Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud s líčením teprve začínáte, tento článek vás naučí snadno a rychle konturovat obličej pomocí make-upu.

Metoda 1
Metoda 1 ze 1:

Konturování obličeje

 1. 1
  Začněte vždy s čistou pletí natřenou hydratačním krémem. Než si začnete na obličej nanášet make-up, musíte mít čistou pleť a použít hydratační krém. Vyberte si krém určený pro váš typ pleti, ideálně s UV faktorem. Jemně si ho natřete na obličej a počkejte než se absorbuje.
 2. 2
  Jaké štětce použít? Je naprosto nezbytné nanášet make-up správným štětcem. Můžete si make-up nanést na celý obličej, nebo jen na jednu část, kterou budete chtít vylepšit.
 3. 3
  Vyberte si podkladový make-up pro váš typ a tón pleti. Správný produkt a jeho správné nanášení dokáže s vaším vzhledem divy.
 4. 4
  Naneste si podkladový make-up. Opatrně si make-up vklepejte do obličeje a nejvíce ho dejte doprostřed obličeje, kde je většinou nejvíce nerovností. Jemně ho prstem rozetřete, abyste ho měla na obličeji rovnoměrně. Nikdy nedřete make-up rukama, jinak byste si ho rozmazala.
 5. 5
  Použijte korektor. Korektorem skryjete pupínky. Nanášejte ho malým plochým štětcem a zbytky si otřete o ruku.
  • Jemně vklepejte korektor na místa, která chcete skrýt. Očistěte si štětec kapesníčkem a potom pomocí něj korektor rozetřete.
  • Naneste si korektor od kořene nosu pod střed očí.
  • Korektor roztírejte štětcem nebo houbičkou na make-up.
  • Nedávejte si korektor až na spodní řasy. Tím byste si opticky zmenšila oči a kruhy pod očima by byly vidět ještě více.
 6. 6
  Naneste si na obličej pudr. Zlaté pravidlo nanášení pudru je „méně je vždy více.“
  • Naneste si na pudrový štětec trochu pudru a jemně ho oklepejte o ruku, abyste ho na štětci neměla příliš mnoho.
  • Začněte jemně pudrovat prostřední části obličeje. Opatrně zapracujte pudr do oblasti okolo nosu a potom jemně poprašte oční víčka a oblast okolo uší.
 7. 7
  Pečlivě si naneste oční stíny. Odstín a způsob nanášení očních stínů závisí na tom, jakého vzhledu chcete dosáhnout. Pokud chcete vytvořit jemný denní make-up, vyberte si tři oční stíny podobných barev – na denní nošení se nejlépe hodí neutrální barvy. Naneste na celé víčko nejsvětlejší barvu.
  • Prostředí barvu naneste do prohlubně víčka a jemně ho rozetřete do prvního stínu. Tento odstín si také opatrně naneste pod spodní řasy.
  • Nejtmavší odstín si naneste do vnějšího koutku oka a jemně ho rozetřete s prostředním odstínem.
 8. 8
  Použijte řasenku. Dejte si štěteček řasenky pod řasy a jemně s ním viklejte a zároveň s ním natírejte celé řasy. V případě potřeby opakujte.
 9. 9
  Upravte si obočí. Nejjednodušším způsobem je použít tužku na obočí. Vyberte si tužku o odstín světlejší, než je vaše barva vlasů.
  • Učešte si obočí hřebínkem na obočí a ostrouhejte si tužku.
  • Opatrně si dokreslujte chybějící chloupky obočí krátkými jemnými tahy. Příliš tmavé části trochu zjemněte vatovou tyčinkou.
 10. 10
  Použijte tvářenku. Použijte středně velký štětec a vyberte si vhodnou tvářenku. Jemně si ji naneste na tváře směrem nahoru. Pokud chcete trochu zeštíhlit obličej, vtáhněte tváře a naneste tvářenku do prohlubní pod lícními kostmi.
 11. 11
  Naličte si rty. Existuje spousta možností, jak si nalíčit rty, ale jde vždy v podstatě o to samé.
  • Použijte jemnou konturovací tužku a obkružte si s ní rty. Dejte si pozor, abyste nepřekročila přirozený tvar rtů.
  • Použijte rtěnku dle vašeho výběru.
  • Přiložte si na rty papírový kapesníček a potom naneste druhou vrstvu rtěnky. Můžete nakonec doprostřed spodního rtu nanést trochu lesku na rty.
 12. 12
  Zafixujte svůj make-up. Když strávíte líčením spoustu času, je nepříjemné se podívat po několika hodinách do zrcadla a zjistit, že se vám líčení rozpíjí, pudr nedrží a oční stíny se slily v prohlubni víčka.
  • Proto po nanesení make-upu ihned použijte fixační produkt ve spreji (například Fix+ značky Mac), který zajistí, že vám líčení vydrží krásné celý den.
 13. 13
  Nejprve se musíte naučit základy a potom teprve můžete experimentovat a vymýšlet si různé typy make-upu. Uvědomte si, že make-up neumí změnit celý váš vzhled. Může pouze zvýraznit vaše hezké rysy a potlačit to, co se vám na vašem obličeji nelíbí.
  Reklama

Tipy

 • Make-up není jen o pravidlech – jde o experimentování a nalezení vzhledu, který se k vám bude hodit. Pokud nemáte s líčením žádné zkušenosti, může vám to připadat složité. Nevzdávejte se a trénujte, brzy se to naučíte.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 22 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 4 266 krát
Stránka byla zobrazena 4 266 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama