Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Možná máte trochu strach mít sex když jste těhotná, ale mnoho žen si ho užívá stejně jako kdykoli jindy. Pokud vám váš lékař nedoporučí se sexu vyhýbat, není důvod si ho neužít. Měla byste ovšem vědět, které polohy jsou bezpečnější a pohodlnější. Pokud chcete vědět, jak mít sex v těhotenství, v tomto článku se to dozvíte.

Metoda 1 ze 2:
Základní informace

 1. 1
  Zeptejte se svého lékaře na všechno, co vás zajímá. Sex v těhotenství je bezpečný, ale pouze v případě, že nemáte rizikové těhotenství. Váš lékař vám řekne, zda byste se měla sexu vyhýbat. Pokud trpíte následujícími potížemi, pravděpodobně se budete muset sexu vyhnout: [1]
  • Nevysvětlitelné krvácení z vagíny
  • Vytékání plodové vody
  • Předčasný porod v minulosti
  • Další nemoci
 2. 2
  Sex v těhotenství je většinou bezpečný. Nastávající rodiče se často bojí, že při sexu ublíží dítěti, nebo že do něho „narazí“, ale ve skutečnosti se není čeho bát. Děložní čípek ženy tvoří pevnou bariéru mezi dělohou a vagínou a chrání tak dítě před nárazy z vagíny. Většina žen si může užívat bezpečný a uspokojivý sex až do porodu.
  • Promluvte si o sexu v těhotenství se svým lékařem. Když vás gynekolog uklidní, že není třeba se obávat, uvolníte se a nebudete se bát, že byste mohli svému dítěti ublížit.
 3. 3
  Uvědomte si, že sex v těhotenství může být trochu jiný. Protože se v těhotenství zvyšuje přívod krve do pánevního dna, mnoha ženám se sex v tomto období líbí ještě více, i když některým to nevyhovuje. Můžete zaznamenat také následující změny: [2]
  • Pocit plnosti po sexu
  • Bolesti břicha po sexu
  • Bolestivé bradavky
  • Větší množství vaginálního výtoku
 4. 4
  Uvědomte si, že orgasmus způsobuje stahy dělohy. Tyto stahy sice nevyvolávají porod, ale pokud je pociťujete poprvé, může vás to zmást. [3] Orgasmus vám ovšem porod nevyvolá, takže se není čeho obávat.
 5. 5
  Dodržujte pravidla bezpečného sexu. Měli byste se řídit stejnými pravidly, jako při sexu mimo těhotenství. Pokud máte více než jednoho partnera, nebo riskujete nějakou pohlavně přenosnou nemoc, používejte kondomy. Když se vystavíte riziku infekce, ohrozíte tím i dítě.

Metoda 2 ze 2:
Jak mít pohodlný sex

 1. 1
  Najděte si polohu, která pro vás bude pohodlná. Pokud chcete s partnerem mít sex i v těhotenství, pravděpodobně vás zajímá, jaké polohy pro vás budou vhodné. Měli byste být otevřeni experimentům a být kreativní. Pravděpodobně budete muset vyzkoušet několik poloh a zjistit, které jsou pro vás oba nejvhodnější. [4]
  • Pro většinu žen není příjemné mít sex v misionářské poloze po prvním trimestru, kdy se jim začne zvětšovat břicho. Zkuste raději polohu, při které je žena nahoře.
  • Mnoha párům v těhotenství vyhovuje poloha vleže za sebou, kdy muž leží za ženou. [5]
  • Můžete se posadit na okraj židle, nebo na postel a váš partner si může kleknout. [6]
  • Další vhodnou polohou je poloha zezadu, kdy se opíráte o ruce a partner klečí za vámi.
 2. 2
  Využijte polštáře. Při sexu v těhotenství jsou polštáře důležité. Používejte je, abyste měli větší pohodlí. Pokud nějaká poloha nefunguje, zkuste ji pomocí polštářů vylepšit.
 3. 3
  Zkuste alternativní formy sexu. Společná masturbace je často velmi příjemná a je vhodnou alternativou klasického vaginálního sexu. Pro mnoho žen je v pozdějších stádiích těhotenství příjemnější, než běžný sex. Jiným ženám zase vyhovuje orální sex, protože nevyžaduje příliš mnoho pohybu.
  • Během orálního sexu si dávejte pozor na to, aby vám partner nefoukal do vagíny vzduch. V některých případech to může způsobit embolii a poškodit plod. [7]
  • Pokud má váš partner opar, neměli byste praktikovat orální sex.
  • Anální sex se v těhotenství nedoporučuje, protože může způsobit infekci, která by se mohla rozšířit do vagíny. [8]
 4. 4
  Nepřetěžujte se. Pokud nemáte na sex v těhotenství chuť, nemusíte se do toho nutit. Pro některé ženy není sex v těhotenství příjemný a jiné zase trpí nedostatkem sexuální touhy. Dělejte jen to, co je pro vás příjemné a mluvte s partnerem o svých potřebách.

Tipy

 • Nejlepším způsobem, jak si ve vztahu udržet intimitu i v těhotenství, je mluvit s partnerem. Informujte partnera o vašich potřebách, řekněte mu, po čem toužíte a o všem se spolu bavte.

Varování

 • Pokud vám doktor poradí vyhýbat se sexu, udělejte to.

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 5 112 krát
Kategorie: Zdraví
Stránka byla zobrazena 5 112 krát.

Pomohl vám tento článek?