Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Facebook používá miliarda lidí a můžete na něm zveřejnit reklamu zacílenou na konkrétní skupinu lidí. Někteří raději inzerují na Googlu, kde lze najít více aktivních zákazníků, ale Facebook vám umožní vybrat si konkrétní segment lidí a zveřejnit reklamu ve velmi krátkém čase. Reklamu na Facebooku může vytvořit kdokoli, ať už půjde o reklamu na Facebookovou stránku, událost, aplikaci, nebo na vaše webové stránky. V tomto článku se dozvíte, jak na to.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Vytvoření reklamy

 1. 1
  Pokud nemáte na Facebooku profil, zaregistrujte se jako uživatel Facebooku. Vaše událost nebo společnost sice nemusí mít profil, ale pokud chcete zveřejnit reklamu, budete ho muset mít alespoň vy.
  • Můžete si vytvořit nový profil a nemusíte využívat svůj osobní profil. Pokud budete za reklamu někomu posílat faktury, je dobré si založit zvláštní profil, abyste nemuseli s nikým sdílet své heslo.
 2. 2
  Vyberte si kategorii a název stránky, který bude reprezentovat vaši společnost nebo službu. Stránka je profil společnosti. Nepotřebujete stránku, abyste mohli na Facebooku tvořit reklamy, ale většina společností (i když ne všechny) stránky má. Na stránce můžete dělat reklamu svým službám nebo produktům, komunikovat se zákazníky a vytvářet příležitosti pro získání nových zákazníků.
 3. 3
  Nahrajte si jako profilovou fotku logo nebo obrázek, který chcete spojit se svojí společností. Lidé si většinou s danou značkou spojují její logo.
 4. 4
  Nahrajte si úvodní fotku. Úvodní fotka je to první, co lidé na vaší stránce uvidí. Tato fotka pokrývá téměř celou šířku stránky a měla by tudíž vhodně reprezentovat vaši společnost.
  • Pokud například vytváříte stránku pro svoji firmu, která se zabývá cateringem, můžete nahrát detailní fotku nějakého občerstvení.
 5. 5
  Napište krátký popis vaší společnosti. Můžete použít také nějaký slogan. Tento text bude hned pod logem a kategorií vaší stránky. Zákazníci, kteří si vaši stránku otevřou, by měli ihned vidět, jaké služby nebo produkty nabízíte.
 6. 6
  Zadejte webovou stránky své stránky. Vyberte si dostupnou webovou stránku, abyste mohli využívat i další reklamní materiály.
 7. 7
  Začněte se zákazníky sdílet své příspěvky. Můžete psát o různých slevových akcích, nebo třeba o uvedení nových produktů. Příspěvky můžete sdílet ve formě statusů, fotografií, nebo videí. Lidé, kteří budou odebírat vaši stránku, vaše příspěvky uvidí na své zdi.
 8. 8
  Optimalizujte své příspěvky. Inzerenti si již dávno uvědomili, že ne všechny příspěvky jsou stejné. Pokud chcete, aby vaše společnost rostla a abyste díky Facebooku získali nové zákazníky, měli byste příspěvky tvořit podle následujících pravidel:
  • Příspěvky by měly být krátké a stručné. Podle Facebooku mají kratší příspěvky (100-250 znaků) o 60% lepší odezvu, než delší příspěvky. [1] To je opravdu velký rozdíl.
  • Apelujte na vizuální smysl. Někteří lidé informace lépe zpracovávají vizuálně. Většina lidí se nejlépe učí tím, že se na něco dívají. Fotky, obrázky a videa vám na Facebooku zajistí lepší odezvu.
  • Používejte statistiky stránek. Statistiky jsou funkce, které vám umožní sledovat analytické údaje o vaší stránce a upravit tak cílení na zákazníky.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Upravte cílení reklam

 1. 1
  Měli byste mít všechny informace, které k vytvoření reklamy potřebujete. Záleží na tom, jakou věc chcete inzerovat – může to být URL webové stránky, data událostí, místa, detaily ohledně speciálních vystoupení a akcí, nebo fotka a logo.
 2. 2
  Otevřete si hlavní stránku Facebooku a v pravém panelu si najděte sekci Reklamy na Facebooku. Klikněte na toto tlačítko.
 3. 3
  Nastavte si reklamu. Zamyslete se nad každým krokem nastavování reklamy. Facebook na spodní straně stránky automaticky vytváří náhled, díky kterému můžete sledovat, jak vaše reklama bude vypadat.
  • Destinace: Vyberte si externí URL (webová stránka), nebo stránku na Facebooku, kterou jste vytvořili.
  • U obrázků, které budete v reklamě sdílet, se ujistěte, že nepatří nikomu jinému. Použijte buď své vlastní obrázky, nebo veřejné obrázky.
   • U externí URL budete do příslušného pole muset zadat adresu URL. Potom zadejte název reklamy, text reklamy a obrázek nebo logo.
   • U Facebookové stránky si můžete vybrat mezi reklamou příspěvku, která zahrnuje příspěvek z vaší stránky, nebo facebookovou reklamu, která zahrnuje konkrétní zprávu, kterou můžete napsat.
    • U reklamy příspěvku si budete muset vybrat mezi reklamou jednoho příspěvku a reklamou celé stránky. Reklama stránky uživateli zobrazí odkaz na vaši stránku a jednoho z jeho přátel, kteří ji odebírají. Reklama na příspěvek uživateli zobrazí jeden z vašich příspěvků a obrázek stránky, přičemž uživatel bude moci kliknout Like, nebo stránku sdílet.
    • U facebookové reklamy si budete muset zvolit destinaci, neboli část stránky, na kterou uživatele vaše reklama odkáže. Potom můžete napsat text reklamy a vložit obrázek nebo logo.
 4. 4
  Určete si cíl. Reklamy na Facebooku vám nabízí široké možnosti využití. Čeho chcete svojí reklamou dosáhnout?
  • Získejte více fanoušků. Lidé, kteří se stanou fanoušky vaší stránky, uvidí všechny vaše příspěvky. Čím více fanoušků budete mít, tím více lidí uvidí vaše příspěvky.
   • Reklamy pro získání fanoušků jsou kontroverzní. Někteří lidé si myslí, že jsou skvělé, jiní zase tvrdí, že nejsou moc účinné a myslí si, že jde o plýtvání penězi.
   • Zjistěte, odkud pocházejí vaši fanoušci. Některé reklamy svým majitelům získaly tisíce fanoušků ze zemí třetího světa, ve kterých jejich společnost vůbec nepodniká.
  • Sdílejte příspěvky stránky. Když budete dělat reklamu konkrétnímu příspěvku, který jste vytvořili, tento příspěvek uvidí více lidí.
  • Získejte nové uživatele pro svoji aplikaci. Nastavte reklamu tak, aby se zobrazovala lidem, kteří budou mít zájem o vaši aplikaci.
  • Zvyšte návštěvnost vašich funkcí. Zacilte reklamu na lidi, kteří budou chtít využívat vaše nabídky.
 5. 5
  Vyberte si cílovou skupinu pro svoji reklamu. Neměli byste inzerovat slepě. Když reklamu pečlivě zacílíte, získáte lepší odezvu. Když naopak reklamu nezacílíte na konkrétní demografickou skupinu, budete pouze plýtvat penězi.
  • Lokace: Vyberte si konkrétní město, stát/provincii nebo zemi, kde se vaše reklama bude zobrazovat.
  • Demografie: Vyberte si věkové rozpětí lidí a jejich pohlaví.
  • Odběry a zájmy: Zadejte konkrétní zájmy a Facebook vaši reklamu přizpůsobí uživatelům, kteří se těmto věcem věnují.
  • Spojení na Facebooku: Vyberte si, zda chcete reklamu zacílit na své přátele, na fanoušky stránky, nebo na celý Facebook.
  • Pokročilé nastavení zahrnuje také vzdělání, cílení na lidi ve dny jejich narozenin, jazyk a rodinný stav.
 6. 6
  Při výběru cílové skupiny vám Facebook vypočítá, ke kolika lidem se vaše reklama dostane.
  • Pokud si vyberete konzumenty piva v Německu, pravděpodobně se vaše reklama zobrazí většině populace.
  • Pokud si vyberete fanoušky pesticidů v Portlandu v Oregonu, vaše reklama se dostane pouze k několika lidem. Nejlepší strategie je zacílit na konkrétní skupinu, ale pokud je tato skupina příliš malá, snažte se reklamu trochu rozšířit.
   • Můžete zacílit například na lidi, kteří neříkají, že používají pesticidy, ale dá se to od nich očekávat – například farmáři nebo zahradní architekti.
 7. 7
  Vyberte si, zda chcete mít reklamu placenou za kliknutí, nebo za zobrazení, a nastavte si cenu. Můžete si vybrat buďto CPC (platba za kliknutí), nebo CPM (platba za zobrazení). Pokud nevíte, jak budete pokrývat CPM reklamu, připravte se na to, že vás bude stát více, než reklama CPC.
  • Kampaně, platby a časové rozvrhy: Zde si můžete zvolit měnu, kterou budete chtít platit, denní rozpočet pro svoji reklamu a datum zveřejnění reklamy.
 8. 8
  Znovu si reklamu prohlédněte a ujistěte se, že jsou všechny informace správné. Na této stránce se budete moci vrátit a některé aspekty reklamy upravit.
 9. 9
  Odešlete svůj požadavek. Můžete platit kreditní kartou, nebo pomocí PayPalu. Nyní jste si nastavili reklamu na Facebooku a zvýšili jste si šanci na získání nových zákazníků.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Jak z reklamy vytěžit maximum

 1. 1
  Nejprve si nastavte limit pro rozpočet. Pokud nechcete utratit více než 400Kč za den, musíte si nastavit limit 400Kč. Toto je velmi důležité!
 2. 2
  Nejdůležitějším způsobem, jak maximalizovat efektivitu reklam, je cílit na úzkou skupinu lidí. Příklady:
  • Pokud prodáváte pivo ve státě Oregon, měli byste reklamu zacílit pouze na lidi, kteří žijí v tomto státě a kteří mají pivo rádi (mají ho uvedeno v zájmech na svém profilu). Pravděpodobně byste měli také nastavit věk – více než 21 let. Můžete reklamu zacílit také pouze na muže!
  • Pokud podporujete nějakou kapelu, nejlepší bude zacílit reklamu na lidi, kteří mají rádi tuto kapelu, daný hudební žánr a podobné kapely.
 3. 3
  Facebook reklamy zobrazuje podle toho, kolik lidí na ně kliká (říká se tomu CTP (Click Through Rate). Když se vaše reklama bude zobrazovat a potom se najednou zobrazovat přestane, je to proto, že máte příliš nízké CTR. Zkuste vyměnit obrázek u reklamy a znovu ji zveřejněte.
 4. 4
  Obrázky jsou s výjimkou zacílení to nejdůležitější. Je dobré u reklamy obrázky pravidelně měnit.
 5. 5
  Upravujte reklamy tak, aby vypadaly dobře i na mobilních telefonech a tabletech. Podle některých zdrojů 60% uživatelů používá k prohlížení Facebooku mobilní telefony, nebo tablety. [2] Mobilní reklamy vydělávají 2.5x více, než reklamy pro stolní počítače a mobilní trh stále roste: V prvním čtvrtletí roku 2013 prodeje mobilních reklamy vzrostly o 25% v porovnání s předešlým čtvrtletím. [3] [4] Jaký dopad to má? Za prvé to znamená, že nemáte žádný pravý sloupec, ve kterém se reklamy zobrazují na stolních počítačích. Pokud tedy chcete ze své reklamy vytěžit maximum, berte to v potaz.
  • Využívejte Facebook Power Editor a upravujte si reklamy tak, aby se správně zobrazovaly i na mobilních zařízeních. Budete si muset stáhnout Google Chrome. Zde je návod k používání Power Editoru:
   • Otevřete si prohlížeč Chrome
   • Najděte si na Facebooku stránku Správa reklam
   • Na levé straně panelu si otevřete Power Editor
   • Nainstalujte si aplikaci Power Editor
   • Až se aplikace spustí, klikněte na „download“ a řiďte se zbývajícími pokyny
  • V Power Editoru si všímete umístění reklamy. Někteří lidé doporučují nastavit reklamu pro stolní počítače i mobilní zařízení, abyste optimalizovali CTR. Můžete si vyzkoušet různé kombinace a experimentovat.
 6. 6
  Získejte více zákazníků díky nabídkám. Pokud chcete mít více zákazníků a rozšířit si svoji základnu, můžete si tvořit vztahy s novými zákazníky pomocí nabídek, kdy jim dáte něco zdarma. Lidé milují, když mohou dostávat věci zdarma a když je díky tomu povzbudíte k nakupování vašich produktů a služeb, získáte velmi rychle stále uživatele.
  • Pokud chcete získat nové zákazníky, nastavte si základní stránku s prostorem pro jméno a email. Když zákazníci zadají své jméno a email, pošlete jim email s nabídkou a slevovým kuponem nebo kódem. Zákazníci získají něco zdarma a vy získáte nové zákazníky.
 7. 7
  Šetřete peníze tím, že si upravíte cílovou skupinu lidí. Když budete schopni vytvořit si silnou základnu fanoušků, měli byste reklamy cílit přímo na ně. Zákazníci, kteří již jsou fanoušky vašeho produktu nebo služby, poskytují lepší odezvu. Znamená to, že utratíte méně peněz a dosáhnete lepších výsledků.
 8. 8
  Dejte si pozor, abyste nedostávali pokuty za reklamy s obrázky. Facebook nedávno upravil pravidla ohledně obrázků v reklamách a uvedl, že text nesmí zabírat více než 20% celkové plochy obrázku. Jinými slovy jde o to, že byste měli obrázků u reklam využívat lépe. Při tvorbě reklamy na to nezapomínejte.
 9. 9
  Zkuste získat fanoušky pomocí videí. Facebook umožňuje vytvářet reklamy, které jsou zacíleny na lidi, kteří nejsou vašimi fanoušci, abyste získali více fanoušků. K těmto reklamám se skvěle hodí videa. Kvalitní video dokáže lidem zprostředkovat nadšení a důvěru, což pro získání nových fanoušků rozhodně potřebujete.
  • Video by mělo být krátké a stručné a mělo by být přizpůsobeno dané cílové skupině. Na konci videa vyzvěte diváky k akci. Dobré video vám pomůže získat si důvěru zákazníků lépe, než jakýkoli jiný druh reklamy. Využijte toho!
  Reklama

Tipy

 • Facebook nastaví maximální úroveň platby za kliknutí podle vašeho zacílení. Pokud chcete platit méně, můžete si nastavit jinou platbu. Facebook váš požadavek posoudí a buď ho schválí, nebo odmítne.
 • Pokud si nejste jistí tím, co byste měli napsat, klikněte na tlačítko Návrh reklamy a Facebook vám vygeneruje návrh reklamy, který si budete moci upravit podle sebe.
 • Dodržujte pravidla pro tvorbu reklamy, aby Facebook vaši reklamu neodmítl.
 • Využijte nástrojů pro tvorbu reklamy, které vám umožní nastavit si rozpočet a sledovat dosah reklamy.


Reklama

Varování

 • Facebook se více hodí pro rozvíjení vztahů se zákazníky, než pro posilování přímých prodejů. Inzerenti by neměli na základě reklamy na Facebooku očekávat okamžité zvýšení prodejů. Při nastavování rozpočtu to mějte na paměti.
 • Manažer Facebooku Hong Ge řekl, že Facebook mění svůj reklamní algoritmus tak, aby zahrnoval počet lidí, kteří skrývají určité druhy reklam, což by mělo posílit účinnost vaší reklamy.
Reklama

Související články

Jak zjistit, zda si vás někdo zablokoval na FacebookuJak zjistit, zda si vás někdo zablokoval na Facebooku
Jak zjistit, kdo si zobrazuje váš profil na FacebookuJak zjistit, kdo si zobrazuje váš profil na Facebooku
Jak zjistit, s kým jste na Facebooku nejvíce propojeníJak zjistit, s kým jste na Facebooku nejvíce propojení
Jak někoho odblokovat na FacebookuJak někoho odblokovat na Facebooku
Jak odhalit falešný facebookový účetJak odhalit falešný facebookový účet
Jak vytvořit nový účet na FacebookuJak vytvořit nový účet na Facebooku
Jak odstranit fotky z FacebookuJak odstranit fotky z Facebooku
Jak najít přátele na FacebookuJak najít přátele na Facebooku
Jak sdílet na FacebookuJak sdílet na Facebooku
Jak si změnit jméno na FacebookuJak si změnit jméno na Facebooku
Jak si vytvořit účet na FacebookuJak si vytvořit účet na Facebooku
si přidat přátele na Facebookusi přidat přátele na Facebooku
Jak si změnit rodinný stav na FacebookuJak si změnit rodinný stav na Facebooku
Jak se odznačit na FacebookuJak se odznačit na Facebooku
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 4 014 krát
Kategorie: Facebook
Stránka byla zobrazena 4 014 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama