Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Zdravé vlasy vypadají a jsou na pocit jemné a jakoby hedvábné. Pokud jsou vaše vlasy příliš suché a křehké, pravděpodobně ztratily přirozenou mastnotu, kterou využívají k udržování vlhkosti. Je velmi jednoduché setrvat v tomto stádiu, ale není ani složité to napravit. Držte se těchto doporučení a brzy vám budou vlasy závidět všichni vaši přátelé.

Metoda 1
Metoda 1 ze 8:

Vlasové masky

 1. 1
  Použijte ibiškovou masku. Rozmixujte v mixéru listy rostliny ibišku, dokud se nevytvoří pasta. Naneste jí na vaše vlasy, zaměřte se na kůži hlavy a kořínky. Nechte působit 30 minut, potom vypláchněte teplou vodou a šamponem.
 2. 2
  Vyzkoušejte masku z majonézy. Majonéza se vyrábí z emulgovaných vajec a oleje a doplňuje do vašich vlasů olej, který potřebují, aby byly lesklé. Úplně pokryjte vaše vlasy majonézou a nechte jí 30 minut působit. Pro dosažení nejlepších výsledků použijte plnotučnou majonézu. Když se majonéza vsákne do vašich vlasů, vypláchněte ji teplou vodou a vlasy umyjte jako obvykle šamponem a kondicionérem.
 3. 3
  Vmasírujte si do pokožky hlavy vaječný olej a nechte jej působit přes noc. Aplikujte dvakrát týdně.Vaječný olej obsahuje:
  • Omega 3 mastné kyseliny, které revitalizují buňky vlasových folikulů.
  • Antioxidanty jako lutein a xantofyl, které předchází stárnutí vlasů a jejich šedivění.
  • Imunoglobuliny, které předchází infekci.
  • Cholesterol, díky kterému jsou vlasy hebké a lesklé a také odstraňuje lupy.
 4. 4
  Dejte si želatinovou masku. Pro doplnění proteinů do vlasů smíchejte lžíci želatiny (bez příchutě) se lžíci teplé vody a pokryjte směsí vlasy. Nechte směs na vlasech deset minut působit a opláchněte. Pak vlasy umyjte jako obvykle šampónem a kondicionérem.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 8:

Aloe vera

Metoda 3
Metoda 3 ze 8:

Ovoce

 1. 1
  Použijte avokádo a banán. Rozmačkejte jedno celé avokádo a jeden banán a vytvořte pastu. Vmasírujte ji do vašich vlasů, ujistěte se, že zakryjete všechny prameny. Nechte masku hodinu působit a potom ji vypláchněte. Kombinace avokáda a banánu zjemní roztřepené konečky a dodá vaším kadeřím pružnost.
 2. 2
  Aplikujte avokádo a žloutky. Tyto dvě ingredience spolu rozmixujte a vytvořte pastu. Tu poté aplikujte do vlasů a nechte působit 45 minut. Poté si vlasy opláchněte studenou vodou. To pomůže vlasům, aby zůstaly zdravé.
 3. 3
  Vyzkoušejte vařená jablka. Uvařte 1 – 2 jablka (v závislosti na délce vašich vlasů) do měkka. Vyndejte z vody a rozmixujte je na kaši. Nechte směs lehce zchladnout a aplikujte ji do vlasů, dokud je ještě teplá. Nechte 30 minut působit a smyjte šamponem a kondicionérem.[1]
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 8:

Vejce

 1. 1
  Zjemněte vaše vlasy vejci. Smíchejte 3 celá vejce s 1-2 lžícemi olivového oleje a 1 lžící medu. Míchejte, dokud nebude směs dobře rozmíchaná a naneste na celé vlasy. Nechte působit na vlasech pod koupací čepicí 30 minut, potom opláchněte. K úplnému odstranění všech stop po vejcích použijte šampon a kondicionér.[2]
Metoda 5
Metoda 5 ze 8:

Pivo

 1. 1
  Postříkejte si vlasy pivem. Pivem? Ano, pivem. Díky obsahu vitaminu B dělá divy v oblasti dodání lesku vašim vlasům. Nalijte pivo (jakýkoliv druh) do rozprašovače a nastříkejte si ho na vlasy. Pokud použijete fén, zápach piva se horkem rozptýlí.
  Reklama
Metoda 6
Metoda 6 ze 8:

Péče o vlasy

 1. 1
  Vyhněte se každodennímu mytí vlasů. Vaše vlasy si vytváří přirozený maz, který jim dodává lesk a jemnost; mytí vlasů tuto mastnotu odstraňuje. Přestože odstraňování mastnoty je nutné, protože se hromadí a vlasy začnou časem vypadat mastné, každodenní mytí vlasů může zdravé množství mazu odstranit. Nechávejte mezi mytím vlasů alespoň jeden den, ale čím více dnů vynecháte, tím lépe.
 2. 2
  Vyhněte se barvám. Amoniak obsažený v barvách na vlasy oslabuje vlasový váček a opakované používání barev vlasy vysušuje a ty jsou pak matné a bez života.
 3. 3
  Držte se dál od tepla. Používání vysoušečů vlasů, žehliček a kulem spaluje vaše vlasy a vytváří roztřepené konečky. Takto suché, křehké a polámané vlasy je těžké uhladit a vypadají mrtvé a matné. Zkuste používat předměty využívající teplo co nejméně, pokud možno jednou týdně. Vždy nechte vlasy po umytí volně uschnout na vzduchu.
 4. 4
  Jezte vitaminové doplňky. Některé potravinové doplňky jako omega 3 olej, rybí olej a vitamin E, zlepšují lesk a růst vašich vlasů. Kupte si je ve formě gelových kapslí ve vašem obchodě se zdravou výživou a berte je denně.
 5. 5
  Stříhejte si roztřepené konečky. Pokud vaše vlasy nebudou stříhané, budou vlivem roztřepených konečků vypadat poškozené a suché. Udělejte si na stříhání vlasů čas každé 3-4 měsíce a uvidíte, že se významně zvýší lesk vašich vlasů. [3]
  Reklama
Metoda 7
Metoda 7 ze 8:

Olejové kůry

 1. 1
  Namočte si večer vlasy do oleje. Předtím než si půjdete večer lehnout, natřete vlasy olivovým olejem a zabalte je do koupací čepice a do šátku. Vmasírujte olej od kořínků vašich vlasů až k jejich konečkům. Spěte s vlasy zabalenými v masce z olivového oleje a ráno ji vypláchněte šamponem.[4]
 2. 2
  Udělejte si kúru z teplého oleje. Ohřejte čtyři lžíce kokosového, olivového, mandlového nebo ricínového oleje na pánvi, dokud není teplý na dotek (ne horký). Nalijte tento teplý olej do vlasů a prsty vmasírujte ke kořínkům a na kůži hlavy. Až budou zakryty všechny prameny, nasaďte si koupací čepici a potom zabalte do horkého ručníku. Teplo z oleje a ručníku otevře póry na vaší hlavě a dovolí oleji vsáknout se a udělat s vašimi vlasy divy.
  Reklama
Metoda 8
Metoda 8 ze 8:

Ocet

 1. 1
  Použijte jablečný ocet jako kondicionér. Smíchejte půl sklenice jablečného octa se sklenicí teplé vody. Nastříkejte směs po umytí na vaše vlasy a nechte deset minut působit. Potom vlasy znovu opláchněte, ale bez použití šamponu. Dodá jim to lesk a omezí se lupy, dvojitá výhra! Nicméně ocet oslabuje vlasové vlákno a neměl by se proto používat velmi často.

Tipy

 • Pijte hodně vody.
 • Svázání vlasů do culíku na noc zabrání jejich zacuchání a pomůže jim zůstat uhlazenější
 • Vždy po umytí vlasů šamponem používejte kondicionér pro zvýšení jejich jemnosti.
 • Používejte hloubkový kondicionér nebo kúru třikrát týdně pro dosažení jemných, lesklých a silných vlasů.
 • Rozčesávejte si vlasy postupně od konečků až ke kořínkům. Netupírujte si vlasy pravidelně, jednou za čas to stačí.
 • Pravidelně si vlasy myjte; rozčešte si je ve sprše a nechte šampon a kondicionér pět minut působit, než ho vypláchnete. Vyhýbejte se pokud možno horku. Používejte spreje na ochranu vlasů před teplem. Je to náročné ale dlouhodobě lepší!
 • Kupte si pro vaše vlasy vhodný typ šamponu a kondicionéru. Vlasy každého z nás jsou různé a určitě si najděte zvláštní produkty pro váš konkrétní typ vlasů.
 • Dejte si na den vlasy do copu na straně a když budete chtít rozpuštěné vlasy, sundejte si cop a budou splývat kolem.
 • Každý má jiné vlasy, takže se zeptejte vaší kadeřnice na vlasové kúry vhodné pro vaše vlasy.


Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 55 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 10 115 krát
Stránka byla zobrazena 10 115 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama