Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Možná vám nepřijde vůbec jednoduché vést zábavnou a zajímavou konverzaci přes SMS zprávy. Tím spíš, pokud se snažíte získat nového kamaráda nebo se snažíte zaujmout nějakého kluka nebo holku. Klíčem k úspěchu je to nepřehnat, příliš o tom nepřemýšlet a nemít problém s bavením se o čemkoliv, co vám přijde na mysl.

Část 1
Část 1 ze 3:

Jak mít živou konverzaci

Stáhnout PDF
 1. 1
  Začněte s jednoduchým tématem. Nemusíte vymýšlet nic speciálního, pro začátek se stačí kamaráda zeptat, jestli viděli poslední epizodu vašeho oblíbeného televizního seriálu nebo co dělali přes víkend. Pokud vyberete něco, co bude zajímat oba dva z vás, jako je sport nebo nadcházející volby , tak máte jistý skvělý začátek.
  • Nevyvíjejte na sebe příliš velký tlak při výběru tématu. Pokud vaše první téma nefunguje, tak jednoduše zkuste změnit téma. Nezapomeňte, že je jednodušší vést konverzaci přes telefon než osobně.
  • Pokud se daná osoba nechytá nebo se zdá být zaneprázdněná, tak jednoduše změňte konverzaci na téma, u kterého si jste jistí nějakého nadšení.
 2. 2
  Zeptejte se na názor. Lidé milují, když se jich ostatní ptají na jejich názor a vždy vám jej s radostí poskytnout. Následně si budou s vámi s radostí povídat. Nesnažte se prosazovat svůj názor, místo toho se zaměřte na naslouchání názorům ostatních.
  • Pokládejte otevřené otázky. Neptejte se jen: „Líbil se ti ten film?“. Místo toho se zeptejte „Co si o tom filmu myslíš?“ Ostatní vám toho tak více poví.
 3. 3
  Snažte se udržet své zprávy zábavné a živé. I když se nudíte, tak byste to neměli dát druhé osobě najevo. Pokud si neustále stěžujete na nudu, tak ostatní o vás přestanou mít zájem a přestanou vám psát, protože vás budou považovat za nudaře. Místo toho se zaměřte na pozitiva.
  • Vyhněte se opakovanému používání stejných slov. Je obtížné vést zajímavý hovor, pokud neustále používáte ty samé odpovědi typu: "Lol", "Aha", "Wow", "Oh", atd. Hovor bude bez nich podstatně zábavnější.
  • Také můžete používat smajlíky nebo vykřičníky pro zvýšení pocitu nadšení. Nepřežeňte to však.
  • Pokud máte špatný den a nejste z ničeho zrovna dvakrát nadšení, dejte o tom svému kamarádovi vědět.
 4. 4
  Udělejte vaše zprávy osobitější. Ukažte svému kamarádovi, že se za těmi zprávami skrývá reálná lidská bytost. Přidejte smajlíky nebo zkratky jako "lol", "rofl", "haha", pokud to sedí k vašemu stylu. Chcete přece, aby váš kamarád viděl váš unikátní styl psaní, který nikdo jiný nemá. Když si s někým povídáte osobně, tak taky nezníte stejně jako ostatní.
  • Nebojte se svému kamarádovi říct i to, co nechce slyšet; je mnohem důležitější dát najevo vaše reálné já, než se přetvařovat.
  • Pokud se normálně chováte vtipně a zábavně, tak to dejte pořádně najevo! Nebojte se působit trošku trhle; nikdo vás za to nebude odsuzovat.
 5. 5
  Bavte se o tom, co děláte. Další způsob, jak začít zajímavou konverzaci je bavit se o tom, co právě děláte. Je jedno, jestli se právě díváte na televizi nebo se chystáte pomoct své mamince péct dort. Zmiňte se o tom a počkejte, jestli se to rozvine v zajímavou konverzaci. Můžete se tak dostat i k tomu, co právě dělá váš kamarád či kamarádka. Jedná se o způsob, jak si být s kamarádem bližší.
  • Snažte se působit více zaujati v tom, co dělá váš kamarád, než v tom co děláte vy. Nechte je nabýt pocitu, že se opravdu zajímáte o to, co se děje v jejich životě.
 6. 6
  Vyhněte se posílání jednoslovných zpráv. Je to sice mnohem jednodušší a rychlejší, než psát celou zprávu, ale jedno slovo sotva dokáže vzbudit nějakou konverzaci. Je jedno, jestli dáváte jednoslovnou otázku nebo jednoslovnou odpověď. Ani jedno nemůže vést k zajímavé konverzaci. Čím více slov použijete, tím zábavnější a zajímavější váš hovor bude.
  • Pokud pošlete jednoslovnou zprávu, tak se k ní snažte dodat delší vysvětlení nebo více informací. Je v pořádku, pokud rádi píšete kratší zprávy. Jen se snažte uchovat hovor stále živý.
  • Pokud už opravdu nemáte nic, co byste o daném tématu řekli, tak se snažte pokračovat v hovoru pomocí nějaké otevřené otázky nebo okomentujte nějaké jiné téma.
  • I přesto, že vám váš kamarád položil ANO/NE otázku, tak to ještě není důvod k tomu, abyste odpověděli pouze ano či ne. Místo toho odpovězte, „Ano a…“ nebo „Ne, ale…“ a více vaši odpověď či názor rozviňte. Váš hovor tak bude stále živý a dynamický.
 7. 7
  Pošlete neočekávanou zprávu. Je sranda pozorovat, jak váš kamarád zareaguje. Překvapte jej s naprosto nečekanou odpovědí nebo otázkou, kterou mu z ničeho nic položíte. Klíčová je spontánnost. Pomůže vám to v pokračování hovoru.
  • Stejně jako při reálném hovoru příliš nepřemýšlejte nad každým slovem, které píšete, nebo bude hovor postupovat velmi pomalu. Namísto toho si zkuste z ničeho nic vzpomenout na něco zábavného, co se vám daný den stalo ve škole nebo zmiňte nějaký zvláštní dokument, na který jste se dívali minulou noc.
  • Hledejte inspiraci ve vašem okolí. I ta nejjednodušší a nejběžnější věc, kterou máte doma, vám může dodat inspiraci k hovoru. Může to být cokoliv od ubrousku po DVD.
 8. 8
  Snažte se psát čitelně. Občasné chyby jsou sice roztomilé a přijatelné. Není však zábavné, když má váš kamarád problém po vás cokoliv přečíst. Snažte se nepsat ve zkratkách (hlavně pokud se jedná o někoho s kým si nepíšete příliš často) a dejte lidem čas na to, aby si zvykli na váš styl psaní.
  • Nic nezpomalí hovor rychleji, než dotazy na vyjasnění nebo zopakování dané zprávy.
 9. 9
  Vyhněte se nudným, každodenním hovorům, které jsou plné klišé. Pokud jste naprosto zoufalí, tak vám běžné fráze mohou pomoci. Zřídka ale tak vzbudíte zajímavou konverzaci. Namísto zprávy typu: „Je krásné počasí“, zkuste popřemýšlet nad něčím originálnějším. Je to o to víc důležité, pokud se snažíte získat nového kamaráda nebo zaujmout nějakého kluka nebo holku. Nechcete přece znít jako všichni ostatní.
  • Vyhněte se příliš jednoduchým větám jako je „jak se máš?“, „měl jsem tak dlouhý den“ nebo „jsem dost unavená“. Měli byste napsat něco navíc, chcete-li vyniknout a zaujmout.
 10. 10
  Zavzpomínejte. Pokud si píšete se starým kamarádem, tak si vždy můžete vzpomenout na něco z minulosti. Zasmějete se tak a budete mít chvilku nostalgie. Nic nemůžete pokazit s větou typu „Pamatuješ si…“ nebo „Chybí mi…“. Jen se snažte nebýt příliš nostalgičtí nebo se nebudete mít o čem dál bavit.
  • Vzpomínání na minulost může přijít takřka kdykoliv během vašeho hovoru, takže se jedná o skvělý způsob, jak nakopnout váš hovor.
 11. 11
  Posílejte si obrázky nebo zvukové zprávy. Je to zábavné! Pošlete svoji fotku nebo nějaký zajímavý obrázek. Přidejte zvukovou stopu vaší oblíbené písničky nebo nějaký divný zvuk. Zvuky a obrázky vás více rozmluví a rozesmějí. Jedná se taky o skvělý způsob, jak ukončit hovor zábavnou cestou. Ukončení hovoru pomocí obrázku vás udělá v očích vašeho kamaráda zajímavými a rádi se s vámi budou znovu bavit.
  • Ujistěte se, že si píšete s někým, kdo může přijmout vaše fotky, zvuky, atd. Nechcete mást svého kamaráda posíláním obrázků, videí a zvuků, které nemůže přijmout.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 3:

Jak na správnou etiketu

Stáhnout PDF
 1. 1
  Naslouchejte tomu, co vám ten druhý říká. Můžete se příliš zabývat tím, co dál řeknete nebo se chcete s nadšením podělit o nějaký názor a nebudete si tak všímat toho, co vám váš kamarád říká. Možná má nějaké tajemství, o které by se s vámi rád podělil nebo má nějaké problémy a jen se nedokáže zcela jasně vyjádřit. Všímejte si toho, co vám ostatní říkají, takže dokážete odpovídat vhodným způsobem.
  • Nechcete působit jako namyšlení proto, že ignorujete náznaky toho, že se s vámi druhá osoba chce o něco podělit nebo vám něco říct. Pokud máte pocit, že vám chce říct celý příběh nebo se chce s vámi podělit o něco skvělého, dejte mu k tomu prostor.
  • Před zodpovězením si pořádně přečtěte, co vám váš kamarád napsal. Tím spíš, pokud se jedná o dlouhou zprávu. Nechcete působit jako člověk, co neposlouchá a ptá se na něco, o čem vám váš kamarád už řekl před minutou.
  • Snažte se co nejvíce zapojit do hovoru, pokud si s vámi váš kamarád chce promluvit o něčem důležitém a vážném. Pokud vám vaše kamarádka říká o smrti své babičky, tak tím pádem byste jí měli naslouchat a snažit se vyhnout polovičatým odpovědím jen proto, že se učíte matematiku.
 2. 2
  Přespříliš o tom nepřemýšlejte. Když si začínáte s někým psát, tak byste měli mít na mysli jednu věc: nevyvíjejte na sebe přílišný stres. Nezabývejte se tím, jestli zahajujete konverzaci perfektní větou nebo vyprávíte skvělý příběh. Pokud si to budete příliš zabírat, tak ve skutečnosti pro bude podstatně těžší si s danou osobou udržet kontakt – zatímco vy příliš dlouhou přemýšlíte o tom, co dál říct, tak váš kamarád si bude myslet, že jste příliš zaneprázdnění nebo prostě nemáte zájem o konverzaci.
  • Je mnohem lepší nechat konverzaci volně plynout, než 10 minut vymýšlet perfektní věty a příběhy. Navíc nikdy nevíte, co váš kamarád právě hodlá dělat, takže možná přijdete o chvíli, kdy má čas se s vámi bavit.
 3. 3
  Buďte trpěliví. Pokud jste si právě začali s někým psát nebo jste uprostřed pomalého hovoru, tak byste si měli uvědomit, že pravděpodobně ta druhá osoba něco zrovna dělá nebo si píše s někým jiným. Nechcete-li působit netrpělivě, tak neopakujte svoji otázku, neposílejte milión otázek po své původní zprávě a nebuďte hrubí a sarkastičtí.
  • Zapamatujte si, že výhodou psaní zpráv po telefonu je, že máte více času na vymýšlení odpovědí. Nevýhodou však je, že osoba, s kterou se bavíte, se s vámi nemusí chtít bavit nebo ji dané téma nezajímá. Nejlepší je tyto možnosti přijmout, než být netrpělivý a dále danou osobu otravovat.
 4. 4
  Udržte hovor vyrovnaný. Zapamatujte si, že by hovor měl být vyrovnaný. Nechcete, aby váš kamarád měla pocit, že mu dáváte příliš mnoho otázek, na které vám stěží dokáže odpovědět. Jako při reálném hovoru byste se měli snažit mít hovor vyrovnaný a vy byste měli dělat jen půlku „mluvení“. Dejte vašemu kamarádovi prostor se vyjádřit.
  • Důležitější je mít zájem, než být zajímavý. Je lepší se ptát svého kamaráda na to, jaký měl den, co si myslí a co dělá, než mu vykládat milión faktů o tom, co jste dělali během svého dne. Lidé rádi mluví sami o sobě.
 5. 5
  Zavolejte svému kamarádovi, pokud si chcete promluvit o něčem opravdu vážném. Psaní zpráv může být skvělé pro odlehčenou konverzaci, když nemáte nic jiného na práci. Nechcete však začít uprostřed zábavného hovoru s něčím závažným. Pokud máte nějakou obrovskou novinku nebo špatnou zprávu, tak je lepší ji dané osobě zavolat nebo říct osobně.
  • Je vhodné, aby daná osoba byla psychicky připravená na závažnost dané situace, než ji zaskočit.
 6. 6
  Využijte konverzaci k prohloubení vztahu. Zapamatujte si, že psaní zpráv vám sice může pomoci dostat se k dané osobě blíže, ale nikdy to nezaručuje vznik opravdového vztahu. Je v pořádku si psát zprávy s lidmi, které máte rádi, ale neměli byste dopustit, aby zprávy nahradily lidský kontakt nebo reálný hovor. I když si s danou osobou rádi píšete, tak chcete-li, aby váš vztah pouze vzkvétal, tak byste se měli snažit jí občas zavolat nebo s ní strávit čas osobně.
  • Zprávy můžete použít jako počátek reálného vztahu či přátelství. Například, pokud se bavíte o nějakém filmu, tak se můžete zeptat: „Nechceš na to zajít do kina?“ Nebo pokud se bavíte o tom, jak se nudíte, tak můžete říct: „Nechceš zajít na zmrzlinu?“ Nestyďte se; váš kamarád pravděpodobně bude rád a rád s vámi stráví nějaký čas osobně.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 3:

Jak najít zajímavá témata na psaní

Stáhnout PDF
 1. 1
  Požádejte o radu. Lidé milují, když se je ostatní žádají o radu. Mají tak dobrý pocit, že toho hodně ví a že mají vědomosti, o které se můžou podělit s ostatními. Nemusí se jednat o něco vážného; stačí něco, o čem víte, že váš kamarád něco ví a má na to názor. Tady je několik příkladů:
  • "Jedu poprvé do Prahy. Neznáš nějaká místa, kde se se můžu dobře najíst?"
  • "Co si myslíš, že bych měla dát svému příteli k narozeninám? Nic mě nenapadá."
  • "Jaké šaty si mám obléct na maturitní ples? Nemůžu se rozhodnout."
 2. 2
  Navažte na něco, co vám váš kamarád řekl osobně. Jeden ze způsobů, jak ukázat dané osobě, že o ni opravdu máte zájem, je zeptat se na něco, o čem jste se spolu bavili osobně – ať už to bylo před pár hodinami nebo před týdnem. Dáte tak najevo, že opravdu věnujete pozornost tomu, co vám říká. Tady je několik příkladů:
  • "Ahoj, jak se má tvoje babička? Je stále v nemocnici?"
  • "Dostala jsi tu práci jako servírka, na kterou ses hlásila minulý týden? "
  • "Jak dopadl tvůj výlet do Vídně? Vždycky jsem se tam chtěla podívat. "
 3. 3
  Navrhněte něco zábavného, co můžete dělat dohromady. Další způsob, jak začít živý hovor, je navrhnout nějakou činnost, kterou můžete dělat dohromady se svým kamarádem. Může to být za měsíc nebo už za týden. Pokud se však jedná o zábavnou aktivitu, tak si můžete být jistí, že si toho budete mít hodně co povědět. Tady je několik příkladů:
  • "Nechce se ti zajít příští měsíc na koncert revivalové skupiny? Dělají písničky z 80-tých let, takže si můžeme obléct neonové věci…"
  • "Nechceš se mnou zajít tento víkend do kina? Slyšel jsem, že popcorn je tuto neděli zdarma! "
  • "Už jsi někdy zkusil thajskou kuchyni? Ve městě je nová restaurace, o které jsem slyšel, že je levná a naprosto skvělá. "
 4. 4
  Dejte dané osobě kompliment. Komplimentů není nikdy dost a nepotřebujete vidět svého kamaráda osobně na to, abyste jim nějaký dali. I malý kompliment může být skvělý začátek hovoru. Váš kamarád bude mít pocit, že o něj opravdu máte zájem. Také je to skvělý způsob, jak začít telefonní hovor – pokud jste upřímní a váš kamarád se necítí nepatřičně. Tady je několik příkladů:
  • "Na včerejším basketu jsi byl naprosto skvělý. Byla jsem ohromená."
  • "Strašně se mi líbila ta džínová bunda, kterou jsi dneska na sobě měla. Ty prostě umíš nosit retro oblečení."
  • "Díky za včerejší pomoc s matematikou. Jsi skvělý kamarád, bez tebe bych tu zkoušku nedal. "
 5. 5
  Bavte se o zábavných plánech na víkend. Dalším způsob, jak vést živou konverzaci, je zmínit něco zábavného, co chcete dělat přes víkend nebo ke konci týdne. Může to být skvělý způsob, jak se bavit o něčem, co vás zajímá, podělit se o nějaké zábavné informace o své osobě nebo se zeptat, jestli by se k vám váš kamarád nepřipojil a nestrávil s vámi nějaký kvalitní čas. Tady je několik příkladů:
  • "Tento víkend jedu se sestřenicí do aquaparku. Vždycky jsem to považoval za hloupé, ale docela se těším."
  • "Tento víkend jdu na lekce keramiky. Mělo by to být dost dobré."
  • "Tento víkend jedu do Alp. Ještě nikdy jsem nelyžovala."
 6. 6
  Podpořte svého kamaráda. Pokud má váš kamarád nějakou velkou zkoušku, důležitý pohovor nebo nějakou jinou důležitou událost, tak jim pošlete zprávu, v které jim vyjádříte podporu a ukážete jim, že na ně myslíte. Jen troška podpory může stačit k tomu, aby váš kamarád uspěl a měl pocit, že vám na něm záleží. Tady je několik příkladů:
  • "Hodně štěstí na zítřejší zkoušce. Dáš to!"
  • "Odpočiň si před pohovorem. Ohromíš je."
  • "Nakopejte jim zadek na zítřejším fotbalovém zápase! Budu vám fandit na tribuně."
  Reklama

Varování

 • Nepište zprávy během řízení. Nejenže ohrožujete sami sebe, ale ohrožujete i lidi kolem vás.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 45 349 krát
Stránka byla zobrazena 45 349 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama