Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Chcete mít krásné dlouhé vlasy? V tomto článku se dozvíte, jak to udělat, abyste je měli stále zdravé a silné a aby vám co nejvíce vyrostly.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Péče o vlasy

 1. 1
  Používejte šampony a kondicionéry bez chemikálií. Dlouhé vlasy začínají u správné péče a dobrá péče začíná u vhodných šamponů a kondicionérů. Je důležité používat produkty, které vaše vlasy posílí.
  • Vyhýbejte se sulfátům. Mnoho šamponů obsahuje sulfáty, které jsou pro vaše vlasy nevhodné. Tyto chemikálie vlasy oslabují a třepí a způsobují jejich lámání. Kvůli tomu se vám nepodaří dosáhnout opravdu dlouhých vlasů. Použivejte šampony bez parabenů a bez sulfátů a vyhýbejte se šamponům, které obsahují SLS (sodium laurel sulfát).
  • V poslední době je moderní nepoužívat žádné šampony, protože lidské tělo je schopno samo regulovat množství mazu v pokožce hlavy. [1]
  • Používejte správné kondicionéry. Měli byste používat kondicionéry bez silikonů, které se ve vlasech usazují a poškozují je. Kondicionér nanášejte pouze na délky a konečky vlasů – když je budete dávat i na kořínky, zablokují vám vlasové váčky a zpomalí růst vlasů.
 2. 2
  Myjte si vlasy méně často. Když budete vlasy mýt příliš často, budete je mít křehké a lámavé. Většina dermatologů a kadeřníků tvrdí, že skutečně není nutné si vlasy mýt každý den. Třikrát nebo čtyřikrát týdně by mělo většině lidem stačit, i když někteří lidé mají tak mastné vlasy, že si je musejí mýt každý druhý den. [2]
 3. 3
  Myjte si vlasy studenou vodou. Když si budete vlasy mít v horké vodě, poškodíte si je a způsobíte jejich lámání. Pokud chcete mít zdravé a lesklé vlasy, myjte si je co nejstudenější vodou.
 4. 4
  Češte si vlasy velmi jemně. Kartáčování, česání a další úpravy vlasů hrají velkou roli v tom, jak jsou vaše vlasy zdravé. Mnoho lidí si vlasy češe příliš, nebo používá špatné nástroje. Neměli byste sice chodit s pocuchanými vlasy, ale neměli byste si je ani zbytečně česat příliš často. Používejte vhodné hřebeny a budete mít silné vlasy.
  • Češte si vlasy jen když to bude potřeba. Když je budete česat zbytečně moc, mohli byste si je poškodit, nebo dokonce vytrhat. Také si je nečešte mokré. Použijte řídký hřeben, velmi jemně je upravte a s česáním počkejte, až budou suché.
  • Hřebeny a kartáče slouží k různými účelům, takže byste je měli používat správně. Hřebeny jsou určeny pro mokré vlasy a jemné rozčesávání a také pro tvoření pěšinek a rozčesávání vlasů po aplikaci stylingového produktu. Kartáče jsou pro rozčesávání vlasů, styling a pro úpravu vlasů při fénování. [3] Když budete například pro rozčesávání zacuchaných vlasů používat hřeben, půjde vám to snadněji a nepoškodíte si vlasy. S kartáčem byste nemohli pracovat tak jemně.
  • Používejte správný kartáč. Nekupujte si plastové kartáče, které dráždí pokožku hlavy a tvoří na vlasech roztřepené konečky. Kupte si raději jemný kartáč s přírodními štětinami. Tvrdé kartáče jsou nejlepší pro husté kudrnaté vlasy, které není možné učesat jemným kartáčem. [4]

  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Styling

 1. 1
  Omezte používání nástrojů, které využívají teplo. Tyto nástroje vlasy poškozují a měli byste je používat co nejméně. Než si budete vlasy žehlit, vlnit, nebo fénovat, měli byste vždy použít ochranné sérum. Také si dejte pozor, abyste neměli nastavenou příliš vysokou teplotu. I fén byste měli používat pouze na studený vzduch.
 2. 2
  Noste vlasy co nejčastěji rozpuštěné. Nenoste culíky a drdoly, které vlasy stahují a zpomalují jejich růst. Když budete vlasy napínat u kořínků, oslabí se a budou se lámat. Také tím omezíte přítok krve do pokožky hlavy a mohli byste si způsobit bolesti hlavy.
  • Když budete vlasy příliš přetěžovat, mohly by vám začít i padat.
  • Noste vlasy často rozpuštěné a vyhýbejte se sponám a gumičkám s kovovými součástkami, které mohou vlasy vytrhávat.
 3. 3
  Nechávejte si vlasy zkracovat. Zní to možná trochu zvláštně, ale když budete vlasy pravidelně zastřihovat, porostou vám rychleji. Když se na vlasech tvoří roztřepené konečky, vlasy se oslabí a začnou vypadávat. Když si je budete pravidelně stříhat, zbavíte se roztřepených konečků a budete mít silnější a zdravější vlasy. Měli byste chodit ke kadeřníkovi jednou za 6-8 týdnů.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Jak získat silnější vlasy

 1. 1
  Masírujte si pokožku hlavy. Když budete pokožku hlavy masírovat nebo kartáčovat jemným kartáčem, vlasy vám porostou rychleji. Prokrvíte totiž pokožku hlavy a dodáte vlasům potřebné živiny. Také se zbavíte bolestí hlavy způsobených příliš těsnými účesy.
 2. 2
  Jezte zdravě. Zdravá strava má na vlasy velký vliv. Vaše stravování ovlivňuje to, kolik živin do těla dostanete. Když nebudete mít dostatek živin, vaše tělo nebude schopno produkovat nové vlasy. Jezte zdravě a nezapomínejte na živiny, které podporují růst vlasů: [5]
  • Proteiny: Vlasy jsou složeny zejména z proteinů, takže když jich tělu nedodáte dostatek, vlasy vám neporostou. Jezte dostatek bílkovin například z masa, sójových produktů, nebo z jiných zdrojů. Fazole, semena, ořechy, mléko, nebo mořské řasy jsou také skvělými zdroji proteinů.
  • Omega-3 mastné kyseliny: Bez těchto kyselin vaše tělo nemůže produkovat vlasy. Vlasy jsou ze 3% tvořeny právě těmito kyselinami, které si tělo nedokáže vyrobit samo, takže mu je musíte dodávat ve stravě. Ryby (například losos) a ořechy (například vlašské ořechy) jsou skvělými zdroji těchto zdravých tuků, ale i bílkovin.
  • Zinek: Bez zinku byste měli suchou a svědivou pokožku hlavy, což by vedlo ke zpomalení růstu vlasů, nebo dokonce k jejich vypadávání. Jezte více zinku. Dobrými zdroji jsou celozrnné produkty, ústřice, nebo vejce.
  • Vitamín A /betakaroten/: Když budete jíst betakaroten, vaše tělo bude moci produkovat vitamín A. Vitamín A má v těle spoustu funkcí, ale také reguluje množství mazu v pokožce hlavy. Bez mazu byste měli suchou pokožku hlavy a poškozené vlasy. Začněte jíst více sladkých brambor, dýní, meruněk a mrkví.
  • Železo: Železo je nezbytně nutné pro okysličení krve a kyslík v krvi je nutný pro zdravé vlasy. Málo železa často způsobuje vypadávání vlasů, zejména u žen. Jezte více listové zeleniny, vajec a masa.
  • Vitamín B: Všechny vitamíny B podporují růst zdravých vlasů. Vitamín B5 zpracovává mastné kyseliny, které jsme již zmínili a vitamíny B7 a B12 zpracovávají bílkoviny. Vitamín B9 ovlivňuje přímo růst buněk. Jezte více krůtího masa, tuňáka a čočky.
  • Vitamín E: Vitamín E je naprosto nezbytný pro zdraví pokožky a také chrání vaše vlasy. Jezte více slunečnicových semen, ořechů a avokád.
 3. 3
  Berte vitamíny ve formě tablet. Když budete brát potravinové doplňky s vitamíny, budete mít jistotu, že má vaše tělo dostatek živin. Zdravá a vyvážená strava by měla zajistit dostatek těchto živin, ale když budete brát tablety, budete mít přehled o tom, kolik každého vitamínu do těla dostanete. Nejlepší pro růst vlasů jsou vitamíny určené pro těhotné ženy.
 4. 4
  Udělejte si antioxidační masku pro vlasy. Naneste si na vlasy každé dva týdny několik lžic olivového a kokosového oleje. Dodáte jim tím antioxidanty, které bojují proti poškození.
  • Smíchejte oleje a ohřejte je, aby byly teplé. Dejte si pozor, abyste se nespálili.
  • Vetřete směs do vlasů – do kořínků i do konečků.
  • Nechejte oleje působit 20-30 minut, potom si důkladně umyjte vlasy a nechejte je uschnout.
 5. 5
  Pijte vodu. Když budete pít více vody, budete mít zdravější pokožku hlavy i vlasy. Když tělo nemá dostatek tekutin, začne vysychat. Pleť a vlasy jsou to první, na čem můžete tuto změnu zaznamenat. Když budete pít každý den osm sklenic vody, měli byste svému tělu dodat tekutiny, které potřebuje.
 6. 6
  Snažte se dostatečně spát. Pravidelné spánkové cykly pomáhají vašemu tělu regulovat hladinu melatoninu a kortizolu, což jsou hormony ovlivňující růst vlasů. Spánek je také důležitý k zachování zdraví celého těla. Když tělo nemá dostatek spánku, přestane správně fungovat. Každý člověk potřebuje jiné množství spánku, takže spěte tak dlouho, jak budete potřebovat. [6]
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Domácí vlasová maska

 1. 1
  Na základní vlasovou masku budete potřebovat:
  • 2 vejce
  • 1 lžička skořice
  • 1 lžička hořčice
  • 2 lžíce oleje – kokosový, jojobový, ricinový, nebo olivový. Můžete si je i smíchat.
   • Můžete použít i jiné věci. Mléko, citron (který ovšem zesvětluje vlasy) a jablečný ocet také fungují skvěle. Pokud se vám nelíbí vůně hořčice, použijte místo ní něco jiného!
   • Olivový olej vlasům dodá sílu a lesk. Mléko a kokosový olej je zase příjemně zjemní. Med vlasům dodá lesk a jablečný ocet je oživí. Čím zdravější vlasy budete mít, tím rychleji vám porostou.
 2. 2
  Všechny přísady smíchejte v misce. Důkladně rozmixujte vejce. Pokud máte velmi dlouhé vlasy, budete pravděpodobně muset použít jedno vejce navíc, nebo více oleje.
 3. 3
  Naneste směs nejprve na kořínky a důkladně ji vmasírujte do pokožky hlavy. Nebojte se ušpinit si ruce! Čím více masky do vlasů dostanete, tím lepších výsledků dosáhnete. Měli byste namočit každý pramínek!
  • Nanášejte směs na vlasy nahoře, potom se předkloňte a nanášejte ji odspodu. Rozdělte si všechny vlasy na několik pramenů a dejte si pozor, aby se vám olej nedostal do uší.
 4. 4
  Zbytek masky naneste na zbytek vlasů. Pokryjte celou pokožku hlavy a všechny délky až ke konečkům. Nejdůležitější je pokožka hlavy, kde je nutné podpořit růst. Až budete mít masku nanesenou, několik minut si vlasy masírujte.
 5. 5
  Sepněte si vlasy a nechejte masku působit 30 minut. Udělejte si drdol, nebo použijte koupací čepici, abyste si nic neušpinili. Můžete si vlasy obalit i do tenkého ručníku. Zacvičte si jógu, pusťte si televizi a po 30 minutách si vlasy opláchněte.
 6. 6
  Důkladně si vlasy umyjte studenou vodou. Když budete vlasy mýt horkou vodou, vejce se v nich začnou vařit a budete mít problém je dostat ven. Použijte tedy studenou vodu, ale umyjte si vlasy důkladně, abyste nebyli cítit po majonéze.
  • Použijte šampon a kondicionér. Čím sušší vlasy máte, tím méně nutné bude používat šampon. Pokud jste si jistí tím, že vám maska vlasy zamastí, použijte šampon. Pokud ji dokážete vymýt pouze vodou, nepoužívejte šampon.
 7. 7
  Upravte si vlasy. Můžete tuto masku používat jednou za týden. Brzy zaznamenáte rozdíl.
  Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Šampon a kondicionér bez chemikálií
 • Přírodní kartáč
 • Vitamínové tablety
 • Přísady do masky (vejce, olej, hořčice a skořice)
 • Miska a lžíce (na vlasovou masku)

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 37 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 5 314 krát
Stránka byla zobrazena 5 314 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama