Jak hrát Hledání min

Hledání min je hra, která je ve výchozím nastavení nainstalována na většině počítaču s operačním systémem Windows. Většina lidí jen kliká po programu a doufá, že netrefí minu, ale pokud si chcete hru zvládnout, musíte hrát strategicky. Nejdůležitější dovendost, kterou můžete při hraní Hledání min využít je vyřazovací metoda.

Postup

 1. 1
  Vyberte si úroveň obtížnosti. Klikněte v levém horním rohu na Hra – Možnosti a vyberte Začátečník, Pokročilý, Expert nebo Vlastní. Pokud jste v Hledání min nováček, začněte se Začátečníkem.
  • Vlastní vám umožňuje určit množství čtverců v mřížce stejně jako množství min. Můžete si s tím pohrát později.
 2. 2
  Všimněte si červených čísel nahoře. Číslo v levém horním rohu označuje množství min v poli. Číslo v pravo je časomíra.
 3. 3
  Klikněte na jakýkoliv čtverec, nejlépe uprostřed. Většina hráčů Hledání min kliká na náhodné čtverce, dokud se "neotevře" shluk čtverců. Pokud se po kliknutí otevře 4 nebo 5 čterců, je čas zhodnotit čísla. Pokud se po kliknutí otevře pouze jeden čtverec, zkuste jiný náhodný čtverec.
  • Kliknutí pravým tlačítká odkrývá obsah daného dílku. Kliknutí pravým tlačítkem označuje dílek jako podezření na minu.
 4. 4
  Abyste našli miny, prohlédněte si čísla. Jak budete odkrývat dílky, uvidíte odhalená čísla. Číslo znamená, že se toho dílku dotýká dané množství min (z obou stran, shora/zdola a diagonálně. Pokud vidíte na poli 1, znamená to, že se čtverec dotýká právě 1 miny.
 5. 5
  Klikněte na známe bezpečné čtverce. Vyřaďte čtverce, které nemohou obsahovat miny kliknutím levým tlačítkem. Řekněme, že jste našli 1, a jste si celkem jistí, kde ta jedna mina 1. Můžete kliknout na všechny ostatní čtverce kolem té 1 a otevřít je, protože ta 1 může být v kontaktu pouze s jedinou minou.
  • Použijte všechna čísla na daném území, abyste zjistily, kde jsou miny.
 6. 6
  Klikněte pravím tlačítkem pro označení min. Když jste si důvodně jistí, že jste našli minu, označte jí kliknutím pravým tlačítkem na čtverec. To dá na minu vlajku a zabrání vám na ní kliknout.
 7. 7
  Pokračujte dál vyřazovací metodou. Když postupujete po poli, dejte vlajku na potenciální miny. Pokud zjistíte, že jste označili více min, než hra dovoluje, vraťte se a znovu je posuďte.
 8. 8
  Trénujte. Po tom co zvládnete Začátečníka, přejděte na Pokročilého a potom na Experta. Jak bude pokračovat, zaznamenáte, že prohrávate méně často.
  Reklama

Tipy

 • Trénujte, trénujte, trénujte. Jedinou cestou, jak se zrychlit, je vytrénovat váš mozek, aby se naučil určité vzorce!
 • Zůstaňte soustředění, drobné chyby mohou rychle ukončit hru!
 • Pokud chcete ve verzi Hledání min pro Windows XP podvádět, stiskněte "xyzzy" a potom držte klávesu shift a mačkejte enter. To způsobí, že úplně horní levý pixel obrazovky zbělá, pokud políčko, na kterém je váš kurzor, nemá minu, a zčerná pokud má minu. Pokud je to těžko vidět, minimalizujte okna a změnte pozadí plochy na jednobarevné a jiné než černé nebo bílé.
 • Když vidíte vzorec "121" v řadě, dejte vlajky na jedničky a šlápněte na číslo 2.
 • Pokud chcete podvádět, použijte volbu Vlastní a nastavte první 2 volitelná čísla na 100 a 3tí volitelné na jedna. Tato čísla znamenají méně min na větší ploše.

Reklama

Související články

Jak překonat úroveň 76 ve hře Candy Crush
Jak překonat úroveň 29 ve hře Candy Crush
Reklama

O tomto wikiHow

Spoluautorem je:
wikiHow redaktor
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.
Kategorie: Počítačové hry
Stránka byla zobrazena 8 797 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama