Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Manipulace s lidmi je skvělý způsob, jak získat to, co chcete – ať už chcete svého šéfa přesvědčit, aby vám zvýšil plat, nebo chcete dosáhnout toho, aby vás váš partner vzal na romantickou dovolenou. Bez ohledu na důvody, když budete jednat správně, vyladíte své manipulační schopnosti a zkusíte různé techniky, budete moci lidi přimět téměř ke všemu. Pokud se chcete naučit manipulovat s lidmi, přečtěte si tento článek.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Zapracujte na svých schopnostech

Stáhnout PDF
 1. 1
  Zapište se na hodiny herectví. Důležitou součástí manipulace je naučit se ovládat své emoce a zajistit, aby ostatní lidé vnímali vaše pocity. Pokud chcete vědět, jak vypadat vystresovanější, než jak se ve skutečnosti cítíte, nebo jak používat emocionální techniky k dosažení svých cílů, zapište se na kurzy herectví a naučte se přesvědčovat lidi.
  • Neříkejte nikomu, že chodíte na kurzy herectví jen proto, abyste mohli manipulovat s lidmi, jinak vás všichni budou podezírat.
 2. 2
  Zapište se do debatního klubu, nebo choďte na kurzy rétoriky. Kurzy herectví vás naučí zahrát emoce a přesvědčit ostatní, že se cítíte jinak, než jak se cítíte ve skutečnosti a kurzy rétoriky vás naučí přesvědčit lidi, aby vám dali to, co chcete a to vše v klidu a rozumně. Nejen že se naučíte komunikovat lépe a organizovat si své myšlenky, ale také si osvojíte techniky, díky kterým budete znít přesvědčivěji.
 3. 3
  Připodobňujte. Můžete napodobit něčí gestiku tak, že budete reflektovat jejich řeč těla, intonaci hlasu atd.
  • Klidné a rozumné přesvědčování se hodí například pokud chcete svému šéfovi sdělit, že vám má zvednout plat. Když budete v takových situacích jednat emocionálně, ničeho nedosáhnete.
 4. 4
  Buďte charismatičtí. Charismatičtí lidé mají přirozenou tendenci získat vše, co chtějí. Pokud chcete manipulovat s lidmi, musíte zapracovat na svém charismatu. Měli byste se umět usmívat a mít příjemnou řeč těla, aby s vámi lidé chtěli mluvit a abyste byli schopni se bavit s kýmkoli, od malých dětí až po starší dámy. Zde je několik způsobů, jak být charismatičtější:
  • Zajistěte, aby se s vámi lidé cítili dobře. Udržujte s nimi oční kontakt a ptejte se jich na to, co je zajímá. Ukažte jim, že vám na nich záleží, i když to není pravda.
  • Vyzařujte sebevědomí. Charismatičtí lidé mají sami sebe rádi. Když si budete důvěřovat, lidé vás budou brát vážněji a dají vám vše, co budete chtít.
  • Když mluvíte, buďte sebevědomí, abyste přesvědčili.
 5. 5
  Učte se od mistrů. Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo umí skvěle manipulovat s lidmi, měli byste jeho chování studovat a dělat si poznámky ohledně jeho taktik. Díky tomu získáte lepší představu o tom, jak správně manipulovat s lidmi.
  • Když budete skutečně odhodlaní a budete se učit, brzy získáte potřebné dovednosti, abyste mohli manipulovat i s těmi lidmi, od kterých jste se učili.
 6. 6
  Naučte se číst v lidech. Každý člověk má jiný emocionální a psychologický „make-up“ a je tedy možné ho zmanipulovat jinak, než kohokoli jiného. Než začnete spřádat plány na to, jak někoho zmanipulovat, nejprve se zamyslete nad tímto člověkem a zjistěte si jeho slabiny, abyste mohli připravit ten nejlepší plán. Zde je několik věcí, které se při tom pravděpodobně dozvíte:
  • Mnoho lidí reaguje na emocionální výbuchy. Tito lidé jsou sami emocionální, pláčou u filmů, mají rádi štěňata a mají silný smysl pro soucit a empatii. Pokud od nich něco chcete, musíte zahrát na jejich emoce a zajistit, aby vás litovali. Když to dokážete, udělají vše, co budete chtít.
  • Jiní lidé zase mají silný pocit viny. Někteří lidé byli vychovaní tak, že je rodiče trestali za vše, co udělali špatně a mají celý život pocit, že každý jejich krok je chybou. U těchto lidí je to jasné – musíte zajistit, aby se cítili provinile za to, že vám nedají to, co chcete a počkat si na to, až to vzdají a udělají vše, co budete chtít.
  • Jiní lidé zase lépe reagují na racionální přístup. Pokud máte kamaráda, který je nakloněn logice, často čte zprávy a hledá vždy fakta a důkazy, než se k něčemu rozhodne, budete ho muset racionálně a v klidu přesvědčit, že je rozumné udělat to, co po něm chcete. Emoce vám v tomto případě nepomohou.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Zkuste různé manipulační techniky

Stáhnout PDF
 1. 1
  Nerozumný požadavek doplňte o nějaký rozumnější požadavek. Tato taktika je ověřená a velmi jednoduchá. Pokud chcete někoho zmanipulovat, nejprve byste ho měli požádat o něco šíleného a až vás odmítne, měli byste mu předložit další, o něco rozumnější požadavek. Bude mu to znít mnohem přijatelněji ve srovnání s tím, o co jste ho žádali poprvé. [1]
  • Například pokud chcete, aby váš zaměstnanec druhý den přišel do práce dříve, řekněte mu: „Nevadilo by ti, kdybys byl vedoucí nového projektu: Musel bys jen několik měsíců chodit do práce o dvě hodiny dříve.“ Když zaměstnanec váš požadavek odmítne, řekněte: „Dobře, nevadilo by ti ale přijít do práce dříve zítra, abys mi pomohl dokončit tu závěrečnou zprávu?“ Po odmítnutí prvního požadavku bude více nakloněný přijmout ten druhý.
 2. 2
  Nejprve člověka požádejte o něco neobvyklého a potom následujte svým skutečným požadavkem. Dalším způsobem, jak někoho k něčemu přimět, je rozrušit ho tak, že nebude mít čas si to rozmyslet. Když ho požádáte přímo o to, co po něm chcete – například o peníze, o odvoz nebo o pomoc s domácím úkolem – pravděpodobně řekne ne, protože je jeho mysl připravena odmítat takové požadavky. [2]
  • Pokud chcete někoho požádat, aby na ulici podepsal vaši petici, nejprve se ho zeptejte, jestli vám pomůže zavázat tkaničku u boty, protože jste si namohli záda a nemůžete se ohnout. Tím mezi sebou vytvoříte vztah a tento člověk bude mít později problém odmítnout váš požadavek k podpisu petice.
 3. 3
  Vyvolejte strach a potom přineste úlevu. Pokud chcete dostat, co chcete, můžete nejprve způsobit, že se vaše oběť bude obávat nejhoršího a nakonec bude ráda, že vám může vaše požadavky splnit. Tento malý trik je zlý, ale zajistí vám skvělé výsledky. [3]
  • Můžete například svému kamarádovi říct: „Víš, když jsi mi půjčil auto, slyšel jsem v motoru divný rachot a bál jsem se, že je pokažený. Potom jsem si ale uvědomil, že ten zvuk vycházel z rádia. Vtipné, že?“ Potom se na chvíli odmlčte a počkejte, až se kamarád vzpamatuje a pokračujte: „Což mi připomíná – mohl bys mi o víkendu zase půjčit auto?“
 4. 4
  Zajistěte, aby se váš cíl cítil provinile. Provinilost je další skvělou taktikou, pomocí které můžete lidi zmanipulovat. Nejprve si vyberte někoho, kdo je náchylný k pocitům viny. Potom zajistěte, aby si tento člověk myslel, že je špatný rodič, kamarád, nebo partner, protože vám nechce dopřát to, co od něho chcete. [4]
  • Pokud chcete, aby se váš rodič cítil provinile, zajistěte, aby si myslel, že je vaše dětství utrpením, protože vám nedopřeje dostatek vlastních zkušeností.
  • Pokud chcete, aby se váš kamarád cítil provinile, připomeňte mu vše, co jste pro něho kdy udělali, nebo zmiňte, kolikrát vás už zklamal.
  • Pokud chcete, aby se váš partner cítil provinile, řekněte: „To nevadí, stejně jsem to čekal/a,“ a tím zajistíte, že si bude myslet, že vás vždy zklamává.
 5. 5
  Zkuste úplatky. Úplatky jsou dalším skvělým způsobem, jak získat to, co chcete. Nemusíte nikoho vydírat, abyste dosáhli svých cílů. Můžete někoho podplatit tak, aby to pro něho nebylo zas tak výhodné, nebo ho podplatit něčím, co byste stejně udělali. Například můžete svého kamaráda požádat, aby se s vámi učil na test z matematiky a potom mu nabídnout, že ho za to svezete do školy, i když to pro vás není nic zvláštního.
  • Zjistěte, co tento člověk chce a snažte se mu to dát. Pokud zjistíte, že se vaší kamarádce líbí nějaký kluk, slibte jí, že jí seženete jeho číslo, když udělá to, co po ní chcete.
  • Snažte se udělat to tak, aby nebylo úplně jasné, že svůj cíl podplácíte. Jen se snažte to udělat tak, aby to vypadalo, že pro něho skutečně chcete udělat něco hezkého.
 6. 6
  Udělejte ze sebe oběť. Když se vám podaří zahrát oběť, dostanete vše, co chcete. Nesmíte to ale přehnat. Tato taktika funguje, ale neměli byste jí zneužívat, protože když to uděláte dobře, skutečně tím toho druhého zraníte. Chovejte se jako skvělý člověk, který rád pomáhá ostatním a dělejte, že se na vás snesly všechny problémy světa.
  • Dělejte hloupého. Řekněte například, že vůbec nevíte, co pořád děláte špatně. Zkuste to udělat tak, aby to znělo, jako kdybyste skutečně nechápali, proč vám nikdy nic nevyjde.
  • Řekněte: „To je v pořádku – jsem na to zvyklý.“ Tím způsobíte, že se ten druhý bude cítit provinile za to, že vám nepomáhá.
  • Chovejte se pateticky. Když vás váš kamarád nebude chtít svézt přes celé město, řekněte: „Dobře, nevadí – půjdu pěšky. Trocha cvičení mi neuškodí.“
 7. 7
  Využijte logiku. Pokud chcete zmanipulovat někoho, kdo myslí racionálně, použijte logiku. Vyzbrojte se několika rozumnými důvody, proč by měl udělat to, co po něm chcete. Mluvte klidně a racionálně a představujte mu své důvody s chladnou hlavou. Pokud chcete ovlivnit někoho racionálního, nesmíte se pouštět do emocionálních výlevů – tím byste to celé pokazili.
  • Chovejte se jako kdyby to bylo to jediné logické, co se dá dělat. Zajistěte, aby si ten druhý připadal nerozumně kvůli tomu, že vám nechce splnit to, co po něm chcete.
 8. 8
  Nevypadávejte z role. Ať už si zvolíte jakoukoli metodu, nesmíte nikdy přiznat, že s lidmi manipulujete, ani když vás na to budou upozorňovat. Místo toho musíte začít působit ještě ublíženěji a říct například: „Nemůžu uvěřit, že si to myslíš,“ a tím zajistit, že se ten druhý bude cítit ještě provinileji a bude vás litovat. [5]
  • Jakmile přiznáte, že s někým manipulujete, už nikdy se vám nepovede zmanipulovat toho samého člověka.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Jak zmanipulovat úplně každého

Stáhnout PDF
 1. 1
  Jak manipulovat svými přáteli. Manipulovat s přáteli může být někdy trochu těžké, protože vás dobře znají a mohou odhalit vaše záměry. Nemusíte ale mít strach, i přesto můžete své přátele přimět k tomu, aby udělali to, co po nich chcete. Nejprve je budete muset trochu navnadit. Týden před tím, než je budete chtít o něco žádat, se chovejte mile, prokazujte jim laskavosti a snažte se zmiňovat, jak dobrými přáteli jsou. Dělejte vše pro to, abyste byli dokonalí přátelé, ale nepřehánějte to.
  • Využijte své emoce. Vašim přátelům na vás záleží a nebudou chtít, abyste se cítili špatně. Využijte toho a chovejte se smutněji, než jak se ve skutečnosti cítíte.
  • Připomínejte svým přátelům, jak moc je máte rádi. Připravte si příklady toho, jaké skvělé věci jste pro ně udělali.
  • Zahrajte to na pocity viny. Nemusíte jim říkat, že nejsou dobří přátelé, ale měli byste zmínit, že vás někdy zklamali. Udělejte to tak, aby to vypadalo, že jste na to zvyklí, protože jim na vás nezáleží, ale snažte se je příliš neobviňovat.
 2. 2
  Jak manipulovat svým partnerem. Manipulovat s partnerem je také někdy těžké, ale nemusí to tak být. To nejjednodušší, co můžete udělat, je nažhavit ho a potom ho požádat o to, co po něm chcete a zdůraznit, že když vám to nesplní, nebudete s ním nic mít. Pokud ale nechcete jednat takto extrémně, můžete zkusit jiné metody.
  • Bez ohledu na to, jakou metodu si zvolíte, byste měli vypadat sexy. Budete tak mít větší šanci, že dostanete to, co chcete.
 3. 3
  Jak snadno vám daná osoba naletí závisí také na tom, jak moc vám věří. Přizpůsobte svoji projekci, buďte zrádní.
  • Využijte své emoce. Váš partner vás jistě nechce vidět naštvané nebo smutné!
  • Pokud chcete získat to, co chcete, zkuste pláč na veřejnosti. Tak jako je rodič spíše nakloněn tomu, že dítěti splní každé jeho přání, když udělá scénu na veřejnosti, váš přítel bude také chtít zastavit váš příval emocí mezi lidmi. Tuto techniku byste ale neměli používat často!
  • Zkuste malé úplatky. Pokud chcete, aby vás váš partner vzal na romantický piknik, nabídněte mu, že s ním půjdete na fotbal. Potom nepůjde o manipulaci, ale spíše o kompromis.
 4. 4
  Jak manipulovat svým šéfem. Využijte racionální a logický přístup. Když přijdete k šéfovi a budete před ním plakat, pravděpodobně vás vyhodí a rozhodně vám nedá to, co chcete. Chovejte se tedy rozumně a logicky a poskytněte mu důvody, proč by měl vaše požadavky splnit.
  • Snažte se být skvělým zaměstnancem nějakou dobu před tím, než svého šéfa budete chtít zmanipulovat. Pracujte o něco déle, stále se usmívejte a noste do práce kolegům a šéfovi koblihy.
  • Zeptejte se ho ležérně. Předložte šéfovi svůj požadavek jakoby nešlo o nic důležitého. Řekněte například: „Chtěl bych vás o něco požádat, není to vůbec nic důležitého.“
  • Zkuste za šéfem jít na konci pracovního dne nebo během přestávky. Nemluvte s ním hned po ránu, kdy je ve stresu z množství práce, které ho čeká. Raději se ho zeptejte po cestě na oběd nebo po cestě domů na konci dne – potom budete mít mnohem větší šanci, že vám splní to, o co ho chcete požádat.
 5. 5
  Jak manipulovat svým učitelem. Pokud chcete zmanipulovat nějakého učitele, budete muset zapojit profesionalitu, ale i emoce. Až budete chtít po svém učiteli nějakou laskavost, chovejte se jako vzorný student. Na hodinu dorazte dříve, ukažte, že jste udělali všechny domácí úkoly a buďte aktivní.
  • Řekněte svému učiteli, jak je skvělý, ale nehrajte to. Jednoduše zmiňte, že je skvělé, že svoji práci miluje a baví ho.
  • Řekněte mu, že máte doma nějaké problémy. Bude vás litovat, aniž byste mu museli říkat cokoli dalšího.
  • Mluvte o svém osobním životě a počkejte si na to, až se váš učitel začne cítit trapně a nabídne vám nějakou úlevu. Když to neudělá, začněte negativně. Řekněte například: „Vím, že většinou nepovolujete prodlužování termínu,...“ a zkuste u toho trochu zaplakat nebo se smutně zadívat z okna.
  • Když ani to nezafunguje, zahrajte na city. Dejte se do pláče, ale neříkejte, co se vám děje špatného a počkejte si, až se učitel bude cítit tak trapně, že nebude mít jinou možnost, než vám dát to, co chcete.
 6. 6
  Jak manipulovat svými rodiči. Vaši rodiče by vás měli milovat a měli by být náchylnější k manipulaci. Pokud máte doma vztahy plné lásky a podpory, musíte se jen snažit být vzorným dítětem. Nechoďte domů pozdě, poctivě se učte a pomáhejte s domácími pracemi. Potom přejděte do zbraně.
  • Předložte jim svůj požadavek tak, aby měli pocit, že je naprosto rozumný. Pokud chcete jít ven ve školní den, požádejte je ležérně, místo abyste jim to říkali jako vážné téma. Snažte se to udělat tak, aby bylo nemožné si myslet, že vás rodiče odmítnou.
  • Můžete je požádat například přímo u toho, když budete dělat domácí práce. Tím jim připomenete, že jste úžasný potomek.
  • Řekněte jim, že všichni vaši kamarádi to dělat mohou a jejich rodičům to nevadí. Nedělejte z toho žádnou vědu.
  • Zkuste to udělat tak, aby se vaši rodiče cítili provinile. Pokud chcete jít na koncert, řekněte například „To nevadí, nemusím tam jít. Řeknu kamarádům, aby mi aspoň koupili tričko.“ Když vás rodiče začnou litovat a budou mít pocit, že něco zmeškáte, budete mít větší šanci, že vám to dovolí. Neříkejte jim, že vám ničí život. Když to uděláte správně, nakonec si to uvědomí sami!
  Reklama

Tipy

 • Další skvělý tip je zmanipulovat někoho k tomu, aby pro vás něco udělal a potom mu celou práci ještě ztížit. Když si budou stěžovat, že po nich chcete něco těžkého, řekněte: „Promiň, nemyslel jsem si, že to bude tak hrozné. Nevím, jak se to mohlo stát.“ Snažte se, aby to znělo jako kdyby to nebyla vaše vina. Musíte se ale ujistit, že nejde o nic, z čeho by vaše oběť mohla vycouvat.
 • Někteří lidé umějí s ostatními manipulovat naprosto přirozeně, jiní se zase musejí hodně snažit.
 • Zapište se na kurzy herectví, abyste se naučili ovládat své emoce.
Reklama

Varování

 • Když budete manipulovat s lidmi, přijdete o přátele a ani vaši kolegové, šéfové a váš partner si vás nebudou vážit.Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 21 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 63 808 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 63 808 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama