Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Chtěli byste mluvit s někým, kdo již zemřel nebo si něco zjistit o svých předcích? Nebo se chcete zbavit ducha, který straší ve vašem domě? Lidé rozmlouvají s mrtvými již po tisíce let pomocí různých metod. Čtěte dál a zjistíte, jak komunikovat s duchy o samotě nebo s pomocí vnějšího zdroje.

Část 1
Část 1 ze 3:

Jak komunikovat s mrtvými přímo

Stáhnout PDF
 1. 1
  Snažte se zlepšit svůj šestý smysl. [1] Pokud vám nestačí pouze si v hlavě představit obraz zemřelého člověka, můžete si najít lepší metodu, která vám pomůže soustředit se na tyto pocity a vjemy.
  • Uvědomujte si, jaké je to prožívat přítomnou chvíli. Uvědomujte si, kde se nacházíte a jaké máte pocity. Jinak pro vás bude těžké se k tomu po skončení seance vrátit.
  • Postupně zbystřujte své smysly tak, abyste se dostali do stavu, kdy nevnímáte to, co se děje okolo vás.
  • Jakmile se dostanete do tohoto stavu, zaměřte se na energii, která je v místnosti. Nehledejte ji, ale otevřete se její přítomnosti. Pokud ucítíte něčí přítomnost, začněte se ptát na otázky. Uvědomte si, že odpovědi mohou přijít jako obrazy nebo pocity a ne nutně ve formě slov.
 2. 2
  Zkuste komunikovat silou mysli. [2] Někteří vědci věří, že schopnost komunikovat s mrtvými není omezena na profesionální média, ale že tuto schopnost má každý, kdo se dokáže spojit se svým duchovním vědomím. Může chvíli trvat, že se vám to povede, ale podle této teorie je to možné.
 3. 3
  Hledejte odpovědi na jednoduché otázky. Tato technika není tak užitečná při kontaktování zemřelých milovaných, ale často ji používají paranormální vyšetřovatelé, kteří se snaží spojit s duchy na místech, na kterých údajně straší. Jděte do místnosti, kde se paranormální jevy vyskytují nejčastěji. Ptejte se na základní otázky, na které lze odpovědět ano nebo ne. Můžete také požádat o konkrétní formu odpovědi. Nejčastější věci jsou klepání a světelné záblesky.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 3:

Komunikace s mrtvými s vnější pomocí

Stáhnout PDF
 1. 1
  Pracujte s médiem.[3] Média mají velké zkušenosti s komunikací s mrtvými. Můžete si nějaké takové lidi najít na internetu. Pokud chcete mluvit s mrtvým člověkem, médium může přijít k vám domů, nebo si vás pozve k sobě do kanceláře.
  • Pokud chcete, aby médium mluvilo s duchy, kteří straší ve vašem domě, budete si ho muset pozvat k sobě. Ne každé médium bude ochotné tuto službu provést, ale většinou nebude problém kontaktovat své zemřelé blízké.
  • Zjistěte si všechny informace o médiu, které si vyberete. I lidé, kteří nejsou skeptičtí, by si měli uvědomit, že někteří lidé jsou pouze podvodníci. Jako u všeho jiného i v tomto oboru vás mohou podvést a právě v tomto oboru je to snad nejčastější. Vždy si tedy vyhledejte reference a doporučení média, ke kterému chcete jít. Na schůzce se zeptejte na všechno, co vás zajímá a ověřte si, že z vás tento člověk opatrně netahá odpovědi na vaše otázky.
 2. 2
  Zjistěte si něco o technologiích EVP a EMP[4] EVP, neboli fenomén elektronického hlasu je jev, kdy se hlas neslyšitelný pro lidské ucho nahraje na digitální nahrávku. EMP neboli elektromagnetický pulz lze zachytit pouze elektromagnetickým měřidlem. Pro vyzkoušení těchto metod byste měli jít na místa, která jsou silně nabitá spirituální energií a hledat své odpovědi tam.
 3. 3
  Uspořádejte seanci. Seance je setkání lidí, kteří spolu pomocí kolektivní energie komunikují s mrtvými lidmi. Budete potřebovat alespoň tři lidi, kteří mají chuť do toho jít. Můžete tak komunikovat s milovanými lidmi, nebo s náhodnými duchy. Buďte ale opatrní, protože je zde velké riziko, že vyvoláte zlého ducha.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 3:

Modlitba a další techniky

Stáhnout PDF
 1. 1
  Modlete se. Ne každá víra má modlitby za mrtvé, ale jistě nějaké najdete. Tyto modlitby jsou často přímluvné a objevují se ve dvou podobách.
  • Při první se modlíte za to, aby zemřelý člověk nalezl mír a radost v posmrtném životě. Nekontaktujete tedy zemřelého přímo, ale můžete na něho při modlení myslet a pocítit jeho přítomnost.
  • Při druhé modlitbě se modlíte přímo k zemřelému. Nechcete osvobodit od jeho ducha, ale žádáte ho, aby se za vás modlil z druhé strany. Někteří lidé věří, že jako součást spirituálního světa má duch možnost se za vás „přimluvit“ u božstev z druhé strany světa.
 2. 2
  Dívejte se do zrcadla. Sledování zrcadla chce trochu cviku, ale můžete se tak spojit s mrtvými. Je to podobné, jako snažit se spojit s duchem pomocí síly mysli, ale při této technice pro spojení používáte zrcadlo.
  • Zklidněte své myšlenky. Jděte do klidného pokoje, kde můžete být úplně sami a stoupněte si před zrcadlo. Zavřete oči a zbavte se všech úzkostí, emocí a myšlenek.
  • Soustřeďte se na osobu, kterou chcete kontaktovat. Vytvořte si v hlavě její obraz a snažte se ho před sebou vidět tak jasně, jak je to jen možné.
  • Pomalu otevřete oči a podívejte se do zrcadla. Představte si, že v zrcadle uvidíte to, na co jste právě mysleli. I když je obraz rozostřený nebo se překrývá s vaším, měli byste v zrcadle vidět obraz svého zemřelého milovaného.
  • Ptejte se na své otázky. Nevynucujte si odpovědi, pouze je přijímejte. Také nezapomeňte, že odpovědi mohou přijít v podobě obrazů nebo pocitů.
 3. 3
  Komunikujte s mrtvými pomocí věcí. Někteří lidé věří, že předměty, které zemřelý člověk vlastnil, jsou propojeny s jeho duší. Tyto věci vám mohou pomoci spojit se se zemřelými a umožnit tak komunikaci. Pokud chcete komunikovat s někým, kdo již zemřel, snažte se získat nějakou jeho oblíbenou věc, například oblečení nebo knihu. Jděte na místo, kde se tento člověk často zdržoval, vezměte si předmět do ruky a začněte komunikovat s duchem.
 4. 4
  Mluvte a neříkejte si o odpověď. Pokud váháte nebo jste skeptičtí, vždy se můžete ducha zeptat na nějakou otázku, aniž byste nutně požadovali odpověď. [5] Pokud věříte v existenci duchů, pravděpodobně také věříte, že duchové bdí nad svými milovanými. Můžete tedy s duchy komunikovat úplně kdekoli, nebo si můžete vybrat místo, které je pro vás nějakým způsobe důležité. Řekněte duchům cokoli, co vás napadne. Můžete se ptát na otázky, ale protože nepotřebujete nutně odpovědi, nemusíte se omezovat pouze na otázky a můžete s duchy jen tak rozmlouvat.
  Reklama

Tipy

 • Pokud máte něco, co patřilo člověku, jehož ducha chcete vyvolat, nebo něco, co jste měli u sebe na jeho pohřbu, vezměte si to při vyvolávání ducha do ruky.
 • Skepticismus vyrovnejte otevřenou myslí. Aby tyto metody fungovaly, budete jim muset věřit. Je ale také jednoduché nechat se unést a vymýšlet si odpovědi, které neexistují.
 • Při kontaktování mrtvých lidí musíte být velmi opatrní, hlavně pokud jste náchylní ke kontaktování zlých duchů. Existují hodní a zlí duchové a pokud jen trochu věříte na nadpřirozeno, měli byste věřit i tomuto. Tito duchové vás mohou posednout i na krátkou dobu a vy to ani nezaznamenáte. Buďte opatrní a krátce po vyvolávání duchů nesedejte za volant ani neberte do ruky zbraň.
 • Zeptejte se sami sebe, proč chcete komunikovat s mrtvými. Pokud je to jen ze zvědavosti, možná byste to měli přehodnotit. Takové věci byste neměli brát na lehkou váhu a měli byste se do nich pouštět pouze pokud skutečně chcete navázat spojení s mrtvými.
 • Při kontaktování mrtvých buďte velmi opatrní. Pokud nějaká metoda vyžaduje vyvolání ducha, vždy riskujete, že vyvoláte nějakého zlého a nebezpečného. Mnoho lidí, kteří věří v komunikaci s duchy také věří tomu, že se zlí duchové mohou spojit s člověkem a dokonce ho i posednout.


Reklama

Co budete potřebovat

 • Baterka
 • Svíčky
 • Zrcadlo

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 11 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 67 465 krát
Stránka byla zobrazena 67 465 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama