Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Přála byste si mít krásnou postavu ve tvaru přesýpacích hodin, jako měly hvězdy stříbrného plátna? Která žena by to nechtěla! Postava ve tvaru přesýpacích hodin vypadá tak, že obvod okolo prsou a okolo boků je alespoň o 25 cm širší, než obvod pasu, takže svým tvarem připomíná přesýpací hodiny. Přestože je váš typ postavy ovlivněn zejména genetikou, můžete se pokusit dosáhnout vzhledu přesýpacích hodin pomocí stravy, cvičení a nošení správného oblečení. Pokud hledáte extrémnější řešení, můžete zkusit nosit korzety, které vám pas mohou značně zmenšit. V tomto článku se dozvíte, jak na to.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Oblékání

 1. 1
  Zvýrazněte pas. U postavy ve tvaru přesýpacích hodin je nejdůležitější pas a i v případě, že nemáte tradiční míry, které se s touto postavou pojí, můžete vytvořit iluzi menšího pasu tím, že budete nosit vhodné oblečení a zvýrazníte svůj pas. [1]
  • Noste šaty, které jsou těsné okolo pasu a směrem dolů se rozšiřují.
  • Noste kabáty a saka s pásky, které si můžete utáhnout, abyste vytvořila siluetu přesýpacích hodin.
  • Noste pásky všech tvarů a velikostí, abyste přitáhla pozornost ke svému pasu.
  • Noste saka a trička s vycpávkami, které vyvolají dojem menšího pasu.
 2. 2
  Nenoste bokové kalhoty a džíny. Bokové kalhoty a džíny jsou ty, které končí na bocích a způsobují přelévání tuku nad pasem kalhot. I v případě, že nemáte na bocích příliš mnoho tuku, vám tyto kalhoty kůži nadzvednou a způsobí, že budete vypadat silnější v pase. Pokud chcete dosáhnout postavy ve tvaru přesýpacích hodin, bokové kalhoty vám rozhodně nepomohou.
  • Noste kalhoty s vysokým pasem, které končí těsně pod pupíkem a veškerý tuk navíc si do nich schovejte.
  • Noste tmavší džíny, které vás opticky zeštíhlí a lichotí zakulacenějším postavám. Světlejší barvy jsou nelichotivé pro všechny typy postav, kromě velmi hubených žen.
  • Noste rovné kalhoty nebo zvony a vyhýbejte se úzkým kalhotám, které zruší efekt vysokého pasu a způsobí, že budete vypadat staře a nemoderně.
 3. 3
  Noste push-up podprsenky a podprsenky s vycpávkami. Postava ve tvaru přesýpacích hodin se vyznačuje větším poprsím, ale v případě, že vám příroda v tomto ohledu příliš nenadělila, si můžete pomoci tím, že investujete do kvalitních podprsenek. Podprsenka s kosticemi vám poprsí zvedne a vycpávky vám ho mohou zvětšit i o několik čísel. [1]
  • Pokud je to možné, nakupujte v kvalitních obchodech se spodním prádlem, kde vám prodavačky budou schopny poradit a pomohou vám najít správnou velikost. Je s podivem, kolik žen si myslí, že znají svoji velikosti podprsenky a později zjistí, že celé roky nosí špatnou velikost.
  • Podprsenka správné velikosti bude mít obrovský vliv na vaše sebevědomí, a to ještě nemluvíme o podprsence s vycpávkami, která vám poprsí zvětší. Pokud máte pocit, že nenosíte správnou velikost podprsenky, měli byste nejprve zajít do obchodu se spodním prádlem a zjistit, jakou velikost skutečně máte.
 4. 4
  Noste vysoké podpatky. Vysoké podpatky se k postavě ve tvaru přesýpacích hodin skvěle hodí. Opticky prodlužují nohy a zpevňují hýždě. Zlepšují držení těla, umožňují ženám stát rovně a sebejistě a chůze v nich je přitažlivá a sexy. Pokud chcete vypadat opravdu úchvatně, noste alespoň 10 cm vysoké podpatky.
 5. 5
  Noste oblečení správné velikosti. Oblečení vypadá nejlépe, když svému nositeli dobře padne. Z tohoto důvodu byste se neměla omezovat na jedinou velikost oblečení a nosit jednoduše to, co na vás vypadá nejlépe. V oblečení, které vám skutečně padne, se budete cítit mnohem pohodlněji a sebejistěji, takže nehleďte na velikost a noste to, co vám sedí.
  • Bohužel si mnoho žen myslí, že musejí nosit vždy stejnou velikost a zapomínají na to, že každá značka své oblečení čísluje jinak a že například velikost 40 u jedné značky může být ekvivalentem jiné velikosti u jiné značky.
  • Zajděte si nakoupit a zkuste si najít různé obchody nebo značky, které vyrábějí oblečení, které vašemu typu postavy sedí a ve kterém se cítíte pohodlně, ale sexy.
 6. 6
  Nakupujte v secondhandech. Oblečení vyrobené ve 40. a 50. letech minulého století bylo ušito tak, že ženám s užším pasem mnohem více lichotilo, takže nakupujte v secondhandech a bazarech a shánějte si sukně, šaty a blůzy, které vám dodají postavu ve tvaru přesýpacích hodin.
  • Možná budete mít štěstí a najdete skvělé kousky téměř zdarma, nebo budete muset investovat více peněz a koupit si šaty od návrháře, které budou součástí vašeho šatníku po mnoho let.
  • Když budete mít v šatníku autentické vintage šaty, budete se v nich cítit jako skutečná pin-up girl z plakátů.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Nošení korzetů

 1. 1
  Vyberte si korzet s ocelovými kosticemi. Pokud korzety nenosíte, měla byste si koupit korzet, který končí pod poprsím a neoblékat si rovnou celý korzet. Velký korzet je nepříjemný a pokud s korzety teprve začínáte, mohlo by to pro vás být bolestivé. Korzety s ocelovými kosticemi jsou většinou dobře vyrobené a když je budete nosit správně, mohou vám pomoci znatelně zeštíhlit pas. [2]
 2. 2
  Kupte si korzet o 10-12 cm menší, než je obvod vašeho pasu. Pokud chcete zmenšit obvod svého pasu, budete si muset koupit korzet, který je zhruba o 10-15 cm menší, než je obvod vašeho pasu. Pokud máte v pase 66 centimetrů, kupte si tedy 50-53 cm široký korzet (začátečnice by se měly držet rozdílu 10 cm). [3]
  • Stoupněte si před zrcadlo a vezměte i krejčovský metr. Změřte si metrem obvod pasu v nejužším místě, což by mělo být zhruba 3-5 cm nad pupíkem.
 3. 3
  Zvykněte si na korzet. Pokud si nechcete ublížit, nebo si poškodit korzet, je důležité ho začít nosit pomalu a neutahovat ho hned co nejvíce. Korzet se musí přizpůsobit tvaru vašeho těla, jinak nebude dobře fungovat. Zatáhněte vázání korzetu tak, aby vám pevně seděl kolem pasu, ale aby pro vás nebyl těsný. Noste korzet tímto způsobem několik hodin každý den, dokud trochu nepovolí a nepřizpůsobí se vašim bokům a žebrům. [3]
 4. 4
  Každý den si korzet utahujte o trochu více. Jakmile si na korzet zvyknete, můžete si ho začít postupně utahovat více a více, abyste začala zmenšovat svůj pas. Uvědomte si, že byste korzet neměla utahovat na maximum, dokud ho nebudete nosit alespoň několik měsíců. Stále korzet utahujte jen tak, aby pro vás nebylo nepříjemné ho nosit – neměla byste cítit žádnou bolest a mělo by se vám dýchat velmi snadno.
 5. 5
  Noste korzet tři až šest hodin denně. Pokud chcete, aby vám korzet zmenšil pas co nejvíce, měla byste ho nosit tři až šest hodin denně. Noste ho ovšem jen tak dlouho, jak to pro vás bude příjemné. Můžete ho nosit při většině každodenních činností, ale nedoporučuje se nosit korzet při cvičení a sportování. [3]
  • Některé webové stránky o korzetech sice doporučují spát v korzetu, ale my to v žádném případě nedoporučujeme. Korzety byste neměla nosit déle, než 3-6 hodin. Tato doba bohatě stačí, aby vám postupně zmenšily pas.
 6. 6
  Přejděte k menšími korzetu. Až si zvyknete na plně utažený první korzet a podaří se vám zeštíhlit si pas o 10-12 centimetrů, můžete si koupit menší korzet a zmenšit si pas ještě více. Může se ovšem stát, že menší korzet nezatáhnete na maximum kvůli stavbě vašich kostí. Je to naprosto normální a v žádném případě byste se neměla pokoušet korzet utáhnout silou – mohla byste si ublížit, nebo si korzet zničit. [3]
 7. 7
  Uvědomujte si rizika nošení korzetů. Mnoho lidí je proti korzetům a berou je jako extrémní metodu zeštíhlování pasu, protože korzety mohou způsobit pohyb žeber a vnitřních orgánů. Přestože to většinou není nebezpečné, mnoho lidí to bere jako nepřirozenou a zbytečnou věc. Kromě toho příliš utažené korzety mohou ovlivnit také krevní oběh a způsobit ochabnutí svalů a celulitidu, takže pokud se rozhodnete nosit korzety, abyste získala postavu ve tvaru přesýpacích hodin, nejprve byste měla zvážit všechna pro a proti.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Cvičení

 1. 1
  Věnujte se aerobnímu cvičení. Aerobní cvičení vám může pomoci dosáhnout postavy ve tvaru přesýpacích hodin, protože díky němu zeštíhlíte v pase a budete mít štíhlejší a vypracovanější nohy. Aerobní cvičení také udržuje zdravé srdce a dodává svalům více kyslíku, takže je skvělé i pro celkové zdraví a kondici. Kromě toho se hodí pro spalování tuků a umožní vám udržet si zdravou tělesnou hmotnost, což je pro postavu ve tvaru přesýpacích hodin velmi důležité.
  • Běh, jízda na kole, tanec, aerobik a plavání (mimo jiné) jsou skvělé aerobní sporty, které vám umožní spálit tuk a vypracovat svaly.
  • Intervalový trénink je nejvhodnější možností, pokud nemáte moc času na cvičení a přesto chcete spálit co nejvíce kalorií. Nejprve se pět minut zahřívejte na běžícím pásu a potom střídejte 45 vteřinové intervaly extrémně intenzivního cvičení s 90 vteřinovými intervaly pomalejšího a méně intenzivního cvičení. Vystřídejte oba intervaly desetkrát a potom se opět pět minut zchlazujte. Nezapomeňte se po cvičení protáhnout, abyste uvolnila svaly. [4]
  • Měla byste se věnovat aerobnímu cvičení pětkrát týdně vždy alespoň třicet minut.
 2. 2
  Zpevněte hýždě. Postava ve tvaru přesýpacích hodin vyžaduje sexy pozadí, takže místo abyste se snažila hýždě zmenšit, byste je měla zpevnit a vypracovat. Vzpomeňte si na Beyoncé, Jennifer Lopez, nebo Nicki Minaj, které mají perfektně zakulacené pozadí a velmi tenký pas. Měla byste zvedat činky a dělat cviky pro kulatější pozadí, například výpady, dřepy a zdvihy nohou.
  • Výpady: Stoupněte si s mírně rozkročenýma nohama, vykročte pravou nohou před sebe a pokrčte obě kolena do pravého úhlu. Přední koleno by nemělo být před špičkou nohy a zadní koleno by se nemělo dotýkat země. Pokud si tento cvik chcete trochu ztížit, vezměte si do každé ruky činku a držte je během cvičení podél těla. [5]
  • Dřepy: Stoupněte si s mírně rozkročenýma nohama a lehce vytočenými chodidly. Váhu přeneste na paty a pomalu se snižujte s narovnanými zády dolů, dokud nebudete mít stehna rovnoběžně se zemí. Potom se vraťte do původní polohy a celý cvik několikrát zopakujte. [5]
  • Zdvihy nohou: Stoupněte si s mírně rozkročenýma nohama a chytněte se tyče, nebo se opřete rukama o zeď. Zvedněte pravou nohu dozadu co nejdál a snažte se dotknout se patou hýždí. Vraťte nohu zpět do původní polohy a vystřídejte nohy. Můžete použít závaží na kotníky a zvýšit tím intenzitu cvičení. V posilovně můžete tento cvik provádět i na stroji. [5]
 3. 3
  Zapracujte na svých nohou. Vypracované nohy s hezkým tvarem, které můžete ukazovat v úzkých sukních a plavkách se k úzkému pasu skvěle hodí. Hezké nohy vypadají dobře v botách na vysokém podpatku a pomohou vám dosáhnout přitažlivější chůze. Nezapomínejte na to, že byste měla mít výrazně širší boky, než pas, takže se nesnažte stehna příliš zeštíhlit – pouze je vytrénujte, abyste je měla pevná. Můžete zkusit například výstupy na schod, výpady do strany, nebo cviky z pilates zaměřené na nohy.
  • Výstupy se provádí se schodem, který je alespoň 30-45 cm vysoký. Stoupněte si pravou stranou na schod a položte si na něj pravou nohu. Přeneste na pravou nohu váhu a vystupte nahoru, abyste mohli vystřídat nohy. Tímto způsobem pokračujte a střídejte nohy. [4]
  • Výpady do strany jsou podobné běžným výpadům a skvěle vám vypracují stehna. Stoupněte si s mírně rozkročenýma nohama a natáhněte ruce před sebe, abyste je měli rovnoběžně se zemí ve výšce ramen. Pravou nohou udělejte velký krok do strany a snižte se k zemi jako v případě běžného výpadu. Koleno byste měli mít v pravém úhlu a nemělo by přesahovat špičky nohou. Chvíli v této poloze vydržte a potom se vraťte do původní polohy a vystřídejte nohy. [4]
  • Pilates je fantastické cvičení na tvarování a posilování nohou. Může vám pomoci dosáhnout skvělých výsledků během několika týdnů. Pokud pilates znáte, zkuste například cvičení cadillac a další druhy cvičení, které vám pomohou zeštíhlit a zpevnit nohy.
 4. 4
  Zapracujte na horní polovině těla. Mír křivky je skvělé, ale pokud máte několik kilo navíc, pravděpodobně máte na těle tuk, kterého se budete chtít zbavit. Cvičení, kterým posílíte horní část těla, zejména ramena a paže, je důležitou součástí tréninku, pokud chcete mít postavu ve tvaru přesýpacích hodin. Tyto cviky vám totiž pomohou zpevnit paže a zbavit se přebytečného tuku. Představte si, jak se budou vaše vypracovaná ramena hodit k šatům bez ramínek s páskem, které nádherně zvýrazní vaši postavu. Dělejte kliky na bradlech, tlaky na ramena a kroužení rukama.
  • Kliky na bradlech se provádějí s kuchyňskou židlí nebo cvičební lavicí. Posaďte se na okraj lavice nebo židle a natáhněte nohy před sebe. Pevně se chytněte okraje lavice a pomalu se snižujte k zemi. Mějte stále narovnaná ramena a snižujte se dolů, dokud nebudete mít paže v pravém úhlu. Vytlačte se zpět do původní polohy a zopakujte celý cvik.
  • Tlaky na ramena se provádí se dvěma činkami. Zvedněte činky tak, abyste je měli na úrovni ramen s pokrčenými lokty. Pomalu natáhněte paže a zvedněte činky nad hlavu. Nenapínejte lokty úplně. Několik vteřin činky držte nad hlavou a potom je pomalu vraťte do původní polohy a zopakujte celý cvik.
  • Kroužení pažemi je jednoduchý cvik, který můžete provádět kdekoli. Stoupněte si s mírně rozkročenýma nohama a natáhněte obě paže do stran, aby byly ve výšce ramen. Začněte pažemi dělat malé krouživé pohyby a nepohybujte lokty ani zápěstími. Po dvaceti kroužcích změňte směr a začněte pažemi kroužit opačně. Můžete si tento cvik ztížit tím, že si do rukou vezmete činky.
 5. 5
  Zvětšete si hrudník. Postava ve tvaru přesýpacích hodin není jen o útlém pasu a širokých bocích, ale také o velkém poprsí. Příliš mnoho aerobního cvičení vám může vlivem hubnutí poprsí zmenšit, ale existují cviky na posílení prsních svalů, které vám pomohou zvětšit tyto svaly a vytvořit tak dojem plnějšího poprsí. Nejlepší cviky na prsní svaly jsou kliky, bench press a rozpažování vleže.
  • Kliky: Lehněte si na břicho na pevnou zem a mějte nohy u sebe. Postavte se na špičky nohou a opřete se dlaněmi o zem zhruba v šířce ramen. Zvedněte se pomocí svalů na pažích tak, abyste měli obě ruce úplně natažené. Pomalu se zase vraťte dolů, abyste měli lokty v pravém úhlu. Zvedněte se znovu na rukou a celý cvik opakujte.
  • Bench press je cvik, ke kterému budete potřebovat cvičební lavici a velkou činku. Dejte si na činku závaží, které uzvednete a lehněte si na cvičební lavici pod stojan s činkou. Natáhněte ruce a chytněte se rukama činky zhruba v šířce ramen. Zvedněte činku ze stojanu a natáhněte ruce. Pomalu si činku přitáhněte k hrudníku a vytočte lokty do stran. Zvedněte činku do původní polohy a celý cvik zopakujte. [6]
  • Rozpažování vleže: Lehněte si na záda a natáhněte paže nad sebe. Do každé ruky si vezměte činku. Mírně pokrčte lokty a mávejte rukama do stran, abyste vytvořili tvar písmene T. V této poloze chvíli vydržte a potom pomalu zvedněte ruce do původní polohy a zopakujte celý cvik. [7]
 6. 6
  Zhubněte v pase. Zeštíhlení pasu je pravděpodobně to nejdůležitější, co byste měla udělat pro to, abyste získala postavu ve tvaru přesýpacích hodin. Budete muset správně zkombinovat cvičení a hubnutí. Dávejte si ovšem pozor – mnoho tradičních cviků na posílení břišních a zádových svalů, včetně těch, které jsou součástí programu pilates, mohou břišní svaly zvětšit a rozšířit, takže vám nepomohou dosáhnout postavy ve tvaru přesýpacích hodin. Tomu byste se měli vyhnout. Zaměřte se na cviky na boční a příčné zádové a břišní svaly, abyste měla užší pas. Sklapovačky do stran, planky do stran a shyby jsou cviky, které jsou pro posílení těchto svalů nejvhodnější.
  • Sklapovačky do stran: Lehněte si na záda na zem, dejte ruce na za hlavu a zvedněte kolena do vzduchu a pokrčte je do pravého úhlu. Zvedněte hlavu a ramena ze země a pokrčte tělo doprava. Představte si, že se snažíte dotknout levého boku pravým loktem. Bedra a boky mějte stále položené na zemi. Potom se vraťte do původní polohy a zopakujte cvik na druhou stranu.
  • Plank do strany: Lehněte si na zem na pravý bok a položte si jednu nohu na druhou. Pravým loktem se podepřete – předloktí nechejte ležet na zemi kolmo k tělu a pravý lokej mějte přímo pod pravým ramenem. Celé vaše tělo by mělo tvořit rovnou diagonální linii od hlavy až k chodidlům. Vydržte v této poloze 30 vteřin (pokud to dokážete) a zpevněte břišní svaly a hýžďové svaly. Potom cvik zopakujte na druhé straně těla.
  • Shyby: Na tento cvik budete potřebovat cvičební tyč. Chytněte se tyče nad hlavou s prsty směrem k sobě – tato poloha je těžká, ale skvěle se hodí pro posilování bočních břišních svalů. Přitáhněte tělo k tyči až po bradu. Několik vteřin v této poloze vydržte a potom se pomalu vraťte do původní polohy. Nenatahujte ruce úplně, abyste měli stále zpevněné břišní svaly. Potom celý cvik několikrát zopakujte.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Správná strava

 1. 1
  Omezte příjem kalorií. Pokud chcete mít postavu ve tvaru přesýpacích hodin, neměla byste hubnout příliš, protože tento typ postavy se vyznačuje výraznými křivkami. Pokud ale chcete zeštíhlit pas, budete muset jíst zdravě. Zdravá strava vám také pomůže předejít pocitům nafouknutí a zadržování vody, takže díky ní budete mít štíhlejší pas a budete se cítit lépe.
  • Když omezíte příjem kalorií a budete jíst zdravá jídla (kalorie z tuku, bílkovin, vlákniny atd.), podaří se vám dosáhnout vašeho cíle.
  • Ideální procento tělesného tuku pro postavu ve tvaru přesýpacích hodin je zhruba 17-25% - měla byste si zachovat určité množství tělesného tuku, abyste měla hezké křivky, ale zároveň byste měla být štíhlá a zdravá.
  • Pokud potřebujete zhubnout, abyste dosáhla vhodného procenta tělesného tuku, půl kilogramu tuku se rovná 3500 kaloriím, takže budete muset vypočítat, o kolik kalorií méně budete muset každý den sníst. [5]
 2. 2
  Jezte šest malých jídel denně. Když budete hladovět, nepodaří se vám dodržovat zdravou stravu. Naštěstí je možné hubnout a zároveň nemít prázdný žaludek. Měla byste jíst často a pomalých porcích.
  • Když budete jíst častěji, vaše tělo nebude mít hlad a výrazně tím snížíte riziko přejídání.
  • Také tím stimulujete metabolismus a budete spalovat kalorie rychleji. Snažte se jíst šest malých jídel denně, ne tři velká jídla denně.
 3. 3
  Přestaňte jíst zpracované potraviny. I když omezíte velikost porcí a budete jíst méně kalorií, nebude vám to k ničemu, když budete jíst nevhodná jídla. Zpracované potraviny s vysokým obsahem cukru nebo škrobu mohou zpomalit hubnutí a způsobit hromadění škodlivých toxinů v těle.
  • Přestaňte jíst zpracované potraviny. I když omezíte velikost porcí a budete jíst méně kalorií, nebude vám to k ničemu, když budete jíst nevhodná jídla. Zpracované potraviny s vysokým obsahem cukru nebo škrobu mohou zpomalit hubnutí a způsobit hromadění škodlivých toxinů v těle.
  • Zpracované potraviny často obsahují i spoustu soli, která způsobuje zadržování vody v těle a pocit nafouknutého břicha. Místo mražených jídel a hotových jídel jezte čerstvé organické plodiny a celozrnné obiloviny.
 4. 4
  Dávejte si pozor na jogurty, sýry a další potraviny „bez tuku,“ protože i když tyto potraviny obsahují málo tuku, často obsahují spoustu cukru a dalších prázdných sacharidů, které vám neposkytnou žádnou výživovou hodnotu.
 5. 5
  Mějte po ruce zdravé svačiny. Když budete mít doma stále k dispozici spoustu zdravého jídla, nebudete mít mezi hlavními jídly chuť se přejídat a vyhnete se nezdravým potravinám, jako jsou sušenky nebo brambůrky. Mějte doma stále dostatek čerstvého sezónního ovoce, ořechů, rozinek, celozrnných krekrů a rýžových chlebíčků.
  • Jezte dostatek ovoce a zeleniny. Jistě už jste to někdy slyšela, ale když budete jíst každý den více ovoce a zeleniny, bude to mít obrovský vliv na vaše zdraví. Ovoce a zelenina jsou přírodní nezpracované potraviny, které neobsahují žádné škodlivé konzervační látky, které se přidávají do většiny jídel. Mají vysoký obsah živin a málo kalorií, což znamená, že jich můžete sníst kolik budete chtít!
  • Jezte různobarevné druhy ovoce a zelenina, abyste se nenudila a dostala do těla širokou škálu vitamínů a živin. Tmavá listová zelenina, jako je špenát, nebo kapusta, je nejvhodnější, protože obsahuje spoustu vitamínů a minerálů, které podporují zdravý imunitní systém. [8]
 6. 6
  Pijte více vody. Voda zlepšuje vzhled pleti, vlasů a nehtů a také z těla vyplavuje škodlivé toxiny. Když si dáte sklenici vody před jídlem, nebudete se přejídat, protože si vaše tělo nebude plést pocity hladu s pocity žízně.
  • Pokud intenzivně trénujete, voda je pro vás důležitá také proto, abyste se vyhnuli dehydrataci, která může způsobit bolesti hlavy a omezit funkci svalů.
  • Měla byste přestat pít nápoje s bublinkami (i ty dietní) a nahradit je vodou. Nápoje s bublinkami jsou plné prázdných kalorií a škodlivých umělých sladidel, která se hromadí ve vašem těle a způsobují přibírání a pocity nafouknutí. Pokud chcete zhubnout, prvním krokem by mělo být přestat pít sladké nápoje.
  Reklama

Tipy

 • Buďte sebejistá! I když se vám nepodaří získat dokonalou postavu ve tvaru přesýpacích hodin, nebuďte zklamaná. Jste svému cíli tak blízko, jak je to možné!
 • Pokud si chcete krásnou postavu udržet, musíte stále cvičit a jíst zdravě.
 • Sukně a šaty s kulatým výstřihem budou vaší postavě lichotit.
 • Neočekávejte, že se vám podaří dosáhnout dokonalé postavy ve tvaru přesýpacích hodin – tvar postavy určuje genetika a bohužel není možné ho změnit.
Reklama

Varování

 • Nestahujte si korzety příliš silně, mohly by vám zpomalit krevní oběh.
 • Pokud jste někdy v minulosti utrpěla nějaký úraz, poraďte se s lékařem o tom, které cviky jsou pro vás vhodné.
Reklama

O tomto wikiHow

Aly Rusciano
Spoluautorem článku je :
Spisovatelka pro wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je autor wikiHow, Aly Rusciano. Aly Rusciano je kreativní spisovatelka žijící v Nashville, Tennessee. Má více než deset let zkušeností s kreativním, akademickým a profesionálním psaním. Alyina práce je národně uznávaána Sigma Tau Delta Rectangle a byla uvedena např. v Blue Marble Review, Sunshine Review, Popumpters a Cathartic Literary Magazine. Vystudovala Tennessee University of Martin s BA v angličtině, se zaměřením na tvůrčí psaní a nezletilé v divadle. Tento článek byl zobrazen 12 976 krát
Stránka byla zobrazena 12 976 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama