Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Ať už chcete někoho inspirovat k tomu, aby přestal pít alkohol, k tomu, aby daroval peníze charitě, nebo chcete inspirovat své zaměstnance k tomu, aby pracovali efektivněji, můžete využít několik snadných technik. Pokud chcete někoho k něčemu inspirovat, wikiHow vám pomůže. V tomto článku se dozvíte, jak na to.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Obecné metody

 1. 1
  Buďte upřímní. Když budete působit falešně a neupřímně, nikoho neinspirujete. Když si budete hrát na něco, čím nejste, neuděláte na lidi dobrý dojem. Lidé musejí mít pocit, že důvěřujete tomu, co ji říkáte a že máte ve vlastním životě jasno. Když nebudete věřit tomu, co se jim snažíte sdělit, proč by měli věřit oni vám? Pokud chcete být sami sebou a dát lidem najevo, že vám na dané věci opravdu záleží, mělo by vám na ní skutečně záležet. Buďte nadšení a ponořte se do toho, za co bojujete. Jde koneckonců o váš život!
 2. 2
  Zapomeňte na osobní slávu. Neberte sami sebe jako příklad pro inspiraci ostatních lidí. Mohlo by to vypadat, že se snažíte všem ukázat, jak skvělí jste. Raději lidem jen řekněte, že jim rozumíte, nebo že jste si sami prošli tím, před čím stojí a obraťte pozornost k nim. Sdílejte s nimi své zkušenosti pouze když si o to sami řeknou.
 3. 3
  Buďte emocionálně silní. Nedovolte lidem, které se snažíte inspirovat, aby viděli váš vztek nebo smutek. Musíte být silní. Lidé jsou nervózní, když mají dělat těžké úkoly a potřebují někoho, kdo dokáže mít situaci stále pod kontrolou. Když se s tlakem nevyrovnáte vy, jak to můžete chtít od nich?
 4. 4
  Očekávejte jen ty nejlepší výkony. Nenasazujte laťku zbytečně nízko. Nesrážejte lidi tím, že jim budete dávat najevo, že nic nedokážou. Očekávejte od nich jen to nejlepší a dejte jim najevo, že jim důvěřujete.
  • Je nemožné chtít po lidech jen to, co dokážou a většinou je dobré nasadit laťku o něco výše, než kam se lidé v minulosti dostali.
 5. 5
  Všímejte si problémů. Když budete muset řešit překážky, nepřehlížejte je. Uznejte je a najděte způsob, jak je překonat. Zdůrazněte, že každou překážku je možné překonat. Vaše obecenstvo díky tomu získá sebevědomí a bude vědět, že jste připravení na všechno.
 6. 6
  Zajistěte, aby se problémy zdály být menší, než ve skutečnosti jsou. Až uznáte existenci problémů, kterým budete muset čelit, udělejte to tak, aby se zdály nepodstatné. Srovnejte je s většími problémy, které jste v minulosti překonali, nebo vysvětlete, proč nejde o vážné překážky.
 7. 7
  Využívejte příklady z historie. Můžete využít příklady z historie a populární kultury. Využívejte inspirativní citáty, historické postavy, filmy, nebo dokonce i překážky, kterým významní lidé v historii museli čelit.
 8. 8
  Dejte lidem naději. Naděje je co se týče inspirace to nejdůležitější. Musíte lidem dát naději. Lidé musejí mít pocit, že mají cíl, světlo na konci tunelu, odměnu za problémy, které musejí řešit. Konkrétní naděje, kterou lidem poskytnete, bude záviset na dané situaci. Musíte si jen dát pozor na to, abyste neskončili negativně.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Inspirujte zaměstnance k práci

 1. 1
  Jděte příkladem. Nejlepším způsobem, jak inspirovat své zaměstnance, aby pracovali tvrději, je jít jím dobrým příkladem. Převezměte na sebe větší pracovní odpovědnost. Když budete aktivním manažerem, který pracuje společně se svými zaměstnanci, budete pro ně větší inspirací, než kdybyste jen seděli za stolem.
 2. 2
  Buďte na jejich straně. Ujistěte se, že vaši lidé mají vše, co potřebují. Dejte jim najevo, že vám záleží na tom, aby se měli dobře. Když udělají něco dobře, pochvalte je za to. Když si to zaslouží, dejte jim povýšení. Všechny tyto věci zajistí, že budou chtít pracovat pilněji, protože budou vědět, že se za ně vždy postavíte.
 3. 3
  Zajistěte, aby na sebe byli pyšní. Zapojte je do práce, kterou by měli dělat. Zajistěte, aby byli pyšní na to, co dělají a čím přispívají k vaší společnosti. Když budou pyšní na svůj přínos, budou pracovat tvrději a budou se snažit dosáhnout dokonalosti.
 4. 4
  Plňte všechny své sliby. Když něco slíbíte, nebo budete své zaměstnance pobízet, musíte svůj slib dodržet. Když nesplníte očekávání, budou si dávat pozor na vaše budoucí sliby a nebudou vás brát vážně.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Inspirujte lidi, aby pomáhali ostatním

 1. 1
  Vytvořte příběh. Dejte lidem legendu, pohádku, nebo příběh, ve kterém je nutné překonat nějaký problém (bezdomovectví, hlad, chudobu atd.). Vytvořte epos, který bude doplňovat úkol, který je nutné splnit.
 2. 2
  Apelujte na jejich ego. Dalším krokem je udělat z lidí hrdiny svého příběhu. Řekněte jim, že jsou jediní, kdo může tento problém vyřešit. Zajistěte, aby měli pocit, že je naprosto nezbytné to udělat. To je ze všeho nejdůležitější – měli byste zajistit, aby lidé měli pocit, že jsou jediní, kdo může pomoci. Lidé často nikomu nepomohou, když mají pocit, že to za ně může udělat někdo jiný.
 3. 3
  Nakrmte jejich empatii. Využijte emoce a ukažte jim, proč na jejich pomoci záleží. Postavte je do pozice člověka, který potřebuje jejich pomoc. Snažte se mluvit co nejvíce detailně – čím lépe si tuto situaci představí, tím ochotněji pomohou.
 4. 4
  Ukažte jim odměnu. Dejte lidem najevo, že když někomu pomohou, pomohou tím také sobě. Řekněte jim, že získají nejen dobrý pocit, ale také fyzické odměny (dobrou zkušenost do životopisu, pracovní kontakty, obchodní příležitosti atd.).
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Inspirujte lidi, aby pomohli sami sobě

 1. 1
  Naslouchejte jim. Pokud má někdo vážné problémy, ať už je dává najevo nebo ne, pravděpodobně se odsuzuje. Vše, co mu chcete říct, už si pravděpodobně řekl sám. Znamená to, že to nejlepší, co můžete udělat, je naslouchat mu. Staňte se jeho vrbou a vyslechněte si vše, co vám řekne. Možná to bude přesně to, co jste mu chtěli říct vy!
 2. 2
  Souciťte s ním. Dejte mu najevo, že vám na něm záleží. Neodsuzujte ho a neponižujte ho. Projevte soucit a řekněte mu, že chybovat je lidské. Musí vidět, že jste na jeho straně, i když to znamená, že musí přestat s tím, co dělá.
 3. 3
  Vybudujte u něj pocit sebehodnoty. Lidé, kteří neustále činí špatná rozhodnutí si o sobě nemyslí nic dobrého. Jistě to znáte sami! Někdy jsou naše špatné názory na nás samotné velmi škodlivé a nutí nás chovat se nesprávně. Vybudujte u toho člověka smysl pro sebevědomí a ukažte mu, že může dokázat skvělé věci a zbavit se svých problémů.
 4. 4
  Pomozte mu, aby své chyby přijal. Někteří lidé mají pocit, že nemohou překonat své problémy, protože mají příliš mnoho chyb. Pomozte jim uvědomit si, že všichni mají chyby a musíme se je naučit překonávat a žít s nimi. Dejte tomu druhému najevo, že dokonalost není nutná k tomu, aby se měl lépe.
  Reklama

Tipy

 • Snažte se ze všech sil. Do všeho jděte s dobrým úmyslem a pozitivním myšlením. Lidé vás pravděpodobně budou obdivovat za vaše odhodlání. Když se vám něco nepovede, snažte se to ustát s úsměvem na tváři a příště se snažte lépe. Nesvalujte na sebe vinu, ale neobviňujte ani ostatní lidi, jinak nikoho neinspirujete. Jde o zdravý rozum, ale je překvapivé, kolik lidí na to zapomíná!
 • Samotnými slovy toho moc nedokážete. Když budete lidem předávat své zkušenosti, budete mít větší úspěch. Měli byste je inspirovat vy, ne to, co jim řeknete
 • Vzpomeňte si na to, jak vás někdo v minulosti inspiroval. Zamyslete se nad tím, kdo inspiroval vás a zkuste jeho činnosti a snahy napodobit.
 • Měli byste působit jako člověk, který důvěřuje lidi. Když budete od lidí očekávat jen to nejlepší, inspirujete je k tomu, aby skutečně byli nejlepší a snažili se ze všech sil.
Reklama

Varování

 • Nebuďte příliš sebejistí. Lidé nemají rádi lidi, kteří se chovají povýšeně. Musíte lidem důvěřovat.
 • Nechovejte se k lidem jako kdyby byli součástí problému. Lidé mají většinou pocit, že jsou v pořádku, i když mají s něčím problém. Když budou mít pocit, že vám přidělávají jen problémy, budou ze sebe mít špatný pocit. Pokud nemají pocit, že by s nimi bylo něco v nepořádku, mohli byste je urazit, místo abyste jim pomohli. Chovejte se ke všem lidem jako k sobě rovným. Koneckonců každý má své problémy.
 • Někdy není možné udělat nic, protože jde o fyzický problém, ne emocionální. Někdy je lepší lidi poslat do nemocnice, nebo na léčení, aby se jim podařilo překonat jejich problémy.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 30 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 2 693 krát
Stránka byla zobrazena 2 693 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama