Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Máte často šupinkatou, suchou a hrubou pokožku, obzvlášť v zimních měsících? Hladká pokožka jako miminko zkrátka s přibývajícími roky ustupuje. Naučte se techniku, produkty a způsoby, jak bude vaše pokožka opět hladká, jemná a zářivá.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Exfoliační techniky

 1. 1
  Zkuste pokožku zbavit mrtvé vrstvy nejprve na sucho. Pokožka je často hrubá a bez lesku kvůli příliš silné vrstvě odumřelých buněk. Suchý vzduch přispívá k jejich hromadění a vrchní vrstva kůže se pak loupe a šupinkatí, takže pokožka je méně hladká. Pokud tuhle vrstvu mrtvých buněk odstraníte, kůže bude ihned hladší, a protože obrušování také pleť prokrvuje, bude zářivější ještě dlouhou dobu.
  • V drogeriích jsou ke koupi suché štětce a houby. Vyberte si nejlépe něco s přírodními vlákny. Je to pro pleť příjemnější, než umělé a plastové.
  • Než začnete, ujistěte se, že jak pokožka, tak štětec jsou suché. Začněte od prstů na nohou a postupujte směrem nahoru rychlými, pevnými tahy. Soustřeďte se na místa, kde je pokožka obzvlášť vysušená. Propracovávejte se nahoru po nohou, trupu až k prstům na rukou. Celé by vám to mělo zabrat asi 5 minut.
  • Chcete-li si exfoliovat i obličej, použijte speciální houbičku nebo štětec s měkčími vlákny.
 2. 2
  Použijte exfoliační peeling. Peelingy obvykle obsahují cukr nebo sůl a tělové mléko, které při exfoliaci pokožku hydratuje. Až se budete sprchovat nebo koupat, naneste peeling na místo, které chcete obrousit. Cukr nebo sůl obrousí mrtvé buňky, aniž by poškrábaly nebo jinak poškodily vaši pokožku.
  • Pro nejlepší výsledky používejte peeling jednou až dvakrát týdně. Nepoužívejte ho příliš často, jinak si můžete kůži vysušit - peeling totiž sice odstraní odumřelé kožní buňky, ale také přirozenou ochrannou vrstvičku mazu, která kůži chrání před vysušením.
  • Peeling si můžete koupit v drogerii nebo parfumerii, ale není těžké si jej vyrobit doma. Smíchejte následující přísady a nalijte do prázdné lahvičky od šamponu nebo jiného kosmetického přípravku:
   • 2 šálky cukru nebo soli (použijte raději s jemnějšími, menšími zrny)
   • 1/2 šálku olivového nebo mandlového oleje
   • 1/4 šálku medu
   • 1 lžičku vanilkového, nebo jiného esenciálního oleje
 3. 3
  Pravidelně se holte nebo depilujte voskem. Pokud chcete mít jemnou, sametovou pokožku, pravidelné holení nebo depilace může pomoci. Nejen že odstraníte chloupky, ale zároveň i odumřelé buňky, které se hromadí na povrchu vaší kůže.
  • Při holení nohou používejte raději zvlhčovací mléko, než gel, aby se vaše pokožka příliš nevysušila.
  • Vyberte si takový vosk, který obsahuje zvlhčující složku, například aloe vera, aby byly výsledky ještě lepší.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Jak pokožku zvlhčit

 1. 1
  Každý den používejte tělové mléko. Chránit si kůži před suchým vzduchem vrstvou zvlhčovacího pleťového mléka je nejlepší způsob, jak ji udržet hydratovanou a hebkou. Sáhněte po tělovém mléku, speciálně určeném pro suchou pokožku. Naneste ho, jakmile vylezete z vany nebo sprchy, dokud je kůže stále trochu vlhká a měkká, abyste v ní udrželi vlhkost.
  • Během dne s sebou noste malé, cestovní balení pleťového mléka, které můžete v případě potřeby nanášet na suchá místa, zejména ruce a tvář.
  • Hydratační opalovací mléko je dobrá volba pro tvář i tělo, protože pokožku zvlhčí a zároveň ochrání před škodlivými účinky slunečního záření.
 2. 2
  Hloubkově ošetřete svou pokožku. Pokud se zdá, že obyčejné pleťové mléko nepomáhá, je na čase vyzkoušet olej. Procedura může být trochu nepořádná, ale výsledná sametová pokožka stojí za to. Než půjdete do postele, projděte následující kroky:
  • Celé tělo si natřete olejem. Použijte olivový, mandlový, jojobový, nebo jakýkoliv jiný, který se hodí pro kosmetické použití. Nejrůznější oleje seženete v drogerii, supermarketech nebo prodejnách zdravé výživy.
  • Oblékněte si pyžamo s dlouhými kalhotami a rukávy. Oblečení udrží olej na kůži a zabrání tomu, aby znečistil celou postel, až budete spát. Vyberte si nejlépe bavlněné pyžamo, ne saténové nebo z podobné látky, na které jsou olejové skvrny hodně vidět.Pokud chcete, můžete si obléct i ponožky a rukavice.
  • Ráno se osprchujte a natřete tělovým mlékem jako obvykle. Vaše pokožka by měla být hlaďoučká, jako pokožka miminka.
 3. 3
  Vyzkoušejte různé hydratační produkty. Ne každý přípravek funguje na každého člověka. Může se stát, že komerční přípravky na vás nebudou zabírat a vaše pokožka bude i nadále šupinkatá a bez života. Experimentujte s různými prostředky, dokud nenajdete takový, který vaší kůži vyhovuje.
  • Kokosový olej se dobře rozpouští a zanechává pokožku vláčnou.
  • Bambucké máslo je skvělé na hrubou kůži na kolenou a loktech, obzvlášť v zimě.
  • Lanolin je přírodní látka, kterou produkují ovce, aby byla jejich vlna hebká, měkká a odolná proti vodě.
  • Aloe vera je lehký, hydratační přípravek, který můžete používat každý den. Zanechá pokožku hydratovanou, ale zbytečně ji nepromastí.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Zkuste to jako v lázních

 1. 1
  Dejte si koupel v ovesných vločkách. Ovesné vločky mají zklidňující, regenerační účinky a pokud necháte svou pokožku nasáknout jejich blahodárné látky ve vaně, získáte krásně hladkou pleť. Možná se vám nebude chtít koupat přímo v ovesných vločkách - nemusíte. Existuje snadnější způsob, jak získat výživné látky z ovesných vloček:
  • Dejte asi šálek klasických ovesných vloček (ne instantních) do staré punčochy a uvažte na ní uzel. Stejně tak můžete ovesné vločky zamotat třeba do kusu gázy.
  • Naplňte vanu teplou (ne horkou) vodou, a punčochu plnu ovesných vloček dejte do vody.
  • Při koupání pak tekutinu z nasáklého váčku vymačkávejte na svoje tělo. Nechte ji volně stékat po pokožce a soustřeďte se zejména na partie, které jsou velmi suché nebo podrážděné.
 2. 2
  Vyzkoušejte zábal z mořských řas. Tato metoda podporuje pružnost a napětí pokožky. Kupte si balení nesolených, sušených, mořských řas. Naplňte misku studenou vodou a řasu do ní vložte. dejte si pod sebe ručník a na pokožku si začněte klást proužky řasy. Nechte je na kůži zaschnout, dokud se nezačnou srážet a pak je odstraňte. Opláchněte se vodou a hydratujte pleťovým mlékem nebo olejem pro ještě lepší výsledek.
 3. 3
  Vyrobte si masku. Masky se používají na tělo i na obličej pro vyhlazení a exfoliaci pokožky. Kupte si buď hotovou masku z drogerie, nebo si ji vyrobte z přísad, které beztak máte u sebe v kuchyni:
  Reklama

Tipy

 • Nejdůležitější ze všeho je pečovat o svou pokožku pravidelně a udělat si na to každý den čas. Řiďte se naším návodem.
 • Opakujte to jednou nebo dvakrát týdně.
 • Můžete si vybrat jen jeden typ pleťové masky, nebo je střídat.
Reklama

Varování

 • Nedávejte mléka na vatový tamponek příliš mnoho najednou. Pozor, aby se vám nedostalo do nosu nebo do očí.


Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 19 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 6 676 krát
Stránka byla zobrazena 6 676 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama