Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Chtěli byste se naučit astrální testování? Přejete si na několik hodin opustit své tělo a vydat se na cestu vesmírem? Lidé prožívají mimotělní zážitky během snění, když se blíží smrt, nebo pomocí meditace a jiných relaxačních technik. Mimotělní zážitek vám umožní procházet se říší divů. V tomto článku se dozvíte, jak na to.

Postup

 1. 1
  Připravte si mysl a tělo. Vyberte si tiché a klidné místo, na kterém se budete cítit uvolněně. Může to být uvnitř i venku – důležité je, abyste se cítili dobře. Ujistěte se, že vás nikdo nepřeruší. Nejčastěji se mimotělní zážitky objevují mezi čtvrtou a šestou hodinou ranní, ale když se o ně budete pokoušet v noci, nebo když budete unavení, pravděpodobně pouze usnete.
 2. 2
  Najděte si pohodlnou polohu vsedě, nebo vleže. Většina lidí volí polohu vleže na zádech, ale uvědomte si, že tato poloha představuje větší riziko spánkové paralýzy v případě, že usnete. Můžete tak vidět tmavé postavy, duchy, nebo jiné věci, ze kterých máte strach. Zní to sice děsivě, ale když si uvědomíte, že vám tyto představy nemohou ublížit, brzy se naučíte zachovat klid.
 3. 3
  Řekněte sami sobě, že budete mít mimotělní zážitek. Řekněte si, že vaše tělo usne, ale vaše mysl zůstane vzhůru, nebo že budete mít lucidní sen. Několikrát si toto tvrzení zopakujte, aby to bylo to jediné, na co budete myslet.
 4. 4
  Zavřete oči a uvolněte se. Postupně si přestávejte všímat svého okolí a vyprázdněte mysl od všech myšlenek a nápadů. V tuto chvíli vám mohou pomoci meditační techniky.
 5. 5
  Zkuste téměř usnout. Kdybyste usnuli, nepodařilo by se vám dosáhnout mimotělního zážitku. Snažte se dosáhnout stavu podobnému spánku, ale soustřeďte se na to, abyste vnímali svůj duševní stav a pocity.
  Reklama
Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Ovládejte své vibrace

 1. 1
  Pociťujte vibrace svého těla. Až se uvolníte, měli byste si být více vědomi toho, co se děje ve vaší mysli a ve vašem těle a naopak byste měli zapomínat na to, co se děje okolo vás. Vnímejte vibrace svého těla, které přicházejí díky pulzu vaší krve a dechu až po pohyb těch nejmenších buněk. Možná uslyšíte hlasité zvuky větru. Budete mít pravděpodobně silné nutkání se pohnout (zejména pokud se o mimotělní zážitek snažíte poprvé). Uvolněte se a nechejte své tělo zapadat hlouběji a hlouběji, dokud přestanete slyšet zvuky, ale dejte si pozor, abyste neusnuli.
 2. 2
  Zkuste vibrace zpomalit. Představujte si, jak se pohyby uvnitř vašeho těla zpomalují a zvuky a pocity se postupně vytrácejí. Brzy uslyšíte už jen ticho a vaše tělo bude nehybné.
 3. 3
  Nechejte své tělo zapadnout do paralýzy. Někteří lidé v tomto stavu mají pocit, jako kdyby na ně někdo položil těžkou deku. Možná zjistíte, že nejste schopni pohnout rukama nebo nohama. Nepropadejte panice! Když se budete pokoušet pohnout, mohli byste se probudit. Pravděpodobně ovšem budete schopni pohybovat očima, ústy, nosem a obličejem.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Opusťte tělo díky představě lana

 1. 1
  Představujte si, že se chytáte neviditelného lana. Nehýbejte rukama, ani si nepředstavujte skutečné lano. Tato metoda pracuje pouze s imaginárním pocitem lana, ne s duševním obrazem. Zaměřte se na tloušťku, texturu a pevnost lana a pociťujte napětí ve svých pažích. [1]
  • Pokud vám tato metoda nevyhovuje, představujte si místo lana žebřík. Pro některé lidi je to lepší (platí to hlavně pro ty, kteří jsou zvyklí lézt spíše po žebříku, než šplhat po laně).
 2. 2
  Vytáhněte se lanem a začněte šplhat nahoru. Pociťujte, jak se vám stahují svaly a jak se celé vaše tělo pohybuje směrem nahoru. Nepředstavujte si žádné vizuály – měli byste vidět pouze temnotu. Šplhejte stále nahoru a brzy se dostanete mimo své tělo.
  • Pokud během šplhání pociťujete vibrace svého těla, uvolněte se, jinak ztratíte spoustu energie.
  • Pokud se vám to nedaří, šplhejte nahoru při nádechu a při výdechu odpočívejte.
  • Tato metoda je praktičtější variantou známější metody, při které si lidé představují, jak se vznášejí. Vznést se z fyzického těla nahoru sice vypadá zajímavěji, ale ve skutečnosti to moc dobře nefunguje.
 3. 3
  Otevřete své astrální oči. Jakmile opustíte své tělo, otevřete oči. Měli byste pokoj vidět ze strany postele a měli byste vidět, jak stále ležíte v posteli se zavřenýma očima.
  • Pokud chcete, otevřete jako první třetí oko – mezi obočím.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Opusťte tělo díky metodě bodového posunu

 1. 1
  Představte si veškeré detaily prostoru kolem vás. Než si lehnete, dobře si prohlédněte své okolí. Nyní se pokuste vybavit si přesné místo a tvar každé věci v místnosti. [2]
 2. 2
  Nyní si prostor kolem sebe představte z jiného místa v místnosti. Jakmile budete mít jasný obraz místnosti z bodu, kde ležíte, zkuste změnit perspektivu a podívat se na místnost z jiného bodu. Mělo by vám to připadat, jako kdybyste opustili své tělo.
 3. 3
  Opusťte své tělo a přeneste se do bodu, ze kterého jste si představovali pokoj. Buďte velmi klidní, ale odhodlaní a přeneste se do daného bodu. Pociťujte, jak se pohybujete prostorem a představujte si změnu svého pohledu. Potom otevřete astrální oči.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Opusťte tělo díky přerušovanému projevu

 1. 1
  Nastavte si budík na dobu, kdy budete uprostřed spánkového cyklu.
 2. 2
  Až budík zazvoní, vypněte ho a opět zavřete oči.
  • Můžete to zkusit v posteli, nebo například v pohodlném křesle.
 3. 3
  Pociťujte, jak „padáte“ do spánku a silou vůle se „vytahujte“ zase nahoru. Snažte se cítit, jak vaše tělo zapadá hluboko do matrace a zároveň se vytahujte zpět nahoru, abyste zůstali vzhůru.
 4. 4
  Opakujte tento postup tak dlouho, dokud se nenaučíte zůstat ve stavu mezi spánkem a bděním. Nakonec budete schopni se „vytáhnout“ do téměř bdělého stavu.
  Reklama

Tipy

 • Nehýbejte se, všechno byste tím zkazili. Nutkání pohnout se znamená to, že se tělo ptá mysli, zda spí. Když tělo budete ignorovat, bude si myslet, že mysl spí a také usne, což je velmi důležité.
 • Mějte trpělivost, pravděpodobně to budete muset trénovat.
 • Zachovejte klid. Když budete příliš rozrušení, vrátíte se zpět do fyzického světa. Když budete mít pocit, že se vytrácíte, zaměřte se na jeden bod, například na své ruce, nebo na zeď.
 • Někteří lidé tvrdí, že mívají lucidní sny, když spí na zádech.
 • Kdybyste se ztratili na astrální plošině, musíte jednoduše počkat – vaše tělo nedokáže popřít své přirozené potřeby. Když vaše tělo bude mít hlad, budete se do něj muset vrátit a probudíte se.
 • Proč není dobré opouštět tělo během vnímání jeho vibrací? Protože byste tím ztratili spoustu energie a váš zážitek by byl příliš krátký. Uvolněte se a nechejte vibrace ustat, abyste si mimotělní zážitek užili na sto procent.
 • Další metodou je zaměřit se na jeden bod na stropě a představovat si, jak se tento bod posouvá po zdi přes podlahu až na místo, kde ležíte. Díky tomu se vaše astrální tělo obrátí a bude vypuzeno z fyzického těla.
 • Vezměte si roušku přes oči.
Reklama

Varování

 • Vidět své fyzické tělo z jiného bodu může být šok, i když na to budete připravení. V takovém případě se možná šokem vrátíte zpět do svého těla.
 • Uvědomte si, že jen vy můžete ovlivnit to, jaká vaše zkušenost bude. Nikdy se nepokoušejte o mimotělní zážitek ve špatné náladě a vyhýbejte se negativním myšlenkám.
 • Někteří lidé věří, že astrální plošiny obývají jiné bytosti, někdy dokonce démoni a andělé, se kterými se na svých cestách můžete setkat. Pokud těmto věcem věříte a bojíte se, že se vám objeví ve snech, s největší pravděpodobností se to skutečně stane. Když budete mít mysl plnou negativních myšlenek, mohl by pro vás být mimotělní zážitek velmi nepříjemný. Pokud na nějakou zlou entitu narazíte, ignorujte ji, řekněte jí, aby odešla, nebo se vraťte do svého fyzického těla.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 15 256 krát
Stránka byla zobrazena 15 256 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama