Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Stalo se vám někdy, že jste chtěli dívce říct něco hezkého, ale najednou jste nemohli na nic přijít? Už jste někdy dívce chtěli zalichotit, ale nevěděli jste jak? Tento článek vás naučí lichotit dívkám tak, aby jim to bylo příjemné.

Část 1
Část 1 ze 3:

Najděte si něco, co jí chcete pochválit

 1. 1
  Zkuste vypozorovat, co se líbí té dívce na ní samotné. Měli byste se nad ní zamyslet a přijít na to, čeho si na sobě sama cení.[1] Dívky většinou reagují na lichotky nesměle a stydlivě. Když jí zalichotíte o něčem, co se jí na ní samotné líbí, budete to mít snadnější. Všímejte si toho, na co je pyšná a pochvalte jí přesně tyto věci.
  • Například pokud mluví o nějakém svém úspěchu, pochvalte ji za něj.
 2. 2
  Zamyslete se nad tím, na čem zrovna pracuje. Stejně jako každý jiný jistě i tato dívka chce, aby lidi uměli ocenit její práci. Pokud víte, že na něčem usilovně pracuje nebo si myslí, že jí něco nejde, pochvalte jí to. Může to být ale riskantní, takže se raději držte oblastí, ve kterých si budete jistí.
  • Pokud si například myslí, že nemá hezký nos, pochvalte jí ho.
  • Je také dobré dívku pochválit za její práci ve škole, za její pracovní morálku, odhodlání nebo inteligenci.
  • U těchto lichotek musíte být vždy upřímní. Neříkejte něco jen proto, že se vám to zdá vhodné.
 3. 3
  Zamyslete se nad tím, čeho si dívka váží u vás a u ostatních lidí. Vzpomeňte si na to, co se jí líbí a jaké vlastnosti ji u lidí přitahují. Možná si vzpomenete, že se jí na vás líbí to, jak si umíte stát za svým a vy jí budete moci připomenout, že ona má také pevné zásady. Pokud například řekla, že by chtěla vypadat jako nějaká jiná dívka, řekněte jí, že ona je hezčí.
  • Je důležité si uvědomit, jestli je opravdu pravda to, co říkáte. Když jí řeknete, že jí jde něco, v čem očividně vůbec nevyniká, bude si myslet, že si z ní jen utahujete.
 4. 4
  Zalichoťte její osobnosti. Nejlepší lichotky jsou ty, které chválí vnitřní krásu dívky. Lichotíte tím pouze jí a vyhnete se tomu, že si bude myslet, že vám nejde ani tak o ni, jako spíše o její vzhled (což je riziko komplimentů o vzhledu). Zamyslete se nad tím, jaká je a co dělá a upřímně jí zalichoťte.
 5. 5
  Pochvalte jí její úspěchy. Můžete také zalichotit jejím úspěchům. Její úspěchy jsou také jen její a když jí je pochválíte, dáte tím najevo, že si jí vážíte. Zamyslete se nad tím, co se jí v poslední době povedlo nebo za co ji obdivujete a řekněte jí, že je úžasná.
  • Je také dobré jí zalichotit o něčem, co je věčné a nezmění se to. Nebude se tak bát, že o tento svůj atribut přijde a bude si vaší lichotky vážit až do smrti.
 6. 6
  Zalichoťte jí od srdce. Nemusíte nad tím zdlouhavě přemýšlet. Přirozeně jí zalichoťte a řekněte to tak, jak to cítíte. Když budete mluvit od srdce, nemůžete to pokazit. Musíte si jen vždy pamatovat, že dívku musíte respektovat. Pokud k ní nebudete mít úctu, riskujete, že řeknete něco špatně.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 3:

Jak lichotit

 1. 1
  Buďte upřímní. Každý kompliment musí být míněn naprosto vážně. Dívky poznají, když jim budete lichotit neupřímně. Možná to nedají najevo, ale rozhodně se budou cítit nepříjemně.
 2. 2
  Respektujte ji. To je důležité dodržovat, jinak nebudete schopni lichotit dívkám tak, abyste je neurazili a nenaštvali. Když je budete respektovat jako lidské bytosti s vlastními názory, pocity a sny, které dokážou to samé co vy, každý váš kompliment bude znít upřímně.
 3. 3
  Zamyslete se nad tím, jak by se vaše lichotka líbila vám. Pokud si stále nevíte rady, zkuste si představit, jak byste se cítili, kdyby někdo takto zalichotil vám. Podívejte se na svůj kompliment do hloubky a zkuste si představit, jaké zkušenosti nebo problémy by mohly způsobit, že se dívce nebude líbit. Zkuste si představit, jak byste se cítili, kdyby vám takto zalichotil někdo úplně cizí. Pokud by vám to bylo nepříjemné, neříkejte to.
 4. 4
  Lichoťte v tu správnou dobu. Je důležité vybrat si pro kompliment správnou dobu, například když jste spolu na rande, nebo se bavíte o něčem, co souvisí s tím, co jí chcete pochválit. Když jí budete lichotit zčistajasna v situaci, kdy se to nebude hodit, rozhodně jí to nebude příjemné. [2]
  • Například jí rozhodně neříkejte, že je krásná nebo že má hezké nohy hned po tom, co přednese prezentaci velké skupině lidí. Vymyslete si nějaký lepší kompliment. Pochvalte ji za její tvrdou práci, za její inteligenci nebo jí pochvalte řečnické schopnosti. Chválit jí v takové situaci vzhled by nevyznělo dobře, ale když jí pochválíte práci, bude se cítit skvěle.
 5. 5
  Dokazujte své lichotky činy. Nemusíte jí lichotit vždy slovně. Skvělý způsob je také dát jí to najevo tím, jak se budete chovat nebo co budete dělat.
  • Pokud například tvrdě pracovala na nějakém projektu, řekněte jí, že je skvělá a že jí to moc jde a večer jí namasírujte záda.
  • Když například udělá něco hezkého pro někoho jiného, udělejte vy něco hezkého pro ni, třeba jí uvařte večeři.
  • Těmito věcmi můžete také uvést slovní kompliment a říct jí, proč máte chuť pro ni dělat hezké věci.
 6. 6
  Naučte se akceptovat odmítnutí. Když dívka na vaše lichotky nezareaguje dobře, nechovejte se hloupě a sebestředně. Tím jí jen dokážete, že udělala dobře, že s vámi nechtěla nic mít. Raději v klidu řekněte, že jste to myslel vážně a že za tím nemusí hledat nic více.
  • Stává se to většinou s dívkami, které neznáte. Dívky, které dobře znáte, pravděpodobně lichotky skromně odmítnou, protože jsou na to zvyklé, ale můžete jim připomenout, že to myslíte vážně a říct jim, že nemusejí být tak skromné.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 3:

Jak nelichotit

 1. 1
  Nechvalte dívkám určité fyzické atributy. Když založíte hodnotu dívky na nějakém tělesném rysu, ve většině případů se jednoho dne všechno změní a dívka si bude připadat bezcenná. Nelichoťte tedy jejímu pozadí, nohám atd. Můžete to zkusit s očima nebo s vlasy.
  • Můžete lichotit jejímu vzhledu, ale měli byste zalichotit také její osobnosti. Například jí řekněte, že má krásné oči a že milujete, jak se jí rozzáří pokaždé, když dělá něco, co má ráda.
 2. 2
  Nelichoťte dívkám, které neznáte, se sexuálním podtextem. To je to nejhorší, čeho se při lichocení můžete dopustit. Jistě někdy potkáte dívky, které vás budou neuvěřitelně přitahovat a budete si myslet, že není nic špatného na tom jim to říct. Měli byste si uvědomit, že když dívku takovým komplimentem ponížíte na pouhý sexuální objekt, bude si myslet, že jste úchyl a nebudete u ní mít žádnou šanci.
  • Není tedy dobré říkat dívce, že má hezké poprsí.
  • Sexuální lichotky fungují pouze s dívkami, se kterými chodíte, nebo se s nimi velmi dobře znáte.
 3. 3
  Nelichoťte jí jen proto, abyste dostal to, co chcete. Každá dívka to pozná, nepodceňujte je. Měli byste jí lichotit proto, že to myslíte vážně a proto, že jí chcete ukázat, jak moc ji máte rád. Měli byste jí lichotit proto, že si přejete, aby byla šťastná. V žádném případě byste neměli dívce lichotit jen proto, abyste se s ní mohli vyspat.
 4. 4
  Vyhněte se urážlivým lichotkám. Existují lichotky, o kterých si myslíte, že jsou to komplimenty, ale ve skutečnosti jde o urážky. Než se s nějakou takovou vytasíte, zamyslete se nad tím, co chcete říct a jestli je možné si to vyložit i nějak jinak.
  • Pokud máte v lichotce cokoli o hubnutí, okamžitě na ni zapomeňte. Takové řeči si dívky vždy vyloží špatně. Raději jí řekněte, že vypadá zdravě, že celá září atd.
  • Nikdy ji nesrovnávejte se svojí matkou nebo sestrou, pokud tedy nejde o nějakou speciální událost, kdy by to bylo vhodné. Pokud s ní ale chcete chodit, měli byste se tomu vyhnout úplně.
  • Všechny lichotky, které začínají slovem „dnes“ (např. „dnes ti to sluší“) naznačují, že jindy neplatí. To není zrovna příjemné.
 5. 5
  Nepoužívejte otřepané lichotky. Klasické balící hlášky, lichotky z internetu a další „osvědčené“ rady nefungují. Musíte ukázat, že jste originální a že lichotíte jen jí. Když přijdete s univerzálním komplimentem, neohromíte ji.
  Reklama

Tipy

 • Některé dívky lichotky odmítají. Když jí zalichotíte, většinou řekne, že to není pravda. Neberte si to špatně a řekněte jí, že je to v pořádku. Pokud se o ni ale chcete pokoušet, možná se budete muset komplimentů vzdát.
 • Když ji omylem urazíte nebo naštvete, hned se jí omluvte.
 • Nebuďte uražení, když vám dívka nezalichotí na oplátku.
 • Než začnete nějaké dívce lichotit, zkuste ji nejprve trochu poznat.
 • Některé dívky se řídí jen svými pocity. Mohou si nesprávně vyložit něco, co řeknete nebo uděláte a myslet si, že se je dobíráte. Neobviňujte se za to.
 • Nechvalte dívkám jejich nedostatky, nemají to rády.
 • Nikdy nelichoťte jejímu vzhledu nebo vkusu.
 • Nekomentujte její tělo a postavu, mohlo by se vám to vymstít.
Reklama

Varování

 • Hlavně to s komplimenty nepřehánějte. Když ji budete zaplavovat lichotkami, nebude jí to příjemné. Mohla by si dokonce myslet, že jste sarkastický.
 • Nikdy dívku nepřerušujte jen proto, abyste jí mohl zalichotit, hlavně pokud se s někým baví. Je hezké někomu zalichotit, ale přerušovat cizí rozhovory je velmi neslušné.
 • Nesahejte dívce na to, co jí chválíte. Pokud jí například chválíte kabelku nebo prstýnek, zeptejte se, jestli se můžete podívat. Pokud chválíte oblečení nebo náhrdelník, nesahejte na to.
 • Nezačínejte lichotky slovem „dnes“. Když jí řeknete, že má „dnes moc hezké vlasy“, bude si myslet, že má v ostatní dny vlasy hrozné.
 • Je sice dobré lichotit lidem hned jak si všimnete něčeho, co se vám líbí, ale není nic špatného na tom si nechat lichotku na později. Nemusíte se omlouvat za to, že jste ji nepoužil dříve. Když se zeptá, můžete říct, že jste si všimnul právě teď. Můžete ale říct, že jste nechtěl přerušovat rozhovor a chtěl jste si lichotku nechat na vhodnější dobu. Vždyť vlastně o nic nejde.
Reklama

Související články

Jak si psát s klukem, který se vám líbíJak si psát s klukem, který se vám líbí
Jak si psát s dívkou, která se vám líbíJak si psát s dívkou, která se vám líbí
Jak poznat, jestli se líbíte mužiJak poznat, jestli se líbíte muži
Jak líbatJak líbat
Jak na první polibek s klukemJak na první polibek s klukem
Jak se chovat v přítomnosti kluka, který se vám líbíJak se chovat v přítomnosti kluka, který se vám líbí
Jak si vydělat peníze (pro teenagery)Jak si vydělat peníze (pro teenagery)
Jak projít neohlášeným testem na drogyJak projít neohlášeným testem na drogy
Jak bezbolestně přijít o panenstvíJak bezbolestně přijít o panenství
Jak na to, aby se do tebe kluk zamiloval (Pro dívky 10  12 let)Jak na to, aby se do tebe kluk zamiloval (Pro dívky 10 12 let)
Jak dát muži najevo, že se vám líbíJak dát muži najevo, že se vám líbí
Jak být hezkáJak být hezká
Jak se zeptat dívky, jestli s vámi chce choditJak se zeptat dívky, jestli s vámi chce chodit
Jak oslovit kluka, který se vám líbíJak oslovit kluka, který se vám líbí
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 78 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 22 209 krát
Kategorie: Mládí
Stránka byla zobrazena 22 209 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama