Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Umět jednat se ženou vyžaduje kombinaci běžné slušnosti a neobvyklých projevů lásky a laskavosti. Řiďte se našimi tipy a vaše žena brzy pozná, že jste skutečně jeden z těch hodných mužů.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:
Naučte se komunikovat

 1. 1
  Projevujte své pocity. Někteří muži podceňují to, jakou váhu mohou mít projevy emocí. V mnoha případech muži své city projevují raději činy, než slovy. Pokud je to i váš případ, měli byste si uvědomit, že ženy čas od času potřebují slyšet slova „miluji tě,“ takže na to nezapomínejte. Pokud s tím máte problém, napište jí vzkaz, nebo jí pošlete květiny s věnováním a napište jí to.
  • Dobrá zpráva: ukázalo se, že muži jsou ti, kteří ve vztahu své city projevují většinou první. Výzkumy prokázaly, že mužům trvá 88 dnů, než své partnerce řeknou, že ji milují (ženám to trvá 134 dnů)[1] a jiná studie zase tvrdí, že muži jsou v 70% případů ti, kteří říkají „miluji tě“ jako první.[2]
  • Dávejte si pozor na čas. Ženy chtějí slyšet „miluji tě“ spíše po sexu, než před sexem. Mohlo by se stát, že když jí to řeknete před milováním, nebude vám tolik důvěřovat a bude mít pocit, že jste to řekli jen proto, abyste s ní mohli mít sex. [3]
 2. 2
  Naučte se dobře naslouchat. Všichni – nejen ženy, chtějí, aby je ostatní lidé poslouchali. Když budete umět naslouchat, vaše žena to jistě ocení a váš vztah poroste. Zkuste následující tipy:
  • Zbavte se všech zdrojů rozptýlení. Vypněte si televizi, ve které koutkem oka sledujete fotbal a nečtěte si zprávu, která vám právě přišla. Snažte se zajistit, aby vás nic nepřerušilo, pokud nepůjde o něco velmi důležitého. Když budete ženě věnovat veškerou pozornost, dáte jí najevo, že je pro vás důležitá a že si jí vážíte a zajímá vás vše, co vám chce říct.
  • Vnímejte nonverbální komunikaci. Gesta, obličejové výrazy a pohyby očí jsou velmi důležité. Neposlouchejte jen ušima, ale i očima, abyste skutečně pochopili, jak se vaše dívka cítí.
  • Snažte se vidět danou situaci z jejího pohledu. Vaše dívka nebo manželka je možná naštvaná kvůli něčemu, co by vám nikdy nevadilo, nebo vám popisuje něco, co si nedokážete představit. Musíte se o to alespoň pokusit. Snažte se představit si, že jste na jejím místě a budete hned vědět, o čem mluví. I když nebudete souhlasit s jejím názorem nebo reakcí, mějte otevřenou mysl a řekněte jí, že jste v každém případě vždy na její straně.
  • Nesnažte se řešit její problémy. Když s vámi žena mluví o nějakém problému, který zrovna řeší, nesnažte se vložit se do toho a hned vše vyřešit. Tento impulz je sice dobře míněný, ale většinou to není zrovna to, co by vaše žena chtěla. Chce, abyste ji vyslechli, takže se ji nesnažte zachránit a nevymýšlejte řešení její situace. Pokud se žena zeptá na váš názor a bude chtít vědět, co byste jí poradili, můžete jí nabídnout své návrhy, ale neurazte se, když si nakonec vybere jinou cestu. [Image:Treat a Woman Step 4 Version 2.jpg|center|550px]]
 3. 3
  Ptejte se jí, jak se cítí. V mnoha případech budete přesně vědět, jak se vaše žena zrovna cítí, ale zejména na začátku nového vztahu se budete muset často ptát. Při výzkumu časopisu PLOS mužům ukazovali fotografie očí mužů a žen. Zjistilo se, že pro muže bylo dvakrát těžší odhadnout pocity žen na fotografiích, než odhalit pocity mužů na fotografiích. Mužům také trvalo mnohem déle, než z očí žen něco vyčetli. [4]
 4. 4
  Bojujte férově. I páry, které k sobě mají velmi blízko, se někdy hádají – důležité je to, jak se ženou při hádce jednáte. Nenadávejte jí, nevyhrožujte jí a v žádném případě ji nezastrašujte fyzicky. Po hádce v sobě pocity neduste – podejte své ženě pomyslnou ruku a usmiřte se. Nezlehčujte její pocity a nesnažte se hádku ukončit tím, že s ní prostě přestanete mluvit. Uvědomte si, že každý člověk potřebuje mít pocit, že jsou jeho city pro toho druhého důležité.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 4:
Projevujte jí úctu

 1. 1
  Chovejte se jako gentleman a jednejte s ní hezky, ale neotvírejte jí dveře, jinak byste jí dali najevo, že si myslíte, že je slabá. Není to jen o tom nechovat se k ní ošklivě – nesmíte se k ní chovat, jako kdyby byla něco méně, než muž.
 2. 2
  Buďte slušní. Ženy rády slyší „prosím“ a „děkuji.“ I když spolu už nějakou dobu chodíte, nebo jste se dávno vzali, neměli byste zapomínat na slušné vychování. Projevujte ženě stejnou úctu, jakou byste projevovali komukoli jinému.
  • Nemluvte neslušně. Za žádnou cenu o své ženě nemluvte neslušně nebo urážlivě, ani kdyby to mělo být jen z legrace. Pokud si jí skutečně vážíte, mělo by to být znát i na tom, co budete říkat.
 3. 3
  Neměňte plány na poslední chvíli. Pokud se stane něco nepředvídatelného a není možné se tomu vyhnout, samozřejmě můžete rande rušit, ale snažte se to dát ženě vědět co nejdříve a samozřejmě se jí omluvit a poskytnout jí dobré vysvětlení.
 4. 4
  Choďte včas. Když náhodou půjdete na rande pozdě, zavolejte jí co nejdříve a omluvte se jí. Čas je cenná věc a omluvit se za pozdní příchod je základem slušnosti. Odolejte pokušení své ženě nevolat kvůli tomu, že se bojíte, že se naštve. Možná se bude zlobit, ale když jí nedáte vědět, bude se zlobit mnohem více.
 5. 5
  Chovejte se k její rodině hezky. I pokud vaše žena tvrdí, že se svojí rodinou nemá blízké vztahy, měli byste jim projevovat úctu a nekritizovat je. Rodinné vazby mohou být velmi silné a rodiče a sourozenci mohou mít velký vliv na to, zda s vámi vaše dívka bude chtít zůstat, nebo vám dá košem.
  • Pokud má vaše žena děti, chovejte se k nim vřele a snažte se je poznat. Svobodné ženy s dětmi velmi rychle odmítnou nuže, který se k jejich dětem nechová hezky. Zároveň byste ovšem neměli překračovat hranice a snažit se její děti vychovávat a dělat jim rodiče – to nechejte na své ženě.
 6. 6
  Vyhýbejte se žárlivosti. Když budete bezdůvodně žárlit na kamarády, kolegy a bývalé partnery své ženy, bude to v podstatě to samé, jako kdybyste jí řekli, že si o ní myslíte, že vás podvádí a nemá žádné morální zásady. Jistě nechcete, aby si něco takového myslela.
 7. 7
  Pomáhejte jí s domácími pracemi. Pokud spolu žijete, pomáhejte jí s pracemi v domě. Za domácí práce byste měli být zodpovědní oba. Neočekávejte, že po vás vaše žena bude stále uklízet. Pokud chcete najít cestu k srdci ženy, vezměte si do jedné ruky vysavač a do druhé ruky krabici s pracím práškem.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 4:
Zajistěte, aby se cítila jedinečně

 1. 1
  Nezapomínejte na speciální příležitost. Nezapomeňte na narozeniny své ženy, na Valentýna, ani na Vánoce a podobné svátky. Když své ženě budete při těchto příležitostech dávat hezké a promyšlené dárky, bude se s vámi cítit skvěle. Také nezapomínejte na to, že se jí rodina a přátelé pravděpodobně budou ptát, co od vás dostala a jak jste slavili. Dejte si pozor, aby jim nemusela se studem říkat, že jste si na tento velký den ani nevzpomněli.
 2. 2
  Slavte vaše výročí. Výročí jsou jako malé stroje času, které vám umožní prožít si společně vaše nejlepší okamžiky z minulosti (první rande, svatba atd.). Výročí je příležitostí znovu prožít emoce, které jste v dané chvíli cítili. Ukažte ženě svého srdce, že si těchto událostí vážíte stejně jako všeho, co se stalo po nich a vymyslete na vaše výročí něco speciálního. Pokud si to můžete dovolit a vaší dívce by se to líbilo, vymyslete něco extravagantního. Nejvýznamnější pro vás může ovšem být i obyčejný dopis, nebo rozhovor, při kterém si připomenete staré časy a uvědomíte si, jak se váš vztah a vaše štěstí během doby vyvinuly.
 3. 3
  Dávejte své ženě promyšlené dary. Dárky, které jsou od srdce, jsou vždy ty nejlepší. Snažte se vždy vymyslet něco, co by vaše žena ocenila, nebo co by se jí mohlo líbit. Když do toho vložíte čas a promyslíte si to, jistě se vám podaří sehnat dárek, který ji skutečně dojme.
 4. 4
  Dejte jí květiny. Všechny ženy sice nemají rády květiny, ale většina žen jistě ocení krásný buket květin, zejména když ho dostane jen tak bez důvodu. Přineste jí květiny na příští rande, nebo jí je nechejte poslat domů nebo do práce. Na vzkaz můžete nechat napsat například jen „Myslím na tebe.“ Uvidíte, že to bude stačit k tomu, abyste jí na tváři vykouzlili úsměv.
 5. 5
  Zmiňte se o ní svým přátelům. Pokud je pro vás vaše žena důležitá, vaši přátelé by to měli vědět. Neznamená to, že jim musíte neustále vyprávět o tom, jak úžasnou ženu máte (a nikdy byste se neměli bavit o tom, co se svojí ženou děláte v posteli), ale dejte jim najevo, že je důležitou součástí vašeho života. Vaše dívka se bude cítit skvěle a nebude mít pocit, že ji chcete před svými přáteli skrývat.
  Reklama

Metoda 4
Metoda 4 ze 4:
Nezapomínejte na romantiku

 1. 1
  Uvědomte si, že na maličkostech záleží. Velká romantická gesta mají sice své místo, ale maličkostmi své ženě můžete dávat stále najevo, co pro vás znamená. Promyšlené maličkosti, jako například to, že jí ráno připravíte snídani, nebo jí necháte vyměnit pneumatiky, jsou způsoby, jak jí dát najevo „miluji tě,“ aniž byste jí museli cokoli říkat. Buďte konzistentní a každý den jí dávejte najevo, že na ni myslíte, aby se cítila o něco šťastněji a spokojeněji.
 2. 2
  Pošlete jí zprávu. Napište své ženě krátkou zprávu nebo vzkaz a pošlete jí ho emailem nebo SMS zprávou. Dáte jí tím najevo, že na ni myslíte. Pokud ji například čeká něco velkého – pracovní pohovor, prezentace v práci atd. – napište jí, že jí držíte palce.
 3. 3
  Lichoťte jí. Když budete své ženě často lichotit a budete jí chválit vzhled, možná nikdy nebudete muset odpovídat na otázku: „Nemám v těch kalhotách velký zadek?“ Snažte se zajistit, aby vaše žena nebyla nejistá a často jí chvalte i části těla, na které sama není příliš pyšná. Nezapomeňte jí chválit i to, co se vám na ní nejvíce líbí. Nepodceňujte sílu jednoduchého „vypadáš nádherně“ – tím v podstatě řeknete všechno.
  • Pokud stále nevíte, odpověď na otázku: „Nemám v těch kalhotách velký zadek?“ je vždy „Ne.“
  • Všichni chceme, aby nás ostatní uznávali za to, co nás dělá jedinečnými, takže byste měli své ženě lichotit za to, jaká je. Je vaše dívka kreativní, fascinující, nebo vtipná? Obdivujete její úspěchy a její pohled na svět? Podívejte se jí přímo do očí a řekněte jí to!
 4. 4
  Nechejte se vést. Ze začátku byste měli nechat rychlost vyvíjení vašeho vztahu na ženě. Žádná žena nechce, aby ji někdo tlačil do vztahu, pokud na to není připravená. Každý má jinou představu o tom, co to znamená být připravený. Dejte jí najevo, co k ní cítíte, ale když bude chtít se sexem ještě počkat, držte si odstup.
 5. 5
  Nezanedbávejte předehru. Z fyziologického hlediska se odborníci shodují na tom, že je předehra důležitou součástí sexuálního zdraví. Jedna australská studie zjistila, že většina žen se vzruší spíše představou sexuální předehry, než samotného sexu.[5] Hlaďte svoji ženu, líbejte ji, hrajte s ní hry, nebo spolu mluvte nemravně. Pokud si nejste jistí tím, co se vaší ženě líbí, zeptejte se, ale udělejte to mimo ložnici. Tento rozhovor pro vás bude snadnější, když se nebudete zrovna chystat k sexu.
 6. 6
  Požádejte ji o ruku. Pokud svoji ženu milujete, jste připravení se usadit a jste si jistí tím, že je to ta pravá, požádejte ji o ruku. Nejprve si ale dobře rozmyslete, že to myslíte vážně. Kupte jí prsten, poklekněte a řekněte jí, že si bez ní nedokážete představit život. Potom ji požádejte, zda by se chtěla stát vaší ženou.
  Reklama

Tipy

 • Dejte své dívce najevo, jak šťastní s ní jste a řekněte jí, že byste nechtěli být s nikým jiným na světě.
 • Pravidelně jí říkejte, že je pro vás důležitá, že je jedinečná a že je krásná.
 • Zajistěte, aby si připadala jako ta nejkrásnější žena na světě.
 • Nekritizujte ji (pokud vám ovšem něčím neubližuje). Hledejte na ní vždy jen to dobré.
 • Nepřeskakujte romantickou předehru. Někdy je to, co vede k sexu, mnohem lepší, než samotný sex.
 • Kupujte jí malé dárky vždy, když narazíte na něco, co by se jí mohlo líbit (nečekejte až na speciální příležitosti).
 • Nikdy neporušujte své sliby!
 • Vezměte ji na romantický výlet na nějaké speciální místo, nebo si zajděte jen na hezké rande.
 • Když jí to bude slušet, nezapomeňte jí to říct. Často jí říkejte, že je krásná.
 • Snažte se jí pomáhat s věcmi, které jsou pro ni těžké, například oprava počítače nebo sterea, oprava auta atd. Dáte jí tím pocit, že se na vás může skutečně spolehnout.
 • Pomáhejte jí s projekty, ať už vám pomáhá ona s těmi vašimi, nebo ne! Neměli byste ovšem chodit se sobeckou dívkou, která vám nepomůže, ani když budete vy pomáhat jí. Vaše dívka by vám měla být ráda k dispozici.


Reklama

Varování

 • Nesrovnávejte ji s ostatními ženami.
 • Nelžete jí. Ztratili byste její důvěru a ona by vám už nemohla věřit.
 • Když bude vaše dívka z něčeho nešťastná, projevte upřímný zájem.
 • Nikdy neporušujte sliby, které jí dáte. Mohli byste o ni přijít.
 • Nenadávejte jí a nepomlouvejte ani její rodinu.
 • Nebuďte jí posedlý a nechejte jí trochu volného času. Ženy potřebují trochu času pro sebe.
 • Nepřehánějte to s lichotkami a nesnažte se se svojí dívkou trávit veškerý volný čas. Také ji ovšem nesmíte zanedbávat, jinak by mohla potkat někoho, kdo se jí bude věnovat. Žena potřebuje mít pocit, že ji chcete.
 • Nezapomínejte na to, že každá žena je jiná. Nikdy jí neříkejte věci jako: „Koupil jsem ti květiny, takže by ses měla chovat takto. Jsi přece žena,“ nebo „Doufám, že se ti bude líbit, co jsem ti koupil. Zaplatil jsem za to dost peněz.“
 • Chovat se k ženě hezky je jedna věc, ale obětovat svoji důstojnost je něco úplně jiného. Zachovejte si své vlastní hodnoty a názory. Když budete mluvit o svých pocitech, dělejte to uctivě a důstojně. Když budete respektovat sami sebe, budete pro svoji ženu ještě přitažlivější.
Reklama

Související články

Jak někomu udělat cucflekJak někomu udělat cucflek
Jak zařídit, aby vás postrádalJak zařídit, aby vás postrádal
Jak na francouzské líbání
Jak poznat, zda o vás má dívka zájemJak poznat, zda o vás má dívka zájem
Jak přestat milovat někoho, kdo vás nemilujeJak přestat milovat někoho, kdo vás nemiluje
Jak zajistit, aby se do vás muž zamilovalJak zajistit, aby se do vás muž zamiloval
Jak poznat, že někoho milujeteJak poznat, že někoho milujete
Jak se komukoliv pomstítJak se komukoliv pomstít
Jak rozpoznat flirtovací signály u ženJak rozpoznat flirtovací signály u žen
Jak se naučit skvěle líbatJak se naučit skvěle líbat
Jak na něco (nebo na někoho) přestat mysletJak na něco (nebo na někoho) přestat myslet
Jak poznat psychopataJak poznat psychopata
Jak si najít přítelkyniJak si najít přítelkyni
Jak dát dívce najevo, že vám na ní záležíJak dát dívce najevo, že vám na ní záleží
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 88 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 8 618 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 8 618 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama