Pokud máte infekci močového měchýře, je třeba přijmout rychle opatření, než se infekce rozšíří na ledviny, kde může způsobit trvalé poškození. Pro léčbu infekce močového měchýře se držte těchto kroků.

Metoda 1 ze 2:
Léčba infekce močového měchýře

 1. 1
  Požádejte svého lékaře o antibiotika. Lékaři předepisují širokou škálu antibiotik na infekce močového měchýře včetně amoxicilinu, ampicilinu a ciprofloxacinu.
  • Váš doktor vám může doporučit krátkodobé nebo delší užívání antibiotik v závislosti na závažnosti infekce.
  • Doberte všechny vaše léky, i když zmizí příznaky. Když to uděláte, pomůže to zajistit, že infekce bude zcela vymýcena. Pokud nedoberete všechny léky, podstupujete riziko dostání závažnější infekce.
 2. 2
  Berte analgetika. Analgetika pomáhají znecitlivět váš močový měchýř a močové cesty a zeslabit bolest, kterou můžete pociťovat při močení.
 3. 3
  Vyzkoušejte brusinkový džus. Brusinkový džus může mít vlastnosti bojující s infekcí, které infekci močového měchýře zmírňují. Jen nezapomeňte počítat kalorie a přestat džus pít, pokud pociťujete nepříjemné pocity v žaludku nebo průjem.
 4. 4
  Pijte vodu. Pití velkého množství vody vám pomůže naředit moč a vyplavit bakterie z vašeho močového ústrojí.
 5. 5
  Vyhýbejte se nápojům, které mohou váš močový měchýř podráždit. Dokud infekce nezmizí, vynechejte alkohol, kofein a citrusové džusy.
 6. 6
  Použijte hřejivý polštářek. Přiložte teplý hřejivý polštářek na břicho, abyste zmírnili nepříjemné pocity v močovém měchýři.
  Reklama

Metoda 2 ze 2:
Prevence infekce močového měchýře

 1. 1
  Vypijte osm 250 ml sklenic vody denně.
 2. 2
  Přestaňte používat dámské přípravky způsobující podráždění. Sprchové gely a deodoranty mohou podráždit vaše močové ústrojí.
 3. 3
  Používejte místo tamponů hygienické vložky. Někteří lékaři věří, že tampóny zvyšují pravděpodobnost infekcí močového měchýře. Měňte si vložku při každé návštěvě koupelny.
 4. 4
  Vyprázdněte svůj měchýř po tom, co jste měli sexuální styk. Také vypijte sklenici vody, abyste pomohli vypláchnout vaše močové ústrojí.
 5. 5
  Když jdete na toaletu, utírejte se zepředu dozadu. To zabrání přenosu rektálních bakterií k močové trubici.
 6. 6
  Močte co nejdříve po tom, co ucítíte potřebu. Časté vyprazdňování vašeho mčoového měchýře zabrání růstu bakterií.
 7. 7
  Místo koupele se osprchujte. Sezení ve vaně plné pěny nebo nadměrným množstvím mýdlového nebo šamponového roztoku může spláchnout ochrannou vrstvu vaší močové trubice a vyvolat infekci. br>
 8. 8
  Noste pohodlné kalhoty a spodní prádlo. Těsné kalhoty nebo spodní prádlo mohou podráždit močovod. Pokud máte časté infekce močového měchýře, nejlepší volbou je bavlněné spodní prádlo.
  Reklama

Tipy

 • Pokud má malé dítě časté infekce močového měchýře, může mít anomálii močových cest. Promluvte si s pediatrem o podstoupení ultrazvuku nebo jiného testu pro vyšetření anatomických potíží.
 • Co nejdříve se to stane, dejte si sprchu a omyjte bakterie z ženských orgánů.

Reklama

Varování

 • Pokud trpíte bolestí zad nebo boku, horečkou, zvracením nebo zimnicí, okamžitě zavolejte lékaře. Můžete mít infekci ledvin.
 • Pokud vám váš lékaře předepíše antibiotika, ujistěte se, že je úplně doperete. Začnete se cítit lépe dřív, než antibiotika doberete, ale to neznamená, že infekce zmizela. Pokud neužijete všechna antibiotika, infekce se může vrátit, ale bude silnější a pravděpodobně odolná na antibiotika. To je jeden z důvodů, proč existují infekce, jako zlatý stafylokok.
 • Neberte antibiotika, která vám váš lékař nepředepsal na probíhající infekci, dokonce ani tehdy, když vám byly v minulosti předepsány. Infekce močového měchýře mohou být způsobený různými druhy bakterií, a pokud berete antibiotika, která nepotřebujete, vše co se stane je, že vaše tělo bude na tyto antibiotika v budoucnosti odolnější.
 • Vyhněte se brusinkovému džusu, pokud berete léky na ředění krve. Interakce mezi džusem a léky může způsobit krvácení. Také vynechejte brusinkový džus pokud jste v minulosti měli vy nebo člen vaší rodin ledvinové kameny.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Antibiotika
 • Analgetika
 • Brusinkový džus
 • Vodu
 • Hřejivý polštářek

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 1 895 krát
Kategorie: Zdraví
Stránka byla zobrazena 1 895 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama