Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Hezké růžové rty jsou přitažlivým rysem tváře, obzvlášť u žen a dívek. Přesto mnoho žen trpí na suché, bezbarvé rty, které jsou jednak nepříjemné a jednak se na ně příliš pěkně nekouká. Pokud vám tyhle potíže zní povědomě, uklidněte se. S tímto návodem budete mít rozkošné, růžové rty doslova bleskurychle!

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Pečujte o své rty

 1. 1
  Obruste si rty zubním kartáčkem. Jedním z nejlepších způsobů, jak mít růžové rty, je pravidelný peeling zubním kartáčkem.
  • Všechno, co potřebujete, je navlhčit kartáček s měkkými štětinami, kterým si jemně, malými kruhovými pohyby vydrhnete rty.
  • Odstraníte tak odumřelou kůži a podpoříte prokrvení rtů, které pak budou měkké a růžové.
 2. 2
  Připravte si peeling na rty. Je to další způsob, jak si pokožku rtů obrousit – vyrobte si domácí cukrový peeling.
  • Je to snadné. Smíchejte dvě lžíce třtinového nebo bílého krystalického cukru s jednou lžičkou medu a jednou lžičkou přírodního kokosového oleje.
  • Trochu směsi naneste na rty a 30 vteřin jemně masírujte. Nakonec pastu opláchněte teplou vodou. [1]
 3. 3
  Hydratujte. Častá a intenzivní hydratace je klíčem k tomu, abyste měli měkké, růžové rty. Během dne používejte svůj oblíbený balzám na rty a na noc můžete rty pokrýt vrstvičkou vazelíny.
  • Je to velice důležité zejména v obdobích, kdy je velmi horké nebo studené klima, protože takové počasí rty velmi vysušuje a kůže na nich může začít praskat.
  • Pokud dáváte přednost přírodní hydrataci, zkuste si na rty nanést kakaové máslo, kokosový olej nebo třeba i olivový olej.
 4. 4
  Před spaním se vždy úplně odličte. Když půjdete spár s nalíčenými rty, budou vám osychat a dokonce může dojít ke změně jejich barvy.
  • Než půjdete do postele, vždycky si kvalitním přípravkem odličte rtěnku i konturovací tužku na rty. Žádné výmluvy!
  • Pokud vám odličovač dojde, naneste na vatový tamponek trochu olivového nebo mandlového oleje – účinně tak odstraníte jakoukoliv rtěnku i konturovací tužku.
 5. 5
  Noste balzám s SPF. Slunce může rty nejen poškodit a vysušit, ale dokonce spálit a porušit jejich barvu. Abyste se tomu vyhnuli, měli byste vždy nosit balzám s ochranným faktorem, obzvlášť tam, kde slunce silně svítí, například na pláži nebo při lyžování na horách.
 6. 6
  Přestaňte kouřit. Tabák, který je v cigaretách, může rty nepříjemně zabarvit a ty pak budou tmavé a mdlé. Jediná cesta, jak tomu zabránit, je zkrátka přestat kouřit. Není to samozřejmě lehké, ale vaše rty (o plicích nemluvě), vám za to poděkují.
 7. 7
  Hydratujte zevnitř. Kromě toho, že budete hydratovat své rty, je nezbytné věnovat pozornost tomu, abyste měli dostatek vody v celém těle.
  • Pijte každý den hodně vody, nejlépe asi 6 – 8 skleniček.
  • Snažte se také jíst ovoce, které obsahuje hodně vody. Je to například meloun, rajče nebo okurka.
 8. 8
  Neolizujte si rty. I když je to samozřejmě přirozená reakce, si suché rty olíznout, abyste je zvlhčili, obvykle si tím pusu ještě víc vysušíte. Proto se snažte rty pokud možno neolizovat, pokud to jde – noste s sebou raději malý balzám na rty, abyste si mohli rty natřít, kdykoli budete mít pocit, že je máte suché.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Přírodní prostředky

 1. 1
  Použijte jadérka z granátového jablka. Oblíbeným způsobem, jak rtům dodat růžovou barvu a trochu je ztmavit, je toto:
  • Rozmačkejte jadérka granátového jablka, smíchejte je s trochou studeného mléka nebo smetany, a vzniklou pastu pak aplikujte na rty.
  • Opakujte proceduru několikrát týdně a postupně vaše rty naberou pěknou, růžovou barvu.
 2. 2
  Připravte si pastu z kurkumy a mléka. Říká se, že pasta ze lžičky kurkumy (oblíbené indické koření) a kapky studeného mléka odstraňuje nežádoucí zabarvení rtů. Ty pak budou vypadat zdravě a budou hezky růžové.
  • Pastu jednoduše naneste na rty a nechte pět minut působit. Pak opláchněte teplou vodou.
  • Opakujte proceduru každý den po dobu jednoho týdne, a měli byste zaznamenat výrazný rozdíl.[2]
 3. 3
  Použijte šťávu z červené řepy. Šťáva z červené řepy přirozeně barví rty, které na nějaký čas získají odstín třešňově červené.
  • Někteří lidé prohlašují, že pravidelná aplikace šťávy z červené řepy dokáže postupně zabarvit světlé rty.
  • Šťávu můžete získat vymačkáním z čerstvé řepy, nebo použít sterilovanou – záleží jen na tom, co vám chutná.
 4. 4
  Připravte si malinovou masku na rty. Můžete si udělat hydratační masku, která vám zároveň obarví rty, když jednoduše smícháte dvě rozdrcené maliny se lžičkou medu a lžičkou gelu z aloe vera.
  • Masku naneste na rty a nechte pět minut působit. Pak opláchněte teplou vodou.
  • Následovat by měl balzám na rty, který je ochrání.[3]
 5. 5
  Vyzkoušejte drcené plátky růží. Rozmačkané růžové plátky dodají vašim rtům přirozenou růžovou barvu! Jednoduše si čerstvě rozmačkanými plátky (z červených nebo růžových růží) masírujte rty, kterým tak dodáte hezkou barvu..
 6. 6
  Nalijte si do pupíku hořčičný ocet. Zdá se to jako naprostý nesmysl, ale jedna starodávná legenda praví, že když si přes noc dáte do pupíku hořčičný olej, výsledkem budou přirozeně hebké, růžové rty. Za zkoušku nic nedáte![4]
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Použijte make-up

 1. 1
  Vyberte si správnou barvu rtěnky a odpovídající konturu na rty. Vyberte si odstín růžové, který se vám líbí, a pak se podívejte po konturce stejné barvy.
 2. 2
  Naneste konturu na rty. Obtáhněte přirozenou linii svých rtů tužkou a pak ji lehce bříškem prstu rozmažte do ztracena směrem ke středu úst. Obzvlášť přesní buďte u koutků úst a ve vykrojeném srdíčku nahoře.
 3. 3
  Naličte se rtěnkou. Dávejte pozor, ať nepřetáhnete okraj rtů. Pokud se vám chvěje ruka, použijte štěteček, kterým se nalíčíte přesněji.
 4. 4
  Poklepejte si rty papírovým ubrouskem. Vezměte si čistý papírový ubrousek nebo kapesník a lehce ho stiskněte mezi rty. Odstraníte tak přebytečnou rtěnky.
 5. 5
  Naneste balzám nebo lesk na rty. Tím rtěnku zafixujete, dodáte trochu lesku, navíc rty udržíte hydratované.
  Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili. Tento článek byl zobrazen 4 461 krát
Kategorie: Make up
Stránka byla zobrazena 4 461 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama