Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Není těžké si užívat zábavné a příjemné období namlouvání, ale možná máte strach, že vaše manželství nevydrží opadnutí počáteční zamilovanosti. Pokud ovšem chcete žít spokojený manželský život, musíte pracovat na tom, abyste ve vztahu udrželi romantiku a vášeň a abyste se oba vyvíjeli, stejně jako váš vztah. Nebude to sice vždy jednoduché, ale když se s partnerem budete oba snažit, vaše manželství bude spokojené.

Část 1
Část 1 ze 3:

Buďte ohleduplní

  1. 1
    Respektujte svého partnera. Pokud chcete mít zdravé a spokojené manželství, budete muset zajistit, aby váš partner měl pocit, že jste si oba rovní. Musíte brát v potaz jeho pocity, když budete stát před nějakým rozhodnutím, ale i při každodenních činnostech. Když budete partnerovy názory brát jako nepodstatné, nebo budete chtít mít vždy poslední slovo, budete mít nevyrovnané manželství. Dávejte si pozor na to, abyste názory svého partnera stavěli na stejnou úroveň s těmi vašimi a abyste svému partnerovi naslouchali a dávali mu najevo, že vám na něm záleží. [1]
    • Pracujte na tom, abyste se k partnerovi chovali vždy mile, láskyplně a chápavě. Když budete mít špatný den a omylem na něho vyjedete, omluvte se mu – projevujte mu základní úctu, kterou si zaslouží, místo abyste si mysleli, že si můžete dělat co chcete, protože jste se už vzali.
    • Měli byste také respektovat soukromí svého partnera. Pokud chcete, aby měl pocit, že si ho vážíte, nedívejte se mu do telefonu ani do počítače.
  2. 2
    Měli byste váš vztah udržet v přítomnosti. Pokud vám na vašem partnerovi záleží a chcete mít zdravý a produktivní vztah, neměli byste lpět na minulosti a připomínat mu jeho chyby z minulých dob. Pracujte raději na podpoře pozitivního chování, užívejte si společně strávené chvíle a myslete na všechno, na co se spolu můžete těšit. Pokud vám na partnerovi skutečně záleží, musíte brát ohledy a jeho pocity a nesmíte vytahovat minulost jen proto, abyste z něho dostali nějakou reakci.
    • Přestože není vždy snadné se minulosti zbavit, neměli byste ji vytahovat bezdůvodně. Uvědomte si, že váš partner je lidská bytost a že byste neměli mluvit o minulosti jen proto, abyste mu ublížili.
  3. 3
    Naučte se partnerovi naslouchat. Naslouchání je jedním z nejlepších způsobů, jak se k partnerovi chovat ohleduplně. Když vám partner bude vyprávět o tom, jaký měl den, neměli byste vypnout a jen čekat, až přestane mluvit, abyste mohli začít mluvit vy – snažte se věnovat mu veškerou pozornost a poslechnout si vše, co vám chce říct. Když si budete povídat, odložte telefon, dívejte se partnerovi do očí a skutečně mu naslouchejte.
    • Každému se čas od času stane, že přestane tomu druhému věnovat pozornost. Pokud se vám to stane při rozhovoru, nepředstírejte, že dáváte pozor – omluvte se partnerovi a zeptejte se ho, co vám říkal.
    • Ptejte se partnera na otázky, abyste mu dali najevo, že ho skutečně posloucháte. Neměl by mít pocit, že vás nudí.
    • Někdy lidé po těžkém dnu potřebují jen aby je někdo vyslechl. Nemusíte mít pocit, že musíte partnerovi za každou cenu radit.
  4. 4
    Partner by pro vás měl být prioritou. Neměli byste sice dovolit, aby se celý váš život točil kolem vašeho partnera, ale nesmíte zapomenout na to, že když jste se rozhodli vzít se, souhlasili jste s tím, že budete jeden pro druhého velmi důležití. Měli byste si tohoto rozhodnutí vážit a činit všechny velké kroky pouze po konzultaci s partnerem, abyste měli jistotu, že děláte to nejlepší jak pro sebe, tak pro něho.
    • Pokud vaše rodina nebo přátelé s vaším partnerem nevycházejí, neměli byste se stavět na jejich stranu, pokud se ovšem váš partner nechová nerozumně. Berte ohledy na city svého partnera a dávejte mu lásku a podporu, kterou si zaslouží.
  5. 5
    Naučte se spolu komunikovat. Pokud chcete mít šťastné manželství, komunikace je velmi důležitá. Vy i váš partner byste měli být schopni spolu upřímně mluvit o svých myšlenkách – zejména o věcech, na kterých byste se měli shodnout, nebo které byste měli dělat společně. Když to budete dělat každý den, budete schopni spolu komunikovat a vaše manželství bude zdravé a silné.
    • Nikdy neříkejte ve vzteku vědomě věci, kterými byste chtěli partnerovi ublížit. Krutá slova, která nemyslíte vážně, mohou partnerovi ublížit a pravděpodobně na ně jen tak nezapomene – mohou trvale poškodit váš vztah. Když omylem řeknete něco, co nemyslíte vážně, nezapomeňte se partnerovi omluvit.
    • Když se budete hádat, držte se tématu a nenapadejte svého partnera.
    • Pokud chcete komunikovat správně, musíte brát ohled na myšlenky a nálady svého partnera ještě dříve, než se dáte do řeči. Měli byste být schopni vnímat jeho řeč těla a výrazy a poznat podle toho, zda je něco špatně, nebo zda můžete o daném tématu mluvit.
  6. 6
    Nevyzrazujte tajemství svého partnera, ani je nepoužívejte proti němu v hádkách. Pokud vám partner řekl něco velmi soukromého a tajného, neměli byste jeho důvěru podrývat tím, že to vyzradíte někomu jinému, protože se nad tím nezamyslíte. Pokud šlo o něco bolestivého a osobního, nevytahujte to ani při hádkách, jinak váš partner bude mít pocit, že jste ho zradili. Uvědomte si, že vám váš partner svěřil osobní informace a važte si jeho důvěry.
    • Měli byste pro partnera být člověkem, kterému věří více, než komukoli jinému na světě. Nedělejte nic, čím byste jeho důvěru narušili. Když uděláte chybu, nezapomeňte se omluvit!
  7. 7
    Vnímejte partnerovy nálady. Když budete mít pocit, že je s vaším partnerem něco v nepořádku, obejměte ho a zeptejte se ho, co se děje – v tuto chvíli možná bude vaši pozornost potřebovat nejvíce. Neignorujte tuto příležitost. Pokud váš partner není připraven s vámi mluvit, neměli byste na něho tlačit a celý problém zhoršovat, ale měli byste mu dát najevo, že jste mu k dispozici a rádi ho vyslechnete.
    • Pokud jste s partnerem někde na veřejnosti a všimnete si, že něco není v pořádku, neptejte se ho na to před ostatními lidmi. Vezměte si ho stranou a dejte mu najevo, že mu skutečně věnujete pozornost.
    Reklama
Část 2
Část 2 ze 3:

Buďte milující

  1. 1
    Nezapomínejte partnerovi říkat, že ho milujete. Nemyslete si, že nemusíte partnerovi říkat „miluji tě,“ protože by měl sám vědět, co k němu cítíte. Snažte se dávat svému partnerovi najevo, jak moc ho milujete alespoň jednou nebo dvakrát denně. Zpomalte, podívejte se partnerovi do očí a řekněte mu to upřímně. Neříkejte při odchodu z domu jen „miluju tě!“ – najděte si čas na to, abyste partnerovi osobně řekli, co pro vás znamená.
    • Když se budete snažit říkat tato dvě slova pravidelně, může to výrazně zlepšit celý váš vztah.
    • Neříkejte to partnerovi jen proto, že od něho něco chcete, nebo abyste se s ním usmířili po hádce. Říkejte mu to proto, že to tak skutečně cítíte. V takových chvílích to pro partnera bude znamenat nejvíce.
  2. 2
    Začněte váš den objetím a polibkem. Snažte se chovat se k partnerovi po ránu láskyplně. Pomůže vám to cítit se po celý den lépe. Možná budete chtít ráno začínat hygienou a šálkem silné kávy, ale měli byste si udělat čas na to, abyste se mohli několik minut jen mazlit, objímat a líbat. Díky tomu vykročíte to nového dne správnou nohou. Pokud se celý den nevidíte, toto láskyplné gesto vám může poskytnout milou vzpomínku na partnera.
    • Když svého partnera budete ráno jen 6 vteřin líbat, vašemu vztahu to dodá vášeň. Nedávejte mu jen malou pusu na tvář na rozloučenou, ale dejte mu pořádný polibek, i když budete ve spěchu.
  3. 3
    Udělejte si čas jeden na druhého. Až se váš vztah posune dál, pravděpodobně zjistíte, že máte spoustu povinností, které vám brání trávit čas spolu o samotě. Měli byste se ovšem snažit spolu být každý týden alespoň několik hodin sami, i když kvůli tomu budete muset obětovat trochu času stráveného s přáteli. Pamatujte si, že když spolu půjdete na večírek, nebo na návštěvu k přátelům, není to to samé, jako když spolu budete sami. [2]
    • Pokud máte pocit, že máte velmi nabitý program a nemáte čas jeden na druhého, měli byste se pokusit udělat si alespoň trochu času – zajděte si spolu na procházku při rodinné oslavě, nebo si na večírku sedněte stranou a chvíli si povídejte.
    • Co se týče rande, měli byste si je plánovat dostatečně dopředu, abyste si mohli oba udělat dostatek času.
  4. 4
    Nepodceňujte sílu doteku. Snažte se partnera objímat, dotýkat se ho, líbat ho a být mu co nejvíce nablízku. Fyzické spojení vám pomůže dosáhnout pevného vztahu a poskytne vám pocit blízkosti, i když si nebudete vždy rozumět. Když k sobě budete chladní a nebudete vedle sebe sedět ani doma na gauči, váš vztah začne být také neosobní a chladný.
    • Každý člověk preferuje jinou míru doteků a fyzických projevů lásky, zejména na veřejnosti. Pokud nevyžadujete objetí a veřejné projevy náklonnosti, měli byste se snažit se partnera dotýkat alespoň tak, jak to pro vás bude příjemné.
    • Je samozřejmostí, že když budete mít zdravý milostný život, pomůže vám to mít také zdravý vztah. Buďte k partnerovi otevření a upřímní a nebojte se spolu objevovat to, co máte rádi a zjišťovat, co rádi nemáte.
  5. 5
    Nezapomínejte dělat maličkosti, kterými partnerovi vykouzlíte úsměv na rtech. Ať už to budou polibky na ruku, pomoc s domácími pracemi, když bude mít partner spoustu práce, nebo roztomilý zamilovaný vzkaz v kabelce nebo v kapse, měli byste se snažit tyto věci dělat co nejčastěji, bez ohledu na to, jak unavení jste, nebo jak se ve vašem vztahu cítíte. Co se týče manželství, nikdy byste neměli být leniví a měli byste stále dávat pozor na to, aby si váš partner byl jistý vaší láskou.
    • Pokud máte spoustu práce a nemáte čas partnerovi prokazovat malé laskavosti, snažte se mu to vynahradit, jakmile budete mít trochu času. Dejte partnerovi najevo, že si uvědomujete, že se mu věnujete méně než obvykle a řekněte mu, že mu to chcete vynahradit.
  6. 6
    Dávejte partnerovi najevo, jak moc si ho vážíte. Váš partner by měl vědět, že si vážíte všeho, co pro vás dělá, bez ohledu na to, zda jde o maličkosti, nebo velké věci. Neberte svého partnera jako samozřejmost a říkejte mu, že ho milujete a vážíte si ho a ceníte si jeho pomoci. Nezapomínejte pro něj také dělat věci, za které si vás bude moci vážit.
    • Můžete partnerovi napsat zamilovaný vzkaz a říct mu tím, že mu děkujete za všechno, co pro vás dělá, od venčení psa až po plánování narozeninového večírku.
  7. 7
    Překvapujte jeden druhého malými promyšlenými dárky. Malý dárek dokáže z obyčejné chvíle udělat neobyčejnou chvíli. Nemusí jít o drahé ani extravagantní dary – jde o to, že si na partnera vzpomenete. Maličkost, která partnera v pravou chvíli potěší, je často nejlepší. Věnujte partnerovi pozornost a všímejte si toho, co by si přál, abyste ho mohli v pravou chvíli překvapit neočekávaným dárkem.
    • Přestože je skvělé dávat partnerovi dárky o speciálních příležitostech, jako jsou narozeniny a výročí, někdy je nejlepší dát partnerovi dárek jen tak. Díky tomu partner nebude mít pocit, že jste mu dali dárek jen proto, že jste museli.
  8. 8
    Pomáhejte svému partnerovi, když to bude potřebovat. Pokud má váš partner velmi těžký týden, měli byste se chovat chápavě a pomáhat mu – vařte a uklízejte v domě, aby měl více volného času. Pokud jste velmi zaneprázdnění vy, váš partner by pro vás měl dělat to samé. Měli byte se snažit dosáhnout harmonie, ale pokud vás váš partner potřebuje, měli byste mu být co nejvíce k dispozici.
    • Váš partner bude možná tvrdit, že vaši pomoc nepotřebuje, ale když uvidíte, že je ve stresu a nemá čas, vařte pro něho, venčete psa a vyřizujte nákupy a běžné pochůzky.
    Reklama
Část 3
Část 3 ze 3:

Jak zajistit, aby manželství vydrželo

  1. 1
    Udělejte si čas na své vlastní aktivity a dopřejte partnerovi čas na ty jeho. Možná máte pocit, že abyste měli šťastné manželství, musíte s partnerem dělat všechno společně. Pokud ovšem chcete mít pevný vztah, měli byste se chovat do určité míry nezávisle. Když s partnerem budete dělat všechno společně a nebudete mít čas na své zájmy, brzy na sobě budete závislí a ztratíte přehled o svých vlastních identitách. [3]
    • Když se budete oba moci věnovat svým vlastním koníčkům a zájmům, budete se stále vyvíjet. Jistě nechcete být za dvacet let stejní, jako jste nyní!
    • Kromě toho když budete s partnerem trávit více času odděleně, budete si více vážit času stráveného společně. Když budete neustále spolu, za chvíli budete jeden druhého brát jako samozřejmost.
    • Nemusíte svého partnera brát s sebou i na setkání se svými kamarády jen proto, že jste svoji. Měli byste jeden druhého začlenit do svého společenského života, ale zároveň je důležité udělat si čas jen na své kamarády, abyste mohli udržovat přátelství s ostatními lidmi.
  2. 2
    Udržujte ve vašem vztahu romantiku. Pokud chcete, aby vaše manželství vydrželo, budete muset zajistit, aby se z vašeho vztahu nevytratila romantika. Po nějaké době s partnerem, nebo po narození dětí se spousta věcí změní, ale měli byste se snažit zajistit, aby se partner cítil milovaný, měli byste stále chodit na rande a měli byste se jeden druhému dvořit i dlouho po tom, co jste si řekli své „ano.“ Pomůže vám to udržet ve vašem manželství vášeň a zábavu. Zkuste například následující tipy:
    • Nepřestávejte spolu chodit na rande. Ať už to budete dělat každý týden, nebo jen každý měsíc, měli byste spolu pravidelně chodit na rande a vymýšlet si pokaždé jiné činnosti a jiná místa.
    • Najděte si čas na romantiku, i když budete jen doma. Můžete sledovat romantické komedie, nebo si společně uvařit večeři a sníst si ji při svíčkách, ale je důležité snažit se ve vztahu udržet vášeň, i když zůstanete doma.
    • Napište partnerovi na výročí milostný dopis nebo vzkaz. Udělejte si čas na to, abyste mu dali najevo, proč ho milujete.
    • Snažte se zajistit, aby váš vztah byl stále spontánní a svěží. Zajeďte si na poslední chvíli na prodloužený víkend, přihlaste se společně na lekce tance, nebo si otevřete lahev skvělého vína, kterou jste si schovávali na nějakou speciální příležitost. Tyto spontánní maličkosti vám umožní udržet ve vztahu romantiku a vzrušení.
  3. 3
    Dělejte jeden pro druhého kompromisy. Pokud chcete, aby váš vztah vydržel co nejdéle, musíte se naučit kompromisovat a v případě potřeby se pro partnera obětovat. Váš vztah nebude vždy jen zábavný a snadný a někdy si budete muset otevřeně a vážně promluvit o tom, jak budete postupovat dál. Ať už půjde o rozhodnutí, kde budete žít, kdy budete mít děti, nebo o kariérní rozhodnutí, které ovlivní celou vaši rodinu, je důležité komunikovat spolu otevřeně a znát jak své, tak partnerovy potřeby.
    • Bez ohledu na to, zda stojíte před malým, nebo velkým rozhodnutím, měli byste si s partnerem promluvit ještě dříve, než se rozhodnete.
    • Je důležité partnerovi naslouchat. Umožněte partnerovi vyjadřovat jeho pocity, aniž byste ho přerušovali, nebo projevovali svůj nesouhlas. Než mu řeknete, co máte na srdci, nejprve ho vyslechněte.
    • Co se týče kompromisů, měli byste si pamatovat, že je často lepší být spokojený, než mít pravdu. Zeptejte se sami sebe, zda vám skutečně záleží na tom, za co bojujete, nebo zda se chováte zbytečně tvrdohlavě. Měli byste být schopni jeden pro druhého kompromisovat.
  4. 4
    Začleňte do svého života partnerovu rodinu a vyžadujte od něj to samé. Až spolu s partnerem budete delší dobu, měli byste do svého manželství a každodenního života začlenit jeho rodinu a přátele. Nemusíte se přáteli s jeho kamarády a milovat všechny členy jeho rodiny, ale měli byste dosáhnout toho, že si budete připadat jako jedna velká rodina a vaši přátelé se stanou vašimi společnými přáteli. Pomůže vám to dosáhnout stabilnějšího manželství a pocitu, že máte spoustu lidí, kteří vás vždy podpoří.
    • Pokud milujete svého partnera, měl byste se snažit milovat i jeho rodinu a přátele. Pokud s jeho rodinou a přáteli nevycházíte, měli byste se ze všech sil snažit jim porozumět a promluvit si s partnerem o tom, co můžete udělat pro to, abyste s těmito lidmi měli lepší vztahy.
  5. 5
    Buďte partnerovi nablízku v dobrém i ve zlém. Pokud chcete, aby vaše manželství vydrželo, musíte být partnerovi k dispozici v těžkých dobách, místo abyste jen čekali, až to přejde. Ať už jde o smrt v rodině, nebo o těžké období v práci, musíte partnera podporovat a chápat ho. Uvědomte si, že až si budete sami procházet těžkým obdobím, partner pro vás udělá to samé. Nemůžete očekávat, že váš partner bude mít neustále dobrou náladu a měli byste se snažit ho podporovat vždy, když to bude potřebovat.
    • Dávejte si ovšem pozor – když si zvyknete na to, že partnera neustále podporujete, ale od něj žádnou podporu nezískáte, budete frustrovaní a vyčerpaní. Pokud máte pocit, že jste ve vztahu jediní, kdo toho druhého podporuje, promluvte si o tom s partnerem.
  6. 6
    Mějte realistická očekávání. Pokud chcete žít spokojený manželský život, musíte si uvědomit, že váš vztah nebude stále jen procházka růžovou zahradou. Neznamená to, že byste měli očekávat, že bude manželství nepříjemné, temné a neuspokojivé, ale musíte se připravit na to, že budete muset řešit různé problémy, někdy budete mít pocit, že jste nespokojení a někdy partnera nebudete chtít ani vidět. Je naprosto normální nevycházet spolu na 100%, ale důležité je uvědomovat si to a mít ochotu na tom pracovat.
    • Když si budete myslet, že vaše manželství bude neustále dokonalé, pravděpodobně budete velmi zklamaní.
    • Uvědomte si, že váš partner má stejně jako vy své chyby. Když budete očekávat dokonalost, nevyhnutelně budete smutní a zahořklí. Pokud má váš partner chyby, které by podle vás měl změnit (například chodí stále pozdě), otevřeně si o tom promluvte a buďte ochotní změnit také své zlozvyky.
  7. 7
    Naučte se vyvíjet se společně. V průběhu let se pravděpodobně oba změníte a nebudete stejní, jako když jste se před lety vzali. lidé se mění, získávají znalosti a moudrosti a poučují se ze svých zkušeností. Možná dokonce změníte svůj názor na některé věci, například na to, zda chcete mít děti, nebo na to, jaké politické straně chcete dát svůj hlas. Pokud chcete mít zdravé manželství, musíte akceptovat fakt, že se budete oba přirozeně měnit. Důležité je měnit se společně tak, abyste se jeden druhému neodcizili. lly change over the years; the important thing is that you grow together, not apart.
    • Uvědomujte si, jak se váš partner mění. Pokud máte pocit, že je to problém, nebo že se váš partner mění na někoho, koho již nepoznáváte, co nejdříve si o tom s ním promluvte.
    • Až budete starší, měli byste stále pracovat na své vlastní identitě, ale zároveň byste měli rozvíjet také společné zájmy. Můžete společně vařit, sledovat zápasy svého oblíbeného týmu, nebo se dívat na vaše oblíbené seriály. Najděte si něco, na co se budete moci oba společně těšit.
    • Záleží zejména na tom, abyste stále jeden druhého milovali a uvědomovali si, že budete v životě procházet jak příjemnými, tak nepříjemnými situacemi. Pokud jste skuteční partneři, musíte společně růst, vyvíjet se a pracovat na vaší lásce.
    Reklama

Tipy

  • Láska, respekt a slušnost jsou základními předpoklady úspěšného vztahu.
  • Buďte upřímní a dávejte partnerovi najevo, že si ho vážíte.
  • Snažte se jeden druhému rozumět.
  • Važte si svého partnera a nezapomínejte na vše krásné, co jste spolu prožili.
  • Respektujte partnera a čas od času ho něčím překvapte.
  • Udělejte si na svého partnera dostatek času.
  • Nikdy před partnerem nic neskrývejte. Jistě také nechcete, aby vám něco tajil.
  • Nezapomeňte pracovat i na svých ostatních vztazích.
Reklama

Varování

  • Chovejte se k partnerovi slušně. Nezapomínejte říkat „prosím“ a „děkuji.“
  • K partnerovi buďte vždy upřímní. Když budete lhát, nikam se nedostanete.
  • Když budete partnera podvádět, zničíte si tím svůj vlastní život. Buďte v manželství vždy věrní.
  • Vždy partnerovi naslouchejte. Někdy v hádce ani jeden z partnerů nevědí, proč se vlastně začali hádat.
  • Nejdůležitější je vážit si svého partnera a dávat mu to často najevo. Říkejte partnerovi, co pro vás znamená!
  • Alespoň jednou týdně něco podnikněte společně. Nezáleží na tom, co to bude – zajděte si na večeři nebo na procházku a popovídejte si.
  • Pokud máte pocit, že vám chybí motivace a myslíte si, že vaše manželství vyhaslo, představte si, co byste dělali bez svého partnera. Promluvte si s někým, kdo ztratil svoji spřízněnou duši a uvidíte, že by tito lidé udělali vše pro to, aby tohoto člověka získali zpět.
  • Uvědomte si, že jde o vaše manželství a myslete na to, jaký kus cesty jste již ušli. *Snažte se na vašem vztahu pracovat a vždy se dívejte do budoucnosti.
  • Komunikace je v každém vztahu nejdůležitější. Měli byste mít pocit, že s partnerem můžete mluvit o čemkoli.
  • Nesrovnávejte se s ostatními páry. Uvědomte si, že jinde tráva není zelenější. Zaměřte se na svoji vlastní zahrádku a pečujte o ni.
  • Naučte se jazyk lásky toho druhého. Může jít o slova, dary, doteky, činy atd. Pokud partner vyjadřuje svoji lásku slovy, měli byste mu často říkat, že si ho vážíte. Pokud vyjadřuje lásku činy, prokazujte mu laskavosti (umyjte mu auto, vyneste odpadky atd.).
  • Snažte se partnera co nejlépe poznat. Uvědomte si, že nejste stejní a nikdy nebudete stejní a snažte se poznat ho takového, jaký je. Respektujte svoji individualitu.
  • Všechny problémy musíte řešit co nejdříve klidným rozhovorem. Vždy řekněte vše, co jste chtěli říct, abyste se vyhnuli problémům v budoucnu.
Reklama

O tomto wikiHow

Allen Wagner, MFT, MA
Spoluautorem článku je :
Terapeut pro manželství a rodinu
Tento článek spoluautorem článku je Allen Wagner, MFT, MA. Allen Wagner je licencovaný terapeut pro manželství a rodinu žijící v Los Angeles v Kalifornii. V roce 2004 získal magisterský titul z psychologie na Pepperdine University. Specializuje se na práci s jednotlivci a páry a na způsobech, jak mohou zlepšit své vztahy. Spolu s manželkou, Talií Wagner, je autorem Married Roommates. Tento článek byl zobrazen 3 892 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 3 892 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama