Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Styl scene se často popisuje jako zářivě barevný styl plný zajímavých účesů a těsných neonových kalhot. Lidé, kteří vyznávají tento styl mohou být pouze natolik „scene“, nakolik jsou scene jejich profily na sociálních sítích. Pokud tedy chcete do této subkultury zapadat, musíte nejen vypadat a chovat se podle pravidel, ale musíte mít i správnou online identitu. Tento článek vás to vše naučí!

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:
Jak se oblékat – pro dívky

 1. 1
  Vlasy. Vlasy ve stylu scene mohou být dlouhé nebo krátké, ale většinou se nosí dlouhé a velmi objemné vlasy. Musíte mít vlasy opravdu co nejobjemnější. U tohoto stylu jde o jednu z nejdůležitějších věcí.
  • Nabarvěte si vlasy nějakou zářivou barvou. Vyberte si černou, nebo blond barvu, nebo obojí – blond pramínky v černých vlasech. Můžete přidat i trochu růžové nebo fialové.
  • Vlasy si natupírujte nebo narovnejte. Natupírujte si vlasy co nejvíce (hlavně vzadu), abyste je měli opravdu objemné. Pokud je máte kudrnaté, je nutné si je předtím narovnat. Čím rovnější budou, tím lépe pro vás.
  • Nebojte se použít příčesky a umělé vlasy. Někteří vyznavači stylu scene na ně nedají dopustit.
  • Vezměte si například baret, květinu do vlasů, nebo jiný barevný doplněk.
 2. 2
  Make-up. Make-up v tomto stylu je vždy výrazný a barevný a kontrastuje s černými očními linkami. Můžete použít třpytivé oční stíny, nebo si můžete ztmavit obočí. Hlavně nezapomeňte na černé oční linky!
  • Make-up je vaší příležitostí dodat svému vzhledu trochu ženskosti. Protože se vaše oblečení nebude příliš lišit od oblečení, které nosí chlapci, kterým se tento styl líbí, nebojte se to s make-upem trochu přehnat.
 3. 3
  Noste barevné a lesklé oblečení. Pruhované oblečení je skvělé (ale snažte se nenosit nic nudného). Nenakupujte pouze v secondhandech (nejste přece hipster), ale nemusíte se štítit obnošeného oblečení. Můžete si vzít například tyto kousky:
  • Pruhované černo-růžové tričko, úzká růžová sukně a modrý šátek u pasu, modré legíny a růžové baleríny.
  • Fialový top s leopardím vzorem, bílé kraťasy s laclem, černé punčochy a bílé boty Vans.
  • Ručně vyrobené tričko s obrázkem kapely, úzké fialové džíny, pásek s pyramidami (i když ty začínají být až příliš populární) a velké sluneční brýle.
 4. 4
  Doplňky. Doplňky se budou k vašemu stylu hodit, takže na ně nesmíte zapomínat. Většinou platí, že všechny doplňky musejí být co největší. Vezměte si například:
  • Sluneční brýle – velké a ještě větší. Čím větší brýle budete mít, tím lépe. Vhodné jsou i letecké brýle.
  • Šperky. Náramky, náhrdelníky, piercing a tetování se vám budou hodit. Držte se šperků se zajímavými, ironickými, nebo pohádkovými motivy.
  • Klobouky. Klobouky vypadají na dívkách skvěle (na chlapcích ale už ne tak dobře). Vyberte si velký klobouk. Není nutné, aby se hodil ke zbytku vašeho oblečení. Nejlepší je najít takový klobouk, který ještě nikdo nemá
 5. 5
  Kupujte si oblečení v obchodech, které nabízí barevné a originální kousky. Zkuste Rue 21, Banana Republic, Aeropostale a další podobné obchody. Nechoďte nakupovat do Hot Topic, pokud nesháníte trička kapel. Vyznavači stylu scene nosí barevné oblečení. Nenosí tmavé oblečení a řetězy u pasu.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 4:
Jak se oblékat – pro kluky

 1. 1
  Oblékejte se tak, jak chcete. Přiznejme si, že chlapci, kteří vyznávají styl scene, tráví hodně času úpravou svého zevnějšku. Na módě jim velmi záleží a nechtějí vypadat jako průměrní lidé. Jejich styl oblékání odráží jejich osobnost.
 2. 2
  Rovné vlasy. Vlasy byste měli mít vždy rovné a pokud možno i natupírované. Pokud máte rovné vlasy, máte velké štěstí. Pokud je rovné nemáte, narovnejte si je žehličkou na vlasy, nebo fénem.
  • Budete potřebovat patku. Patka do čela je jedním z poznávacích znamení tohoto stylu. Je naprosto nezbytné ji mít.
  • Začněte se svojí přírodní barvou vlasů a potom si vlasy zkuste nabarvit. Měli byste mít blond, nebo tmavé vlasy s barevnými pramínky.
 3. 3
  Noste své oblečení naprosto uvolněně. Budete se oblékat úplně jinak, než většina mužů, takže budete muset mít sebevědomí. Noste následující kousky oblečení:
  • Těsné džíny. Můžete nosit džíny, ale musí být co nejtěsnější. Pokud vám těsné džíny nesedí, vezměte si legíny. Nesnažte se napasovat do kalhot, které jsou vám malé.
  • Barevná trička, košile, trička s obrázky a pruhovaná trička a košile. Můžete si vybrat z těchto stylů. Zářivými barvami a pruhy nic nezkazíte. Můžete si vzít i něco kostkovaného.
  • Skejťácké boty, například Vans nebo Chuck Taylor. Je dobré si koupit nějaké zářivě barevné. Značka Chuck Taylor už je příliš známá, takže si raději pořiďte boty Vans.
 4. 4
  Sluneční brýle. Chlapcům budou nejvíce slušet velké sluneční brýle s barevnými obroučkami.
 5. 5
  Piercing nebo tetování. Nechejte se propíchnout na nějakém viditelném místě, aby všichni viděli, že máte styl. Většina scene lidí si nechává dělat tetování hennou, nebo si je kreslí sami lihovým fixem. Pokud nevíte, zda tetování chcete, uvědomte si, že když si ho necháte udělat, už si to nebudete moci rozmyslet.
 6. 6
  Vyzkoušejte si roztahováky do uší.
 7. 7
  Kupujte si oblečení v obchodech, které nabízí barevné a originální kousky. Zkuste Rue 21, Banana Republic, Aeropostale a další podobné obchody. Nechoďte nakupovat do Hot Topic, pokud nesháníte trička kapel. Vyznavači stylu scene nosí barevné oblečení. Nenosí tmavé oblečení a řetězy u pasu.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 4:
Jak se chovat

 1. 1
  Pište tak, jako kdyby vám nezáleželo na gramatice. Pište ke slovům přebývající písmena. Nedávejte si záležet na pravopisu ani gramatice. Používejte hodně smajlíků.
 2. 2
  Vymyslete si jméno. Budete si muset vymyslet takové jméno, které sedí ke stylu scene a zároveň bude kreativní. Nemusíte dodržovat žádná pravidla gramatiky. Neznamená to, že ale nemusíte dodržovat vůbec žádná pravidla.
  • Pohrajte si s nějakou frází. Vezměte si například nějakou pohádku nebo fantasy příběh a vymyslete si jméno, které zahrnuje jméno nějaké postavy.
  • Zkuste aliteraci. Vymyslete si přídavné jméno, které vás vystihuje, například Katastrofický, Brutální, nebo Vražedný a přidejte ho ke svému jménu, aby obě tato slova začínala stejným písmenem (například „KatastrofickáKatka“).
  • Přidejte ke svému jménu několik X. Je to vtipné a bude to působit lépe. Na každém konci svého jména ovšem vždy pište stejný počet X.
  • Ignorujte pravidla gramatiky. Používejte špatnou interpunkci, vykašlete se na mezery mezi slovy a pište velká a malá písmena tak, jak se vám bude chtít.
 3. 3
  Spřátelte se se všemi lidmi, které znáte. Profily na sociálních sítích se hodnotí podle toho, kolik má kdo přátel, takže si přidávejte do přátel všechny lidi, se kterými se setkáte. Přidejte si tam lidi ze základní školy, lidi, se kterými máte společné přátele, lidi, se kterými máte společné zájmy atd. Přidávejte si i lidi, které vůbec neznáte, ale jsou vám sympatičtí.
  • Flirtujte se všemi, které si přidáte na sociálních sítích do přátel. Když si někdo přidá vás, poděkujte mu. Potom mu napište, že se vám líbí a dejte mu najevo, že o něho máte zájem.
 4. 4
  Nastavte si profilový obrázek. Na fotce byste neměli být přímo vy, ale spíše jen nějaká vaše část. Zde jsou tipy na dokonalou profilovou fotku:
  • Vystřihněte se z fotky. Na fotce nemusí být váš obličej, nebo vaše tělo. Stačí vyfotit si oko a ofinu, nebo jen ruku či ústa.
  • Použijte zrcadlo. Pokud použijete k vyfocení své profilové fotky iPhone, získáte body navíc. Všichni budou vědět, že jste se vyfotili sami a že máte drahý telefon.
  • Otočte fotku. Obyčejná rovná fotka není kreativní, takto se přece fotí všichni! Natočte fotoaparát do nějakého úhlu, nebo se vyfoťte tak, aby na fotce byly vidět například jen vaše vlasy. Budete díky tomu mít zajímavější profilovou fotku.
  • Postavte si foťák na stůl a nakloňte se k němu. Už jste se někdy nudili u počítače? Vyfoťte se! Je to tak ironické a kreativní, že ani nebudete muset výslednou fotku otočit.
  • Nedívejte se do objektivu. Dívejte se dolů, nahoru, doprava nebo doleva, ale nikdy ne přímo do objektivu.
  • Schovejte se za své vlasy. Na rozdíl od ostatních lidí záleží scene lidem pouze na dvou částech těla: na očích a na vlasech. Jedno z toho by tedy mělo být středobodem vaší fotky. Nerozptylujte lidi svým obličejem.
  • Používejte filtry. Nastavte si profilovou fotku černobílou, vybledlou, rozmazanou, nebo barevně upravenou.
  • Pište si na ruce. Napište si na ruku nějaký citát, své jméno, nebo například název nějaké kapely a vyfoťte si ji. Všem to bude připadat hezké.
  • Udělejte nějaký kreativní obličej. Usmějte se, vyplázněte jazyk, zatvařte se přemýšlivě... jednoduše buďte kreativní. Neměli byste se na fotce nudně usmívat jako všichni ostatní.
 5. 5
  Staňte se fanouškem co nejvíce stránek různých kapel. Pokud jste někdy slyšeli nějakou píseň nějaké kapely, přidejte si ji. Ukážete tím, že se v hudbě opravdu vyznáte. Čím více kapel budete znát, tím více „scene“ budete.
  • Hledejte si obskurní a neznámé kapely. Vyznavači stylu scene stejně jako hipsteři milují pocit, že znají kapely, které ostatní lidé ještě neposlouchají. Dává jim to pocit výjimečnosti. Klidně se staňte fanouškem kapely, která dříve bývala populární, ale nyní je opět obskurní.
 6. 6
  Choďte na hodně koncertů. Hudební koncerty a akce jsou důležitou součástí scene kultury. Choďte na tolik akcí, na kolik budete moci jít. Pokud se ve vašem okolí chystá nějaký koncert, neměli byste na něm chybět. Nezapomeňte si to napsat do statusu, aby lidé viděli, že vás hudba opravdu zajímá. Na koncertě se vyfoťte, abyste měli důkaz, že jste tam byli. Měli byste fotit publikum a pódium – na fotkách nemusíte být přímo vy.
 7. 7
  Pravidelně aktualizujte svůj status. Co nejčastěji si měňte statusy a dávejte lidem vědět, že se nudíte, že vás něco štve, že si chcete povídat, nebo že se chystáte na koncert. Když nebudete stále psát o svém životě, vaši přátelé nebudou vašimi skutečnými přáteli.
 8. 8
  Mějte správný přístup. Pomůže vám to stát se skutečným vyznavačem stylu scene. Protože se oblékáte zvláštně, očekávejte od lidí různé reakce. Nic si z toho nedělejte. Neměli byste se zajímat o to, co si o vás myslí ostatní lidé, zejména dospělí. Chovejte se takto:
  • Buďte bezstarostní. Jste sami sebou a dobře to víte. Máte sami sebe rádi, takže byste se měli chovat sebejistě.
  • Nebuďte drzí. Vyznavači stylu scene se nemusí k lidem chovat povýšeně. Chovejte se mile k rodičům svých přátel i ke všem ostatním.
  Reklama

Metoda 4
Metoda 4 ze 4:
Hudba

 1. 1
  Poslouchejte „scene“ kapely. Jsou to například Dot Dot Curve, Brokencyde, Owl City, Blood on the Dance Floor, Millionaires, Scene Kidz, Breathe Carolina, 3!OH3, Family Force 5, I Set My Friends on Fire a Jeffree Star.
  • Kromě kapel jako 3!OH3 nebo Breathe Carolina zkuste také elektronickou hudbu. Styl electronicore spojuje electro-pop s melodickým metalem. Zkuste si pustit například Attack! Attack, I See Stars, Memphis May Fire, Enter Shikari, Woe is Me, Capture the Crown, Make Me Famous a Abandon All Ships. Můžete poslouchat i kapely jako Pierce the Veil. Electropop a dance-pop jsou také vhodné styly. I tito umělci často citují popové hvězdy jako své idoly a objevují se na známých kompilacích. Můžete poslouchat Katy Perry, Carly Rae Jepsen, nebo Nicki Minaj. Měli byste zkusit také dubstep a house/techno/dance atd., například Skrillexe, Knife Party a Deadmau5.
  • Existuje spousta kapel a umělců, o kterých se tvrdí, že hrají styl scene, ale není to tak. Mnoho lidí si například myslí, že scene lidé poslouchají deathcore, což není pravda. Deathcore je hybridní styl death metalu (Cannibal Corpse, Suffocation, Brain Drill, Dying Fetus) a metalcore (Hatebreed, Converge, White She Sleeps). Metalcore je spojením metalu a beatdown hardcoru (Death Before Dishonor, Madball, Comeback Kid). Metal, death metal a hardcore punk nemají se scene stylem nic společného. Mnoho lidí si myslí, že vyznavači stylu scene tuto hudbu poslouchají, protože některé deathcorové kapely mají podobnou image. Kapely, které mají typickou image deathcore jsou například Rose Fineral, Oceano, The Red Chord nebo Despised Icon. Zde uvádíme další kapely, které jsou mylně označovány za kapely stylu scene:
  • Hollywood Undead - rap rock
  • Asking Alexandria - Metalcore/synthcore
  • iwrestledabearonce - Experimental mathcore
  • Falling in Reverse - Glam metal/easycore
  • The Devil Wears Prada - Melodic metalcore
  • Suicide Silence - deathcore
  • Black Veil Brides - Glam rock
  • Of Mice & Men - Metalcore
  • All Time Low - Pop rock
  • Paramore - Emo pop

Tipy

 • Pamatujte si, že tento článek vám poskytuje pouze rady a doporučení. Nemusíte brát vše doslova. Měli byste být jedineční, jinak budete působit jako pozéři. Musíte si najít svůj vlastní styl. V tomto článku najdete pouze tipy jak začít. Vymyslete si svůj vlastní scene styl!
 • Uvědomte si, že se vždy najdou lidé, kteří vás nebudou mít rádi.
 • Najděte si přátele mezi jinými vyznavači tohoto stylu. Pokud ještě přátele nemáte, nějaké si najděte (dejte si pozor, aby to nebyli pozéři). Když budete jediní scene lidé ve vašem městě nebo ve vaší škole, lidé si budou myslet, že si na to jen hrajete.
 • Neměli byste se ale zbavovat přátel, které již máte a hledat si úplně nové. Také si nemyslete, že se smíte kamarádit pouze s ostatními vyznavači stylu scene – najděte si kamarády mezi různými typy lidí.
 • Dávejte si pozor na vlasy. Používejte ochranné prostředky proti horku. Nemyje si vlasy příliš často a pravidelně používejte kondicionéry a masky, jinak budete mít vlasy brzy zničené. Nezapomeňte si kupovat hodně laku na vlasy.
 • Upravte si pokoj. Najděte si článek o tom, jak si zařídit svůj pokoj ve stylu scene, aby váš vaši přátelé rádi navštěvovali doma.
 • Jak poznat, která hudba patří ke kterému stylu: Uvědomte si, že křik a vrčení neznamená, že je kapela „screamo“. Seznamte se s různými žánry a naučte se hudební styly rozeznávat, abyste se vyhnuli znemožnění před přáteli. Kapely jako Asking Alexandria a Of Mice & Men nejsou post-hardcore. To jsou kapely, jako The Used, The Sleeping, Fugazi, Gray Matter, Hot Water Music, Soulside, The Blood Brothers, At the Drive-In, Senses Fail a Small Brown Bike. Kapely jako Asking Alexandria, Escape the Fate, August Burns Red, Sleeping With Sirens, atd. nejsou hardcore kapely. Hardcore kapely jsou Black Flag a Agnostic Front. Screamo kapely jsou I Hate Myself a Saetia. Emo jsou kapely jako The Promise Ring, Sunny Day Real Estate a Hawthorne Heights.
 • Nevyhazujte všechno své staré oblečení. Trika s dlouhým rukávem, košile a šaty můžete stále nosit.
 • Načerpejte inspiraci u populárních idolů. Patří mezi ně například Kiki Kannibal, Jeffree Star, Blair Ravish, Geoffrey Paris, Matthew Lush, Audrey Kitching, Hannah Beth, Kayvon Zand, Brandon Hilton.
Reklama

Varování

 • Nelžete lidem o tom, co máte rádi a co nemáte rádi. Pokud jste nějakou kapelu nikdy neslyšeli, nebo ji nemáte rádi, nelžete a neříkejte, že ji rádi máte jen proto, že je „scene“ – nikdo nemá rád lháře. Když si koupíte tričko nějaké kapely a tvrdíte, že ji posloucháte, měli byste být schopni vyjmenovat alespoň tři její písničky.
 • Nekopírujte ostatní lidi. Lidé se na vás naštvou a na všechny budete působit falešně. Navíc to nemá žádný smysl. Kreativita je v tomto stylu opravdu důležitá. Pokud nechcete být kreativní, neměli byste se snažit vyznávat styl scene.
 • Kromě toho je důležité být vždy sám sebou. Když o sobě budete tvrdit jen to, že jste scene, uděláte velkou chybu. Uvědomte si, že musíte být hlavně jedineční. To nejdůležitější je individualita. Nezáleží na tom, zda dodržujete pravidla stylu. Nehrajte si na někoho, kým nejste.
 • Připravte se na to, že vás někteří lidé nebudou mít rádi. Někteří lidé nemají rádi vyznavače stylu scene a budou s vám smát, nebo na vás pokřikovat. Záleží na tom, v jak velkém městě bydlíte. Neměli byste na tyto lidi pokřikovat zpět, pouze se braňte v případě potřeby. Většinou se dočkáte maximálně pokřikování nebo divných pohledů, takže si z toho nic nedělejte.
 • To nejdůležitější, na co nesmíte nikdy zapomenout, je to, že sami sebe nikdy nesmíte nazývat vyznavačem stylu scene. To by byla velká chyba a nikdo by vás potom nebral vážně. Když vás tak nazve někdo jiný, nedělejte z toho žádnou vědu, ale sami tak o sobě nemluvte.
 • Mezi emo a scene je velký rozdíl. Emo je hudební styl, který hrají kapely, jako například Dashboard Confessional, The Used, Thursday, Cap 'N Jazz a Saosin. Emo móda zahrnuje také patky, ale většinou pouze černé. Emo vzhled také obsahuje těsné džíny, trička kapel a pásky s pyramidami. Scene móda je zářivější a barevnější a na rozdíl od ema nepovoluje pouze černou barvu, ale také neonové a zářivé barvy.
 • Nechovejte se povýšeně, neslušně, ani nadřazeně bez ohledu na to, s kým jednáte. Důležitá je sebejistota, ne arogance. Lidé by si mysleli, že jste otravní a nechtěli by se s vámi bavit.
 • Nesnažte se být scene. Scene styl je subkultura jako každá jiná a má svá estetická pravidla, která se vám buďto líbí, nebo ne. Nemusíte být scene, pokud vás to upřímně nezajímá. Ti, kteří jsou skutečně scene, se o to nemusejí nijak moc snažit, protože je to pro ně přirozené. Pokud se vám tato móda nelíbí, nenoste ji. Pokud vás tato hudba nebaví, neposlouchejte ji. Když se budete urputně snažit zapadnout do nějakého stylu, budete pozér. Buďte sami sebou, nesnažte se zapadnout do žádné subkultury a najděte si svůj vlastní styl.
 • Nebarvěte a netupíruje si vlasy příliš často, jinak si je zničíte. Když tuto radu neuposlechnete, budete mít vlasy velmi nehezké. Pokud chcete mít vlasy stále zdravé, používejte kvalitní kondicionéry.
 • Neberte styl scene až příliš vážně.
 • Nekupujte si všechno oblečení v Hop Topic. V tomto obchodě prodávají hlavně tmavé oblečení. Scene lidé nosí zářivé barvy a většinou mají na sobě směsici různých stylů.
 • Naučte se používat špatný pravopis. Není v pořádku psát scene stylem ve škole, nebo například v právních dokumentech!
Reklama

Související články

Jak si psát s klukem, který se vám líbíJak si psát s klukem, který se vám líbí
Jak si psát s dívkou, která se vám líbíJak si psát s dívkou, která se vám líbí
Jak poznat, jestli se líbíte mužiJak poznat, jestli se líbíte muži
Jak líbatJak líbat
Jak na první polibek s klukemJak na první polibek s klukem
Jak si vydělat peníze (pro teenagery)Jak si vydělat peníze (pro teenagery)
Jak se chovat v přítomnosti kluka, který se vám líbíJak se chovat v přítomnosti kluka, který se vám líbí
Jak projít neohlášeným testem na drogyJak projít neohlášeným testem na drogy
Jak na to, aby se do tebe kluk zamiloval (Pro dívky 10  12 let)Jak na to, aby se do tebe kluk zamiloval (Pro dívky 10 12 let)
Jak bezbolestně přijít o panenstvíJak bezbolestně přijít o panenství
Jak dát muži najevo, že se vám líbíJak dát muži najevo, že se vám líbí
Jak se zeptat dívky, jestli s vámi chce choditJak se zeptat dívky, jestli s vámi chce chodit
Jak být hezkáJak být hezká
Jak pozvat muže na randeJak pozvat muže na rande
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 452 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 8 115 krát
Kategorie: Mládí
Stránka byla zobrazena 8 115 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama