Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Ať už máte problémy s předčasnou ejakulací, což je běžný problém, nebo chcete jen zjistit, jak to udělat, abyste měli sex déle, v tomto článku najdete spoustu tipů, které vám pomohou užít si sex déle a zabránit předčasnému zakončení. Čtěte dál a dozvíte se, jak na to.

Část 1
Část 1 ze 2:

Před sexem

 1. 1
  Uvolněte se a myslete pozitivně. Předčasná ejakulace je někdy jen psychologickým problémem. Snažte se neříkat si nic takového, jako že nejste dobrým milencem. Mějte sebevědomí, respektujte sami sebe i partnerku a mějte pozitivní přístup.
 2. 2
  „Trénujte“ si sami na sobě. Masturbace je naprosto zdravá a přirozená a když ji budete provozovat pravidelně, zlepšíte tím svou sexuální výkonnost a předejdete předčasné ejakulaci [1] a navíc se můžete zbavit stresu a úzkostí. [2] Navíc čím více času strávíte objevováním svého vlastního těla, tím lépe ho poznáte a budete tak vědět, kdy už jste příliš vzrušení. Díky tomu budete během sexu vědět, kdy je na čase zpomalit nebo změnit polohu.
 3. 3
  Najděte si stálou sexuální partnerku. Muži jsou často příliš vzrušení hlavně při prvním sexu s novou partnerkou, hlavně pokud po ní už dlouho toužili. Uvědomte si, že někdy není problém přímo ve vás, ale v tom, že jste vzrušení a dlouho jste se těšili na sex se svojí partnerkou. A na tom není nic špatného.
  • Když budete mít stálou partnerku, budete moci pracovat na své sexuální výkonnosti a čím delší dobu spolu budete, tím sebejistěji a pohodlněji se při sexu budete cítit.
 4. 4
  Vezměte si kondom. Mnoho mužů si stěžuje na to, že kondom omezuje citlivost během sexu, ale pro vás to může být právě to, co potřebujete. Navíc se také vyhnete nechtěnému těhotenství a pohlavně přenosným chorobám.
 5. 5
  Přestaňte kouřit, pít alkohol a brát drogy. Když budete užívat tyto látky, nebudete schopni ovládat svoji ejakulaci. [3]
 6. 6
  Použijte znecitlivující krém. Různé krémy a spreje se používají už dlouho a pomáhají mužům vydržet při sexu déle. Některé z nich ale bohužel znecitliví také partnerku, takže je mnoho lidí nechce používat. V posledních letech ovšem na trh vstoupily nové krémy, které proniknou horní vrstvou kůže na penisu k nervům, které ovládají ejakulaci a umožňují tak mužům vydržet při sexu déle, aniž by jakkoli ovlivnily partnerku. .
Část 2
Část 2 ze 2:

Během sexu

 1. 1
  Nevynechávejte předehru. Studie prokázaly, že páry, které se před sexem věnují předehře, mají delší pohlavní styk, než páry, které to nedělají. [4] Místo toho abyste šli rovnou na věc se chvíli mazlete, líbejte a hlaďte. Čím více času strávíte předehrou, tím déle si budete moci užívat samotný sex.
  • Pokud se během předehry příliš vzrušíte, na chvíli se zastavte a věnujte se pouze partnerce.
 2. 2
  Často střídejte polohy. Budete muset věnovat pozornost tomu, co děláte a navíc střídání různých poloh znamená zábavnější a zajímavější sex.
  • Nebojte se také někdy na chvíli přestat a věnovat se jen partnerce.
 3. 3
  Nechejte partnerku, aby převzala iniciativu. Ten, kdo při sexu drží otěže, si to většinou užívá trochu více – dovolte tedy někdy partnerce, aby převzala kontrolu a užívala si chvíli jen ona.
 4. 4
  Rozptylujte se. Pokud máte pocit, že jste až příliš vzrušení, snažte se rozptýlit a myslete na něco úplně jiného, například na školu nebo práci. Když na chvíli zaměříte pozornost na něco jiného, pomůže vám to uvolnit se.
  • Nemyslete ale na nic, co by vám způsobilo, že byste přestali mít chuť na sex.
 5. 5
  Pomalu a zhluboka dýchejte. Mnoho mužů tvrdí, že když při sexu dýchají pomalu a zhluboka, vydrží tak déle. Je to proto, že hluboké dýchání nás uvolňuje. Snažte se tedy dýchat zhluboka a do břicha. Vnímejte, jak se vám břicho při dýchání zvedá. Někdy také pomůže na několik vteřin dech před výdechem zadržet. Tato technika vás trochu uklidní.

Tipy

 • Mějte sex relativně pomalu, alespoň ze začátku. Ovládejte se a uvědomte si, že sex není žádný závod.
 • Dejte si před sexem horkou koupel.
 • Tyto tipy vám nepomohou s erektilní dysfunkcí – neschopností udržet si erekci. [5] Pokud máte pocit, že touto poruchou trpíte, poraďte se s lékařem o možnostech léčby.

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 33 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 23 902 krát
Stránka byla zobrazena 23 902 krát.

Pomohl vám tento článek?