Genitální bradavice jsou ošklivé léze, které rostou na genitáliích. Po nakažení tímto virem je nejhorší překonat stud. Než se vám vaše nemoc vymkne z rukou, vyzkoušejte naše levné a diskrétní tipy.

Metoda 1 ze 3:
Krémy, oleje atd.

 1. 1
  Kupte si nějaký volně prodejný krém. HPV je v posledních letech tak běžným virem, že existuje spousta produktů, které jsou určeny pro domácí léčbu. Zajděte si do lékárny a některý z nich si kupte.

  • Mnoha lidem vadí, že těmto produktům dlouho trvá, než začnou účinkovat. Připravte se na to, že budete muset počkat několik týdnů, než dosáhnete výsledků. [1] Pokud na to máte čas, použijte tyto léky, které jsou bezbolestné a po nějaké době skutečně účinkují.
 2. 2
  Používejte produkty s kyselinou salicylovou. Jde o nejoblíbenější a nejbezpečnější léčbu, která ovšem může trvat i měsíce. [2] Compound W a Occlusal jsou dva produkt\ s obsahem kyseliny salicylové, které zjemňují bradavice a postupně je odstraňují. Tuto kyselinu najdete také ve většině léků proti akné.
  • Nejlepší je namočit bradavici do vody, natřít ji přípravkem s kyselinou a nechat ho působit přes noc. Postiženou oblast si ovažte, aby se vám krém neotřel do povlečení. [2]
 3. 3
  Použijte kobercovou pásku. V roce 2007 v časopise Today vyšel článek o tom, že se kobercová páska hodí k odstranění genitálních bradavic – fungovalo to u 20% testovaných subjektů. To je lepší, než nic! [3]
  • Přilepte si na bradavice kobercovou pásku a nechejte ji tam šest dní. Po uplynutí této doby pásku strhněte i s bradavicemi. Opakujte tak dlouho, dokud se bradavic nezbavíte. [3]
 4. 4
  Zkuste ricinový olej. Ricinový olej se používá na všechny možné kožní nemoci. Pokud vám vadí jeho zápach, smíchejte si ho s nějakým vonným esenciálním olejem. Ricinový olej můžete použít dvěma různými způsoby:
  • Namočte si vatový tamponek do oleje a přilepte si ho na bradavice. Několikrát denně tamponek měňte. [1]
  • Vyrobte si pastu z oleje a jedlé sody a nanášejte si ji na bradavice. Každých několik hodin postup opakujete. Pokud si nechcete ušpinit oblečení, zavažte si bradavice obvazem. [4]
 5. 5
  Zkuste tea tree olej. Pravděpodobně již víte, že tea tree olej funguje proti akné. Na genitální bradavice zabírá stejně dobře. Výzkumy zatím stále probíhají, ale jejich výsledky jsou slibné.
  • Tea tree olej používejte stejným způsobem, jako ricinový olej. Nemočte si do něho vatový tamponek a přiložte ho na bradavice. Tento postup opakujte tak dlouho, dokud se bradavic nezbavíte. Může to trvat několik týdnů, ale i několik měsíců. [3]
  Reklama

Metoda 2 ze 3:
Použijte to, co máte v kuchyni

 1. 1
  Zkuste jablečný ocet. Zajděte si do obchodu a můžete se začít léčit. Pokud máte dost silný žaludek, namočte si do octa vatový tamponek a nechejte si ho na bradavicích přes noc. Ráno se důkladně osprchujte. Měli byste se bradavic zbavit během několika týdnů. [1]
  • Tato metoda může být bolestivá. Pokud vás ocet v noci velmi štípe, přikládejte si tamponky na bradavice během dne vždy po 15 minutách.
 2. 2
  Použijte vitamín E a česnek. Česnek je kuchyňská verze kobercové pásky. Pokud nechcete brát léky (a chcete se vyhnout upírům), použijte česnek. Místo oleje z vitamínu E můžete použít například rybí olej.
  • U této metody byste měli bradavice pořádně natřít olejem. Potom na ně přiložte plátky česneku a zavažte je obvazem. Počkejte 48 hodin a potom celý postup opakujte. [3]
 3. 3
  Nakrájejte si cibuli. Dalším kuchyňským pomocníkem je cibule. Přestože o tom neexistuje dost vědeckých důkazů, naše babičky ji používaly na vše. Nakrájejte si cibuli, přiložte ji na bradavice, zavažte je obvazem a každých několik hodin opakujte. [3]
 4. 4
  Dejte si koupel s ovesnými vločkami. Kromě toho, že jsou ovesné vločky velmi zdravé, jsou také skvělé pro pleť. Nezbaví vás sice bradavic, ale omezí podráždění a zmírní bolest a svědění. [3]
  • Pokud se nechcete celí koupat v ovesných vločkách, připravte si pastu z vody a rozdrcených ovesných vloček jako peeling. Když budete mít čistou a jemnou pleť, nebudou se vám tvořit bradavice.
  Reklama

Metoda 3 ze 3:
Jak zlepšit vaši situaci

 1. 1
  Dávejte si pozor na to, kam si krémy nanášíte. Pokud používáte speciální krémy na odstranění bradavic, nanášejte si je pouze na bradavice. Když je budete mít na jiných místech, mohly by se vám udělat puchýře, otoky a další kožní potíže.
  • Měli byste se ujistit, že máte skutečně genitální bradavice. Když si budete dávat do rozkroku zbytečně jablečný ocet kvůli špatně zarostlému chloupku, budete trpět zbytečně.
 2. 2
  Neškrábejte si bradavice. Když si je budete škrábat, mohli byste si roznést virus a způsobit si další bradavice. Zkuste si dát koupel s ovesnými vločkami nebo zklidňující solí, nebo si přikládejte na postiženou oblast studený obklad. [5]
  • Měli byste si dávat pozor, abyste virus nerozšířili. Perte své spodní prádlo zvlášť a horké vodě. Také byste neměli nosit jedno prádlo déle, než 6-8 hodin. [5]
 3. 3
  Udržujte své genitálie v suchu. Vlhké prostředí je ideální pro bakterie. Když nebudete mít suché genitálie, mohli byste tím svůj problém zhoršit. Vždy se důkladně vysušte ručníkem, nebo fénem. Když budou bradavice suché, rychleji se zahojí. [5]
  • Pokud se vysoušíte fénem, použijte chladný vzduch, abyste si neublížili. [3]
 4. 4
  Jezte zdravě. Vaše tělo se potýká s infekcí, takže byste mu měli dodávat dostatek živin. Virus HPV většinou zmizí sám od sebe. [6] 'Pokud ale nebudete bradavice nijak léčit, mohou se vám zvětšit a zhoršit. Snažte se udržovat svůj imunitní systém v perfektním stavu.
  • Jezte zdravě. Jezte hodně ovoce, zeleniny, celozrnných produktů a vitamínů. Čím lépe se budete cítit, tím rychleji se vaše tělo vzpamatuje. .
  • Dodržujte zásady hygieny a často si myjte ruce. Čím méně virů budete mít na rukou, tím více se vaše tělo bude moci soustředit na infekci, se kterou právě bojuje.
 5. 5
  Zajděte si k lékaři. Nejlepším způsobem, jak se genitálních bradavic zbavit, je zajít si k lékaři a nechat si předepsat nějaký lék. [1] Tyto léky prokazatelně a bezpečně léčí genitální bradavice. Kromě toho vám lékař poradí, jak situaci řešit a kterým věcem se vyhnout.
  • Neexistují žádné důkazy potvrzující účinnost domácích tipů. Rozhodně doporučujeme zajít k lékaři, protože i když se bradavic doma zbavíte, nebudete mít jistotu, že jste se zbavili viru.
  Reklama

Tipy

 • Většina z těchto metod vyžaduje spoustu času. Když si nějakou vyberete, držte se jí. Výsledků dosáhnete pouze když se budete usilovně snažit.

Reklama

Varování

 • Každý domácí tip musíte brát s rezervou. Někteří lidé dosáhnou úspěchu, ale u jiných to fungovat nebude. Uvědomte si, že vám nikdo negarantuje úspěch s domácími tipy.
 • Virus HPV způsobuje vážné nemoci, které by měl léčit lékař. To, že se bradavice zbavíte, neznamená, že se na jejím místě neobjeví další.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 9 074 krát
Kategorie: Zdraví

Lékařské prohlášení

Obsah tohoto článku není určen jako náhrada odborné lékařské pomoci, vyšetření, diagnostiky nebo léčby. Před zahájením, změnou nebo ukončením jakéhokoli zdravotního ošetření byste měli vždy kontaktovat svého lékaře nebo jiného kvalifikovaného zdravotnického pracovníka.

Stránka byla zobrazena 9 074 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama