Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Přirozeně do červena zbarvených rtů můžete dosáhnout pomocí široké škály přírodních mořidel. Nejprve své rty připravte na zbarvení, poté použijte ovocnou šťávu, řepu, a jiné sytě červené potraviny tak, abyste dosáhli Vámi vytoužené barvy. Před zakončením se ujistěte, že jsou Vaše rty dostatečně hydratované a chráněné před vnějšími vlivy tak, aby vypadaly dle vašich představ.

Část 1
Část 1 ze 3:

Příprava rtů

 1. 1
  Použijte přírodní peeling. Prvním krokem k červeným rtům je odstranění suché, šupinaté kůže, která se na rtech postupně hromadí a za kterou se skrývá jejich přirozená barva. Odstraněním odumřelé kůže Vaše rty oživíte, podtrhne jejich vnitřní červenou barvu a připravíte je na aplikaci přírodního barviva. V následujících řádcích se dočtete, jak vyrobit a následně použít domácí peeling.[1]
  • Smíchejte 1 lžičku medu a 1 lžičku hnědého cukru.
  • Krouživými pohyby vmasírujte vzniklou směs do Vašich rtů.
  • Poté směs smyjte vlažnou vodou.
  • Opakujte dle potřeby.
 2. 2
  Vyzkoušejte zubní kartáček. Může se stát, že základní peeling není dostatečným prostředkem pro odstranění odumřelé kůže. Použití zubního kartáčku s jemnými štětinkami zaručeně poslouží účelu. Zvolte čistý zubní kartáček, navlhčete jej teplou vodou a následně jím jemnými krouživými pohyby rty vydrhněte. Rty opláchněte. Poté by měly vypadat rozjasněně, buclatě a obnoveně.
 3. 3
  Použijte přírodní zvětšovač rtů. Zvýšení krevní cirkulace dodá Vašim rtům zvětšující a červeně barevný efekt. Efektu lehce zvětšených rtů můžete dosáhnout například přímým nanesením skořice nebo jiného doma užívaného koření. Jednoduše potřete rty kořením, nechte pár minut působit a poté je opláchněte vodou. V následujících řádcích najdete několik tipů na přírodní zvětšovače rtů.
  • ¼ lžičky kajenského pepře smíchaného s několika kapkami vody
  • ¼ lžičky skořice smíchané s několika kapkami vody
  • 5 kapek mátového esenciálního oleje nebo koncentrátu máty peprné
  • Rty potřete kouskem čerstvého zázvoru
 4. 4
  Zvláčněte své rty pomocí domácího séra. Teď, když už jsou Vaše rty konečně obnovené a načechrané, je čas jim dodat jemnost a pružnost. Tím prodloužíme dobu zachování si jejich přirozené barvy a zabráníme procesu vysychání. Použijte jakoukoliv z následujících ingrediencí jako sérum; aplikujte na rty a vyčkejte několik minut, než se sérum vstřebá.
  • 1/2 lžičky kokosového oleje
  • 1/2 lžičky olivového oleje
  • 1/2 lžičky mandlového oleje
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 3:

Dodání zářivě červené barvy

 1. 1
  Potřete rty ovocnou šťávou. Zvolte jakékoliv jasně červené ovoce, rozkrojte jej nožem a potřete jím své rty tak, abyste je celistvě pokryla barvou. Po zaschnutí první vrstvy je možné aplikovat více vrstev pro dosažení tmavšího odstínu. Opakujte tak dlouho, dokud nedosáhnete požadovaného vzhledu. Poté naneste vrstvu bezbarvého balzámu na rty za účelem několika hodinového zapečetění celého procesu. Tady je pár tipů na ty správné druhy ovoce.
  • Třešně
  • Jahody
  • Maliny
  • Brusinky
  • Granátové jablko
 2. 2
  Vyzkoušejte červeně zbarvený nanuk. Malé děti se rozhodně netrápí skutečností, jak budou vypadat jejich pusinky po vychutnání si červených, modrých, zelených či oranžových nanuků. Ale protože vy už jste z dětských let vyrostli, zvolte právě jasně červenou. Poohlídněte se po příchuti třešně či bobulovitého ovoce. Potřete nanukem své rty tak, abyste vytvořili barevnou vrstvu. Aplikujte více vrstev, až dosáhnete požadované barvy a zafixujte bezbarvým balzámem na rty.
  • Pro preciznější aplikaci rozpusťte nanuk v misce. Namočte vatový tampon ve šťávě z nanuku a naneste na rty tak, abyste zkopírovali linii rtů.
  • Pokud se chcete vyvarovat skvrn na zubech a jazyku, vyhněte se konzumaci nanuku.
 3. 3
  Použijte šumák. Tenhle trik se stal populárním v padesátých letech a doposud je skvělým způsobem, jak vytvořit přirozeně vypadající barvu na rty. Použijte třešňový šumák nebo jinou do červena zbarvenou variantu. V misce smíchejte s dostatečným množstvím vody tak, aby vznikla hustá a zároveň roztíratelná směs. Naneste na rty, nechte působit několik minut a poté smyjte. [2]
  • Pro tmavší barevný odstín opakujte proces dle potřeby.
  • Pro vytvoření osobité barvy zkuste smíchat červený prášek s oranžovým či fialovým.
 4. 4
  Vyzkoušejte prášek z červené řepy. Tento přírodní prášek vyrobený z usušené červené řepy má krásný tmavě červený barevný tón. Smíchejte prášek z červené řepy a přidáním dostatečného množství vody vytvořte hustou pastu. Natřete na rty, nechte působit tři minuty a poté přebytečnou pastu smyjte ze rtů vlažnou vodou. Opakujte tak dlouho než budou vaše rty dostatečně zbarvené do červena.
 5. 5
  Použijte potravinové barvivo. Jakožto zářivě barevný koncentrát je potravinové barvivo skvělou variantou pro odvážný vzhled vašich rtů. Do malé misky nalijte potravinové barvivo a pomocí vatového tamponu opatrně naneste na rty tak, abyste nepřetáhli linii rtů. Jelikož se potravinové barvivo špatně smývá, pokuste se, abyste jej aplikovali pouze na vámi předem určená místa.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 3:

Jak si udržet zdravé rty

 1. 1
  Chraňte je před sluncem. Vaše rty jsou stejně jako vaše pokožka náchylné k tmavým skvrnám způsobeným sluncem. Předejděte tomu používáním dostatečně vysokého ochranného faktoru, konkrétně 15 a více. Tím zamezíte skutečnosti, že se po stráveném dni na slunci vaše rty spálí či ztmavnou.
 2. 2
  Předejděte jejich popraskání. Popraskané rty mají tendenci vypadat mdle a vybledle. Pokud si přejete mít rozzářené, krásné červené rty, řiďte se kroky k předejití jejich popraskání a šupinatění. Denně pijte velké množství vody, abyste vašemu tělu dodali dostatečnou hydrataci. Aby Vaše rty zůstaly vláčné v průběhu celého dne, nanášejte kokosový či mandlový olej nebo jiný hojivý balzám na rty.
 3. 3
  V zimním období dbejte na zvláštní preventivní opatření. Díky suchému studenému větru jsou Vaše rty nadměrně náchylné k popraskání. Tudíž, pro zachování zdravě vypadajících rtů, mějte balzám na rty vždy po ruce. Jedno z dalších užitečných opatření je zvlhčovač vzduchu. Ten dodá dostatečnou vláhu i po dobu spánku a vaše kůže vám následně poděkuje. [3]
 4. 4
  Vyhněte se kouření. Kouření může způsobit nežádoucí změnu barvy a zkrabatění. A to je přesně to, čemu se v případě červených rtů chcete vyvarovat. Vyhněte se tedy kouření cigaret či jiných tabákových výrobků.[4]
 5. 5
  Hotovo.
  Reklama

Tipy

 • Smíchejte šumák s bezbarvým balzámem na rty a skladujte ve vámi vybrané nádobce tak, abyste mohli aplikovat kdykoliv vaše rty budou potřebovat oživit.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili. Tento článek byl zobrazen 3 708 krát
Stránka byla zobrazena 3 708 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama