Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Soubory s názvem Přenosný formát dokumentu (PDF) jsou otevřeným, standardním způsobem jak doručit dokumenty elektronicky. Podporováno virtuálně jakoukoliv platformou—Windows, Mac OS, Linux—konvertované dokumenty PDF, grafiky, grafy a formy vypadají úplně, jako kdyby byly vytištěné. Někdy je nutné provést komprimaci těchto souborů, aby je šlo zaslat jako emailovou přílohu nebo je načíst na webové stránky. Existuje několik možností jak provést komprimaci souborů PDF, zde jsou některé z nich.

Metoda 1 ze 4:
Online Nástroje na komprimaci

 1. 1
  Najděte nástroj na komprimaci PDF online. Můžete jej nalézt tak, že napíšete následující termíny pro vyhledávání do vašeho preferovaného webového prohlížeče: “online komprimace PDF zdarma.” Ujistěte se, že je služba zdarma a je doporučena jednou z velkých, dobře známých tištěných publikací nebo publikací online (Dobře viditelné webové bannery na webové stránce indikují, že je stránka uznávaná seriózním zdrojem).
 2. 2
  Buď vyberte soubor, u kterého chcete provést komprimaci z vašeho počítače nebo jej uchopte a upusťte a začněte s načítáním. Webová stránka vám může přehrát reklamu nebo po vás může chtít, abyste zadali kód captcha.
 3. 3
  Počkejte. Jakmile je komprimace dokončena, budete informováni, že je stahování dokončeno. Některé služby vám zašlou komprimované dokumenty emailem, přičemž jiné vám umožní stáhnout je přímo ze stránky.
  Reklama

Metoda 3 ze 4:
Náhled (Mac OS)

 1. 1
  Otevřete vaše PDF v Náhledu tak, že dvojím kliknutím myší kliknete na nabídku Hledat.
  • Výchozím, soubory PDF se otevřou v Náhledu, pokud nemáte Adobe Reader nebo zobrazení PDF třetí strany. V takovémto případě, stačí najít PDF, kliknout na něj pravým tlačítkem myší a kliknout “Otevřete s pomocí” a vyberte Náhled.
 2. 2
  Klikněte na Soubor → Exportovat. Otevře se dialogové okno.
 3. 3
  Klikněte na nabídku Quartz Filtr a vyberte “Zmenšete velikost souboru”.
 4. 4
  Klikněte na “Uložit”. Pokud tento soubor nepřejmenujete, zobrazí se vám dialogové okno, které se vás bude ptát, zda si přejete nahradit originální dokument. Tímto přepíšete dokument, který momentálně máte.[2]
  Reklama

Metoda 4 ze 4:
Adobe Acrobat PDF Optimizer

 1. 1
  Vyberte PDF Optimizer z nabídky Pokročilé v Adobe Acrobat. Zobrazí se okno PDF Optimizer a ukáže vám několik možností pro komprimaci souboru.
 2. 2
  Zjistěte, které položky zvětšují velikost souboru. Klikněte na tlačítko “Audit použití prostoru” nahoře vpravo v okně. Zde uvidíte různé komponenty vašich dokumentů (písma, barvy atd.), počet použitých bytů a procento místa, využívaného každým komponentem. Rozhodněte se, které komponenty můžete zkrátit a navigujte přes korespondující panely tak, že na ně kliknete nalevo na obrazovce.
 3. 3
  Vyberte si Panel nastavení obrázků a proveďte úpravy obrázků ve vašem dokumentu. Zde můžete provést úpravy barvy, stupeň šedi a komprimaci monochromatického obrazu.
  • Čím více pixelů na jeden palec (ppi), tím lepší rozlišení obrázku. Pokud netisknete, zvažte použití menšího stupně ppi (což zmenší váš soubor). Pro zobrazení na obrazovce, budete potřebovat pouze 72 ppi.
  • Převzorkování sníží rozlišení obrázků tím, že sníží počet pixelů sloučením originálních barev pixelů do větších pixelů. Vyberte z rozbalovací nabídky “Průměrné převzorkování na”, tím provedete průměr pixelů ve středu a aplikujete barvu do celé oblasti.“Dvoukrychlové převzorkování na ” používá vážený průměr pro určení barvy pixelu. Tato možnost poskytuje plynulejší přechody.
 4. 4
  Klikněte na panel Nastavení písma a buď vložte, nebo vyjměte vaše písma. Vložením písma z vašeho původního dokumentu se ujistíte, že pokud je to otevřené v jiném počítači, písma ve vašem PDF budou vidět a budou moci být vytištěny i když tento počítač nepodporuje originální písmo.
  • Pokud nepožadujete konkrétní písmo ve vašem PDF, můžete si zvolit, že nebudete vkládat písma, tím se zmenšuje soubor. Písma budou automaticky nahrazeny v systémech, které neobsahují písma, která jsou používaná v originálu. Dvě kolonky v tomto panelu (“Vložená písma” a “Písmo pro vyjmutí”) vám umožní si vybrat podle potřeby.
 5. 5
  Vyberte si panel Nastavení průhlednosti pro upravení stupňů průhlednosti v sekci malování, v rámci vašeho dokumentu. Rozbalovací nabídky tvoří “Nízké rozlišení”, “Střední rozlišení” a “Vysoké rozlišení” a každá tvoří korespondující skupinu přednastavení, spád a mřížky atd. Tím, že upravíte rozlišení průhlednosti, snížíte velikost souboru.
 6. 6
  Vyberte panel Objekty pro vyhození a tím eliminujte nepotřebné objekty z dokumentu. Když otevřete tento panel, uvidíte seznam Nastavení objektů pro nastavení a kontrolní seznam. Nastavení zde tvoří “Vyhoďte všechny formuláře pro přihlášení”, “Vyhoďte tagy dokumentů”, “Vyhoďte záložky”, atd. Jednoduše klikněte a vyberte položky, které nesouvisejí z originálním dokumentem.
 7. 7
  Klikněte na uživatelský panel pro vyhození a odstraňte osobní informace z vašeho dokumentu. S panelem pro Vyhození objektů, tento panel čítá informace související s uživatelským panelem pro vyhození a je vedle kontrolního seznamu. Vyberte si možnosti jako je “Vyhoďte všechny komentáře”, “Formy a multimédia” a “Vyhoďte osobní data z jiných aplikací”, mezi jinými.
  • Osobní informace mohou být skryty. Abyste je mohli najít, použijte příkaz pro Přezkoumání dokumentu (Dokument→Přezkoumání dokumentu).
 8. 8
  Vyberte panel nastavení pro vyčištění a odstraňte cizí, nepotřebná data z vašeho počítače. Ujistěte se, že je vybrána “Komprimace struktury dokumentu” v rozbalovacích možnostech Komprimace objektu.
  • Výchozím, jsou vybrány pouze elementy, které nemají vliv na funkci PDF. Vyberte nastavení, které není výchozí, může to mít velký vliv na funkci dokumentu, takže se doporučuje, abyste neměnili nastavení, aniž byste si byli jistí, že víte, co se stane.
 9. 9
  Klikněte na “OK” po skončení změny nastavení. Zobrazí se okno, vyzývající vás k tomu abyste zvolili “Uložte optimalizované jako.” Vyberte jméno souboru, lokalitu, kde byste jej chtěli uložit a formát (PDF).[3]
  Reklama

Tipy

 • Použitím pouze jednoho písma v celém souboru vám pomůže snížit velikost souboru, protože jsou písma uložena v informacích o souboru.
 • Zjemnění průhlednosti již nelze vrátit potom, co je soubor uložený.
Reklama

Související články

Jak smazat prázdnou stránku ve Wordu
Jak přehrávat soubory MKVJak přehrávat soubory MKV
Jak na SD kartě odstranit ochranu proti zápisuJak na SD kartě odstranit ochranu proti zápisu
Jak zjistit hesloJak zjistit heslo
Jak si změnit IP adresu (Windows)Jak si změnit IP adresu (Windows)
Jak kopírovat soubory v příkazovém řádkuJak kopírovat soubory v příkazovém řádku
Jak vložit video do PowerPointuJak vložit video do PowerPointu
Jak změnit adresář v Příkazovém řádkuJak změnit adresář v Příkazovém řádku
Jak převést obrázek do formátu JPEGJak převést obrázek do formátu JPEG
Jak ve Wordu otočit textJak ve Wordu otočit text
Jak zjistit, zda máte na počítači BluetoothJak zjistit, zda máte na počítači Bluetooth
Jak kopírovat a vkládatJak kopírovat a vkládat
Jak používat slepou kopii v emailuJak používat slepou kopii v emailu
Jak vynuceně aktualizovat webovou stránku v prohlížečiJak vynuceně aktualizovat webovou stránku v prohlížeči
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 3 651 krát
Stránka byla zobrazena 3 651 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama