Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pro matky malých dětí existují přírodní metody pro úlevu od bolesti uší. Odhaduje se, že 70 procent všech dětí před třetím rokem věku zažije nejméně jednou ušní infekci. Existuje jen málo věcí horších než chodit sem a tam s dítětem, které trpí bolestí v uchu. Následující průvodce je kombinací lékařských doporučení s babskými radami používanými po staletí. Nepoužívejte babské rady jako náhradu lékařských doporučení; pokud si některou radou nebo postupem nejste jisti, poraďte se s lékařem.


Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Ověřená lékařská doporučení

  1. 1
    Přiložte na bolestivé ucho teplý obklad. Teplo může přinést rychlou úlevu od bolesti.
    • Jiná varianta: Nejprve ucho ledujte. Přiložte na ucho na 15 minut sáček ledu. Potom přiložte na dalších 15 minut teplý obklad. Opakujte dvakrát až třikrát.
  2. 2
    Podávejte léky na bolest, jako je ibuprofen nebo acetaminofen. Mějte na paměti, že dávkování pro děti je obvykle závislé na váze. Dodržujte instrukce na obalu od analgetik.
    • Nedávejte aspirin dětem pod 18 let. Aspirin je u dětí spojován se vzácným, ale zničujícím Reyovým syndromem, který způsobuje poškození mozku a jater.
  3. 3
    Navštivte lékaře. Pokud příznaky přetrvávají, dítě je mladší 8 let, nebo se rozvinula horečka, navštivte okamžitě lékaře. Lékař může předepsat antibiotika k odvrácení infekce a analgetika pro zmírnění bolesti.
    Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Neověřené babské rady

  1. 1
    Pro úlevu od bolesti, nakapejte do ucha několik kapek teplého olivového oleje. Můžete dát láhev s olejem na několik minut do teplé vody, aby se ohřál.
  2. 2
    Zacpěte volně ucho vatovou kuličkou.
  3. 3
    Vyčistěte si nos, abyste vyčistili i uši. Bolest uší je často způsobena nahromaděním tekutin zachycených ve zvukovodu, což se projevuje tlakem na ušní bubínek. Jedním ze způsobů, jak uvolnit tlak v uchu, je vyčistit hlen nebo tekutiny z nosu. Zkuste jemně vypláchnout ucho troškou slané vody a následně jí odsát.
  4. 4
    Pro úlevu od bolesti vytvořte pastu z cibulového prášku a naneste jí na vnějšek ucha. Nechte cibulovou pastu působit alespoň 45 minut.
  5. 5
    Použijte česnekový a diviznový olej, jako náhražku olivového oleje, buď v kombinaci nebo každý zvlášť. Údajně pomáhají bojovat s mikroby způsobujícími onemocnění a zmírňují zánět. Kapejte do ucha dvakrát denně pár kapek.
  6. 6
    Pokud se zdá vnější ucho podrážděné, velice zklidňující může být jemně vetřený levandulový olej. Nanášejte ho dle potřeby během celého dne pouze na vnějšek ucha.
  7. 7
    Jemně zakruťte uchem dítěte. Stejným účinkem na uši jako zívání, může kroucení způsobit praskání v Eustachově trubici, které uvolní tlak a dovolí tekutinám zachyceným ve zvukovodu odtéct.
  8. 8
    Připravte si parní inhalaci přidání několika kapek eukalyptového vonného oleje nebo čajové lžičky Vicsku do téměř vařící vody v míse. Dejte si přes hlavu ručník a inhalujte nosem páru 3 krát denně, dokud se bolest nezklidní. Pomůže to otevřít Eustachovu trubici, zmírní tlak a pomůže tekutinám odtéct z ucha.
  9. 9
    Berte potravinové doplňky jako je vitamin A, C a echinacea. Ty mohou pomoci podpořit imunitní systém, i když vědecké důkazy jsou nejisté.
  10. 10
    Pohybujte obden čelistmi rychle nahoru a dolů, dokud nepřestanete mít bolesti uší.
  11. 11
    Použijte masážní přístroj.
    Reklama

Varování

  • Nikdy nestrkejte do ucha vatovou tyčinku, protože to může propíchnout ušní bubínek.
  • Vložte si do zvukovodu vatu, když se sprchujete nebo koupete.
  • Když používáte parní inhalaci, dejte mísu do dřezu, abyste jí omylem nepřevrátili a neopařili se.
  • Strkání čehokoliv do vašeho ucha může mít vážně vedlejší účinky jako zhoršení infekce nebo ztrátu sluchu (dočasnou nebo trvalou).
  • Nevpravujte si do ucha žádné tekutiny, pokud víte nebo máte podezření, že máte perforovaný ušní bubínek.
  • Zvažte vyhýbat se nejběžnějším alergenním potravinám: pšenice, mléčné výrobky, kukuřice, pomeranče, buráky a všem jednoduchým uhlohydrátům včetně cukru, ovoce a ovocných šťáv.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 2 789 krát
Kategorie: Zdraví
Stránka byla zobrazena 2 789 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama