Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Získat vlnité vlasy, pokud ty vaše jsou jako hřebíky, může být docela výzva. Existují techniky, které můžete k dosažení přirozených vln použít, například pinetky, natáčky, stáčení vlasů, zaplétání a drdoly. Pokud již vlnité vlasy máte, můžete je podpořit různými stylingovými přípravky, abyste je zvýraznili.

Metoda 1
Metoda 1 ze 5:

Použití ponožek a pruhů látky

 1. 1
  Rozstřihněte ponožky podélně napůl. Abyste si vlasy mohli natočit na pruhy látky, budete potřebovat dostatek materiálu. Můžete jej získat tak, že rozstříháte své staré ponožky podélně napůl (od prstů ke kotníku), nebo můžete na pruhy rozstříhat staré tričko či tílko.[1]
  • Pruhy nedělejte příliš krátké ani úzké, budete je používat k namotání svých vlasů.
 2. 2
  Umyjte si vlasy. Začněte s umytými, vlhkými vlasy, ze kterých již nekape voda. Pokud máte vlasy stále velmi mokré, použijte jemný ručník, abyste z nich vodu vysáli. Vlasy si také pročeště hřebenem se širokými zuby, abyste rozčesali všechny uzlíky.[2]
  • Pokud máte husté vlasy, mírně je vysušte fénem téměř dosucha. Vlasy by vám přes noc nemusely zcela uschnout a dílo by se nezdařilo.[3]
 3. 3
  Přidejte pěnové tužidlo či gel. Pokud vaše vlasy lokny dobře nedrží, použijte trochu gelu či pěnového tužidla. Styling vám tak déle vydrží.[4]
  • Zkuste použít produkt, který je speciálně určený na tvorbu vlnek, jako pěnové tužidlo na lokny.
  • Pokud používáte pěnu, použijte jí dostatečné množství.
 4. 4
  Rozdělte vlasy do menších pramenů. Začněte s dělením na temeni a každou sekci rozdělte na dvě. Bude se vám lépe pracovat.
  • Budete pracovat na každé sekci zvlášť, sepněte si proto zbývající vlasy skřipcem, aby vám nepřekážely.
 5. 5
  Začněte vlasy namotávat na ponožky. Vezměte tenký pramen a začněte jej namotávat kolem středu ponožky. Konec pramenu podržte vespod ponožky a začněte namotávat. Rolujte vlasy kolem ponožky, dokud se nedostanete až k hlavě.[5]
  • Pokud namotáváte menší prameny, budete mít utaženější vlny.
  • Pokud namotáváte větší prameny, vaše vlny budou uvolněnější.
 6. 6
  Zavažte ponožku v pevný uzel. Spojte oba konce ponožky k sobě a udělejte pevný uzel. Pokud máte husté vlasy, budete muset udělat dvojitý uzel.
  • Pokud vám vlasy nedrží na místě, můžete také použít pinetky a vlasy k hlavě připnout.
 7. 7
  Namotejte zbytek vlasů. Pokračujte v namotávání pramenů na pruhy látky, dokud všechny vlasy nespotřebujete. Snažte se namotávat stejně silné prameny, ale nemusí být dokonalé.
 8. 8
  Před odstraněním látky počkejte, dokud vám vlasy zcela neuschnou. To může trvat několik hodin, možná si ale natáčky budete muset nechat přes noc. Nesundávejte natáčky příliš brzo, jinak vám lokny zplihnou.
  • Zkuste jeden pramen rozmotat, abyste se podívali, zda vám vlasy již zcela uschly a přirozeně se natočily. Pokud tomu tak je, můžete rozmotat i zbytek natočených vlasů.
  • Pokud se vám v noci některé prameny rozmotají, nezoufejte. Vždy můžete na drobné nedokonalosti použít kulmu a účes doupravit.[6]
 9. 9
  Upravte vlasy podle přání. Až vlasy rozmotáte a vyndáte pruhy látky, můžete mít lokny příliš utažené. Můžete je tak buď nechat, nebo je navolnit pomocí prstů.
  • Abyste lokny udrželi na místě, postříkejte je trochou laku na vlasy.
  • Pokud se vám líbí spíše staromódní vlny, můžete si vlasy učesat kartáčem.[7]
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 5:

Použití natáček

 1. 1
  Sežeňte si vše potřebné. Můžete použít buď kovové či pěnové natáčky k natočení svých přirozeně rovných vlasů. Tato úprava nevyžaduje teplo, proto vaše vlasy neponičí. Budete potřebovat:
  • sadu pěnových natáček v libovolné velikosti (malé, střední, velké, či největší)
  • hřeben se širokými zuby
  • gelové či pěnové tužidlo (volitelně)
 2. 2
  Vlasy si umyjte a použijte kondicionér. Je důležité začít s umytými a rozčesanými vlasy, umyjte si proto vlasy, pokud jste tak zatím neučinili. Dokud jsou vaše vlasy vlhké, projeďte je hřebenem, abyste je rozčesali.
 3. 3
  V tomto momentě můžete použít vlasové produkty. Pokud jsou vaše vlasy rovné jako hřebíky, použijte pěnové tužidlo či gel. Vaše lokny vám tak vydrží déle.
  • Abyste si zajistili pevný účes, použijte větší množství pěny.
  • Můžete se podívat i po výrobku, který vaše vlasy přirozeně navlní.
 4. 4
  Začněte natáčet malé prameny vlasů. Vezměte pramen vlasů a natočte jej na natáčku. Začněte od konečku pramene a natáčejte směrem k hlavě. Tloušťka pramenů by měla být menší než šířka natáčky. Konec pramene vložte pod natáčku a rolujte vlasy směrem k hlavě. Pokud potřebujete, připevněte natáčku k hlavě pinetkou.
  • Natáčky by měly směřovat horizontálně k vaší hlavě.
  • Můžete si udělat pěšinku uprostřed hlavy a natáčet vlasy na levé a pravé straně.
  • Můžete také shrábnout vlasy na temeni a začít natáčet tam.
 5. 5
  Nechte vlasy zcela uschnout. Je důležité nechat vlasy zcela uschnout, než sejmete natáčky. Pokud spěcháte, můžete vlasy dosušit i fénem nastaveným na nízkou nebo střední teplotu. Pokud natáčky sundáte příliš brzo, lokny vám zplihnou a nebudou vůbec natočené.
 6. 6
  Upravte vlasy podle potřeby. Můžete vlasy nechat v utažených loknách a vůbec na ně nesahat nebo je rozdělit do tenčích pramenů. Účes můžete nakonec přelakovat.
  • Vlny můžete také upravit tak, že je jemně prohrábnete prsty.
  • Na lokny nepoužívejte kartáč, jinak by vaše vlasy mohly vypadat krepatě. Použijte hřeben se širokými zuby, pokud chcete lokny uvolnit.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 5:

Použití copů a drdolů

 1. 1
  Začněte s umytými a rozčesanými vlasy. Použijte také kondicionér, aby vaše vlasy byly hladké. Vlasy si také rozčešte hřebenem se širokými zuby, abyste se zbavili uzlíků.
  • Zkuste si vlasy rozčesat ještě ve sprše, když na nich máte kondicionér.
 2. 2
  Aplikujte vlasové produkty. Lokny vám na vlasech budou držet ještě lépe, když do nich aplikujete nějaký vlasový produkt. Použijte dostatečné množství produktu, abyste pokryli všechny prameny.
  • Použijte speciální produkt na vlnité vlasy, například pěnové tužidlo. Můžete dosáhnout ještě lepších výsledků.
 3. 3
  Zapleťte si vlasy pro jemné vlny. Čím více copů si zapletete, tím utaženější budou vaše lokny. Měli byste si uplést alespoň dva copy na každé straně hlavy.
  • Pro utaženější vlny si zkuste zaplést čtyři copy. Pamatujte však na to, že takto si navlníte pouze spodní část vlasů a vlasy na vrchu hlavy budete mít téměř rovné.
 4. 4
  Pro celkově zvlněné vlasy si zkuste uplést francouzský cop. Opět platí, že čím více copů si zapletete, tím utaženější lokny budete mít. Jeden či dva copy vám navlní vlasy do volnějších vln, zatímco pokud si uděláte více copů, budete mít utaženější a menší vlny.
 5. 5
  Zatočte prameny do několika malých drdolů. Rozdělte si vlasy uprostřed hlavy, a každou sekci ještě rozdělte na dvě menší. Každý pramen zajistěte gumičkou, takže vám vzniknou čtyři malé culíky. Vezměte vlasy z levé spodní sekce a stočte je. Stáčejte tak dlouho, dokud nebudete moci udělat drdůlek. Připevněte jej gumičkou či pinetkami. Stejný postup zopakujte na zbylých sekcích.
  • Můžete si také vytvořit drdol z ponožky či dva a mít tak volnější vlny.
 6. 6
  Předtím, než drdoly rozmotáte, nechte vlasy zcela uschnout. To může trvat několik hodin. Pokud spěcháte, můžete použít fén nastavený na nízkou či střední teplotu a vlasy vyfoukat. Nejlepších výsledků však dosáhnete, pokud vlasy necháte uschnout přes noc.
 7. 7
  Pokud si přejete, lokny upravte. Až vlasy rozpustíte, vaše lokny mohou být velmi utažené. Můžete je načechrat tak, že prsty vlasy prohrábnete. Vlasy nečešte, aby nevypadaly krepatě.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 5:

Zvýraznění přirozených vln a potlačení krepatých vlasů

 1. 1
  Nemyjte si vlasy častěji než třikrát týdně. Čím častěji si vlasy myjete, tím sušší budou. Pokud budete mít vlasy suché, budou vypadat krepatě, spíše než kudrnatě. Můžete však na vlasy častěji používat kondicionér.
  • Když si myjete vlasy šamponem, snažte se jej aplikovat spíše na kůži hlavy a ne na konečky vlasů.
  • Když používáte kondicionér, použijte jej spíše na konečky vlasů a ne na kůži na hlavě.
 2. 2
  Používejte vlasové produkty bez obsahu sulfátů. Sulfáty jsou drsné čisticí prostředky, které vaše vlasy vysuší a ty pak budou lámavé, třepivé a krepaté. Proto je lepší se všem vlasovým produktům s obsahem sulfátů vyhnout.[8]
  • Hledejte produkty s označením “bez sulfátů.”
  • Vlasy si můžete mýt každý druhý, třetí či čtvrtý den.
 3. 3
  K úpravě svých vln použijte hřeben se širokými zuby. Nikdy na suché vlasy nepoužívejte kartáč. Polámali byste si je tak a vlasy by byly krepaté. Pokud své vlny potřebujete zkrotit, použijte hřeben se širokými zuby.[9]
  • Rozčesávat začněte vždy od konečků, nikdy vlasy nečeště přímo od kořínků. Vlasy byste si potrhali a polámali.
  • Kartáč můžete na vlasy použít, dokud jsou ještě mokré. Rozčesávejte vlasy po malých pramenech a začněte od konečků.
 4. 4
  Nechte vlasy volně uschnout. Pokud si je musíte vyfoukat, postříkejte si vlasy ochranným sprejem před fénováním. Poté použijte fén nastavený na nízkou či střední teplotu a nástavec s difuzérem. Zachováte tak přirozenou vlnitou strukturu svých vlasů.
  • Dokud jsou vaše vlasy vlhké, snažte se vytvarovat vlny pomocí prstů. Natočte si pevně kolem prstu pramen vlasů a nechte jej volně spadnout. Zopakujte s ostatními vlnkami. Dodáte tak svým přirozeným vlnám definovanější tvar a vlasy se tak budou vlnit jedním směrem.
 5. 5
  Vysušte vlasy tričkem nebo ručníkem z mikrovlákna. Běžné ručníky mohou být k vlnám příliš tvrdé. Vlákna mohou jemné vlasy potrhat a polámat. Místo toho si vlasy snažte jemně vytřít měkkým ručníkem nebo tričkem.
 6. 6
  Použijte vlasové produkty na kudrnaté vlasy a zmírnění efektu krepatých vlasů. V salonech krásy a drogeriích seženete celou řadu produktů na kudrnaté vlasy, které vaše lokny zvýrazní. Většina z nich se aplikuje do ještě vlhkých vlasů, ale některé až do vlasů suchých.[10] Těmito tipy můžete začít:
  • Na vlhké vlasy použijte pěnu či gel, abyste zvýraznili vlny. Začněte s množstvím o velikosti kuličky hroznového vína a tužidlo aplikujte pomocí prstů.
  • Pro zkrocení krepatých vlasů použijte olej. Použijte množství o velikosti hrášku do suchých vlasů a olej aplikujte do konečků vlasů. Vyzkoušejte olej arganový, jojobový, kokosový či olivový.
  • Použijte sprej na vlasy s obsahem mořské soli pro dosažení efektu plážových vln. Pamatujte však na to, že díky tomuto spreji mohou vaše vlasy lepit. Tento sprej si můžete vyrobit také doma smícháním mořské soli a vody.
  • Použijte krém proti krepatění vlasů na suché či vlhké vlasy. Začněte s množstvím o velikosti hroznového vína a soustřeďte se na konečky a vrchní vrstvu vlasů.
 7. 7
  Nechte si vlasy každých šest týdnů zastřihnout. Pokud si vlasy budete pravidelně zastřihávat, můžete se vyhnout roztřepeným konečkům. Můžete této příležitosti také využít k prostříhání vlasů do vrstev či naopak zarovnání do jedné délky. Vrstvy jsou skvělé pro zvýraznění loken, nesestříhané vlasy budou vypadat zplihle a jednotvárně.[11]
  Reklama
Metoda 5
Metoda 5 ze 5:

Použití pinetek pro vytvoření vln

 1. 1
  Sežeňte si vše potřebné. S pomocí pinetek můžete dosáhnout na svých vlasech přirozených vln. Tyto sponky existují již celá desetiletí a díky jejich použití se vyhnete horku a chemickým produktům. Postupujete tak, že smotáváte malé prameny vlasů do smyček, které pak k hlavě připevníte pomocí pinetek na několik hodin.[12] Zde je seznam věcí, které budete potřebovat:
  • Pinetky
  • Pěnové tužidlo (volitelně)
  • Hřeben
 2. 2
  Začněte s umytými, vlhkými vlasy. Z vlasů by vám neměla kapat voda, jinak by trvalo příliš dlouho, než by vlasy uschly. Pokud potřebujete, měkkým ručníkem z vlasů vysušte přebytečnou vodu.
  • Pokud máte velmi rovné vlasy nebo vaše vlasy dobře nedrží vlny, použijte malé množství pěnového tužidla.[13]
 3. 3
  Uprostřed hlavy vlasy rozdělte. Lépe tak určíte, jakým směrem budete vlasy natáčet. Pokud pracujete na levé straně, budete vlasy natáčet ve směru hodinových ručiček. Pokud natáčíte na pravé straně, budete vlasy točit proti směru hodinových ručiček. Vytvoříte tak jednolité vlny.
 4. 4
  Vezměte si asi 2,5 cm silný pramen vlasů z vrcholu hlavy. Pramen by měl být jen tak silný, abyste jej mohli naplocho připevnit k hlavě. Pokud bude pramen příliš silný, bude trvat dlouho, než uschne. Pinetka vlasy také neudrží a lokny se vám budou rozpadat.
  • K rozdělení vlasů použijte hřeben.
  • Zbytek vlasů si můžete skřipcem sepnout na stranu, aby vám vlasy nepřekážely.
 5. 5
  Pročešte jednotlivé prameny, abyste je uhladili. Snažte se, aby v žádném prameni nebyly uzlíky. Začněte u kořínků a projeďte celý pramen vlasů.
 6. 6
  Pomocí prstů začněte stáčet vlasy. Konec pramene směřujte proti prstu a začněte jej namotávat kolem prstu po celé délce pramene až k hlavě.
 7. 7
  Vytáhněte prst z lokny. Loknu si neponičte, přidržujte si prsty druhé ruky a opatrně z ní vytáhněte prst, kolem kterého jste vlasy namotávali. Loknu přitiskněte k hlavě.
 8. 8
  Připevněte zamotané vlasy dvěma pinetkami. Snažte se ze sponek vytvořit tvar písmene X. Pomůžete tak udržet loknu na svém místě.
 9. 9
  Zopakujte postup na zbytku vlasů. Vlasy vždy stáčejte směrem k obličeji. Sledujte výše uvedený postup stáčení: na levé straně po směru hodinových ručiček a na pravé straně proti směru hodinových ručiček.
 10. 10
  Počkejte alespoň tři hodiny předtím, než pinetky z vlasů odstraníte. Pokud spěcháte, můžete vlasy dosušit fénem nastaveným na nízkou či střední teplotu vysoušení. Urychlíte tak proces schnutí.
  • Po odstranění sponek mohou vaše lokny být tvrdé. Jemně je proto projeďte prsty, to pomůže je rozdělit a načechrat.
 11. 11
  Hotovo.
  Reklama

Tipy

 • Pokud se chystáte použít kulmu, do vlasů aplikujte sprej na ochranu před teplem. Ochráníte tak své vlasy před poničením.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 54 659 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 54 659 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama