Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Hrudí, které mohlo mít původně špatnou reputaci jako maso, a bylo dobré jen namleté, je nyní považováno za nejlepší maso na grilování a uzení (nemluvě o tom, že je skvělé v hovězí konzervě.) Nicméně, hrudí je jedním z nelehkých řezů, no...k řezání. Postupujte podle následujících kroků a za okamžik budete hrudí řezat jako odborník.

Část 1 ze 2:
Rozeznání částí hrudí

 1. 1
  Poznejte různé části hrudí. Hrudí se skládá ze dvou svalů-přední a zadní. Svaly jsou odděleny hustým, bílým švem tuku (tak můžete říct, kde jeden sval končí a další začíná.) Maso přední skutečně má své vlastní části, které je odlišné od části zadní. To je dobré mít na paměti při řezání hrudí, zvláště, pokud to děláte poprvé.
  • Přední hrudí: To je část hrudí, které má na sobě nejvíce tuku. Má více mramorovaný vzhled (což znamená, že přes něj běží více tukových vláken.)
  • Zadní hrudí: To je část hrudí, které má méně tuku. Jak jste možná uhodli, je také obecně plošší než přední hrudí.
  • Tukový pás: Na jedné straně se bude hrudí spojovat do "tukového pásu", vrstvě tuku, která vede zapálené příznivce grilování k mnoha diskuzím. Někteří říkají, že tuk by měl na grilu směřovat lícem dolů, jiní říkají, že by měly být směrem nahoru. Tak jako tak chcete, aby tuk čelil zdroji tepla.
 2. 2
  Běžné způsoby, jak vařit hrudí. Hrudí se obecně používá pro grilování, uzení nebo do hovězích konzerv. Slovo hrudí (anglicky brisket) je termín původem ze staré Norštiny, který znamená 'chrupavky.' Nejstarší zaznamenaná podoba vařeného hrudí je hovězí v konzervě. Ve starověku by lidé pokryli hrudí krystaly soli a nechali ho na tmavém, chladném místě.[1]
 3. 3
  Příprava a vaření hrudí. Rozhodněte se, jakým způsobem byste chtěli hrudí připravit. Zde jsou některé nápady: [2] :
  • Uzení hrudí. To je jeden z nejklasičtějších způsobů, jak připravit hrudí. To vyžaduje odhodlání a čas (12 hodin v kouři), ale stojí to za to.
  • Připravte hrudí v troubě. To je způsob, jak se nejméně zapojit a rozvíjet svou lásku k hrudí, ale stále má vynikající výsledky.
  • Vytvořte si vlastní hovězí v konzervě. Vezměte stránku z historické kuchařky a zavařte hovězí maso. Podávejte s brambory nebo připravte hovězí haši (ňam.)
  • Nechte promluvit vašeho vnitřního Texasana. Texas je místo, kde se vaření hrudí zrodilo a tvarovalo do celostátně uznávaného pokrmu (tedy důvod, proč vidíte BBQ restaurace, jak se objevují ve většině módních částí měst.)
  Reklama

Část 2 ze 2:
Řezání hrudí

 1. 1
  Umístěte hrudí na krájecí desku. Podívejte se na hrudí a umístěte maso na prkénko tak, aby strana s "tukovým pásem" směřovala nahoru.
 2. 2
  Začněte řezáním zadního hrudí. Budete řezat proti vláknu, řezejte přes přední část zadního hrudí (část, která není připojena k přednímu hrudí.) Jít proti vláknu znamená, že položíte nůž tak, že je kolmo na vlákna masa. Udržujte svůj nůž v tomto směru, abyste uřízli plátek tak, že vlákna budou překrájená. To zajistí, aby bylo maso jemné a snadno se žvýkalo. Máte-li řez podél vláken, takže jsou vlákna neporušená, maso bude tužší.[3]
  • Ujistěte se, že přestanete krájet, když vlákna změní směr.
 3. 3
  Zastavte řezání v kloubu. Kloub je vlastně tlustý šev tuku, který odděluje přední od zadního hrudí. Pokud nevíte, jak vypadá, budete cítit rozdíl, pokud váš nůž přes něj přejede. Je těžší ho řezat.
 4. 4
  Řezání předního hrudí. Přemístěte svůj nůž tak, že řez vedete proti vláknu předního hrudí. Opět, ujistěte se, že řez vedete přes vlákna v kolmém úhlu tak, aby vaše maso bylo mnohem jemnější.[4]
  • Nemusíte oddělit hrudí na dva kusy. Každý řez může obsahovat díly obou částí, ale je důležité, abyste u kloubu počkali a změnili polohu nože.
 5. 5
  Rozdělte plátky na "libové" a "mramorované." nerovnoměrné rozložení vrstev tuku uvnitř hrudí znamená, že některé plátky mají více tuku než ostatní. Ty s více tukem jsou tzv. "mramorované," a obecně vlhčí, chutnější kusy hovězího masa.
  Reklama

Tipy

 • Vždy dávejte pozor na směr vláken. Krájení hrudí narychlo nebo nedbale může mít za následek, že z masa budou viset cáry a budou se hůře žvýkat.
 • Můžete vařit tukovým pásem navrch, pokud ho nemáte potřený. Pokud ho máte potřený, můžete vařit tukem dolů. Tuk nepronikne do masa, přeteče po stranách a vezme potření s sebou.
 • Někteří fanoušci grilování raději řežou hrudí po vlákně, což vede k tvrdšímu kusu hovězího masa. To je dobrý nápad jen pokud jste hrudí marinovali a dostatečně zjemnili a dá se snadno žvýkat. V každém případě, nakládané hovězí maso vždy krájejte proti vláknu.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Hrudí
 • Ostrý nůž
 • Krájecí deska

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 7 943 krát
Kategorie: Maso & lahůdky
Stránka byla zobrazena 7 943 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama