Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Soubory PDF jsou skvělé pro uchovávání integrity dokumentu, ale mohou být docela problémové, pokud se je snažíte vložit do jiného dokumentu nebo prezentace. PDF také vyžadují oddělený program pro otevření, což může být nejasné například vašim prarodičům nebo dětem. Konvertováním souboru PDF do formátu JPG obrázku vyřešíte tyto problémy, a umožní vám to jednoduše vkládat, editovat a sdílet. Následujte tohoto průvodce a konvertujte soubory PDF aniž byste něco platili za speciální software.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:
Použití konvertování online

 1. 1
  Najděte online program pro konvertování z PDF do JPG. Existuje jich několik a většina z nich je zdarma. Tyto služby vám umožní nahrát váš soubor PDF, který může být konvertovaný do formátu JPG. Pokud máte více stránek v dokumentu PDF, každá stránka bude konvertována do odděleného souboru JPG.
 2. 2
  Načtěte soubor. Klikněte na tlačítko “Vyberte soubor” v konvertoru online podle vašeho výběru. Prohledejte váš počítač a vyhledejte soubor PDF, který chcete načíst. Jediným limitem těchto služeb je, že tyto soubory jsou většinou limitované do velikosti 25 MB za soubor (100 MB u případu a žádný limit není u Smallpdf).
 3. 3
  U některých služeb si můžete vybrat, zda chcete konvertovat celé stránky nebo vytáhnout obrázky uložene v PDF.
 4. 4
  Vyberte si kvalitu vašeho konvertování. Konvertory online většinou nastaví jako výchozí kvalitu na 150 DPI, což znamená, že výsledek může v decentní kvalitě. Můžete většinou nastavení na 300 DPI, což může dramaticky vylepšit kvalitu ale může vést k tomu, že bude soubor mnohem větší.
  • Někdy budete muset vybrat JPG jako vybraný výchozí formát (jiné vybrali JPG jako standardní).
 5. 5
  Stáhněte si vaše konvertované soubory. Doba, po kterou konvertování souboru bude trvat, záleží na tom, jak je server zatížený, stejně jako na velikosti souboru. Mnoho služeb vám mohou poslat email, jakmile je proces konvertování dokončen nebo vám pošlou emailem stažené linky pro konvertovaný soubor.
  • Pokud má váš soubor několik více stránek, můžete dostat linky pro stáhnutí každé stránky individuálně nebo můžete stáhnout všechny soubory jakmile jsou v archivním formátu ZIP.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 4:
Použití softwaru pro úpravu obrázku

 1. 1
  Otevřete Photoshop, PaintShop Pro nebo GIMP. Photoshop stojí hodně peněz, PaintShop Pro o něco méně, ale GIMP je zdarma, otevřete zdrojový soubor, který bude kopírovat hodně funkcí Photoshopu. Všechny programy vám umožní provést rychlé konvertování vašich souborů PDF.
 2. 2
  Otevřete soubor PDF. Pokud má soubor více stránek, dostanete možnost je načíst jako Vrstvy nebo Obrázky. Vyberte Obrázky, takže každá stránka otevře oddělený soubor obrázku. Pokud zvolíte Vrstvy, bude těžké konvertovat celý dokument PDF.
 3. 3
  Uložte/Exportujte každý obrázek jako JPG. Ve Photoshopu nebo v PaintShopu Pro, klikněte na Soubor a vyberte Uložit jako. Vyberte typ souboru JPG. Můžete vybrat kvalitu, kterou potřebujete pro uložení JPG. U GIMP, klikněte na rozbalovací nabídku formátů. Vyberte kvalitu JPG, kterou byste chtěli.
  • Zopakujte pro každou individuální stránku.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 4:
Použití Mac OS X Preview

 1. 1
  Načtěte Preview. Preview je aplikace pro zobrazování a konverzi obrázků, která je součástí Macintosh OS X. Nabízí rychlou a jednoduchou metodu pro práci s mnohými formáty obrázků, včetně PDF. Pokud není ve vašich dokumentech, můžete ji nahít ve slože Aplikace.
 2. 2
  Otevřete PDF. Z nabídky Soubor, vyberte Otevřít... Preview vám zobrazí dialogové okno Otevřít, kde můžete tímto způsobem otevřít jeden nebo více souborů, Hodí se, pokud chcete provést hodně konverzí.
 3. 3
  Klikněte na Soubor a potom vyberte Exportovat. V dialogovém okně Exportovat, vyberte JPEG z rozbalovací nabídky Formát. Můžete opravit výchozí kvalitu a rozlišení, které potřebujete. Můžete také změnit jméno souboru, pokud jeje chcete odlišit.
  • Nabídka Kde vám umožní se rozhodnut, kam byste chtěli soubor uložit.
 4. 4
  Klikněte na Uložit. Vaše PDF bude konvertováno a nový soubor JPEG bude vytvořen. Můžete otevřít JPEG v jakémkoliv softwaru pro obrázky, můžete jej vložit do vašich dokumentů nebo jej načíst na Internet.[1]
  Reklama

Metoda 4
Metoda 4 ze 4:
Použití Google Drive

 1. 1
  Přihlaste se s účtem Google, pokud jste to ještě neudělali.
 2. 2
  Načtěte váš pdf (nebo jakýkoliv dokument) do Google Drive tak, že kliknete na tlačítko načíst, umístěno v levé horní části.
 3. 3
  Otevřete pro zobrazení dokumentu tak, že na něj kliknete. Uvidíte barevný mihotající kruh, který vám ukáže, že se dokument načítá. Potom uvidíte, že je dokument zobrazen. Zvětšete váš dokument na maximum pro nejlepší kvalitu.
 4. 4
  Stiskněte F12, což otevře "Inspektor elementů".
  • U Google Chrome se ujistěte, že je zvolena záložka "Elementy". Klikněte na ikonu "lupa" a klikněte na stránku náhledu vašeho dokumentu, kterou chcete konvertovat do obrázku.
  • U Firefoxu, přepněte do záložky "Inspektor", klikněte na ikonu "kurzor v trojúhelníku" v horním levém rohu okna Inspektor a klikněte na náhled dokumentu výše (v Google Drive).
 5. 5
  Vyhledejte link, který je zvýrazněn. Obsahuje <img src="link to your jpg"> trochu níže (4 linky).
  • Klikněte pravým tlačítkem myši na tento link a vyberte "Otevřete link v nové záložce" a máte to! Váš obrázek je připraven pro uložení.
  Reklama

Tipy

 • Pokud máte Fine Print (demo free, ale zanechává vodní stopu), tiskněte v tiskárně Fine Print. Uložte vytištěný soubor jako soubor .jpg.
Reklama

Související články

Jak smazat prázdnou stránku ve Wordu
Jak přehrávat soubory MKVJak přehrávat soubory MKV
Jak na SD kartě odstranit ochranu proti zápisuJak na SD kartě odstranit ochranu proti zápisu
Jak si změnit IP adresu (Windows)Jak si změnit IP adresu (Windows)
Jak kopírovat soubory v příkazovém řádkuJak kopírovat soubory v příkazovém řádku
Jak ve Wordu otočit textJak ve Wordu otočit text
Jak zjistit hesloJak zjistit heslo
Jak zjistit, zda máte na počítači BluetoothJak zjistit, zda máte na počítači Bluetooth
Jak vložit video do PowerPointuJak vložit video do PowerPointu
Jak změnit název bezdrátové sítěJak změnit název bezdrátové sítě
Jak převést obrázek do formátu JPEGJak převést obrázek do formátu JPEG
Jak změnit adresář v Příkazovém řádkuJak změnit adresář v Příkazovém řádku
Jak kopírovat a vkládatJak kopírovat a vkládat
Jak zjistit jakou máte grafickou kartuJak zjistit jakou máte grafickou kartu
Reklama

O tomto wikiHow

JL
Spoluautor od:
Technologický spisovatel & Editor
Tento článek spoluautor od Jack Lloyd. Jack Lloyd je technologický spisovatel a editor pro wikiHow. Má více než dva roky zkušeností s tvorbou a editací článků souvisejících s technologiemi. Je technologickým nadšencem a učitelem angličtiny. Tento článek byl zobrazen 3 734 krát
Stránka byla zobrazena 3 734 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama