Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Sex během menstruace může být skvělý (věřte nebo ne, dokonce i lepší, než „normálně“). Pokud chcete překonat kulturní tabu, vrhněte se na sex i v době, která většinou slouží jen pro bolesti břicha a jezení zmrzliny. Pokud vám ani partnerovi nevadí trocha nepořádku, dodržujte následující tipy a užívejte si sex i v době menstruace.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Jak to udělat bez nepořádku

 1. 1
  Vezměte si ručníky. Jistě nechcete, aby se vám menstruační krev (a všechno ostatní) otřelo do prostěradel a matrace, takže si nejprve na postel rozložte ručníky a vedle postele si dejte papírové kapesníky. Ručníky budete potřebovat neustále, kapesníky na utření (až budete hotovi).
  • Pokud vás trápí zápach, nevěnujte mu pozornost. Použijte přikrývky a dejte si je tak, abyste nic necítili.
 2. 2
  Držte se misionářské polohy. Lehněte si na záda, aby z vás krev během sexu tolik netekla.[1]
  • Dejte si také pozor na příliš hluboký průnik, protože děložní čípek je v této době trochu snížen a je velmi citlivý. Pokud vás to začne bolet, upozorněte na to svého partnera a postupujte opatrně.
 3. 3
  Mějte sex ve sprše. Je to mnohem čistější metoda a také při tom neucítíte svoji menstruaci. Když po vás poteče voda, neucítíte to, jak něco teče z vás. Pokud se s partnerem vlezete do jedné sprchy, zkuste to.
 4. 4
  Nepoužívejte ruce. Pokud vašeho partnera nevzrušuje menstruační krev, neměl by vám tam vůbec sahat rukama. Pokud ale máte rádi předehru a partnerovi to nevadí, můžete menstruační krev využít jako skvělý přírodní lubrikant.
  • To ovšem neznamená, že byste se měli předehře úplně vyhnout – to je nepřípustné! Zkoušejte experimentovat s novými technikami.
 5. 5
  Mějte sex jen v době, kdy nemáte menstruaci tak silnou. Jistě vám to dává smysl. Určitě víte, že první dny je menstruace silnější, než následující dny, takže to zkuste vydržet alespoň první dva dny. Vyhnete se tak tomu, že byste omylem ušpinili například drahé povlečení.
  • Pokud to vašemu partnerovi nevadí, zamyslete se nad tím. Třeba to zvládnete – koneckonců to není o nic nečistější než to, co jste spolu dosud dělali.
 6. 6
  Potom se důkladně osprchujte. Nakonec na těle jistě budete mít alespoň trochu krve, které se budete muset zbavit. Pokud jste neměli sex ve sprše, skočte do ní hned po milování. Budete se cítit lépe.
  • Pokud používáte erotické hračky, okamžitě po činu je vyčistěte. Když to budete odkládat, nebude to nic příjemného. Jednoduše se snažte vše ihned umýt.
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Jak si udržet zdraví a čistotu

 1. 1
  Berte antikoncepci. Během menstruace jsou ženy náchylnější k přenosu pohlavních chorob. [2] . Není sice velká pravděpodobnost otěhotnění, přesto ale nějaká existuje. [1] Pokud jste si tedy mysleli, že během menstruace nemůžete otěhotnět, musíme vás zklamat. Zde jsou různé způsoby, jak se chránit:
  • Diafragma neboli pesar. Tato věc slouží jako antikoncepční pomůcka a zároveň zabraňuje toku menstruační krve. Někdy ji při sexu cítíte a vyndávání je nepříjemné. Většinou je ale její použití bezproblémové, protože gynekolog vám předepíše takovou, která vám bude perfektně sedět. [3]
  • Antikoncepční houby jsou pěnové pomůcky, které se napustí spermicidním gelem a před sexem se vloží do pochvy. Brání těhotenství a kromě toho, že absorbují menstruační krev také chrání před pohlavními chorobami. [4]
  • Kondomy pro muže chrání před otěhotněním, přenosem pohlavních chorob a také zajistí, že se partnerovi nedostane žádná krev na penis. [5]
  • Kondomy pro ženy, které také předejdou tomu, aby partner přišel do kontaktu s krví, vám umožní pohodlnější sex a jsou také skvělou ochranou proti početí, ale nejsou tak bezpečné, jako kondomy pro muže. Můžete jejich účinnost posílit tím, že je potřete spermicidním gelem. [6]
 2. 2
  Noste menstruační kalíšek, který zabrání menstruační krvi, aby odtékala z pochvy. Menstruační kalíšek se hodí pro činnosti, při kterých nedochází k pohlavnímu styku.
  • Nepoužívejte běžné kalíšky při pohlavním styku. Nejsou pro to určené a pravděpodobně by protékaly. Pokud se ale chcete věnovat pouze jiným činnostem, pomohou vám zabránit úniku krve a hodí se i pro orální sex. Kalíšky se vyrábějí z gumy, takže jejich zápach a příchuť mohou být pro partnera nepříjemné. Zkuste si tedy pořídit silikonový kalíšek.
  • Existují také měkké kalíšky určené speciálně pro pohlavní styk. Mají stejný tvar jako pesar, jsou flexibilní a seženete je ve většině lékáren. Pamatujte ale na to, že tyto kalíšky neslouží jako ochrana proti početí.
 3. 3
  Spermie přežijí až 72 hodin. [7] Během této doby si mohou vesele plavat jak se jim zachce. Pokud tedy chcete riskovat a mít s partnerem nechráněný sex, přesně toto se ve vás bude dít. Pokud máte menstruaci dostat zítra, riziko početí je sice malé, ale přesto existuje.
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Jak přesvědčit partnera

 1. 1
  Promluvte si o tom předem. Ne každý muž má rád sex v době menstruace, takže je nejlepší se o tom s partnerem pobavit dříve a nechystat mu nepříjemná překvapení. Jednoduše toto téma nadhoďte a uvidíte, co si o tom váš partner myslí. Jistě na to má nějaký názor.
  • V některých kulturách se sex během menstruace považuje za něco nečistého a nemorálního. Tento názor sice není podpořen vědeckými důkazy, ale přesto musíte respektovat názory svého partnera. [1]
 2. 2
  Uhrajte to na výhody. Sex během menstruace dává vlastně smysl, když se na to podíváte správně. Mnoho žen má v této době větší chuť na sex a lépe si ho užívají. Kromě toho je to ale dobré pro vaše tělo.
  • Když budete mít při menstruaci sex, budete mít kratší menstruaci. Stahy při orgasmu vypuzují menstruační krev z těla rychleji. Možná pak budete mít menstruaci silnou, ale nepotrvá tak dlouho. [7]
  • Nebude vás tolik bolet břicho. Orgasmus je přirozeným „práškem proti bolesti“ vašeho těla. Během orgasmu neucítíte žádnou bolest, protože se zaplaví všechny receptory štěstí. Pokud vám došel Ibalgin, hupsněte s partnerem do postele![7]
 3. 3
  Buďte sebejistá. Vaše menstruace ani vaše vagína nejsou nic nechutného. Sex během menstruace není divný, neobvyklý, nehygienický ani nebezpečný. Všechny obavy jsou jen ve vaší hlavě, takže se tím nezatěžujte a užijte si to.
  • Pokud si to s partnerem oba užíváte, proč si s tím dělat starosti? Poprvé to pro vás možná bude trochu zvláštní, ale jistě si na to rychle zvyknete.
 4. 4
  Buďte vynalézaví. Sex pro většinu lidí znamená pohlavní styk s průnikem, ale existuje spousta činností, které můžete dělat aniž byste museli penis strkat do vagíny. Využijte menstruaci jako příležitost k experimentování.

Tipy

 • Důvěřujte svému partnerovi. Tyto věci byste měli dělat pouze s člověkem, kterého milujete.
 • Praktikujte bezpečný sex. Děložní čípek se při menstruaci otvírá, takže jste náchylnější k přenosu pohlavních chorob a otěhotnění. Menstruační krev obsahuje bakterie, které mohou být škodlivé pro vašeho partnera.
 • Poraďte se s lékařem o možnosti antikoncepce. Některé druhy antikoncepce umožní ženám navázat v jejich braní tak, aby nemusely mít menstruaci i několik měsíců. Když ale zapomenete na pilulku, budete se muset chránit i kondomem. Kvůli hormonální antikoncepci ale hůře poznáte, že jste těhotná.

[8]

Varování

 • Pokud vás to při sexu začne bolet, pravděpodobně to znamená, že partner zajel moc hluboko a narazil vám do čípku. Pokud vám nevadí v sexu pokračovat, zkuste to v jiné poloze a požádejte partnera o opatrnost.


Věci, které budete potřebovat

 • Ručníky a kapesníčky
 • Antikoncepce


O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 101 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 14 462 krát
Kategorie: Zdraví
Stránka byla zobrazena 14 462 krát.

Pomohl vám tento článek?