Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Chcete mít krásné dlouhé vlasy, které všichni obdivují? Většina lidí by si přála dlouhé vlasy, ale nevědí, jak je získat. Neuvědomujeme si, že naše vlasy ovlivňujeme vším, co do svého těla přijímáme. Když se budete o své vlasy dobře starat, vyhnete se jejich zlámání. Čtěte dál a dozvíte se, jak získat dlouhé vlasy co nejrychleji. Tyto metody také zajistí, že budete mít vlasy zdravější a zářivější.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Pečujte o své vlasy

 1. 1
  Začněte si vlasy mýt správně. Záleží na tom, jak často si je myjete a jak horkou vodu používáte. Když si je budete mýt každý den a budete používat horkou vodu, budete je mít suché a lámavé. Budou se vím lámat a nikdy vám nedorostou do délky. Řešení? Myjte si vlasy co nejméně často a používejte co nejstudenější vodu.
  • Nejprve se vám vlasy možná budou více mastit. Než si na méně časté mytí pokožka hlavy zvykne, noste čepici. Nemělo by to trvat dlouho.
  • Pokud se nechcete sprchovat studenou vodou, myjte si vlasy v umyvadle a ne při sprchování. Do sprchy si potom hlavu zabalte do koupací čepice nebo do ručníku.
 2. 2
  Vysoušejte si vlasy jemně. Dřete si vlasy ručníkem, češete si je za mokra a používáte fén? Tím vším si je ničíte! Nebudete mít šanci na dlouhé vlasy, protože s nimi manipulujete za mokra. V takovém stavu jsou vlasy velmi zranitelné – jen si představte, že kašmírovou halenku byste taky nehodili do sušičky. Po umytí vlasů si je jemně otřete ručníkem a nechejte je uschnout přirozeně.
  • Nečesejte si mokré vlasy. Když jsou vlasy mokré, snadněji se poškodí. Pokud si vlasy potřebujete rozmotat, udělejte to rukama nebo řídkým hřebenem a pracujte jemně. Snažte se nevytrhat si žádné vlasy.
  • Kromě speciálních příležitostí si nefénujte vlasy. Fénování často způsobuje lámání a roztřepené konečky a takové poškození nenapravíte – budete muset počkat, až vám dorostou nové vlasy.
 3. 3
  Nepoužívejte chemikálie. Šampony a kondicionéry, které používáte, mohou způsobovat poškození vlasů. Většina šamponů obsahuje sulfáty, které vlasům berou přirozené oleje a lámou je. Kondicionéry zase obsahují silikony, které pokryjí vlasy chemikáliemi, které vodou neodstraníte. Tento cyklus narušuje vaše vlasy. Místo toho udělejte následující:
  • Naposledy si vlasy umyjte silným šamponem, abyste je zbavili všech produktů se silikony. Nepoužívejte kondicionér, pouze je jemně rozpleťte a nechejte uschnout.
  • Několik dní dejte vlasům pauzu. Nedělejte nic – nemyjte je, nenarovnávejte ani nepoužívejte žádné produkty.
  • Příště si vlasy umyjte pouze přírodním šamponem. Přečtěte si obal a použijte pouze šampon s obsahem přírodních olejů a bez chemikálií. Můžete to zkusit klidně i bez šamponu!
  • Místo kondicionéru použijte roztok jablečného octa. Funguje skvěle a až vlasy uschnou, vůbec ocet neucítíte. Můžete použít také kokosový olej a udělat si zábal. Až tyto věci vyzkoušíte, nikdy se už nebudete chtít vrátit k chemickým přípravkům.
 4. 4
  Zkuste přírodní techniky stylingu. Začněte se o své vlasy také jemněji starat. Žehličky, kulmy a vlasové spreje používejte jen výjimečně. Přejděte pouze na přírodní produkty. Vaše vlasy tak budou moci zdravě růst a nebudou zatíženy těžkými chemikáliemi.
  • Můžete si také vyrobit vlastní vlasový gel pouze z přírodních přísad.
  • Rozlétané a nepoddajné vlasy můžete zkrotit trochou arganového oleje nebo jiného kosmetického oleje. Nepoužívejte žádné produkty z drogerie.
  • Nenatáčejte si vlasy pomocí kulmy ani žehličky, zkuste přírodní metody!
 5. 5
  Každé dva týdny použijte vlasovou masku. Pomůžete tím napravit všechny škody, které se na vlasech mohly objevit. Po masce budete mít krásné a jemné vlasy, které se budou lesknout a budou působit zdravým dojmem.
  • Zkuste masku s horkým olejem, například kokosovým nebo mandlovým. Kokos umí proniknout do hloubky vlasu a dodat lest i zesláblým vlasům. Vmasírujte olej do vlasů a přikryjte je čepicí. Několik minut si přes čepici vlasy nahřívejte fénem. Potom čepici sundejte a vlasy si umyjte.
  • Můžete zkusit také horký olivový olej, med a skořici – je to maska a zároveň skvělý kondicionér.
 6. 6
  Snažte se vlasy chránit před poškozením. Když trávíte hodně času na slunci, vezměte si klobouk nebo čepici, nenechávejte si je volné, když plavete v chlorované vodě a vyhýbejte se prachu a znečištění. Vaše vlasy se těmito vlivy mohou poškodit, takže si vždy uvažte šátek, nebo si vezměte koupací čepici a potom si je jemně umyjte, abyste je měli stále zdravé.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Jezte zdravě a berte suplementy pro zdravé vlasy

 1. 1
  Jezte více proteinů. Bílkoviny jsou základními kameny vlasů, takže jich musíte jíst dostatek, pokud chcete mít vlasy zdravé a zářivé. To neznamená, že byste měli jíst hodně masa, pouze byste se měli zaměřit na to, aby se bílkoviny staly důležitou součástí vašeho jídelníčku.
  • Pokud jíte maso, dejte si hovězí, vepřové, drůbeží, rybí i další maso. Také vejce a určité druhy sýry obsahují hodně bílkovin.
  • Fazole a další luštěniny, ořechy a zelenina jako je špenát také obsahují spoustu proteinů. Pokud jste vegetarián, měli byste tato jídla jíst často.
 2. 2
  Jezte omega-3 mastné kyseliny. Tyto „dobré“ tuky jsou skvělé pro pleť a vlasy. Najdete je například v avokádech, ořeších, lososu, lněných semenech a dalších potravinách. Můžete si je také koupit ve formě kapslí nebo tablet.
 3. 3
  Pijte hodně vody. Pokud trpíte dehydratací, na vašich vlasech se to projeví. Budou suché, bez života a náchylné k lámání. To znamená, že pít vodu je nezbytné pro to, abyste měli krásné a dlouhé vlasy. Když se na to zaměříte, brzy poznáte rozdíl.
  • Noste si s sebou všude lahev vody a pijte alespoň 2-3l denně.
  • Pokud nechcete pít tolik čisté vody, zkuste bylinné čaje nebo si do vody přidejte citron nebo mátu.
  • Vyhněte se kofeinu a alkoholu a nepijte také příliš mnoho sladkých nápojů.
 4. 4
  Berte suplementy pro zdravé vlasy. Určité vitamíny podporují růst vlasů a jejich celkové zdraví. Nejde zrovna o rychlé řešení, ale když začnete nějaké brát, za nějakou dobu jistě zaznamenáte výsledky. Zkuste to s nimi a uvidíte, jestli budou fungovat:
  • Biotin je oblíbený suplement na podporu růstu vlasů. [1] Často ho berou těhotné ženy, aby zajistily svým dětem dostatek živin. Klidně ho ale můžete brát, i když nejste těhotná.
  • Olej z atlantského cedru se nanáší na vlasovou pokožku, aby podpořil růst nových vlasů. [2] Stejným způsobem můžete použít také arganový olej.
  • Beta-sitosterol je rostlina, ze které se získává látka, která podporuje růst vlasů. [3]
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Umělé vlasy a další rychlá řešení

 1. 1
  Kupte si umělé prameny vlasů. To je asi nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak mít dlouhé vlasy. Jděte do obchodu a kupte si vlasové clip-in příčesky. Připněte si je k vlasům u hlavy, aby nebyly vidět spoje.
  • Mějte jich připraveno dost a rozmístěte je rovnoměrně, abyste neměli na jedné straně hlavy více vlasů než na té druhé.
  • Můžete si koupit umělé vlasy, lidské vlasy a i další typy vlasů. Čím více peněz za ně utratíte, tím realističtěji budete vypadat.
 2. 2
  Nechejte si vlasy profesionálně prodloužit v salonu. Je to sice dražší, ale zato dlouhodobější verze příčesků. Tyto vlasy se dělají z pravých lidských vlasů a jsou přilepeny nebo přišity k vlasům nebo k pokožce hlavy. Jde o oblíbenou metodu, jak si rychle prodloužit vlasy. Často ji využívají celebrity.
  • Je důležité najít si kadeřníka, který dobře ví, co dělá. Nenechávejte si aplikovat umělé vlasy u žádného amatéra. Mohl by vám způsobit podráždění vlasové pokožky nebo i vypadávání vlastních vlasů!
  • Sami si vlasy prodlužujte pouze pokud s tím máte zkušenosti a důvěřujete ji. Jinak byste mohli přijít o spoustu vlastních vlasů.
 3. 3
  Zkuste paruku. Chcete okamžitě delší vlasy? Proč nezkusit paruku? Můžete experimentovat s různými délkami a typy účesů a se svými vlastními vlasy nemusíte děla vůbec nic. Jděte do obchodu s parukami a požádejte prodavače o pomoc. Můžete si také nechat vyrobit paruku přímo na míru.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Mějte zdravé vlasy díky změnám životního stylu

 1. 1
  Nechávejte si zastřihovat konečky každé tři měsíce. Neměli byste ale chodit častěji, jinak vám vlasy nestihnou růst. Přesto je důležité se poškozených konečků pravidelně zbavovat, aby si vlasy udržely zdravý vzhled.
 2. 2
  Masírujte si pokožku hlavy pro lepší krevní oběh. Dělejte to každý den alespoň 5-10 minut. Tím podpoříte krevní oběh v pokožce hlavy. K vlasům se tak dostane více živin a budou růst rychleji. Můžete si také do vlasů každý druhý den vmasírovat trochu levandulového oleje, který prý podporuje růst vlasů.
  • Také cvičením zlepšíte krevní oběh v pokožce hlavy.
  • Používejte lufu a kartáčujte si tělo.
 3. 3
  Zbavte se stresu. Stres může vést až k padání vlasů a také ke zpomalení jejich růstu. Pokud trpíte stresem, zkuste jógu nebo nějaké jiné cvičení, které vám pomůže zbavit se ho.
 4. 4
  Dostatečně spěte. Osm hodin spánku denně je nezbytnost. Spánek je doba, kdy se vaše tělo regeneruje a odpočívá. Když nebudete dostatečně spát, vaše tělo nebude mít čas se zaměřit na růst vlasů.
  Reklama

Tipy

 • Nečesejte si nikdy mokré vlasy kartáčem. Polámali byste si je a způsobili byste si roztřepené konečky. Použijte raději řídký hřeben a česejte si je velmi opatrně.
 • Nenoste příliš těsné culíky a copy. Stahování a používání gumiček může vlasy lámat už u hlavy.
 • Vždy používejte hřeben s řídkými zuby, abyste si vlasy nepolámali a nepoškodili.
 • Vlasy rostou v průměru rychlostí 1-1,5 cm za měsíc. Když budete dělat vše, co jsme vám poradili, snížíte riziko jejich lámání a vyhnete se tomu, že byste si je museli nechat zkrátit o další 2 centimetry.
 • Nebarvěte si vlasy, nepoužívejte chemikálie, ani si je netupírujte. Nepoužívejte fén ani žehličku a kulmu.
 • Do vlasů si dávejte arganový olej, porostou rychleji.
 • Nekartáčujte si vlasy, poškodíte si je. Je také dobré zastřihovat si pravidelně mrtvé konečky vlasů.
 • Noste často čepice a šátky a různé doplňky, které vám vlasy ochrání před sluncem. V zimě noste vždy čepice, protože mráz vlasy také ničí.
 • Umývejte si vlasy maximálně 3x týdně, aby vypadaly stále zdravě.
 • Spěte na saténovém nebo hedvábném polštáři, abyste si vlasy nepolámali ve spánku.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 123 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 141 187 krát
Stránka byla zobrazena 141 187 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama