Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Každému se líbí něco jiného, ale přiznejme si to – velké poprsí je v dnešní společnosti považováno za přitažlivé a ženy, které ho nemají, se většinou snaží ho nějak získat. Není to tak těžké, jak by se mohlo zdát. Existují způsoby, jak si zvětšit prsa bez plastické chirurgie a vlastně i operace jsou dnes už mnohem bezpečnější než dříve. V tomto článku najdete tipy na cvičení, bylinky, produkty a zákroky, pomocí kterých si můžete zvětšit poprší až o dvě čísla.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Cvičení a strava

Stáhnout PDF
 1. 1
  Dělejte kliky. Možná si myslíte, že kliky jsou spíše cvičení na paže, ale zaměříte se s nimi také na prsní svaly na hrudníku. Pracujte na těchto svalech a vaše prsa budou vypadat větší a plnější. Navíc budete mít krásně vypracované svaly na rukou. Každý den si udělejte 3 série kliků po 15 cvicích. Postupně můžete přidávat další a další.
  • Lehněte si na břicho a pokrčte ruce u boků, dlaně mějte na podlaze.
  • Zatlačte rukama do podlahy a zvedněte celý trup. Špičky nohou mějte stále na noze. Zvedejte se tak dlouho, dokud nebudete úplně narovnaní. Pokud chcete, můžete nechat na zemi i kolena, ze začátku to pro vás bude jednodušší.
  • Pomalu se snižujte zase k zemi a celý cvik opakujte. Stále mějte zpevněné svaly na hrudníku.
 2. 2
  Tlak na hrudník. Jde o další skvělý cvik na hrudník, pomocí kterého si vypracujete silnější a větší prsní svaly a díky tomu získáte opticky větší prsa. [1] Začněte s činkami, které pohodlně uzvednete na 12 opakování. Nejlepší je použít 4, 5 nebo 6kg činky. Dvakrát nebo třikrát týdně dělejte 3 série těchto cviků po 10 cvicích v každé sérii. Postupně přidávejte další cviky.
  • Lehněte si na nakloněnou lavici. Činky držte v rukou podél těla.
  • Zvedejte činky nad hrudník s nataženýma rukama tak, aby se před tělem dotkly.
  • Pomalu vraťte činky do původní pozice a zopakujte cvik.
 3. 3
  Izometrický stah. Tento typ cvičení vyžaduje stažení svalu bez jeho protažení a hodí se hlavně pro zvětšení objemu prsních svalů. [2] Pro toto cvičení budete potřebovat ručník. Cvičte alespoň 3x týdně, jinak neuvidíte dobré výsledky.
  • Stoupněte si s nohama od sebe.
  • Chytněte si ručník a držte ho oběma nataženýma rukama před sebou.
  • Zatáhněte za obě strany ručníku najednou a krátce přitom zpevňujte svaly na hrudníku.
  • Stále mějte ručník napnutý a rukama se o něho přetahujte asi tři minuty.
 4. 4
  Jezte více estrogenu. Hormon, který produkují ženská prsa během puberty se přestane vytvářet někdy kolem 18. nebo 19. roku života. Potom můžete estrogen nahradit sójovými produkty, tofu, fazolemi nebo sójovým sýrem. [3] Pilulky na zvětšení prsou obsahují estrogen získávaný z bylin.[4]
 5. 5
  Přiberte na váze. Pokud držíte dietu a cvičíte, abyste zůstala štíhlá, váš režim ovlivní i vaše prsa. Když budete jíst více kalorií, budete mít větší prsa, ale budete se muset smířit s tím, že přiberete i na jiných místech. Také těhotenství je přirozený způsob, jak získat větší prsa.
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Kosmetická řešení

Stáhnout PDF
 1. 1
  Konturování prsou. Make-up pravděpodobně používáte ke konturování lícních kostí a brady, ale stejná technika umí divy také s výstřihem. Tento levný, leč dočasný způsob, jak získat opticky větší prsa, je velmi jednoduchý.[5]
  • Oblečte se včetně podprsenky a trička, které chcete mít na sobě. Toto řešení je pouze optický klam, takže by měl být vidět výstřih – vezměte si něco s hlubokým výstřihem.
  • Pokud si nechcete tričko ušpinit od make-upu, přikryjte si ho papírovým ubrouskem. Neměli byste tuto metodu zkoušet, pokud si chcete vzít něco čistě bílého.
  • Hlubší výstřih si vytvoříte pomocí tmavého bronzeru, který se nanáší přímo mezi prsa. Nanášejte ho štětcem směrem nahoru a vytvořte si mezi prsy písmeno V.
  • Na horní část obou prsou si naneste světlejší pudr. Pomocí houbičky na make-up zjemněte přechody mezi tmavší a světlejší částí.
 2. 2
  Kupte si push-up podprsenku. Technologie výroby podprsenek velmi pokročila a dnes můžete mít krásná a přirozená prsa, aniž byste musela podstupovat plastické operace nebo musela tvrdě cvičit. Kupte si kvalitní push-up podprsenku, ve které se budete cítit dobře a ve které budete mít hezká prsa. Dobrá podprsenka bude na těle téměř necitelná a vaše prsa v ní budou vypadat hezky a nebudou namačkaná.
  • Podprsenky s extra vycpávkami mohou zvětšit vaše prsa až o několik čísel. Kupte si ale jen o 1-2 čísla větší, abyste vypadala přirozeně.
  • Podprsenku si zkoušejte pod tričkem. Možná budete překvapená, jaký je to rozdíl, když si na podprsenku oblečete tričko. Vždy si kupte jen takovou, která vám opravdu sedí.
  • Tyto podprsenky se vyrábí s gelovými, pěnovými a dokonce i vodovými vycpávkami.
 3. 3
  Pořiďte si silikonové vložky do podprsenky.[6] Tyto vložky se nosí v nevycpané podprsence a dokážou vytvořit realistickou napodobeninu skutečného prsa. Jejich váha, textura a vzhled se podobá skutečným prsům. Koupíte je v barvě pleti nebo průhledné.
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Produkty pro zvětšení prsou

Stáhnout PDF
 1. 1
  Kupte si krém na zvětšení prsou. Na trhu je plno krémů s estrogenem a kolagenem, které by měly zvětšovat prsa a vylepšovat jejich tvar. Tyto krémy napumpují buňky v prsou a zvětší je. Některé mohou stát i několik tisíc korun. Účinky těchto krémů nebyly prokázány a některé zdroje dokonce tvrdí, že by jejich používání mohlo být nebezpečné.[7] Pokud to chcete zkusit, kupte si krém pouze s přírodními ingrediencemi, například s bambuckým máslem a aloe vera. V nejhorším tak budete mít prsa jen hezky jemná a hydratovaná.
 2. 2
  Zkuste přístroj Brava. Tato věc je vakuový přístroj, který stojí mnoho peněz, ale výzkumy prokázaly, že může skutečně zvětšit prsa a podpořit jejich růst o více než jednu velikost.[8] Toto zařízení se nasazuje na prsa jako podprsenka a potom se vytvoří podtlak, který při častém používání zvětšuje prsa. Trvá ale minimálně 10 týdnů, než uvidíte první výsledky.
 3. 3
  Zjistěte si něco o injekčních výplních prsou. Výplně jsou injekce kyseliny hyaluronové do prsou. Je možné pomocí nich zvětšit prsa až o 2 velikosti, ale pouze pokud podstoupíte mnoho injekcí. Každá injekce trvá 30-90 minut a celá procedura stojí desítky tisíc korun.
  • Tyto výplně mohou mít vážné vedlejší účinky, takže je nedoporučujeme.[9]
  • V některých případech je také nutné výplně „doplnit“, aby vypadaly přirozeně.
 4. 4
  Zkuste tukové injekce. Při tomto zákroku vám vezmou tuk z pozadí nebo z břicha a vpíchnou vám ho do prsou, aby vypadala plnější. Protože se tuk pokaždé vsákne zpět do těla, je nutné podstoupit léčbu mnohokrát. Tuto metodu také nedoporučujeme, protože existuje šance, že tuk v tkáni kalcifikuje, což způsobuje vážné zdravotní problémy.[10]
 5. 5
  Zkuste elektrickou akupunkturu. Při tomto zákroku se do prsou píchají malé jehličky, které přenášejí elektrický proud, který nafukuje tkáňové buňky. Tato metoda je oblíbená u celebrit. V některých případech ale výsledky nevydrží navždy, takže je možné, že budete muset zákrok podstoupit znovu. Neexistují také žádné vědecké důkazy o dlouhodobých účincích této metody, takže buďte opatrní.
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Plastické operace

Stáhnout PDF
 1. 1
  Typy prsních implantátů. Můžete si vybrat mezi silikonovými nebo solnými implantáty. Ženy tvrdí, že silikonové jsou „realističtější“, ale také jsou mnohem nebezpečnější, když začnou vytékat do tkáně.[11] Oba typy implantátů stojí mezi 40.000 a 100.000Kč.
  • V minulosti byly silikonové implantáty staženy z prodeje, protože způsobovaly velké zdravotní problémy. V některých případech ženám po čase „sklouzly“, což vypadalo velmi nehezky. Pokrok ve vědě ale zajistil, že se tyto případy nestávají tak často a implantáty jsou zpět na trhu.
  • Tyto operace většinou nehradí zdravotní pojišťovna.
 2. 2
  Domluvte si schůzku s plastickým chirurgem. Pokud se rozhodnete nechat si prsa zvětšit operativně, dohodněte si schůzku s chirurgem a prodiskutujte spolu všechna pro a proti a vyberte implantáty, které pro vás budou nejlepší. Měla byste dobře vědět, jaká prsa chcete mít. Lékař vám ukáže příklady toho, jak prsa změní vaši postavu a provede vás celou operací.
  • Najděte si zkušeného lékaře se zkušenostmi a spokojenými klienty. Jistě nechcete dělat pokusného králíka nějakému začátečníkovi.
  • Zeptejte se lékaře na léky, které berete a zda nejsou v rozporu s touto procedurou. Také si zjistěte, jaké léky budete muset brát během zákroku a po zákroku.
 3. 3
  Plastická operace prsou. Uvedou vás do celkové anestezie a lékař provede řez pod prsy, na boční straně prsou nebo u bradavek – podle toho, jaké implantáty jste si vybrala. Celá operace trvá většinou 1-2 hodiny. Po zákroku budete mít prsa zakrytý lékařskou bandáží.
  • Komplikace jsou možné stejně jako u každé jiné operace. Je možné, že budete krvácet, budete mít jizvy nebo i vážnější potíže.[12]
  • Většina žen si musí implantáty po několika letech vyndat, protože se jejich tělo postupem času mění.
  • Implantáty mohou podporovat růst rakovinných buněk a také mohou způsobovat problémy při kojení dětí.[13]

Tipy

 • Zkuste si prsa masírovat, podpoříte tím jejich růst.

Varování

 • Než začnete používat nějaký produkt pro zvětšení prsou, zjistěte si všechny dostupné informace. Existuje spousta podvodů, které vás budou stát velké peníze, ale nebudou fungovat.

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 32 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 111 018 krát
Stránka byla zobrazena 111 018 krát.

Pomohl vám tento článek?