Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pivní pong je jedna z nejznámějších a nejzábavnějších her, které se hrají v hospodách a na studentských kolejích po celém světě. Technicky jde o alkoholickou hru, ale pivní pong vyžaduje také dovednosti a trochu štěstí. Užít si ho mohou všichni, kteří mají podle zákona právo pít alkoholické nápoje. Chcete se to naučit? V tomto článku se dozvíte, jak na to.

Postup

 1. 1
  Pivní pong můžete hrát jeden na jednoho, nebo v týmech po dvou lidech.
 2. 2
  Budete potřebovat kelímky naplněné do poloviny pivem. Můžete do každého kelímku nalít jiné množství piva, ale oba týmy by měly mít stejné podmínky.
 3. 3
  Připravte si kyblík a hadr na uklízení. V této hře sice nejde zrovna o čistotu, ale nikdo nechce pít pivo z rozlitého kelímku. Mějte tedy po ruce čistou vodu, kyblík a papírové utěrky nebo hadr.
 4. 4
  Připravte si kelímky. Rozestavte si kelímky do trojúhelníku po 6 nebo 10 kelímcích na každé straně stolu.
 5. 5
  Určete si, kdo bude začínat. Většinou se začínající tým rozhoduje pomocí „kámen-nůžky-papír“. Můžete rozhodnout také tak, že první bude začínat tým, jehož hráč dokáže rychleji vypít kelímek piva a přitom udržet oční kontakt s protihráčem.
 6. 6
  Házejte balonky do kelímků. Cílem je vhodit dva balonky přes stůl do kelímků protihráčů. Při jedné verzi musí balonek spadnout do kelímku přímo a nesmí se od ničeho odrazit. Pokud si odrazy povolíte, opačný tým se může pokusit balonek po odrazu ze stolu zachytit.
 7. 7
  Pijte! Po vhození míčků musí opačný tým vypít každý kelímek v pivem, do kterého balonek spadl. Když tým vyhraje dvojitý nebo trojitý drink (viz Bodování), opačný tým si musí vzít ze stolu další drink kromě toho, do kterého míček spadl.
 8. 8
  Bodování:
 9. 9
  V každém kole hoďte dva míčky. Jeden tým hází vždy dva míčky v jednom kole. Potom hází dva míčky opačný tým do kelímků prvního týmu a po dokončení kola se celý postup opakuje.
 10. 10
  Odstraňte kelímky. Na konci každého kola musí tým vypít všechny kelímky, ve kterých přistály míčky a potom je odstranit ze stolu. Zbylé kelímky na stole zůstávají. Většinou si může každý tým dvakrát upravit rozestavění míčků do tvaru diamantu nebo meče, aby se protivníkovi lépe mířilo.
 11. 11
  Hrajte tak dlouho, dokud nebude mít jeden tým na stole žádné míčky. Cílem této hry je vhodit míček do každého z kelímků opačného týmu.

Metoda 1 ze 2:
Pravidla pivního pongu

 1. 1
  Míčku se nesmíte dotknout dříve, než se odrazí od stolu. Pokud se protivník dotkne míčku dříve, než se odrazí nebo spadne do kelímku, hráč, který míček hodil, má právo na další hod.
 2. 2
  Pokud jeden z týmů začne házet dříve, než opačný tým vypije své kelímky, prohrál hru.
 3. 3
  Hrajte fér. Pokud se míček zasekne na hraně mezi dvěma kelímky, hráči nemají právo ho sfoukávat do kelímků.
 4. 4
  Odražený míček se počítá za dva drinky a hráč, který ho hodil, má právo vybrat kelímek, který protihráč musí vypít.
 5. 5
  Izolovaný kelímek znamená, že kelímek stojí mimo ostatní kelímky. Pokud se trefíte do takového kelímku, hod se počítá za dva kelímky a platí stejná pravidla, jako pro odražený míček.
 6. 6
  Ve většině variací této hry má tým šanci obrátit hru i v případě, že mu na stole zbývá jediný míček a protihráč se do něho trefí. Každý z hráčů prohrávajícího týmu dostane šanci házet tak dlouho, dokud mu míček nespadne vedle. Pokud prohrávající tým zasáhne všechny kelímky opačného týmu, nejedná se o prohru, ale o „prodloužení“. Při prodloužení se hraje s menším počtem kelímků, většinou jen se 3 nebo se 6.
 7. 7
  Oblíbeným pravidlem je „Pravidlo party kelímku“. Jakmile se míček dotkne piva v kelímku, kelímek se považuje za „party kelímek“, dokud v něm nezbyde žádné pivo. Pokud vám opačný tým tento kelímek trefí, prohrajete hru.

Metoda 2 ze 2:
Pokročilejší pravidla

 1. 1
  Řekněte ještě před hodem, do kterého kelímku se chcete trefit. Když se trefíte, protihráč bude muset tento kelímek vypít. Pokud netrefíte svůj cíl a trefíte špatný kelímek, hod se nepočítá a kelímek zůstává na stole.
 2. 2
  Když tým vyhraje a protihráči vypijí všechny kelímky, opačný tým dostane poslední kolo. Může házet tak dlouho, dokud nemine a v tu chvíli hra končí. Pokud se během posledního kola trefí do všech kelímků, hra se prodlužuje a znovu se začíná s „kámen-nůžky-papír“.

Tipy

 • V mnoha hrách si hráči určují „faul“, za který nesmí hráč při házení dát ruku. Tato čára je většinou okraj stolu.
 • Každý by měl mít svůj styl házení, ale začátečníci by měli házet s pokrčeným loktem a mířit přímo před sebe.
 • Na stůl si dejte pouze kelímky s pivem.
 • Každá hospoda nebo parta lidí má vlastní variaci této hry.
 • Odražený míček – když se míček odrazí zpět na vaši stranu stolu, máte šanci ho hodit pozadu a trefit kelímek.
 • Nestůjte moc blízko stolu, když protihráč hází. Když budete stát blízko, bude mít protihráč lepší představu o vzdálenosti a snadněji se trefí.
 • To nejdůležitější je správně mířit. Neměli byste pouze pouštět míček do vzduchu, ale správně ho namířit do kelímku, který chcete trefit.
 • Miřte vždy na jeden konkrétní kelímek. I když budete házet na velké množství kelímků, miřte na jeden z nich a budete mít největší šanci trefit se.
 • Neházejte oba míčky najednou!

Varování

 • Pijte vždy s mírou.


Věci, které budete potřebovat

 • Plastové kelímky
 • Pivo
 • Pingpongové míčky
 • Dva týmy nebo dvojice lidí
 • Velký stůl

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 86 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 5 322 krát
Kategorie: Umění & zábava
Stránka byla zobrazena 5 322 krát.

Pomohl vám tento článek?