Je vaším cílem perlově bílý Hollywoodský úsměv, ale nevíte kde začít? Důležitá je konzultace s vaším zubařem.

Část 1 ze 3:
Dodržování správné hygieny

 1. 1
  Nezapomeňte si čistit zuby pravidelně. To je nejdůležitější krok, takže ho nepřeskakujte. Měli byste si čistit zuby třikrát denně, po každém jídle.
  • Ujistěte se, že si čistíte pořádně celou zubní plochu, která je přístupná kartáčkem; z boční strany tváří, ze strany jazyka a žvýkací povrch zubů. [1]
  • Nasměrujte kartáček do úhlu 45ti stupňů, na místo, kde se vaše zuby setkávají s dásněmi, a jemně kartáčkem masírujte tuto oblast a ujistěte se, že je také čistá. Netlačte zde příliš, ať si nepoškodíte dásně. [2]
  • Čistěte si zuby dvě minuty.
 2. 2
  Použijte zubní nit před, nebo po čištění zubů. To pomůže odstranit veškerý plak a bakterie a vaše zuby budou čisté a lesklé. Zubní nit používejte nejméně jednou denně.
  • Zubní nití vyčistíte dalších 33% zubní oblasti, do které se kartáčkem nedostanete. [3]
  • Zubní nit odstraní plak dříve, než se změní v zubní kámen, díky tomu vaše zuby vypadají čistěji a zdravěji. [4]
  • Pro optimální délku zubní nitě, si utrhněte kus dlouhý zhruba 12 palců a omotejte si jej okolo ukazováčku na obou rukách, a nechte mezi nimi minimálně 2 palce dlouhý kus. Proklouzněte nití mezi každý zub, a ujistěte se, že přejíždíte od shora zubu až dolů. Opakujte dvakrát až třikrát, abyste si byli jisti, že je plak vyčištěný.
 3. 3
  Používejte pravidelně ústní vodu. To pomáhá udržet vaši pusu a zuby čisté. Některé ústní vody mají přidané "bělící" prostředky, ale záleží na tom, jakou značku používáte – přečtěte si informace uvedené na obalu.
 4. 4
  Naplánujte si pravidelné kontroly u vašeho zubaře. To je důležité v udržování dobré ústní hygieny, váš zubař vám může poradit další informace a návrhy, přesně určené pro vás.
  Reklama

Část 2 ze 3:
Bělení zubů za použití přes-přepážkových produktů

 1. 1
  Vyzkoušejte bělící zubní pastu. Tyto pasty většinou bělí zuby pouze povrchově; některé obsahují silné chemikálie, které mohou zahrnovat hlubší bělení zubů. [5]
  • Tyto zubní pasty mohou zesvětlit vaši barvu zubů o jeden odstín. Na rozdíl od jiných bělících technik, které můžete dostat na předpis (požádejte svého zubaře, jaké možnosti máte), mohou zesvětlit vaše zuby od tří až po osm odstínů.
 2. 2
  Zkuste bělící výplachy. Mohou vám pomoci osvěžit dech, stejně tak jako zlepšit barvu vašich zubů. Ovšem pokud si budete vyplachovat ústa pouze několikrát, bude to méně efektivní, než bělící pásky a gely, které jsou probírané níž. [6]
 3. 3
  Naučte se něco o bělících páskách a gelech. Tyto látky obsahují peroxid vodíku, který má chemický efekt na bělení zubů. Obecně jsou používány zhruba 30 minut (instrukce velmi závisí na značce a vybrané metodě), dvakrát denně po dobu několika týdnů. Finální výsledek by měl vydržet několik měsíců. To jsou jedny z nejefektivnějších přes-přepážkových produktů na bělení zubů. [7]
 4. 4
  Promluvte si s vaším zubařem o dalších registrovaných procedurách.
  • Registrované procedury, které vám poskytne váš zubař, stojí více peněz, ale zároveň jsou více efektivní.
  • Síla roztoku peroxidu vodíku je znatelně vyšší u zubaře (a více efektivní).
  • Nářadí, pro aplikaci roztoku budou speciálně navrhnuté, aby optimálně pasovaly vašim ústům a tvaru zubů. Budou vyrobeny na míru, aby se maximalizovala oblast vašich zubů, která se bude bělit, a minimalizovat potenciální škodu z bělení jiných částí vašich úst.
  • Váš zubař bude moci také využít své odbornosti, aby vám poskytnul další rady specificky pro vás. [8]
  Reklama

Část 3 ze 3:
Bělení zubů domácími metodami

 1. 1
  Než začnete zkoušet domácí metody, promluvte si se svým zubařem. I když se možná snažíte vyhnout návštěvě zubaře, můžete tam nakonec skončit mnohem častěji – a způsobit si značné bolesti – pokud zkusíte něco, co vám poškodí zuby a dásně. Můžete svému zubaři jen zavolat a přehodnotit bezpečnost vámi zvolené domácí procedury.
  • Pokud si budete bělit zuby domácím způsobem bez dřívější konzultace se zubařem, je zde riziko, že si poškodíte zuby nebo ústa.
 2. 2
  Bělení zubů pomocí jedlé sody. Naneste na kartáček zubní pastu a posypte ji jedlou sodou. Vyčistěte si tím zuby. Jedlá soda pomůže odstranit usazeniny ze skloviny, což je nejvzdálenější část zubů. Tuto proceduru dělejte pravidelně, a zanedlouho začnete mít zuby perlově bílé po zbytek života! [9]
 3. 3
  Bělení zubů pomocí peroxidu vodíku. Smíchejte jedlou sodu a peroxid vodíku do podoby pasty. Vyčistěte si touto pastou zuby, ale nedělejte to příliš často.
  • Do směsi použijte 3% peroxid vodíku. Peroxid vodíku je aktivní přísada ve spoustě přes-přepážkových bělících prostředků. Funguje to díky procesu oxidace, což je chemická reakce, která pomáhá bělit zuby.
 4. 4
  Vyplachujte si ústa po dobu 10-15 minut kokosovým olejem. Obsahuje látku zvanou kyselina laurová, která se nachází v kokosovém oleji; tato látka pomáhá v prevenci bakterie, která způsobuje zabarvení zubů. Může to znít nepříjemně, ale chuť není tak špatná, když to vyzkoušíte! [10]
  Reklama

Tipy

 • Pokud si bělíte zuby příliš často, může vám slézt sklovina a zeslábnou vám zuby. Pro to je z dlouhodobého hlediska lepší prevence (čistit si pravidelně zuby a navštěvovat zubaře) pro vaše zdravá ústa.
 • Po každém sladkém nápoji či jídle si vyčistěte zuby.
 • Nedávejte si na zuby nic, aniž byste si předtím zjistili, jestli je to dobré, či špatné – vždy se poraďte se zubařem.
 • Vyhněte se pití nápojů jako je káva, coca-cola, nebo pivo. Je známo, že vám zabarví zuby. Pokud se rozhodnete tyto nápoje pít, pijte je brčkem, abyste minimalizovali jejich kontakt se zuby.

Reklama

Varování

 • Uvědomte si, že návrhy na bělení zubů v tomto článku, budou nejlépe fungovat u lidí se zdravými zuby a s jemně nažloutlými zuby (což může být spraveno těmito technikami).
 • Pokud máte zdravotní problémy, jako výplně, nebo nemocné dásně, poraďte se se svým lékařem o dalších postupech.
 • Bělení může vést k vážné citlivosti zubů.
Reklama

O tomto wikiHow

Ken Miyazato, DDS
Spoluautor od:
Lékař dentální chirurgie
Tento článek spoluautor od Ken Miyazato, DDS. Dr. Miyazato je zubař v Santa Clara Valley Medical Center v Kalifornii. V roce 2014 dokončil rezidenturu v Lutheran Medical Center. Tento článek byl zobrazen 6 668 krát
Stránka byla zobrazena 6 668 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama