Jak klikat pravým tlačítkem myši na Macu

V tomto článku:Klikání s ControlDvouprstové (trackpady)Klikání v rohu (trackpady)Použití externí myšiReference

Na první pohled se může zdát, že nejde kliknout pravým tlačítkem myši na vašem novém Macu. Jak můžete kliknout pravým tlačítkem myši, když je tam jenom jedno tlačítko? Naštěstí nemusíte zapomenout na vaši oblíbenou nabídku, která se zobrazí při kliknutí pravého tlačítka myši jenom proto, že vaše myš nemá dvě tlačítka. Zůstaňte produktivní při práci s vaším počítačem Mac a následujte tohoto průvodce, který vám poradí jak umožnit kliknutí pravým tlačítkem myši na Macu.

1
Klikání s Control

 1. 1
  Stiskněte tlačítko Control. Při klikání s tlačítkem myši, zároveň stiskněte a podržte tlačítko Control (Ctrl).
  • Jedná se o to stejné, jako když klikáte s pravým tlačítkem u myší s dvěma tlačítky.
  • Po kliknutí můžete uvolnit tlačítko Control.
  • Tato metoda funguje u myši s jedním tlačítkem nebo u klávesnice trackpad u MacBooku nebo také u vestavěného tlačítka na samostatném trackpadu u Apple.
 2. 2
  Vyberte si vaši požadovanou položku z nabídky. Když kliknete s tlačítkem Control, zobrazí se vám příslušná kontextuální nabídka.
  • Tento příklad níže je příklad kontextuální nabídky u prohlížeče Firefox.

2
Dvouprstové (trackpady)

 1. 1
  Povolte možnost klikání se dvěma prsty.
 2. 2
  Otevřete vaše předvolby Trackpadu. Pod nabídkou Apple, klikněte na Předvolby systému a potom klikněte na tlačítkoTrackpad.
 3. 3
  Klikněte na záložku Bod & Klik. V tomto okně povolte v zaškrtávací nabídce Druhotný klik a vyberte z nabídky Klikejte nebo klepejte se dvěma prsty. Zobrazí s krátké video s příkladem jak správně klikat.
 4. 4
  Otestujte to. Tak jako je ukázané na videu, jděte do Hledač a položte dva prsty na trackpad. Měla by se zobrazit kontextuální nabídka.
 5. 5
  Tato metoda funguje u všech povrchů trackpadu.

3
Klikání v rohu (trackpady)

 1. 1
  Otevřete vaše předvolby Trackpadu, tak jako je popsáno výše. Pod nabídkou Apple, klikněte na Předvolby systému a potom klikněte na tlačítko Trackpad.
 2. 2
  Klikněte na záložku Bod & Klik. V tomto okně povolte v zaškrtávací nabídce Druhotný klik a vyberte z nabídky Klikejte v pravém dolním rohu. (Poznámka: můžete případně vybrat tlačítko v levém dolním rohu, pokud mu dáváte přednost). Zobrazí s krátké video s příkladem jak správně klikat.
 3. 3
  Otestujte to. Tak jako je ukázané na videu, jděte do Hledač, položte jeden prst do dolního rohu trackpadu. Měla by se zobrazit kontextuální nabídka.
 4. 4
  Tato metoda funguje u trackpadu od Applu.

4
Použití externí myši

 1. 1
  Kupte si samostatnou myš. Mac pro toto vyrábí svou vlastní myš tzv. Magic Mouse (a jeho předchůdce Mighty Mouse), která sice nemá dvě tlačítka, ale může být naprogramována tak, že pravá strana se bude chovat jako druhé tlačítko. Pokud si žádnou myš Mac kupovat nechcete, jakákoliv myš se dvěma tlačítky může být naprogramovat tak, aby jste mohli pracovat s pravým tlačítkem na Macu.
 2. 2
  Připojte bezdrátovou myš. To je většinou tak jednoduché, jako připojení do USB dongle (přístroj pro připojování) a můžete ji používat hned, ale pokud je vaše myš složitější, držte se instrukcí pro tuto myš.
 3. 3
  Pokud je potřeba, povolte vaše pravé tlačítko. Jakákoliv myš se dvěma zabudovanými tlačítky by měla fungovat ihned. Budete moci kliknout i s pravým tlačítkem myši stejně, jako v jakémkoliv jiném počítači. Nicméně u specifických myší jako je Magic Mouse, budete pro umožnění této možnosti možná muset upravit nastavení.
  • Pod nabídkou Apple klikněte na příkaz "Předvolby systému" a pak na "Myš".
  • Změňte nastavení pro povolení "Povolit druhotný klik".[1] Po tom, budete moci kliknout na funkci pravého tlačítka myši, jako u normálního pravého tlačítka myši.

Tipy

 • Metoda klikání Control a s jedním tlačítkem myši funguje u OS X a měla by také fungovat u Mac OS 9.

Informace o článku

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 29 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili.

V jiných jazycích:

English: Right Click on a Mac, Italiano: Fare Click Destro su un Mac, Español: hacer clic derecho en una Mac, Deutsch: Bei einem Mac rechtsklicken, Português: Clicar com o Botão Direito no Mac, Nederlands: De rechtermuisknop op een Mac gebruiken, Français: faire un clic droit sur Mac, Русский: настроить правый клик на Mac, 中文: 在Mac上右键点击, Bahasa Indonesia: Klik Kanan pada Mac, हिन्दी: मैक पर राइट क्लिक करें, ไทย: คลิกขวาในคอมพิวเตอร์ Mac, Tiếng Việt: Nhấp Chuột phải trên Mac, 한국어: 맥에서 오른쪽 클릭하는 방법, العربية: النقر بزر الفأرة الأيمن على نظام ماكنتوش, 日本語: Macで右クリックする

Stránka byla zobrazena 2 366 krát.
Byl tento článek přesný?