Nikdo nechce mít nevzhledné vlasy, ale nemusíte mít strach, že je těžké se tomu vyhnout. Pokud máte zacuchané, neupravené a nepoddajné vlasy, stačí se naučit, jak o ně pečovat pomocí správných produktů, abyste je měli krásně hladké a lesklé. Nemusíte péči o vlasy věnovat příliš mnoho času, stačí jen dělat to správně.

Část 1 ze 3:
Výběr vhodných produktů

 1. 1
  Kupte si jemný šampon. Pokud chcete mít hedvábné vlasy, musíte je mít čisté, ale ne příliš čisté. Přírodní oleje na vlasech vaše vlasy udržují silné a zdravé, ale také mohou způsobit, že budete mít vlasy mastné a špinavé. Musíte zjistit, jak časté mytí vašim vlasům vyhovuje nejvíce. Jemný šampon je nedílnou součástí správného mytí vlasů.
  • Měli byste používat šampony, které obsahují pouze přírodní ingredience. Vyhýbejte se šamponům, které mají silné chemické parfémy a barviva. Tyto šampony vlasy vysušují a omezují jejich schopnost vytvářet přirozené oleje. Vždy si přečtěte seznam ingrediencí v šamponu a vyhýbejte se šamponům s obsahem parabenů a dalších složitých chemických látek.
  • Přestože jste dospělí, můžete používat dětské šampony, které obsahují minimum ingrediencí a dokážou vašim vlasům dodat zářivý lesk. Většinou jsou velmi jemné jak vůči vlasům, tak vůči očím a jsou také levné a dostupné, takže si je můžete koupit bez ohledu na to, kolik je vám let.
 2. 2
  Používejte také přírodní kondicionér. Jedním z nejlepších způsobů, jak mít krásné vlasy, je používat přírodní kondicionér i v případě, že si vlasy nemyjete. Kondicionér posiluje konečky vlasů a udržuje jednotlivá vlasová vlákna zdravá a silná, pomáhá vlasy chránit před třepením konečků a řeší i další problémy, které ovlivňují texturu vlasů. Stejně jako v případě šamponu byste si měli najít kondicionér, který neobsahuje umělé parfémy a barviva.
  • Přestože se pro muže často prodávají šampony s kondicionéry dva v jednom, měli byste se těmto produktům vyhýbat. To samé platí i pro sprchové gely, které je možné používat jako šampony. Měli byste své vlasy mýt a vyživovat zvlášť. Když budete používat produkty „několik v jednom,“ budete mít vlasy vysušené a nebudete je mít dostatečně vyživené. Kupujte si tedy všechny produkty zvlášť.
 3. 3
  Používejte přírodní vlasové oleje. Pokud nemáte příliš mastné vlasy, pravděpodobně byste měli po mytí vlasů používat i přírodní oleje, které si vetřete do vlasů. Tyto oleje vlasy obohacují a posilují a pomohou vám dosáhnout hedvábného lesku. Hrubé husté vlasy můžete olejem upravovat každý den, nebo alespoň několikrát týdně. Následující přírodní oleje jsou pro vlasy vhodné:
  • Kokosový olej
  • Arganový olej
  • Olivový olej
  • Sezamový olej
  • Marocký olej
  • Hořčičný olej
 4. 4
  Nepoužívejte stylingové přípravky. Vlasové gely, tužidla a laky se ve vlasech usazují a způsobují jejich poškození a vysušení. Používejte přírodní oleje a čepice a snažte se vyhýbat se stylingovým přípravkům. Pokud chcete používat chemické stylingové přípravky, důkladně si je večer z vlasů vymyjte a použijte přírodní oleje, které vlasy opět hydratují.
  • Většina stylingových přípravků obsahuje alkohol, který z vlasů odvádí vlhkost a způsobuje jejich vysušování. Nekazte správné fungování svého těla stylingovými přípravky a umožněte mu starat se o vaše vlasy přirozeným způsobem.
  Reklama

Část 2 ze 3:
Mytí vlasů

 1. 1
  Každý den si vlasy oplachujte. Pokud chcete mít vlasy skutečně hedvábné, je dobré si je každý večer oplachovat, aby byly stále čisté a jemné. Když si budete vlasy každý večer oplachovat čistou vodou, podpoříte tvorbu přirozených olejů a nebudete je mít špinavé ani vysušené. Není nutné každý den používat šampon – kdybyste si vlasy myli denně šamponem, měli byste je brzy vysušené.
  • Pokud si nemůžete dát sprchu, pročešte si vlasy alespoň mokrým hřebenem, nebo si je opláchněte v umyvadle, abyste je měli čisté. Pokud se každý den sprchujete, nemusíte si vlasy mýt šamponem denně.
 2. 2
  Nemyjte si vlasy šamponem častěji než jednou za tři dny. Záleží na tom, jak mastné vlasy máte – možná si je budete muset mýt častěji, než jiní muži. Některým lidem stačí mýt si vlasy šamponem jednou týdně a mají je čisté, lesklé a zdravé, zatímco jiní si je musejí mýt dvakrát nebo třikrát týdně. Obecně platí, že byste neměli používat šampon častěji, než několikrát za týden.
  • S šamponem to nepřehánějte, používejte pouze malé množství. Namočte si ruce a napěňte si v nich šampon a potom si ho vmasírujte si vlasů. Zaměřte se zejména na konečky vlasů a vtírejte šampon směrem ke kořínkům. Potom si promasírujte pokožku hlavy a nakonec šampon důkladně vymyjte teplou vodou.
 3. 3
  Vyživujte konečky vlasů. Někteří lidé si vyživují vlasy častěji, než si vlasy myjí šamponem – například používají šampon jen jednou týdně a kondicionér používají třikrát týdně, aby měli vlasy stále jemné a hedvábně lesklé (podle toho, jaký typ vlasů mají a jak rychle se jim mastí). Používejte kondicionér stejným způsobem, jako šampon a nakonec ho z vlasů smyjte teplou vodou.
  • Je důležité si při každém mytí velmi pečlivě vymývat kondicionér i šampon z vlasů. Pokud máte delší vlasy, není snadné všechny produkty vymýt, ale musíte si na to dávat pozor, protože když vám ve vlasech zůstanou, zaschnou a usadí se v nich.
 4. 4
  Vysušte si vlasy ručníkem. Po opláchnutí nebo mytí vlasů si je musíte co nejvíce vysušit ručníkem a potom je nechat přirozeně doschnout. Vysoušejte si vlasy opatrně a pomalu, abyste je měli zdravé, silné a hedvábně lesklé.
  • Nepoužívejte fény na horký vzduch, které vlasy zbytečně vysušují a způsobují jejich lámání. Nikdy byste si neměli vlasy vysoušet horkým vzduchem.
 5. 5
  Po použití šamponu si do pokožky hlavy vmasírujte vlasový olej. Několikrát týdně po mytí vlasů si pokožku hlavy promasírujte některým z výše uvedených přírodních olejů a včešte si olej i do délek vlasů. Kokosový olej a další přírodní oleje si můžete nanést na plastový hřeben a včesat přímo do vlasů, nebo si je můžete do pokožky hlavy vmasírovat rukama a potom si vlasy pročesat.
  • Nepoužívejte oleje na vlasy častěji než jednou nebo dvakrát týdně, jinak byste mohli mít vlasy příliš těžké a mastné a přitahovaly by nečistoty, takže by nebylo snadné je umýt.
  Reklama

Část 3 ze 3:
Jak udržet vlasy hedvábně lesklé

 1. 1
  Nechávejte si vlasy pravidelně stříhat. Pokud se chcete vyhnout roztřepeným konečkům a mít vlasy stále hedvábně lesklé, je dobré si je nechávat pravidelně stříhat. I mírné zastřižení konečků vám pomůže udržet vlasy silné a zajistit, že vám porostou rovnoměrně. Je také dobré objednat se k odborníkovi na vlasy a probrat s ním problémy, které máte a nechat si doporučit produkty a techniky, které vám umožní mít vlasy po celý rok hedvábně jemné.
 2. 2
  Nechejte si narůst o něco delší vlasy. Velmi krátké vlasy není snadné udržovat v takovém stavu, aby vypadaly stále hedvábně jemně, ale dlouhé vlasy naopak vyžadují spoustu péče a udržování. Pokud chcete mít hedvábné vlasy, nechejte si je narůst do délky 3-9 cm, aby byly tak dlouhé, že bude možné si je prohrábnout prsty a upravit mnoha způsoby, ale ne tak dlouhé, aby vypadaly neupraveně.
 3. 3
  Každé ráno si pročešte vlasy. Česání vlasů je naprosto nezbytné k tomu, abyste je měli čisté a hedvábné. Zacuchané a neupravené vlasy jsou vždy nepoddajné a většinou jsou také brzy poškozené a hrubé. Používejte hustý plastový hřeben a několikrát si vlasy každé ráno pročešte, abyste je neměli zacuchané a aby byly stále zdravé a hedvábné.
  • Pokud máte vlasy obzvláště zamotané, naneste si na hřeben malé množství oleje a zapracujte ho do vlasů. Můžete použít také trochu vody. Pokud máte velmi husté a hrubé vlasy, možná bude vhodnější místo hřebenu používat kartáč.
 4. 4
  Nebarvěte si vlasy. Když si budete barvit šediny, brzy budete mít vlasy spálené a vysušené. Barvením se narušují přirozené oleje ve vlasech a je téměř nemožné vlasy udržet zdravé a silné. Zdraví vlasů je mnohem důležitější, než to, jakou barvu vlasy mají, takže své šediny přijměte a začněte je mít rádi.
 5. 5
  Přestaňte chodit příliš často na slunce. Sluneční světlo vám vlasy zesvětlí, vysuší a způsobí, že budou hrubé. Pokud chcete mít hedvábné vlasy, musíte o ně dobře pečovat a neměli byste trávit příliš mnoho času na slunci. Netravte na slunci příliš mnoho času a pečujte o své vlasy pomocí přírodních olejů.
  • Pokud chcete jít na slunce a víte, že tam strávíte delší dobu, vezměte si klobouk se širokou krempou. Chraňte si vlasy tím, že si je zastrčíte pod klobouk, aby se vám na slunci nespálily.
 6. 6
  Berte vitamíny. Je důležité dodávat tělu všechny nezbytné živiny a vitamíny, abyste byli zdraví celí a měli také zdravé vlasy. Vitamín E, vitamín C, biotin, železo a zinek jsou živiny, které jsou pro zdravé vlasy velmi důležité. Jezte potraviny bohaté na vitamíny a minerály a v případě potřeby berte vitamíny ve formě doplňků stravy.
  • Mandle, mrkve, banány, hořká čokoláda, slunečnicová semena a fazolové výhonky patří mezi potraviny, které vašim vlasům dodají pevnější zdraví, protože obsahují spoustu vitamínů a esenciálních živin.
  • Když sníte zhruba 100 g červeného masa, podpoříte tím produkci keratinu, což je bílkovina, která udržuje vlasy a nehty zdravé a silné. Rybí maso obsahuje spoustu omega-3 mastných kyselin, které vašim vlasům dodají lesk.
  Reklama

Tipy

 • Nemyjte si vlasy častěji než jednou za tři dny, ale oplachovat si je čistou vodou můžete každý den, bez ohledu na to, zda chcete použít šampon, nebo ne.
 • Při úpravě vlasů používejte hřeben, nebo pokud máte velmi husté nebo kudrnaté vlasy, používejte kartáč s gumovými štětinami.

Reklama

Varování

 • Nepřehánějte to s péčí o vlasy, jinak byste si je mohli poškodit a zbavit je přirozeného lesku.
Reklama

Související články

Jak si sestříhat vlasy
Jak používat ricinový olej na vlasy
Jak si odbarvit vlasy na bílo
Jak si učesat nedbalý drdol
Jak zrychlit růst nehtů
Jak si obarvit vlasy ve stylu ombré
Jak připravit vlasovou masku z vajec a olivového oleje
Jak zesvětlit tmavé vlasy
Jak odstranit gelové nehty
Jak si obarvit vlasy kávou, čajem a kořením
Jak si postupně sestříhat vlasy
Jak mít hebké a lesklé vlasy díky octu
Jak si doma zesvětlit vlasy
Jak uplést francouzský cop
Reklama

Pomohl vám tento článek?

Reklama