud chcete ve verzi Hledání min pro Windows XP podvádět, stiskněte "xyzzy" a potom držte klávesu shift a mačkejte enter. To způsobí, že úplně horní levý pixel obrazovky zbělá, pokud políčko, na kterém je váš kurzor, nemá minu, a zčerná pokud má minu. Pokud je to těžko vidět, minimalizujte okna a změnte pozadí plochy na jednobarevné a jiné než černé nebo bílé.
 • Když vidíte vzorec "121" v řadě, dejte vlajky na jedničky a šlápněte na číslo 2.
 • Pokud chcete podvádět, použijte volbu Vlastní a nastavte první 2 volitelná čísla na 100 a 3tí volitelné na jedna. Tato čísla znamenají méně min na větší ploše.

Informace o článku

Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Kategorie: Počítačové hry

V jiných jazycích:

English: Play Minesweeper, Italiano: Giocare a Campo Minato, Deutsch: Minesweeper spielen, Português: Jogar Campo Minado, Español: jugar buscaminas, Français: jouer au Démineur, Nederlands: Mijnenveger spelen, Русский: играть в Сапера, Bahasa Indonesia: Bermain Minesweeper, 中文: 玩扫雷, ไทย: เล่นเกม Minesweeper, 日本語: マインスイーパをプレイする, العربية: لعب كاسحة الألغام, Tiếng Việt: Chơi Minesweeper, Türkçe: Mayın Tarlası Nasıl Oynanır, 한국어: 지뢰찾기 하는 방법

Stránka byla zobrazena 7 388 krát.
Byl tento článek přesný?