Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Každý by se chtěl hezky oblékat a vypadat co nejlépe. Pokud i vy chcete vědět, jak mít styl, v tomto článku se to dozvíte.

Část 1
Část 1 ze 3:

Výběr oblečení

 1. 1
  Noste oblečení, které lichotí vaší postavě. Pokud chcete působit dojmem, že máte přirozeně vytříbený vkus, musíte nosit oblečení, které se hodí k vašemu typu postavy. Protože by stylovost měla být naprosto přirozená, musíte nosit oblečení, které vám dobře sedí, abyste působili elegantním dojmem. Vybírejte si oblečení, ve kterém budete vypadat štíhlejší a vyšší.
 2. 2
  Držte se klasických střihů. Přirozený styl je založen na klasickém vzhledu. Když se budete oblékat podle nejnovějších trendů, dáte tím najevo pouze to, že jste si na svém vzhledu dali velmi záležet a že se řídíte módou tak jako burzovní makléř změnami akcií. Vybírejte si klasické střihy a barvy, abyste působili elegantně a přirozeně bez ohledu na aktuální trendy.
  • Znamená to, že by ženy neměly nosit sukně a šaty až na zem, ale raději ke kolenům a muži by se měli vyhýbat úzkým kalhotám a nosit raději volnější oblečení.
 3. 3
  Vybírejte si tlumené a neutrální barvy a doplňujte je výraznými akcenty. To, jaké barvy jsou zrovna moderní a jaké jsou považovány za ošklivé, ovlivňují aktuální módní trendy. Jen se podívejte na oblečení, které se nosilo například v 70. letech. Pokud chcete působit vždy elegantně a stylově, měli byste nosit spíše tlumené a neutrální barvy, které můžete rozbíjet zářivými akcenty, zejména v podobě doplňků.
  • Mezi tlumené barvy patří tmavě hnědá, černá, bílá, tmavě modrá a šedá.
  • Mezi vhodné akcentové barvy patří různé odstíny červené, mnoho odstínů modré, fialová, žluto-zlatá a smaragdově zelená.
  • S některými barvami si musíte dávat pozor. Dejte si pozor na zelenou a žlutou a obecně se raději vyhýbejte oranžové, protože tyto barvy velmi rychle vycházejí z módy.
 4. 4
  Vyhýbejte se zářivým potiskům a vzorům. Příliš extravagantní potisky a textury (například chlupaté látky) snadno způsobí, že vaše oblečení bude vypadat zastarale a nemoderně. Příští rok bude v módě jiný vzor, tak proč byste měli utrácet za něco, co brzy nebude v kurzu? Kupujte si oblečení, ve kterém budete vypadat dobře dlouhé roky, ne pouze několik měsíců.
 5. 5
  Nakupujte strategicky. Pokud chcete vypadat stylově, měli byste nosit oblečení, které působí drahým dojmem. Je možné zajistit, aby draze vypadalo i levné oblečení, ale mnohem více se vyplatí investovat do několika drahých kousků. Když si koupíte několik těžko napodobitelných drahých kusů oblečení, například vlněný svetr, nebo hezky kabát, váš šatník díky tomu značně povýší. Je mnohem lepší mít omezené množství hezkého kvalitního oblečení, než velkou spoustu levně vypadajících věcí.
 6. 6
  Vytvořte si kolekci oblečení, které spolu můžete snadno kombinovat. Pokud chcete vypadat stylově, ale zároveň naprosto přirozeně, téměř všechny kousky ve vašem šatníku by se k sobě měly navzájem hodit. Díky tomu se budete moci oblékat na základě pohodlí, preferencí stylu, nebo počasí, místo abyste byli omezení barevnými kombinacemi.
  • Vyberte si jeden styl oblečení (moderní, vintage atd.) a jednu paletu barev (pomůže vám řídit se radou o nošení tlumených barev s barevnými akcenty).
 7. 7
  Pečujte o své oblečení. Vypadat stylově znamená nosit hezky upravené a čisté oblečení. Vaše oděvy by neměly mít díry, skvrny, uvolněná vlákna, ani by neměly být pomačkané. Pokud chcete, aby vaše oblečení vypadalo dobře, musíte se o něj dobře starat! Mějte oblečení stále čisté, složené a dobře uskladněné a pečujte o něj tak, jak bude potřeba.
 8. 8
  Nechejte si oděvy upravit. Pravděpodobně si neuvědomujete, že modelky a slavné osobnosti vypadají tak dobře, protože jim jejich oblečení dokonale sedí. Jak zajistit, aby vám oblečení také sedělo? Nechejte si ho upravit! Najděte si dobrou švadlenu a nechejte si všechny své oděvy upravit tak, aby vám dokonale seděly. Tyto služby nabízí dokonce i některá nákupní centra.
  • Není to tak drahé, jak se zdá. Nechat si upravit oděv většinou stojí okolo několik stovek korun (kalhoty jsou o něco dražší).
  • Možná máte pocit, že je zbytečné vyhazovat peníze za švadlenu, ale když si oblečení necháte upravit a budete se o něj dobře starat, budete vypadat skvěle klidně i deset let. Jde o výhodnou investici!
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 3:

Oblékání

 1. 1
  Oblékejte se jednoduše. Vypadat stylově znamená vypadat, že jste si na svém oblečení nedávali příliš záležet, takže byste se měli oblékat velmi jednoduše. Noste omezené množství oděvů a doplňků (platí to zejména pro doplňky).
  • Neberte si například šátek a zároveň náramky a velké náušnice a klobouk. Vyberte si například jen dva výraznější doplňky.
 2. 2
  Vyberte si oděv, který se hodí k dané příležitosti. Měli byste nosit oblečení, které bude vypadat stylově, ale zároveň se bude hodit k akci, na kterou se chystáte. Když budete příliš slušně oblečení, všichni uvidí, že jste si na svém vzhledu dali příliš záležet. Nechoďte například nakupovat ve večerních šatech a neberte si dlouhou róbu na akci, na kterou stačí koktejlové šaty.
 3. 3
  Zvýrazněte své doplňky. Protože by samotné oblečení mělo být v tlumených neutrálních barvách, vyberte si výrazné doplňky, které upoutají pozornost ostatních lidí. Je jednodušší pomocí doplňků dodržovat nejnovější trendy, takže si s nimi nemusíte dělat příliš velké starosti (co se týče doplňků, klidně noste to, co je zrovna v kurzu).
  • Můžete si například vzít klobouk a vzorovaný šátek s hnědým sakem, modrým trikem, bílými úzkými kalhoty a hnědými vysokými botami.
  • Dalším příkladem jsou černé šaty s červenými náušnicemi a náramkem.
  • Musíte si jen dávat pozor na to, abyste zachovali barevnou paletu v celém oděvu. Akcentové doplňky by se k sobě měly hodit.
 4. 4
  Nezanedbávejte vlasy. Měli byste mít také stylově upravené vlasy. Noste jednoduché účesy, nebo pečlivě vytvořené „nedbalé“ vlasy, ale nikdy si je nezapomeňte upravit. Vaše vlasy by měly vypadat dobře, i když jste jejich úpravou nestrávili hodinu.
  • Vyhýbejte se stylingovým přípravkům, abyste měli vlasy přirozené a hezké. Nepoužívejte gel ani lak na vlasy!
 5. 5
  S make-upem to nepřehánějte. Ženy by neměly nosit příliš výrazné líčení. Noste pouze přírodní barvy a snažte se make-up nanášet tak, aby to vypadalo, že ho na sobě vlastně ani nemáte. Můžete pochopitelně zvýraznit své přednosti a skrýt některé nedostatky, ale není nutné to přehánět.
  • Rty jsou jedinou výjimkou. Můžete s nimi dodat svému oblečení zajímavý prvek, například použít rtěnku v barvě akcentových doplňků.
 6. 6
  Nepřehánějte to s liniemi a texturami. Kombinování vzorů je velmi těžké a když se vám to nepovede, váš oděv bude vypadat chaoticky. Je v pořádku vzít si na sebe jednu vzorovanou věc, ale neměli byste to přehánět a kombinovat jich více.
 7. 7
  Vyhněte se přílišnému vrstvení. Neměli byste nosit příliš mnoho vrstev a oblečení ze silných látek, které vás bude zbytečně rozšiřovat. Mohli byste kvůli tomu vypadat tlustě. Velké svetry mají své místo, ale většinou nejsou zrovna v módě, takže s nimi buďte opatrní.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 3:

Prezentace

 1. 1
  Nezanedbávejte vůni. Nejde sice o vizuální aspekt, ale vůně vám může pomoci ovlivnit to, jak vás lidé budou vnímat. Měli byste se každý den mýt a nosit pouze čisté oblečení, ale také byste si měli vybrat parfém, který vám bude sedět. Nenoste ovocné parfémy a zvolte raději něco klasičtějšího a vyspělého.
 2. 2
  Mějte svůj vlastní styl. Noste podobné oblečení v jednom stylu, abyste si vytvořili svůj vlastní styl. Lidé si s vámi tento vzhled budou spojovat a uvidí vás jako stylovější, i když se jim vaše oblečení třeba nebude líbit.
 3. 3
  Přizpůsobte svůj vzhled své osobnosti. Váš módní styl by měl odrážet vaši osobnost. Pokud jste například jemná a milá dívka, nebude vám slušet černá kůže a vyzývavé oblečení. Pokud jste seriózní byznysmen, nebudete vypadat dobře s gangsterském oblečení a s kšiltovkou. Přizpůsobte své oblečení své osobnosti a lidé si o vás budou brzy myslet, že jste styloví.
 4. 4
  Buďte sebejistí. Máte někdy pocit, že by si některé modelky mohly vzít klidně i pytel od brambor a přesto by vypadaly skvěle? Znáte někoho, kdo nosí neustále tepláky, ale přesto vypadá elegantně a stylově? Módní průmysl se před vámi snaží zatajit fakt, že stylovost je z velké části hlavně o sebejistotě. Nemusíte mít sebevědomí, ale když budete své oblečení umět nosit a budete si jistí tím, že vám sluší, lidé s vámi budou souhlasit.
 5. 5
  Chovejte se, jako kdyby vám na tom nezáleželo. Přirozenost stylového oblečení spočítá také v tom, že byste měli vypadat, že vám vůbec nezáleží na tom, co máte na sobě a že jste na sebe hodili to první, co jste doma našli. Když vám lidé budou lichotit, chovejte se pokorně, nebo i mírně lhostejně.
 6. 6
  Naučte se chodit elegantně. Pokud chcete vypadat stylově, musíte se naučit pohybovat se elegantně a koordinovaně. Znamená to, že nesmíte padat na vysokých podpatcích! Pro muže to bude o něco jednodušší, ale přesto si i oni musejí dávat pozor, aby nic nezanedbali.
 7. 7
  Měli byste budit dojem, že se cítíte pohodlně. I když na sobě budete mít vysoké podpatky, musí to vypadat, že je to pro vás naprosto přirozené a cítíte se dobře. Nestěžujte si a neupravujte si oblečení. Pokud vám nějaký styl nesedí a necítíte se v něm dobře, vezměte si příště něco jiného. Uvědomte si, že se můžete cítit pohodlně a zároveň vypadat stylově.
 8. 8
  Uvolněte se. Stylovost znamená vypadat skvěle a zároveň budit dojem, že vám na tom vůbec nezáleží. Musíte se tedy uvolnit a brát vše s nadhledem. Snažte se vypadat spokojeně a uvidíte, že vám to bude slušet, bez ohledu na to, co máte na sobě.
  Reklama

Tipy

 • Naučte se pracovat s tím, co máte. Využívejte staré oblečení, nebo si například upravte nějaké starší kousky.
 • Musíte se naučit nakupovat v second handech. Všichni nakupují v HM a nosí stejné nekvalitní oblečení – v sekáčích můžete najít skutečné poklady!
 • Pokud máte pocit, že byste měli trochu vylepšit svůj šatník, projděte si všechno své oblečení a zkuste některé kusy začít nosit jiným způsobem, místo abyste je vyhazovali a nakupovali nové.
 • Uvědomte si, že následovat trendy neznamená mít styl. Styl závisí na umění kombinovat oblečení. Měli byste nosit věci, které vám budou slušet a budou se hodit k vaší osobnosti.
 • Noste šperky a doplňky v barvách, které se hodí ke zbytku vašeho oděvu.
 • Nenoste stále dokola stejné značky, které nosí všichni ostatní. Není to originální a nikdo by si vašeho oblečení nevšiml.
 • Pročítejte si módní časopisy, jako je Cosmopolitan nebo InStyle a snažte se čerpat inspiraci a hledat si tipy.
 • Nemusíte nosit oblečení od nejlepších návrhářů a nejdražších značek. Stačí nosit jednoduché kousky, jako jsou trika a košile od běžných značek a vzít si k nim nějaké zajímavé doplňky.
 • Nedovolte, aby oblečení nosilo vás. Vaše osobnost by měla být důležitější a výraznější, než vaše oblečení!
 • Zajděte si nakoupit do slev! Budete překvapení, co všechno najdete. To, že jde o zlevněné oblečení neznamená, že nebude nositelné. Uvidíte, že najdete spoustu krásných věcí. Můžete nakupovat také v internetových second handech, kde najdete spoustu zajímavých a kvalitních kousků za zlomek původní ceny.
 • Zkuste si přečíst jiné články o módním stylu.
 • Noste šaty, které vám budou sedět – nesnažte se nosit něco, na co nemáte postavu.
 • Najděte si svůj vlastní styl!
 • Někdy se vám podaří najít v second handu skvělé kousky. Nemusíte si myslet, že byste měli nosit pouze drahé oblečení.
 • Pokud se v něčem necítíte dobře, nenoste to. Nemusíte mít pocit, že musíte nosit to, co nosí ostatní lidé, zejména pokud se vám to nelíbí. Oblékejte se tak, abyste se cítili sebejistě a pohodlně.
 • Nebojte se nosit delší sukně a košile s límečky – muži mají rádi, když se dívky oblékají trochu tajemně.
 • Můžete nosit zajímavé šperky, které vám umožní vytvořit si kreativní vzhled.


Reklama

Varování

 • Buďte sami sebou, jinak se nebudete cítit dobře.
 • Nesnažte se napodobit někoho jiného – buďte sami sebou!
 • Nedovolte, aby vás lidé hodnotili podle vašeho oblečení. Ve skutečnosti záleží na vaší osobnosti!
 • Nevybírejte si oblečení podle toho, co se líbí ostatním lidem. Najděte si svůj vlastní styl a žijte podle sebe.
 • Nechoďte nazí, něco si oblečte! Když budete nosit krátké šortky a topy bez rukávů, nebudete vypadat stylově.
 • Nenoste nic laciného a nevkusného. Pokud si chcete vzít něco, co by se nelíbilo vašim rodičům, raději si to neberte.


Reklama

O tomto wikiHow

Sheila A. Anderson
Spoluautorem článku je :
Certifikovaná image poradkyně a ikona mezinárodního brandingu
Tento článek spoluautorem článku je Sheila A. Anderson. Sheila A. Anderson je certifikovaná image konzultantka, ikona mezinárodního brandingu a zakladatelka Image Power Play, společnosti pro správu otisků a osobní značky. S více než třemi desítkami let zkušeností se specializuje na posílení postavení firemních profesionálů s cílem zvýšit jejich osobní image tak, aby odpovídala hodnotě jejich značky. Sheila je certifikovaná image konzultantka v The Image Resource Network a certifikovaná univerzální stylová poradkyně ve společnosti The Universal Style International. Sheila je členkou sítě C-Suite Network Advisors a autorkou knihy I.C.U., The Comprehensive Guide to Breathing Life Back Into Your Personal Brand. Tento článek byl zobrazen 7 844 krát
Stránka byla zobrazena 7 844 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama