Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Každý si prožije svůj první polibek a každý je z toho nervózní. Nemusíte se toho bát. V tomto článku najdete spoustu tipů, které vám pomohou mít se svým partnerem skvělý, vzrušující a nezapomenutelný první polibek.

Část 1
Část 1 ze 3:

Připravte se na polibek

Stáhnout PDF
 1. 1
  Vyberte si vhodné místo. Pokud chcete, aby byl polibek nezapomenutelný, musíte si vybrat správný čas a vhodné místo. Pokud nechcete, aby vás u toho někdo viděl, nelíbejte se na veřejnosti.
  • Vhodná doba na první polibek je například na konci druhého rande, ale závisí to vždy na tom, jaký vztah máte se svým partnerem (nemusíte se líbat vždy jen na rande).
  • Existují příležitosti, které jsou považovány za extra romantické, například maturitní ples, procházka po pláži, nebo romantická večeře ve dvou. Vyberte si jakoukoli chvíli, která bude vyhovovat vám i vašemu partnerovi.
 2. 2
  Hezky se oblečte. Oblečte se vhodně dané příležitosti a také tak, abyste se cítili pohodlně. Skutečně nezapomenutelný první polibek by pro vás měl být pohodlný. [1]
  • Dívky by neměly před prvním polibkem používat lepivý lesk na rty ani barevné rtěnky. Jistě nechcete, aby se váš partner bál, že se k vám přilepí, nebo že na něho otisknete svoji rtěnku.
  • Pokud máte strach, že se budete potit, nebo budete zapáchat, použijte deodorant a parfém nebo kolínskou. Nezapomeňte na to, že byste to s vůní neměli přehánět, aby se partnerovi nezatočila hlava, až se k vám přiblíží.
 3. 3
  Dodržujte zásady dentální hygieny. Je naprosto nezbytné vyhnout se zapáchajícímu dechu (pokud tedy nechcete udělat špatný dojem). Vezměte si žvýkačku, nebo mentolový bonbon a nezapomeňte si před schůzkou s partnerem vyčistit zuby. [2]
  • Ženy jsou na zápachy citlivější než muži, takže je nutné, aby si muž dal na své orální hygieně záležet.
  • Nemusíte dávat jasně najevo, že se chcete líbat a brát si těsně před tím mentolku. Můžete to udělat uvolněně a nabídnout jednu i partnerovi.
  • Nejezte žádná kořeněná jídla, ryby, česnek, ani cibuli a vyhněte se potravinám, které mají silný zápach.
 4. 4
  Počkejte si, až napětí vzroste. Součástí skvělého prvního polibku je očekávání a napětí mezi oběma partnery. Když si na to počkáte, váš polibek bude příjemnější.
  • Můžete partnerovi projevit zájem tím, že se ho budete dotýkat. Pohlaďte ho po ruce, otřete se o něho nohou, nebo si k němu sedněte blíž.
  • Nakloňte se k partnerovi blíž, abyste měli oba pohodlí a neseděli od sebe daleko. Pokud se partner odtáhne, raději byste se neměli pokoušet ho políbit.
  • Očekávání znamená, že když si budete oba váš polibek představovat, bude to nakonec ještě romantičtější. [3]
 5. 5
  Vyberte si vhodnou chvíli. Když se budete s partnerem loučit po rande, na nic nečekejte. Polibek by měl být spontánní a uvolněný.[4]
  • Zkuste partnera políbit například po skončení rande v autě, nebo když budete sedět v kině, nebo na procházce parkem.
  • Líbejte se střízliví: líbání v těla uvolňuje chemikálie, které vyvolávají pocity štěstí. Alkohol omezuje produkci těchto chemikálií, takže když budete opilí, neužijete si polibek tak, jako kdybyste byli střízliví.
  • Vyhněte se rozptýlení. Zajděte si na toaletu, vypněte si telefon atd. (na rande byste měli mít telefon vždy vypnutý).
 6. 6
  Nakloňte se k partnerovi. Až bude napětí mezi vámi silné a budete se spolu cítit dobře, nakloňte se k partnerovi a počkejte si, zda se i on nakloní k vám. Když to neudělá, neměli byste se pokoušet ho políbit.
  • Můžete se klidně zeptat: „Mohu tě políbit?“ Některým lidem přijde romantické dát partnerovi souhlas.
  • Dívejte se partnerovi do očí. Oční kontakt zajistí, že bude polibek intimnější.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 3:

Polibte partnera

Stáhnout PDF
 1. 1
  Nakloňte hlavu na opačnou stranu, než váš partner. Díky tomu se vyhnete tomu, že byste se srazili novy. Pokud se váš partner nakloní na pravou stranu, nakloňte se na levou stranu.
 2. 2
  Nespěchejte. Pokud jde vše podle plánu a partner souhlasí s polibkem, jemně se dotkněte rty. Může vám chvíli trvat, než se sladíte, takže dávejte pozor a vnímejte, co váš partner dělá. [5]
  • Většinou není dobré začít se líbat hned vášnivě. Mohli byste partnera svojí agresivitou vyděsit. Počkejte si, až se budete líbat přirozeně a až budete vědět, co se vašemu partnerovi líbí.
  • Agresivní polibky mohou působit zoufale, což pro lidi rozhodně není přitažlivé.
 3. 3
  Uvolněte se. Možná to nebude snadné, protože vám bude záležet na tom, aby se vám polibek povedl, ale když se uvolníte, půjde vám to mnohem lépe a oba se budete cítit příjemněji.
  • Nejlepší je nemyslet na nic jiného a užívat si to. Vnímejte dotek partnerových rtů, jeho vůni (vůně je při polibku důležitá) a sledujte, jak na vás reaguje.
 4. 4
  Trochu si to ozvláštněte. Pokud se spolu cítíte dobře a uvolněně, zkuste polibky trochu ozvláštnit. Nezapomenutelné polibky jsou ty, které jsou něčím zvláštní, takže se nebojte zkusit různé techniky. [6]
  • Zkuste partnera líbat na jiných místech, než na rtech. Můžete začít na krku a postupně pokračovat až ke rtům.
  • Můžete si partnera chytit za obličej a jemně si ho k sobě přitáhnout.
  • Nezapomeňte: nikdy byste neměli partnerovi olizovat obličej. Po příjemném polibku lidé většinou nemívají mokrý obličej!
 5. 5
  Dělejte něco i s rukama. Není dobré nechat ruce volně viset u boků. Měli byste je také zapojit. Nemusíte s nimi pohybovat příliš rychle.
  • Držte partnera za vlasy, za tváře, nebo ho při líbání hlaďte po zádech.
  • Když budete rukama pohybovat příliš rychle, mohli byste partnera rozptýlit a zkazit tak váš první polibek.
 6. 6
  Nelíbejte se hned s jazykem. První polibek by měl být jemný a něžný a měl by vám oběma dát najevo, že k sobě něco cítíte. Francouzské líbání můžete zkusit později, když to budete oba chtít. [7]
  • Většina lidí nechce, aby jim partner při prvním polibku strkal jazyk do krku.
 7. 7
  Po několika vteřinách se zastavte. Je dobré s líbáním po chvíli přestat. Napětí mezi vámi poroste a budete si moci ověřit, že se partnerovi líbání s vámi líbí.
  • Pomalu se odtáhněte a podívejte se partnerovi do očí. Všimněte si, jak se tváří. Snaží se vás odstrčit? Nebo se tváří vzrušeně? Líbil se mu váš polibek?
  • Můžete se partnera i zeptat, jestli se mu to líbilo.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 3:

Co dělat po prvním polibku

Stáhnout PDF
 1. 1
  Netlačte na partnera. Když budete mít první polibek za sebou, nemusíte partnera nutit k dalšímu líbání. Můžete se líbat dál, ale pouze pokud to budete oba chtít.
  • Pokud se chcete oba líbat dál, udělejte to.
 2. 2
  Dívejte se partnerovi do očí. Udržujte oční kontakt před polibkem i po polibku. Posílíte tím váš vzájemný vztah a budete mít jistotu, že se partnerovi líbí vše, co děláte. [8]
 3. 3
  Usmívejte se. Je jasné, že vás první polibek trochu zaskočí a nebudete vědět, co máte říct. Vůbec to nevadí – bude stačit, když se na partnera usmějete. Dáte tím najevo, že se vám to líbilo a že se cítíte dobře.
  • Ujistěte se, že se partner také usmívá a netváří se znechuceně.
 4. 4
  Komunikujte spolu. Nemusíte nic říkat, pokud nevíte, co byste měli říct. Někdy stačí i nonverbální komunikace, která nenaruší romantickou chvíli po polibku. [9]
  • Nemusíte přemýšlet nad tím, co byste měli říct. Řekněte to, co pro vás bude přirozené a neříkejte nic, co by narušilo tento vzácný moment.
  • Můžete partnera třeba jemně obejmout.
  • Můžete klidně říct: „Chtěl jsem to udělat už dávno,“ nebo „Už nikdy tě nechci přestat líbat.“ Řekněte partnerovi, že je úžasný a že se s ním cítíte skvěle.
 5. 5
  Můžete zkusit i další romantické hrátky. Pro každého to znamená něco jiného – můžete se rozhodnout, že spolu chcete mít sex, nebo si můžete jen domluvit plány na další rande. Nemusíte mít s partnerem sex jen proto, že jste se líbali. Skvělý polibek zůstane skvělým polibkem, i když se po něm spolu nevyspíte.
  • Zeptejte se partnera, zda s tím souhlasí. Klíčem k celému vztahu je komunikace!
  • Když budete chtít, můžete pokračovat v líbání.
  Reklama

Tipy

 • Neměli byste nad tím zbytečně příliš přemýšlet. Když budete posedlí „dokonalým“ polibkem, budete zbytečně nervózní.
 • To, že se vám první polibek nepovede, nemusí znamenat, že už s vámi partner nebude chtít nic mít.
Reklama

Varování

 • Pamatujte: polibek není obchodní transakce. Ten, s kým se chcete líbat, vám nic nedluží, než ohledu na to, co jste pro něho udělali.
Reklama

Související články

Jak si psát s klukem, který se vám líbíJak si psát s klukem, který se vám líbí
Jak si psát s dívkou, která se vám líbíJak si psát s dívkou, která se vám líbí
Jak na první polibek s klukemJak na první polibek s klukem
Jak si vydělat peníze (pro teenagery)Jak si vydělat peníze (pro teenagery)
Jak na to, aby se do tebe kluk zamiloval (Pro dívky 10  12 let)Jak na to, aby se do tebe kluk zamiloval (Pro dívky 10 12 let)
Jak líbatJak líbat
Jak poznat, jestli se líbíte mužiJak poznat, jestli se líbíte muži
Jak se zeptat dívky, jestli s vámi chce choditJak se zeptat dívky, jestli s vámi chce chodit
Jak být hezkáJak být hezká
Jak se chovat v přítomnosti kluka, který se vám líbíJak se chovat v přítomnosti kluka, který se vám líbí
Jak dát muži najevo, že se vám líbíJak dát muži najevo, že se vám líbí
Jak bezbolestně přijít o panenstvíJak bezbolestně přijít o panenství
Jak pozvat muže na randeJak pozvat muže na rande
Jak projít neohlášeným testem na drogyJak projít neohlášeným testem na drogy
Reklama

O tomto wikiHow

Michelle Jacoby
Spoluautorem článku je :
Dohazovačka a kouč seznamování
Tento článek spoluautorem článku je Michelle Jacoby. Michelle Jacoby je dohazovačka, seznamovací trenérka a zakladatelka a generální ředitelka DC Matchmaking, soukromě vlastněné butikové dohazovací společnosti se sídlem ve Washingtonu, DC, Marylandu a Virginii. Je také spoluzakladatelkou The Matchmakers Alliance, mezinárodní průmyslové organizace pro dohazovače. S více než 12 lety zkušeností se Michelle specializuje na dohazování jeden na jednoho a skupinový koučink, aby pomohla nezadaným najít zdravé a trvalé vztahy. Objevila se v několika mediálních publikacích, jako jsou The Washington Post, Self a NPR. Michelle získala titul BA v oboru psychologie na Univerzitě George Washingtona. Je také certifikovanou dohazovačkou z The Matchmakers Institute a zároveň certifikovanou expertkou na řeč těla z The Body Language Institute. Tento článek byl zobrazen 14 228 krát
Kategorie: Mládí
Stránka byla zobrazena 14 228 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama