Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Chcete mít dlouhé a husté vlasy? Bohužel stres, genetika a chemikálie v přípravcích na vlasy a barvách způsobují jejich řídnutí. Přesto existují ale strategie, pomocí kterých můžete získat hustší a objemnější vlasy. Tento článek obsahuje informace o technikách pro zhuštění vlasů a změnách životního stylu, které vám pomohou dosáhnout krásné hřívy.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Každodenní péče pro husté vlasy

 1. 1
  Používejte produkty bez chemikálií. Někdy je hlavním problémem s vlasy šampon, který používáte prakticky denně. Šampony, kondicionéry a stylingové přípravky často obsahují chemikálie, které vlasy poškozují, vysušují a způsobují jejich vypadávání. Je tedy možné vzhled vlasů okamžitě vylepšit pomocí následujících změn:
  • Nahraďte šampony se sulfáty šampony, které je neobsahují. Sulfáty jsou chemikálie, které z vlasů odstraňují jejich přirozené oleje. Problémem je, že bez těchto přirozených olejů se vlasy snadno poškodí a polámou. Kupte si přírodní šampon a kondicionér, který nebude vašim vlasům tolik škodit.
  • Nahraďte komerční kondicionéry něčím přírodním. Kondicionéry obsahují také sulfáty a kromě toho i jiné chemikálie, které vlasům nesvědčí. Nahraďte své kondicionéry jinými, které obsahují například kokosový olej, aloe vera a další přírodní látky. Můžete také zkusit používat roztok jablečného octa – vlasy díky němu budete mít hladké, jemné a lesklé.
  • Vyhoďte laky na vlasy, gely a pomády obsahující chemikálie. Když je budete používat často, mohli byste si vlasy zničit. Používejte je tedy jen zřídka nebo je nahrazujte produkty s obsahem přírodních ingrediencí.
 2. 2
  Pečujte o své vlasy jemně. Vlasy jsou jemné a křehké a pokud chcete, aby vám rostly rychle a byly husté, musíte se k nim chovat šetrně. Některé zvyky mohou způsobovat vypadávání či lámání vlasů. Zkuste o svoji hřívu tedy pečovat následujícím způsobem:
  • Myjte si vlasy méně často. Když si budete mýt vlasy každý den, zbavíte je přirozených olejů, které je chrání a udržují je zdravé. Myjte si je tedy maximálně 3x denně. Mezi mytím používejte suchý šampon.
  • Nedřete si vlasy ručníkem. Neměli byste si vlasy ručníkem dřít ani je ždímat. Použijte jemný ručník a velmi opatrně z nich vymačkejte vodu a jemně je osušte.
  • Používejte místo kartáče řídký hřeben. Když si budete vlasy kartáčovat, budou vám více padat. Platí to hlavně pro česání mokrých vlasů. Místo kartáčování je velmi opatrně pročešte řídkým hřebenem.
 3. 3
  Přestaňte používat přístroje využívající teplo. Fény, žehličky a kulmy vlasy poškozují. Používejte je jen zřídka, nebo se jich zbavte úplně. Pokud si musíte vlasy žehlit nebo natáčet, zkuste to bez použití tepla.
 4. 4
  Dovolte vlasům, aby byly samy sebou. Zesvětlování, melíry a barvy mohou způsobit vypadávání a vysušování vlasů. Chemické narovnávání a trvalé také silně poškozují vlasy. Zvykněte si na svoji přirozenou barvu a texturu a uvidíte, že budete mít brzy zdravější vlasy.
 5. 5
  Nechávejte si vlasy pravidelně zastřihovat. Když budete vlasy zastřihovat, zbavíte se roztřepených a poškozených konečků a dodáte vlasům nový život a objem. Kratší a sestříhané střihy budou po zastřižení konečků vypadat mnohem lépe.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Změny životního stylu pro hustší vlasy

 1. 1
  Jezte zdravou stravu. Pokud jíte tak, že vám chybí důležité živiny, projeví se to na hustotě a zdraví vašich vlasů. Husté a objemné vlasy závisí na stravě plné vitamínů a minerálů, které jim umožňují růst rychle a zdravě.
  • Jezte hodně bílkovin. Díky bílkovinám jsou vlasy husté a lesklé. Jezte tedy hodně ryb, libového masa, ořechů a vajec. [1]
  • Nezapomínejte na omega-3 mastné kyseliny. Tyto zdravé kyseliny podporují růst vlasů. Jezte sardinky, ořechy, avokáda a dýňová semena.
  • Jezte hodně špenátu a jiné listové zeleniny s vysokým obsahem vitamínu C.[2]
  • Berte vitamíny. Různé multivitaminy obsahují ingredience, které vám pomohou získat hustší vlasy.
 2. 2
  Chraňte své vlasy před poškozením. Každodenní aktivity, o kterých byste si to ani nemysleli, mohou vašim vlasům také škodit. Pečujte tedy o své vlasy následujícím způsobem:
  • Chraňte je před sluncem. Přímé sluneční světlo může vaše poškodit tak jako může poškodit vaši pleť. Pokud chodíte často na slunce, noste šátek nebo klobouk, abyste si nepoškodili vlasy.
  • Chraňte své vlasy před znečištěním. Cestujete každé ráno hromadnou dopravou ve špičce plné výfukových plynů a zplodin? Tyto nečistoty mohou způsobit vysoušení vlasů. Zkuste tedy do práce jezdit s kloboukem nebo šátkem na hlavě.
  • Nevystavujte vlasy chloru. Chlor v bazénech je častou příčinou suchých a poškozených vlasů. Po delší době vám může způsobit také jejich řídnutí. Při plavání tedy vždy používejte plavací čepici. Když ji nebudete mít, ihned po plavání si důkladně vymyjte všechnu chlorovou vodu z vlasů.
 3. 3
  Zbavte se stresu. Stres z práce, rodinné problémy a další psychologické faktory si brzy vyberou daň na vašich vlasech. Když budete o tomto problému vědět, budete se s ním moci vypořádat.
  • Pokud je to možné, snažte se stresu úplně zbavit, nebo se s ním vypořádejte zdravě, například meditací, cvičením a dostatkem spánku.
  • Samotný fakt, že vám řídnou vlasy, se pro vás může stát zdrojem stresu. Nebojte se a zkuste se o své vlasy starat jiným způsobem, používejte přírodní produkty a jezte co nejzdravěji.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Různé další strategie pro husté vlasy

 1. 1
  Kupte si produkt pro zhuštění vlasů. Obchody s kadeřnickými potřebami prodávají mnoho sér, balzámů a dalších produktů určených pro posílení růstu vlasů. Vyberte si ten, který vám bude nejvíce vyhovovat.
  • Šampony stimulující růst vlasů nahrazují běžné šampony a obsahují látky, které by měly podpořit růst nových vlasů.
  • Různé produkty, jako například Rogaine, se nanášejí na hlavu při několika sezeních a měly by také výrazně posílit růst vlasů.
 2. 2
  Nechejte si vlasy prodloužit. Pokud chcete mít objemnější hřívu, není nic jednoduššího, než si zajít do dobrého salonu a zaplatit si. Prodloužení vlasů a snímatelné prameny jsou přirozenými a účinnými metodami pro získání hustších vlasů bez čekání.
 3. 3
  Zkuste transplantaci vlasů. Transplantace vlasů zahrnuje implantaci nových vlasových váčků do oblastí, kde vlasy vypadávají nebo řídnou. Tato metoda je často velmi drahá, ale také účinná. Zjistěte si co nejvíce informací a poraďte se s lékařem. Možná bude tato metoda vhodná právě pro vás.
  Reklama

Tipy

 • Masírujte si pokožku hlavy krouživými pohyby (ne nehty!) asi deset minut denně.
 • Nemyjte si vlasy každý den, tím byste si je vysušili. Myjte si je například každé tři dny.
 • Pokud chcete získat objemnější vzhled, natupírujte si vlasy, nebo si do nich dejte velké natáčky.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 30 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 44 934 krát
Stránka byla zobrazena 44 934 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama